The Greek Forum of Eurovision Song Contest
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πρόβες

+34
Jennoula
iniseven
Nadine
Akis_z
Baked Potato
panosesc
GiannisEsc
alexg
Nick44
Gianissos
space28
ESCREGION
smart-attack
rozaelia
Albedo
Wow11
merda2004
WhenTheMusicDies
Master
Le Parisien
fertsod
liakleo
NoirJo
Lullaby.
Dia
Maria kat
jovla
panos
stskrg21
Jacko
lol3
Masilnto
EvNickGR
Elfo_Del_Infierno
38 απαντήσεις
Πήγαινε κάτω
Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5159
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Πρόβες - Σελίδα 15 Empty Απ: Πρόβες

Σαβ Μάης 11, 2019 2:48 am
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]


Jacko
Jacko
Αριθμός μηνυμάτων : 1617
Ημερομηνία εγγραφής : 30/04/2019

Πρόβες - Σελίδα 15 Empty Απ: Πρόβες

Σαβ Μάης 11, 2019 2:57 am
Πάντως ρε παιδιά αποκλείεται να μην χρησιμοποιήσουν καποιο γραφικο στο πατωμα 
Ακομα και η καμερα δείχνει να κοιτάει κάτω σαν να θέλει να δείξει κάτι 
Ίσως το επεξεργάζονται
NoirJo
NoirJo
Αριθμός μηνυμάτων : 1169
Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2018
Φύλο : Άντρας Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορΔεν κρύβομαι μωρή, δεν καταζητούμαι.

Πρόβες - Σελίδα 15 Empty Απ: Πρόβες

Σαβ Μάης 11, 2019 3:14 am
Χαχαχα, Libertus, πεθαίνω. Laughing  Φοβάμαι πως θα περάσει η Δανία...να τη βάλουν αμέσως πριν ή μετά την Ισπανία στον τελικό. Laughing

Jacko, ναι, κι εγώ αυτό πιστεύω. Ας ελπίσουμε να έχει κάποια πληροφορία ο Πουλόπουλος αύριο. Πάντως για να λέει και ο impressedguy πως δεν είχε πληροφορηθεί πως σκοπεύουν να αφαιρέσουν κάποιο γραφικό σημαίνει πως μάλλον πειραματίζονταν με τα φώτα (τη μια όλα σβηστά, την άλλη μόνο ροζ δάπεδο κλπ).

Είδα το live της Alesia Michelle στο youtube με αντιδράσεις της για τις σημερινές πρόβες (γράφει στο escxtra και γενικά την εμπιστεύομαι). Να θυμίσω πως πέρυσι είχε προβλέψει σωστά τον αποκλεισμό Βελγιου και Ελλάδας στον ημιτελικό.
Λίγες παρατηρήσεις:
- Δεν της άρεσε καθόλου η Ισπανία όπως και η Γερμανία
- Σουηδία άκρως επαγγελματική αλλά σαν σύνολο φαίνεται πολύ manufactured και ίσως ενοχλήσει τους θεατές
- Της άρεσε το Σαν Μαρίνο (είδα που τερμάτισε πέμπτο στο poll, μήπως κάνει την έκπληξη και περάσει οριακά τελικά;! Αν και οι επιτροπές θα τον θάψουν τελείως)
- Δε της αρέσει καθόλου το τραγούδι της Γαλλίας αλλά έκρινε πως το staging ήταν το δεύτερο πιο επαγγελματικό μέχρι στιγμής μετά την Αυστραλία (ειναι τελείως heavy handed σε πολλά σημεία αλλά το βρήκε πολύ εντυπωσιακό συνολικά). Μήπως τελικά όντως παει καλά αυτό;
- Ενθουσιάστηκε με Ελλάδα, έκραξε λίγο την περσινή σκηνική μας εμφάνιση. Είπε πως η Ελλάδα κάνει κάτι τελείως διαφορετικό σε σχέση με όλες τις υπόλοιπες συμμετοχές και θα ξεχωρίσει, επίσης σε ερώτηση κάποιου απάντησε πως μπορούμε να νικήσουμε τον τελικό Shocked (Εντάξει το αποκλείω προσωπικά, αλλά απο τη στιγμή που αρέσει τόσο στους περισσότερους, μήπως το έχουμε υποτιμήσει ελαφρώς και πάει καλά τόσο σε επιτροπές όσο και στο κοινό τελικά;!)
- Ο Ιταλός της άρεσε πολύ, αλλά γενικά πολλοί απογοητεύτηκαν με το staging, κάποιοι στίχοι δε φαίνονται καθόλου καθαρά στις led οθόνες και οι χορευτές αποσυντονίζουν αρκετά. Παρόλα αυτά θεωρεί πως το κομμάτι ειναι πολύ δυνατό και ακόμη και χωρίς τόσο καλό staging θα πάει πολύ καλά στον τελικό. 
Αυτά εν ολίγοις.
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13968
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Πρόβες - Σελίδα 15 Empty Απ: Πρόβες

Σαβ Μάης 11, 2019 8:52 am
Δεν σχολίασα τις Big..

Ισπανία: πολύχρωμο. Αλλά πολύ κουτί ρε Φωκά...
Ιταλία: άκυρο να πέφτουν τα δολάρια πίσω στην οθόνη ? όπως άκυροι και ο χορευτές. Νομίζω η Ιταλία κάηκε από μόνη της.
Γερμανία: ααα κι εγώ που νόμιζα πως υμνούσαν την αδερφική αγάπη χαχα, τελικά πρόκειται για άλλο κόνσεπτ
Ην.Βασίλειο: basic, και πολύ φωνάζει αυτό το παιδί για να μας δείξει ότι έχει φωνή.
Γαλλία: Dark horse για φέτος.
Ισραήλ: έβαλαν τη φάτσα του τραγουδιστή στις led οθόνη ? Shocked την ΦΑΤΣΑ ?

Ο συγγραφέας αυτού του μηνύματος έχει αποκλειστεί απο το φόρουμ - Δείτε το μήνυμα

alexg
alexg
Αριθμός μηνυμάτων : 214
Ημερομηνία εγγραφής : 11/05/2019
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 28

Πρόβες - Σελίδα 15 Empty Απ: Πρόβες

Σαβ Μάης 11, 2019 10:27 am
καλημέρα σας. μπορεί κάποιος να μου στείλει και μένα το λινκ?
jovla
jovla
Αριθμός μηνυμάτων : 2187
Ημερομηνία εγγραφής : 03/02/2019
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 23
ΧιούμορΤΑ ΤΑ ΤΑ

Πρόβες - Σελίδα 15 Empty Απ: Πρόβες

Σαβ Μάης 11, 2019 10:41 am
και γω θέλω το λινκ!!
Gianissos
Gianissos
Αριθμός μηνυμάτων : 65
Ημερομηνία εγγραφής : 11/05/2019

Πρόβες - Σελίδα 15 Empty Απ: Πρόβες

Σαβ Μάης 11, 2019 10:50 am
nassosblog.gr/2019/05/11/eurovision-2019-σοκ-για-την-τάμτα-κατέρρευσε-στο-ισ/
Αν και συνήθως ο δημοσιογράφος αυτός τα δραματηκοποιει όλα δεν πρέπει να έχει και πολύ άδικο. Αν και θεωρώ το να βγει η Τάμτα 6-11 δεν είναι αποτυχία...
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Πρόβες - Σελίδα 15 Empty Απ: Πρόβες

Σαβ Μάης 11, 2019 10:52 am
Libertus έγραψε:Αχ ρε παιδά, πραγματικά δυστυχώς δεν έχει διασωθεί αυτή η πρόβα. Ήταν πλάνα που είχε ανεβάσει η Γιάννα σαν χαζή στο instastory της με τη φωνή της Τζέιλ από πίσω (έεεεεεεετσι!) και φαινόταν όλο το τρίλεπτο με γωνίες λήψης. Μετά της έκαναν παρατήρηση, γιατι φυσικά και απαγορευόταν κάτι τέτοιο και το κατέβασε. Κρίμα που χάθηκε για πάντα!  Laughing

Όσο για την Τάμτα κρίμα, γιατί και καλή φωνή έχει (την έχω δει στο Καμπαρέ και στο Rent παλαιότερα) αλλά και το έχει με τη σκηνή. Απλά δεν έπρεπε να πάει τώρα με παρόμοιο τραγούδι με το Fuego και δυστυχώς φαίνεται να είναι πολύ ταλαιπωρημένη με το πρόβλημα που αντιμετώπισε. Φαίνεται ότι η γυναίκα δεν έχει την απαραίτητη ενέργεια να χορέψει και γενικά να κινηθεί με άνεση.

Εκτός από «εεεεεεετσι» η Τζειλ έλεγε και «γιεσσσσσσσς» την ώρα που η Τερζη χαζογελουσε στη γέφυρα αμήχανα στη καμερα ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΤΡΑΓΟΥΔΟΥΣΕ ΚΟΜΜΑΤΙ ΜΕ ΤΕΤΟΙΟΥΣ ΣΤΙΧΟΥΣ. Να μη μιλήσω για το φαλτσο και που έμενε μονιμα από ανάσα...

Η Τάμτα σε αυτό το τραγούδι απλά δεν είναι η Τάμτα. Και σκηνικά και ενδυματολογικά και κινησιολογικά προσπάθησαν να την κάνουν κάτι άλλο από αυτό που είναι - τουτεστιν σεξοβόμβα τη στιγμη που η Τάμτα είναι ένα γλυκό fashion icon. 

Και φυσικα το κομμάτι της δεν την βοηθά, λίγο και η βαριά σκιά του Fuego, όλα εναντίον της είναι. Δεν θέλω να φτάσω να πω το ακραίο ότι φοβάμαι ακόμα και να μην περάσει στον τελικό αλλά έχει αρχίσει να μου περνα από το μυαλό.
merda2004
merda2004
Αριθμός μηνυμάτων : 1595
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2011
Φύλο : Άντρας Χιούμορmindfuck according to Romanus....

Πρόβες - Σελίδα 15 Empty Απ: Πρόβες

Σαβ Μάης 11, 2019 10:52 am
Λινκ?τι λινκ
GiannisEsc
GiannisEsc
Αριθμός μηνυμάτων : 2
Ημερομηνία εγγραφής : 10/05/2019

Πρόβες - Σελίδα 15 Empty Απ: Πρόβες

Σαβ Μάης 11, 2019 11:31 am
Καλημέρα. Θα μπορούσα να έχω και εγώ το λινκ;
panosesc
panosesc
Αριθμός μηνυμάτων : 4
Ημερομηνία εγγραφής : 11/05/2019

Πρόβες - Σελίδα 15 Empty Απ: Πρόβες

Σαβ Μάης 11, 2019 11:52 am
ΚΑΛΗΜΕΡΑ! ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΤΕ ΝΑ ΣΤΕΙΛΕΤΕ ΤΟ ΛΙΝΚ ΚΑΙ ΣΕ ΜΕΝΑ?
Wow11
Wow11
Αριθμός μηνυμάτων : 12
Ημερομηνία εγγραφής : 03/05/2019

Πρόβες - Σελίδα 15 Empty Απ: Πρόβες

Σαβ Μάης 11, 2019 12:02 pm
Θα ήθελα κι εγώ λινκ 😊
Jacko
Jacko
Αριθμός μηνυμάτων : 1617
Ημερομηνία εγγραφής : 30/04/2019

Πρόβες - Σελίδα 15 Empty Απ: Πρόβες

Σαβ Μάης 11, 2019 12:12 pm
Εδώ μιλαει Έφη Γούση 
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13968
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Πρόβες - Σελίδα 15 Empty Απ: Πρόβες

Σαβ Μάης 11, 2019 12:34 pm
Ξεκίνησαν οι σημερινές πρόβες

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13968
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Πρόβες - Σελίδα 15 Empty Απ: Πρόβες

Σαβ Μάης 11, 2019 12:35 pm
Μα καλά δε βρέθηκε ένας χριστιανός να πει στον Σεργκέι για τις εκφράσεις του προσώπου του ? Πρόβες - Σελίδα 15 3261839802
Jacko
Jacko
Αριθμός μηνυμάτων : 1617
Ημερομηνία εγγραφής : 30/04/2019

Πρόβες - Σελίδα 15 Empty Απ: Πρόβες

Σαβ Μάης 11, 2019 12:52 pm
Η Μάλτα δεν καταλαβαίνω γιατί είναι τόσο ψηλά 
Αν και μου αρέσει το τραγούδι 
Η ίδια φαίνεται αρκετά άχαρη στη σκηνή δεν έχει αυτό το star  quality από τα κλιπακια που βλέπουμε
NoirJo
NoirJo
Αριθμός μηνυμάτων : 1169
Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2018
Φύλο : Άντρας Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορΔεν κρύβομαι μωρή, δεν καταζητούμαι.

Πρόβες - Σελίδα 15 Empty Απ: Πρόβες

Σαβ Μάης 11, 2019 1:02 pm



Τι τραβάμε Σαββατιάτικα...



Έχει επεξεργασθεί από τον/την NoirJo στις Σαβ Μάης 11, 2019 1:03 pm, 1 φορά
liakleo
liakleo
Αριθμός μηνυμάτων : 904
Ημερομηνία εγγραφής : 16/02/2011
Φύλο : Θηλυκό Ηλικία : 52

Πρόβες - Σελίδα 15 Empty Απ: Πρόβες

Σαβ Μάης 11, 2019 1:03 pm
Κι εγώ θέλω αυτό το περιβόητο λινκ!!!
Le Parisien
Le Parisien
Αριθμός μηνυμάτων : 527
Ημερομηνία εγγραφής : 03/05/2019

Πρόβες - Σελίδα 15 Empty Απ: Πρόβες

Σαβ Μάης 11, 2019 1:19 pm
Επειδή θα σκάσω με όλα αυτά τα σχόλια... υπάρχει ακόμα αυτό το λινκ; Θα το ήθελα και εγώ αν γίνεται!
Albedo
Albedo
Αριθμός μηνυμάτων : 23
Ημερομηνία εγγραφής : 03/05/2019

Πρόβες - Σελίδα 15 Empty Απ: Πρόβες

Σαβ Μάης 11, 2019 1:24 pm
Jacko έγραψε:Εδώ μιλαει Έφη Γούση 
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Που είναι το υπόλοιπο καλέ;Ε θα μας σκάσουνε....😅😅😅
Jacko
Jacko
Αριθμός μηνυμάτων : 1617
Ημερομηνία εγγραφής : 30/04/2019

Πρόβες - Σελίδα 15 Empty Απ: Πρόβες

Σαβ Μάης 11, 2019 1:28 pm
Βλέπω το κανάλι της eurovision στα social κτλ προωθεί πολύ το Αζερμπαϊτζάν
Καλά για τον Σουηδό δεδεμενο

Ο συγγραφέας αυτού του μηνύματος έχει αποκλειστεί απο το φόρουμ - Δείτε το μήνυμα

Le Parisien
Le Parisien
Αριθμός μηνυμάτων : 527
Ημερομηνία εγγραφής : 03/05/2019

Πρόβες - Σελίδα 15 Empty Απ: Πρόβες

Σαβ Μάης 11, 2019 1:51 pm
Καταρχάς ευχαριστώ που το στείλατε! Να πω και εγώ με την σειρά μου την γνώμη μου. Μου άρεσε αρκετά. Είναι τρομερά διαφορετικό από όλα όσα έχουμε στείλει και αρκετά διαφορετικό από όλα τα φετινά τραγούδια. Σε μια χρονιά που έχουμε τόσους καθρέφτες, τόσα χορευτικά-urban στησίματα, τόσο διάστημα και τόσες χιλιοπερπατημένες ιδέες, το δικό μας staging ξεχωρίζει αμέσως. Το βρίσκω πολύ θετικό. Νομίζω πως οι κριτικές επιτροπές θα εκτιμήσουν αυτό το καλλιτεχνικό αποτέλεσμα. Και εγώ πιστεύω πως το λουλούδι που λέγανε θα επιστρέψει στο πάτωμα γιατί τα πλάνα φαίνονται φτιαγμένα για να υπάρχει κάτι στο πάτωμα. Τόσα μακρινά και από ψηλά πλάνα με ένα απλό ροζ πάτωμα δείχνουν άδεια. Το λουλούδι από πίσω στην γέφυρα νομίζω δείχνει πολύ ωραίο. Ανθίζει υπέροχα όταν πέφτει η κορώνα και το χρώμα του μου φάνηκε πολύ όμορφο. Το κλείσιμο απλά πανέμορφο. Το περίμενα και από τις φώτο που βγήκαν, γράφει τέλεια με τον λουλουδένιο τοίχο και τις χορεύτριες να  περιτριγυρίζουν την Κατερίνα με τις κορδέλες. Η μπάλα φαντάζομαι θα δείχνει καλύτερα με κόσμο γιατί τώρα είναι κάπως άκυρη, σαν να υπάρχει απλά για να υπάρχει. Η χορογραφία γενικότερα πολύ καλλιτεχνική αν και θα ήθελα μεγαλύτερη αλληλεπίδραση με την Κατερίνα λίγο πιο κοντά σε αυτή του βιντεοκλίπ και σαν αυτή που γίνεται σε διάφορα σημεία που έχουν τα ξίφη από πάνω της ή εκεί που είναι ξαπλωμένες σε σχηματισμό και υπάρχει ένα υπέροχο πλάνο από ψηλά. Από αυτό που είδα και σε σχέση με όσα έχουμε δει από τις άλλες χώρες νομίζω ότι μια θέση στην δεκάδα μπορούμε να την πάρουμε, για πεντάδες κτλ θα δείξει από το τελικό αποτέλεσμα και τα κέφια των επιτροπών/κοινού. Επίσης μην ξεχνάμε ότι το παιδί τράβηξε τα πλάνα με κάμερα και μέσα από ένα μόνιτορ χωρίς πολύ καλό φωτισμό. Οπότε στην τηλεόραση σε HD θα δείχνει ακόμα πιο όμορφο. Ανυπομονώ για το τελικό αποτέλεσμα! Πρόβες - Σελίδα 15 2653846087 Πρόβες - Σελίδα 15 1310287957
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13968
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Πρόβες - Σελίδα 15 Empty Απ: Πρόβες

Σαβ Μάης 11, 2019 2:28 pm
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης