The Greek Forum of Eurovision Song Contest
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πήγαινε κάτω
HOLA
HOLA
EuroStar
EuroStar
Αριθμός μηνυμάτων : 4492
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Θηλυκό ΧιούμορΜαρούσκα!!! Το evian!

GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike - Σελίδα 9 Empty Απ: GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike

Κυρ Μαρ 13, 2011 1:03 am
ΦΑΝΗ ΤΙ ΕΧΕΙΣ? Smile

Ο συγγραφέας αυτού του μηνύματος έχει αποκλειστεί απο το φόρουμ - Δείτε το μήνυμα

Mr. Curiosity
Mr. Curiosity
Αριθμός μηνυμάτων : 772
Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2011
Φύλο : Άντρας ΧιούμορNo, you didn't!

GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike - Σελίδα 9 Empty Απ: GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike

Κυρ Μαρ 13, 2011 1:08 am
KostasGr έγραψε:
2007 -> x
2008 -> 2pts

Κάτι άλλο έβλεπαν την ώρα που εμφανιζόταν η ελληνική συμμετοχή τις 2 αυτές χρονιές οι Μαλτέζοι..δεν εξηγείται αλλιώς Rolling Eyes


Σερβία:

2007 -> 4 (!)
2008 -> 8
2009 -> 6
2010 -> 10
peggy
peggy
Αριθμός μηνυμάτων : 834
Ημερομηνία εγγραφής : 03/03/2011
Ηλικία : 48
Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορHTAN ΕΝΑΣ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ!

GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike - Σελίδα 9 Empty Απ: GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike

Κυρ Μαρ 13, 2011 1:51 am
KostasGr έγραψε:
cst003 έγραψε:Στο site του OGAE Greece έχουν πλέον μαζευτεί όλα τα ηλίθια, ανεγκέφαλα, αδερφο-φαν που καταστρέφουν ΤΟΣΑ χρόνια τώρα το διαγωνισμό, όλες οι τελειωμένες φαν της Νίκκι είναι σε παραλλήρημα και είναι εκείνοι που δίνουν 0 στα πολς του esctoday κ.λ.π.....
Τελικά όπως είχε πει και ο Einstein: "Είναι άπειρη η βλακεία των ανθρώπων" και το είχε πει χωρίς να έχει υπόψιν του ότι μιλάμε και για αδερφές....
Σόρυ για τη σκληρή γλώσσα, αλλά βγαίνω απ' τα ρούχα μου μ' αυτά που διαβάζω και ΑΠΟΡΩ ΠΩΣ ΔΙΑΟΛΟ βρίσκει η Πέγκυ το κουράγιο και τους απαντά....

Ειναι οι ίδιοι που κάνουν dislike στα βίντεο στο ΥΤ, οι ίδιοι που μπαίνουν και φτιάχνουν λογαριασμούς απλά για να πουν "Greece awful,0 points" και τα λοιπά...

Και να σου πω κάτι; καλά λες, οι εκφράσεις σου δεν είναι καθόλου σκληρές, από τη στιγμή που είναι η αλήθεια.

Τελικά εκείνος ο φαν είχε δίκιο, γι'αυτό έχουν λυσσάξει φέτος με την ελληνική συμμετοχή, επειδή δεν είναι gay friendly. Άν είχαμε στείλει τη Νίκη, τώρα οι ίδιοι θα ξεσκονίζαν τα στάδια για τη διοργάνωση του 2012... Rolling Eyes

Ξέχασες τηε λέξη ΚΟΣΜΙΑ, παρακαλώ!!! Για το ΚΟΣΜΙΑ χρειάζεται το κουράγιο...
Ο καλύτερος τρόπος για να απαντήσεις σε κάποιον που είναι σε κατάσταση παράκρουσης, είναι ΕΣΥ να είσαι όσο το δυνατόν πιο ήρεμος...
Ανεξάρτητα από αυτό... green

Αν προσέξεις καλά, και στο site του OGAE 3-4 άτομα είναι που εκφράζονται ΑΚΡΑΙΑ... ΔΕΝ είναι όλοι...
Και δε νομίζω πως αυτοί αντιπροσωπεύουν όλο το σύνολο...
Ίσα ίσα υπάρχουν και άλλοι άνθρωποι που υποστηρίζουν την αντίθετη άποψη, και κάποιοι από αυτούς - επίσης - φτάνουν στα άκρα!
Και επίσης νομίζω πως ούτε και πως η ανώριμη αντίδραση ορισμένων έχει να κάνει απαραίτητα με τον σεξουαλικό προσανατολισμό του καθενός... Rolling Eyes

Masilnto έγραψε:Εγώ απορώ ένα πράγμα
Το κάνετε επίτηδες για να με φέρετε σε δύσκολη θέση?
Θέλει πολύ να διαδοθεί πως το forum αυτό "κράζει" τα μέλη του site ogae ως μπλα μπλα μπλα...?
Δε νομίζω πως από ένα post μπορεί να βγει τέτοιο συμπέρασμα...
Ξέφυγε λίγο ο Νώντας όσον αφορά τους χαρακτηρισμούς, αλλά όντως είναι ορισμένα άτομα που σε βγάζουν ΕΚΤΟΣ εαυτού...
peggy
peggy
Αριθμός μηνυμάτων : 834
Ημερομηνία εγγραφής : 03/03/2011
Ηλικία : 48
Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορHTAN ΕΝΑΣ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ!

GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike - Σελίδα 9 Empty Απ: GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike

Κυρ Μαρ 13, 2011 1:53 am
HOLA έγραψε:
Masilnto έγραψε:...
Αν δεν πάμε καλά φέτος θα βλέπουμε από το σπίτι μας eurovision από του χρόνου! green
AN EXOYME ΣΠΙΤΙ ΩΣ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ green
Η' ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ green
Η ΗΛΕΚΤΡΙΚΟ green
έλα βρε...
Θα "τσοντάρουμε" κάτι όλοι μαζί, και θα καταφέρουμε να δούμε τη βραδιά...
Σε κάποιο σπίτι, πουω θα έχει τηλεόραση και ρεύμα... green green green
peggy
peggy
Αριθμός μηνυμάτων : 834
Ημερομηνία εγγραφής : 03/03/2011
Ηλικία : 48
Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορHTAN ΕΝΑΣ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ!

GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike - Σελίδα 9 Empty Απ: GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike

Κυρ Μαρ 13, 2011 2:02 am
KostasGr έγραψε:Θα συμφωνήσω απόλυτα!!

Δεν έχουμε τίποτα να πάρουμε απόφαση, που έβγαλες Φάνη και το πόρισμα από τώρα οτι το τραγούδι δεν αρέσει... Rolling Eyes Και δεν ψηφίζουν οι φαν και οι στοιχηματζίδες τη βραδιά του διαγωνισμού. Και στο κάτω κάτω αν όντως δεν γουστάρει το κοινό και η επιτροπή, ας μην μας ψηφίσουν! Δεν έχουμε κάνει συμβόλαιο με τη δεκάδα!! Wink

Και εμένα αυτό που με ενδιαφέρει προσωπικά είναι να έχουμε μια προσεγμένη εμφάνιση, και να γουστάρουμε όταν θα δούμε τα τρια λεπτά στη σκηνή. Μια καλή θέση, αν είναι να έρθει, θα έρθει και είναι καλοδεχούμενη - αν το τραγούδι μας κάνει γκελ στο κοινό (και στην επιτροπή που έχει και το 50%) εκείνη τη βραδιά. Wink

Και πολύ δειχνεις να ενδιαφέρεσαι για την θέση που θα πάρουμε Φάνη, γιατί; Μήπως για το αν είναι άσχημη να μας πεις "σας τα'λεγα";;; Ότι και να γίνει το Μάϊο, εγώ θα είμαι περήφανος για τη συμμετοχή μας φέτος, κάτι που δεν ήμουνα πολλές φορές κι ας είχαμε πάρει και υψηλές θέσεις (πχ. 2004) Smile
Έχεις ένα θέμα με το Σάκη εσύ, και θα φάμε τα ... μουστάκια μας! tongue tongue Rolling Eyes

Απο εκεί και πέρα, συμφωνούμε στο ότι αν η εμφάνιση μας στο 3λεπτο του διαγωνισμού είναι καλή, εμείς θα είμαστε ικανοποιημένοι ΟΤΙ θέση και να πάρει το τραγούδι...

Όσο για όλους όσους περιμένουν μία άσχημη θέση για να βγάλουν χολή, είναι δικαίωμα τους...
peggy
peggy
Αριθμός μηνυμάτων : 834
Ημερομηνία εγγραφής : 03/03/2011
Ηλικία : 48
Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορHTAN ΕΝΑΣ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ!

GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike - Σελίδα 9 Empty Απ: GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike

Κυρ Μαρ 13, 2011 2:04 am
HOLA έγραψε:
Mr. Curiosity έγραψε:... αυτό που θέλω εγώ (και οι υπόλοιποι φαντάζομαι) είναι να έχουμε μια αξιοπρεπής εμφάνιση που θα μας κάνει περήφανους. Τίποτα περισσότερο, τίποτα λιγότερο.
ΑΚΡΙΒΩΣ!!!
ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΛΗ Η ΕΥΡΩΠΗ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΟΜΜΑΤΙ EKEI ΓΥΡΩ 2:15 ΜΕΧΡΙ 2:25 ΚΑΙ ΣΑΣ ΤΟ ΟΡΚΙΖΟΜΑΙ ΔΕ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΑΣ ΜΗ ΜΑΣ ΔΩΣΕΙ ΟΥΤΕ 1 ΠΟΝΤΟ ΚΑΝΕΙΣ, ΟΥΤΕ ΚΑΝ Η ΚΥΠΡΟΣ!


ΚΑΙ ΑΝ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΕΙ ΤΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΚΑΛΑ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΟΥΝ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΝΕΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΊ, ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΑΓΟΡΑΖΟΥΜΕ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΚΟΝΣΕΡΒΕΣ ΑΠΟ ΣΟΥΗΔΙΑ, ΜΑΛΤΑ κλπ!
όχι ότι διαφωνώ με τα περισσότερα, περί εμφάνισης και θέσης τα έχω πει κι εγώ πολλές φορές αυτα που λέτε...

αλλά αν θυμάμαι καλά, από τα τραγούδια που έχουμε στείλει τα τελευταία χρόναι μόνο το Secret Combination δεν ήταν Ελλήνων δημιουργών...

Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike - Σελίδα 9 Empty Απ: GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike

Κυρ Μαρ 13, 2011 2:06 am
peggy έγραψε:
Έχεις ένα θέμα με το Σάκη εσύ, και θα φάμε τα ... μουστάκια μας! tongue tongue Rolling Eyes

Δεν μου φταίει ο Σάκης!! Το 2004 το τραγούδι ήταν απαίσιο!! Mad Ο ίδιος έκανε το καλύτερο που μπορούσε για να το απογειώσει, αλλά... το Shake It ποτέ δεν το χώνεψα... μου φαινόταν απίστευτα κακόγουστο!!! Neutral
peggy
peggy
Αριθμός μηνυμάτων : 834
Ημερομηνία εγγραφής : 03/03/2011
Ηλικία : 48
Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορHTAN ΕΝΑΣ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ!

GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike - Σελίδα 9 Empty Απ: GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike

Κυρ Μαρ 13, 2011 2:11 am
KostasGr έγραψε:
fanis1972 έγραψε:
καλα βρε. που λεει Eλλαδα το τραγουδι φετος?


με το ραπ?

πλακα μας κανες ή λεμε οτι μας ερθει πια.

ακου Ελλαδα ο stereo mike!!!!!!

To rap του stereo mike είναι 40 δευτερόλεπτα στο τραγούδι. Άν ακούς εσύ μόνο αυτά, τότε δεν έχω να προσθέσω κάτι.

Εκτός αν θεωρείς όλο το υπόλοιπο τραγούδι που είναι στα ελληνικά, με ρυθμο 9/8 και μπουζούκι δεν είναι ελληνικό, αλλά Τούρκικο γιατί το έχω ακούσει και αυτό. Rolling Eyes

Και όποιος ξέρει από μουσική μπορεί να αντιληφθεί επίσης οτι την ώρα που ραπάρει ο "κοντός" όπως πολύ ευγενικά και καθόλου υποτιμητικά δεν τον λες, ραπάρει σε 9/8.
AYTO, είναι ΠΟΛΥ ξεχωριστό...
Σε ΑΥΤΟ το τραγούδι έχει προσαρμοστεί το "ξένο στοιχείο" στο Ελληνικό και όχι το Ελληνικό στο ξένο, γι αυτό και μου αρέσει...


Επίσης, πέρα από τη μουσική που έχει "δέσει" καλά, αυτό το κομμάτι έχει και πολύ δυνατό στίχο... Και ταιριάζει, συνδέεται, "φιλάει" πολύ καλά ο Αγγλικός στίχος με τον Ελληνικό...
ΟΚ, συνήθως σε αυτό το διαγωνισμό ο στίχος είναι το τελευταίο που κοιτάει κάποιος, αλλά για μένα είναι από τα καλύτερα στιχουργικά κομμάτια που έχουμε στείλει τα τελευταία χρόνια...

HOLA
HOLA
EuroStar
EuroStar
Αριθμός μηνυμάτων : 4492
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Θηλυκό ΧιούμορΜαρούσκα!!! Το evian!

GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike - Σελίδα 9 Empty Απ: GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike

Κυρ Μαρ 13, 2011 2:13 am
peggy έγραψε:...
αλλά αν θυμάμαι καλά, από τα τραγούδια που έχουμε στείλει τα τελευταία χρόναι μόνο το Secret Combination δεν ήταν Ελλήνων δημιουργών...

ΚΩΝ. ΠΑΝΤΖΗΣ ΚΑΙ ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΕΙΧΑΝ ΚΑΝΕΙ ΤΟ COMPINATION!
TO ΤΟΥΡΚΟΕΜΕΤΙΚΟ ΤΟΥ ΣΑΡΜΠΕΛ ΕΙΧΕ ΕΝΑΝ ΣΟΥΗΔΟ ΑΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΛΑ... ΣΥΝΔΗΜΙΟΥΡΓΟ!
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 14001
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike - Σελίδα 9 Empty Απ: GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike

Κυρ Μαρ 13, 2011 2:14 am
peggy έγραψε:
HOLA έγραψε:
Mr. Curiosity έγραψε:... αυτό που θέλω εγώ (και οι υπόλοιποι φαντάζομαι) είναι να έχουμε μια αξιοπρεπής εμφάνιση που θα μας κάνει περήφανους. Τίποτα περισσότερο, τίποτα λιγότερο.
ΑΚΡΙΒΩΣ!!!
ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΛΗ Η ΕΥΡΩΠΗ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΟΜΜΑΤΙ EKEI ΓΥΡΩ 2:15 ΜΕΧΡΙ 2:25 ΚΑΙ ΣΑΣ ΤΟ ΟΡΚΙΖΟΜΑΙ ΔΕ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΑΣ ΜΗ ΜΑΣ ΔΩΣΕΙ ΟΥΤΕ 1 ΠΟΝΤΟ ΚΑΝΕΙΣ, ΟΥΤΕ ΚΑΝ Η ΚΥΠΡΟΣ!


ΚΑΙ ΑΝ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΕΙ ΤΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΚΑΛΑ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΟΥΝ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΝΕΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΊ, ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΑΓΟΡΑΖΟΥΜΕ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΚΟΝΣΕΡΒΕΣ ΑΠΟ ΣΟΥΗΔΙΑ, ΜΑΛΤΑ κλπ!
όχι ότι διαφωνώ με τα περισσότερα, περί εμφάνισης και θέσης τα έχω πει κι εγώ πολλές φορές αυτα που λέτε...

αλλά αν θυμάμαι καλά, από τα τραγούδια που έχουμε στείλει τα τελευταία χρόναι μόνο το Secret Combination δεν ήταν Ελλήνων δημιουργών...

Hταν σε μουσικη Κωνσταντίνου Παντζή και στίχους Ποσειδώνα Γιαννόπουλου
peggy
peggy
Αριθμός μηνυμάτων : 834
Ημερομηνία εγγραφής : 03/03/2011
Ηλικία : 48
Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορHTAN ΕΝΑΣ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ!

GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike - Σελίδα 9 Empty Απ: GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike

Κυρ Μαρ 13, 2011 2:14 am
HOLA έγραψε:
peggy έγραψε:...
αλλά αν θυμάμαι καλά, από τα τραγούδια που έχουμε στείλει τα τελευταία χρόναι μόνο το Secret Combination δεν ήταν Ελλήνων δημιουργών...

ΚΩΝ. ΠΑΝΤΖΗΣ ΚΑΙ ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΕΙΧΑΝ ΚΑΝΕΙ ΤΟ COMPINATION!
TO ΤΟΥΡΚΟΕΜΕΤΙΚΟ ΤΟΥ ΣΑΡΜΠΕΛ ΕΙΧΕ ΕΝΑΝ ΣΟΥΗΔΟ ΑΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΛΑ... ΣΥΝΔΗΜΙΟΥΡΓΟ!
Thanks για τη διόρθωση...
Νόμιζα ότι οι στίχοι δεν ήταν από Έλληνα...
peggy
peggy
Αριθμός μηνυμάτων : 834
Ημερομηνία εγγραφής : 03/03/2011
Ηλικία : 48
Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορHTAN ΕΝΑΣ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ!

GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike - Σελίδα 9 Empty Απ: GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike

Κυρ Μαρ 13, 2011 2:15 am
Masilnto έγραψε:
peggy έγραψε:
HOLA έγραψε:
Mr. Curiosity έγραψε:... αυτό που θέλω εγώ (και οι υπόλοιποι φαντάζομαι) είναι να έχουμε μια αξιοπρεπής εμφάνιση που θα μας κάνει περήφανους. Τίποτα περισσότερο, τίποτα λιγότερο.
ΑΚΡΙΒΩΣ!!!
ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΛΗ Η ΕΥΡΩΠΗ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΟΜΜΑΤΙ EKEI ΓΥΡΩ 2:15 ΜΕΧΡΙ 2:25 ΚΑΙ ΣΑΣ ΤΟ ΟΡΚΙΖΟΜΑΙ ΔΕ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΑΣ ΜΗ ΜΑΣ ΔΩΣΕΙ ΟΥΤΕ 1 ΠΟΝΤΟ ΚΑΝΕΙΣ, ΟΥΤΕ ΚΑΝ Η ΚΥΠΡΟΣ!


ΚΑΙ ΑΝ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΕΙ ΤΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΚΑΛΑ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΟΥΝ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΝΕΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΊ, ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΑΓΟΡΑΖΟΥΜΕ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΚΟΝΣΕΡΒΕΣ ΑΠΟ ΣΟΥΗΔΙΑ, ΜΑΛΤΑ κλπ!
όχι ότι διαφωνώ με τα περισσότερα, περί εμφάνισης και θέσης τα έχω πει κι εγώ πολλές φορές αυτα που λέτε...

αλλά αν θυμάμαι καλά, από τα τραγούδια που έχουμε στείλει τα τελευταία χρόναι μόνο το Secret Combination δεν ήταν Ελλήνων δημιουργών...

Hταν σε μουσικη Κωνσταντίνου Παντζή και στίχους Ποσειδώνα Γιαννόπουλου
Παιδιά, ΕΝΑΣ ΕΝΑΣ τις ... διορθώσεις!!!
Embarassed
Mr. Curiosity
Mr. Curiosity
Αριθμός μηνυμάτων : 772
Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2011
Φύλο : Άντρας ΧιούμορNo, you didn't!

GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike - Σελίδα 9 Empty Απ: GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike

Κυρ Μαρ 13, 2011 2:39 am
peggy έγραψε:

αλλά αν θυμάμαι καλά, από τα τραγούδια που έχουμε στείλει τα τελευταία χρόναι μόνο το Secret Combination δεν ήταν Ελλήνων δημιουργών...


στο This is Our Night έγραψαν τους στίχους 2 Αυστραλοί.

το Yassou Maria το έγραψαν Σουηδοί που έχουν συνεργαστεί με την Έλενα και την Άννα Βίσση (ο Alex Papaconstantinou συγκεκριμένα)
HOLA
HOLA
EuroStar
EuroStar
Αριθμός μηνυμάτων : 4492
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Θηλυκό ΧιούμορΜαρούσκα!!! Το evian!

GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike - Σελίδα 9 Empty Απ: GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike

Κυρ Μαρ 13, 2011 2:43 am
Mr. Curiosity έγραψε:
το Yassou Maria το έγραψαν Σουηδοί που έχουν συνεργαστεί με την Έλενα και την Άννα Βίσση (ο Alex Papaconstantinou συγκεκριμένα)
Alex Papaconstantinou, Marcus Englof & Mack ΠΑΤΡΙΩΤΑΚΙΑ Laughing Laughing
Mr. Curiosity
Mr. Curiosity
Αριθμός μηνυμάτων : 772
Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2011
Φύλο : Άντρας ΧιούμορNo, you didn't!

GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike - Σελίδα 9 Empty Απ: GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike

Κυρ Μαρ 13, 2011 9:33 pm
I still can't believe how we chose the worst esc song ever.
Happy failure Lukas!

I personally feel 2011 can become the first year without Greece in the final. the entry choosen wasnt good at all. nikki ponte was soooo good.
http://www.esctoday.com/news/read/17016


Mad
HOLA
HOLA
EuroStar
EuroStar
Αριθμός μηνυμάτων : 4492
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Θηλυκό ΧιούμορΜαρούσκα!!! Το evian!

GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike - Σελίδα 9 Empty Απ: GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike

Κυρ Μαρ 13, 2011 9:40 pm
Mr. Curiosity έγραψε:
I still can't believe how we chose the worst esc song ever.
Happy failure Lukas!

I personally feel 2011 can become the first year without Greece in the final. the entry choosen wasnt good at all. nikki ponte was soooo good.
http://www.esctoday.com/news/read/17016


Mad

ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΣΕΛΙΔΑ!!


Basti [ 64136 ]
______________ Superb _________________

Þórsteinn (former Little Imp) [ 37093 ]
One of my favourites this year. 12 points.

nikoletta 11284 [ 62048 ]
just a perfect greek song! 12! go greece!

Anne Madrileno [ 64118 ]
It´s not mine, but I like the refrain.


ΟΠΩΣ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΦΕΤΟΣ ΣΕ ΑΛΛΟΥΣ ΑΡΕΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΟΥΣ ΟΧΙ!! green
Mr. Curiosity
Mr. Curiosity
Αριθμός μηνυμάτων : 772
Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2011
Φύλο : Άντρας ΧιούμορNo, you didn't!

GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike - Σελίδα 9 Empty Απ: GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike

Κυρ Μαρ 13, 2011 9:50 pm
HOLA έγραψε:
Mr. Curiosity έγραψε:
I still can't believe how we chose the worst esc song ever.
Happy failure Lukas!

I personally feel 2011 can become the first year without Greece in the final. the entry choosen wasnt good at all. nikki ponte was soooo good.
http://www.esctoday.com/news/read/17016


Mad

ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΣΕΛΙΔΑ!!


Basti [ 64136 ]
______________ Superb _________________

Þórsteinn (former Little Imp) [ 37093 ]
One of my favourites this year. 12 points.

nikoletta 11284 [ 62048 ]
just a perfect greek song! 12! go greece!

Anne Madrileno [ 64118 ]
It´s not mine, but I like the refrain.


ΟΠΩΣ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΦΕΤΟΣ ΣΕ ΑΛΛΟΥΣ ΑΡΕΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΟΥΣ ΟΧΙ!! green

ήθελα να δείξω ότι οι ίδιοι οι έλληνες (που είναι fans της nikki) λένε τα χειρότερα για το ελληνικό τραγούδι και προδικάζουν το αποτέλεσμα. Rolling Eyes

Νομίζω ότι είναι ξεκάθαρο πως φέτος οι αρνητικές απόψεις είναι περισσότερες (οπότε δεν ισχύει το "όπως και κάθε χρόνο..") αλλά αυτό δεν σημαίνει και κάτι αναγκαστικά.
HOLA
HOLA
EuroStar
EuroStar
Αριθμός μηνυμάτων : 4492
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Θηλυκό ΧιούμορΜαρούσκα!!! Το evian!

GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike - Σελίδα 9 Empty Απ: GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike

Κυρ Μαρ 13, 2011 10:04 pm
NOMIZΩ ΟΤΙ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΛΕΝΕ ΤΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ! ΤΙΜΟΥΜΕ ΚΑΙ ΦΕΤΟΣ ΤΗΝ ΠΑΡΑΔΟΣΗ!!! green
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΦΑΝ ΤΗΣ ΝΙΚΗΣ ΤΙ ΝΑ ΠΩ, ΑΦΟΥ ΕΙΧΕ ΤΟΣΟΥΣ ΠΟΛΛOΥΣ ΠΩΣ ΒΓΗΚΕ ΑΠΟ ΤΟ X-FACTOR...????????
Mr. Curiosity
Mr. Curiosity
Αριθμός μηνυμάτων : 772
Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2011
Φύλο : Άντρας ΧιούμορNo, you didn't!

GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike - Σελίδα 9 Empty Απ: GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike

Κυρ Μαρ 13, 2011 10:12 pm
HOLA έγραψε:NOMIZΩ ΟΤΙ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΛΕΝΕ ΤΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ! ΤΙΜΟΥΜΕ ΚΑΙ ΦΕΤΟΣ ΤΗΝ ΠΑΡΑΔΟΣΗ!!! green
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΦΑΝ ΤΗΣ ΝΙΚΗΣ ΤΙ ΝΑ ΠΩ, ΑΦΟΥ ΕΙΧΕ ΤΟΣΟΥΣ ΠΟΛΛOΥΣ ΠΩΣ ΒΓΗΚΕ ΑΠΟ ΤΟ X-FACTOR...????????

Δεν νομίζω ότι κάθε χρόνο βλέπουμε τόσα πολλά αρνητικά σχόλια από Έλληνες fans.. αλλά γενικά είναι αλήθεια πως για κάτι θα γκρινιάξουμε και κάτι δεν θα αρέσει στην συμμετοχή μας. cyclops

Λένε ότι βγήκε επειδή έπρεπε να κάνει πρόβες για την Eurovision (lol)! Άλλοι λένε ότι έκανε συμβόλαιο με την Sony οπότε δεν υπήρχε λόγος να μείνει μέχρι τον τελικό και να καθυστερήσει για την Eurovision (lol). Laughing
HOLA
HOLA
EuroStar
EuroStar
Αριθμός μηνυμάτων : 4492
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Θηλυκό ΧιούμορΜαρούσκα!!! Το evian!

GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike - Σελίδα 9 Empty Απ: GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike

Κυρ Μαρ 13, 2011 10:17 pm
Mr. Curiosity έγραψε:...
Λένε ότι βγήκε επειδή έπρεπε να κάνει πρόβες για την Eurovision (lol)! .... Laughing
ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ... ΟΧΙ ΑΡΚΕΤΕΣ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ!
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 14001
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike - Σελίδα 9 Empty Απ: GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike

Κυρ Μαρ 13, 2011 10:20 pm
green green
Mr. Curiosity
Mr. Curiosity
Αριθμός μηνυμάτων : 772
Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2011
Φύλο : Άντρας ΧιούμορNo, you didn't!

GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike - Σελίδα 9 Empty Απ: GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike

Κυρ Μαρ 13, 2011 10:25 pm
HOLA έγραψε:
Mr. Curiosity έγραψε:...
Λένε ότι βγήκε επειδή έπρεπε να κάνει πρόβες για την Eurovision (lol)! .... Laughing
ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ... ΟΧΙ ΑΡΚΕΤΕΣ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ!

φαντάζομαι όσες και να έκανε, δεν θα άλλαζε το αποτέλεσμα !!
HOLA
HOLA
EuroStar
EuroStar
Αριθμός μηνυμάτων : 4492
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Θηλυκό ΧιούμορΜαρούσκα!!! Το evian!

GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike - Σελίδα 9 Empty Απ: GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike

Κυρ Μαρ 13, 2011 10:27 pm
Mr. Curiosity έγραψε:
φαντάζομαι όσες και να έκανε, δεν θα άλλαζε το αποτέλεσμα !!
ΕΝΝΟΕΙΣ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΤΗΣ ΨΗΦΟΦΟΡΙΑΣ Η΄ΑΠΟΔΟΣΗ ΤΗ ΝΙΚΗΣ ΣΤΟ ΚΟΜΜΑΤΙ?
Mr. Curiosity
Mr. Curiosity
Αριθμός μηνυμάτων : 772
Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2011
Φύλο : Άντρας ΧιούμορNo, you didn't!

GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike - Σελίδα 9 Empty Απ: GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike

Κυρ Μαρ 13, 2011 10:33 pm
HOLA έγραψε:
Mr. Curiosity έγραψε:
φαντάζομαι όσες και να έκανε, δεν θα άλλαζε το αποτέλεσμα !!
ΕΝΝΟΕΙΣ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΤΗΣ ΨΗΦΟΦΟΡΙΑΣ Η΄ΑΠΟΔΟΣΗ ΤΗ ΝΙΚΗΣ ΣΤΟ ΚΟΜΜΑΤΙ?

φαντάζομαι και τα 2. αν και απ'ότι κατάλαβα, την τελευταία στιγμή αποφάσισαν να μην χορέψει πολύ επειδή λαχάνιαζε, οπότε ίσως αν είχαν ακόμα περισσότερο χρόνο, το αποτέλεσμα να ήταν λίγο καλύτερο(έστω φωνητικά, εκτός και αν άλλαζαν τον χορογράφο Razz), αλλά δεν θα μάθουμε ποτέ Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης