The Greek Forum of Eurovision Song Contest
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πήγαινε κάτω
smart-attack
smart-attack
Αριθμός μηνυμάτων : 2878
Ημερομηνία εγγραφής : 03/05/2019

Αγαπημένη μας ΕΡΤ... Empty Αγαπημένη μας ΕΡΤ...

Παρ Μάης 17, 2024 10:12 pm
Και κάπως έτσι έκλεισες πολλά στόματα για το 2024... Η επιλογή της Μαρίνας έφερε τα πάνω κάτω με υπερθετικό πρόσημο.
Όποιος πραγματικά ενδιαφέρεται για τον διαγωνισμό, δεν έχει να σου προσάψει το παραμικρό.
Και η συνεργασία με MINOS-EMI εξαιρετική! 

Για το 2025 τι θέλουμε; Οτι ακριβώς καταφέραμε με την ΜΑ-ΡΙ-ΝΑ το 2024. Να υπάρχει το ίδιο (ή και ακόμα μεγαλύτερο) ενδιαφέρον απο τους Έλληνες.
Απευθείας ανάθεση σε καλλιτέχνη με μεγάλο όνομα; 
Ε ναι... Συνταγή που κερδίζει δεν την αλλάζεις...
 
Εθνικό τελικό επιλογής τραγουδιού; 
Γιατί οχι; Τώρα που ξανα τρένταρε το θέμα Γιουροβίζιον στην Ελλάδα θα ήταν εξαιρετική ιδέα.

Ωραία όλα αυτά, αλλά ποιός ή ποιά θα μπορούσε να γίνει άξιος διάδοχος της ΜΑ-ΡΙ-ΝΑς ;

Αγαπημένη μας ΕΡΤ... Greece-marina


__________________________________________________
Γιατί η φάση είναι
Αγαπημένη μας ΕΡΤ... Giphy

Αρέσει στους χρήστες Elfo_Del_Infierno, space28 και Chrisde

jovla
jovla
Αριθμός μηνυμάτων : 2208
Ημερομηνία εγγραφής : 03/02/2019
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 24
ΧιούμορΤΑ ΤΑ ΤΑ

Αγαπημένη μας ΕΡΤ... Empty Απ: Αγαπημένη μας ΕΡΤ...

Σαβ Μάης 18, 2024 8:46 am
Νομίζω η ΕΡΤ έχει 4 διαφορετικές επιλογές για το 2024 και θα σας τις αναφέρω μια προς μια, με τα θετικά τους και τα αρνητικά τους.

1) Απευθείας ανάθεση σε Παπαρίζου.  Μάθαμε ότι φέτος υπήρξαν συζητήσεις μεταξύ Έλενας και ΕΡΤ. Φαίνεται και οι δύο πλευρές να επιθυμούν μια ακόμα εκπροσώπηση από την τραγουδίστρια, οπότε δεν είναι ένα ουτοπικό όνειρο. 
Στα θετικά: σίγουρα θα προκαλέσει έντονο εγχώριο ενδιαφέρον και θα ανέβει η τηλεθέαση πάλι, η Έλενα είναι media darling και δεν θα φάει θαψιμο από τα πάνελ ανεξαρτήτως αποτελέσματος. Με ένα αγγλόφωνο ραδιοφωνικό τραγούδι πιστεύω μπορεί να σκίσει στις επιτροπές με την φωνάρα της. Επίσης του χρόνου θα είναι 20 χρόνια από την νίκη της, οπότε αυτό θα προσθέσει στο έντονο ενδιαφέρον.
 Στα αρνητικά:  Η Έλενα είναι too big και θα ζητήσει πολλά πράγματα για να δεχτεί την εκπροσώπηση. Από τις συνεντεύξεις που έδωσε στο Μάλμε κατάλαβα πως δεν δέχτηκε την εκπροσώπηση, καθώς δεν υπήρχε έτοιμο τραγούδι και η ίδια ζητούσε εθνικό τελικό με τρία τραγούδια. Αν η ΕΡΤ στείλει την Έλενα σίγουρα θα είναι μια ακριβή συμμετοχή και αν κάνει και εθνικό τελικό για την επιλογή τραγουδιού τότε θα εκτοξευτούν τα κόστη στον αέρα.

Για να το κλείσω, αν και πιστεύω πως υπάρχει καλή πρόθεση και από τις δύο πλευρές, δυστυχώς τα νούμερα δε βγαίνουν. Άρα λογικά θα ναυαγήσει αυτό το σχέδιο. Ωστόσο, αν η ΕΡΤ θέλει να κάνει και φέτος απευθείας ανάθεση, πιστεύω ορθώς θα προσεγγίσουν πρώτα την Έλενα.

2) Απευθείας ανάθεση σε Αργυρό.  Ένα όνομα που όλο παραδόξως τα τελευταία δύο χρόνια συζητείται πάρα πολύ για την εκπροσώπηση της χώρας και μάλιστα τη συζήτηση αυτή την έχει ανοίξει η δισκογραφική του. Πιστεύω πως μια εκπροσώπηση του, θα χτυπούσε τα ταμεία. Αν έκανε η Μαρίνα με την Μάντισσα 70% τηλεθέαση και μάζεψε από τη διασπορά 85 πόντους, δεν μπορώ καν να φανταστώ το ντελίριο που θα προκαλούσε ο Αργυρός.
Στα αρνητικά:  Ανήκει στη δισκογραφική του οξω από δω. Αυτό και μόνο είναι ένα ΤΕΡΑΣΤΙΟ αγκάθι στις συνομιλίες της ΕΡΤ με τον τραγουδιστή. Επίσης ίσως ο καλλιτέχνης ζητήσει μεγάλο μπάτζετ για την εκπροσώπηση. Ακόμη, ίσως παραειναι λαϊκός για έναν ποπ διαγωνισμό της Ευρώπης.
Στα θετικά: Θα γινει περισσότερος χαμός στο εσωτερικό από ότι στο εξωτερικό. Οποίο τυχόν θέμα υπάρξει με το μπάτζετ εύκολα θα καλυφθεί από κάποιον χορηγό. Η διαολεμενη δισκογραφική του, δεν θα τον άφηνε να πατωσει γιατί χωρίς υπερβολές είναι ο νο.1 καλλιτέχνης που έχουν. Η τηλεθέαση θα είναι τεράστια και πιστεύω με ένα χασάπικο τύπου Αθήνα μου ή μια μπαλάντα σαν το Ματώνουν οι σκέψεις, θα καταφέρει να κάνει την ανατροπή και να βρεθεί 5αδα σαν τον Mengoni και τον Slimane. Τέλος, ο Αργυρός είναι ιδιαίτερα αγαπητός στα Βαλκάνια και θα μάζευε πολλούς πόντους και από εκεί, βέβαια τα Βαλκάνια πρέπει να επιστρέψουν για να τον ψηφίσουν.

3) Απευθείας ανάθεση σε Φουρέιρα. Μάλλον το πιο ουτοπικό όνειρο από όλα, όταν μιλάμε για απευθείας ανάθεση. Δεν θεωρώ ότι η Φουρέιρα ψήνεται να μπει σε αυτή την διαδικασία και από την άλλη δε νομίζω ότι η ΕΡΤ ψήνεται να στείλει έναν καλλιτέχνη που έχει εκπροσωπήσει το ΡΙΚ.
Στα αρνητικά: Ανήκει στη κακή δισκογραφική. Κατευθείαν θα υπάρξουν συγκρίσεις με το fuego. Ίσως η Φου να ζητήσει μεγάλο μπάτζετ.
Στα θετικά:  Τηλεθέαση στα ύψη. Οποια προβλήματα με το μπάτζετ, θα καλυφθούν πολύ εύκολα από τους χορηγούς. Απίστευτο χαιπ τόσο εντός όσο και εκτός χώρας. Είναι η μόνη από τα τρία ονόματα που ανέφερα που μπορεί να φέρει τη δεύτερη νίκη στη χώρα μας.

4) Εθνικός τελικός με B-class ονόματα.  Κατά καιρούς πολλά ονόματα β κατηγορίας, έχουν δηλώσει ενδιαφέρον για εκπροσώπηση της χώρας στον διαγωνισμό και πιστεύω πως εύκολα θα έπαιρναν μέρος σε έναν εθνικό τελικό. Π.χ. good job nicky, evangelia, marseaux, Μαρίνα Σπανού, Ζοζεφίν, Λίλα. 

Στα αρνητικά: Ένας εθνικός τελικός θα είναι πονοκέφαλος στην ΕΡΤ τόσο στα κόστη όσο και στο δράμα που μπορεί να προκαλέσει.
Στα θετικά: Επιτέλους θα πραγματοποιηθεί ένας διακαής ποθος των φαν. Η ΕΡΤ θα εξασφαλίσει μια ακόμα βραδιά με υψηλή τηλεθέαση. Και ίσως προκύψει ένα καλό αποτέλεσμα στον βαθμολογικό πίνακα τον Μάιο. Η ιστορία πάντως έχει δείξει ότι ποτέ δεν αποκλείστηκε συμμετοχή μας που ήρθε από εθνικό τελικό. Επίσης τα πηγαίνουμε καλύτερα με εθνικό τελικό από ότι με απευθείας ανάθεση.

Μια πρόβλεψη για να κλείσω.  Πιστεύω πως για το 2025 μάλλον θα στείλουμε με απευθείας ανάθεση τον Good Job Nicky. Το οποίο το θεωρώ λάθος στρατηγική και ελπίζω να πάει κουβά η πρόβλεψη μου. 
Ο λόγος που πιστεύω ότι θα πάει είναι γιατί τα media τον αγαπούν, έχει έτοιμο τραγούδι όπως μας λέει ο ίδιος και τελος ανήκει σε μια ουδέτερη δισκογραφική.

Αρέσει στους χρήστες Masilnto, Elfo_Del_Infierno, space28, smart-attack, Le Parisien και Chrisde

Jimijoop
Jimijoop
Αριθμός μηνυμάτων : 30
Ημερομηνία εγγραφής : 23/10/2022

Αγαπημένη μας ΕΡΤ... Empty Απ: Αγαπημένη μας ΕΡΤ...

Σαβ Μάης 18, 2024 9:42 am
Good job Nicky θα πάθει Mustii, Φουρέιρα μόνο με τραγούδι εξίσου ή ακόμη καλύτερο από το Fuego, Παπαρίζου too late, για Αργυρό έχω ανάμεικτα συναισθήματα, ναι η συμμετοχή του θα προκαλέσει μεγάλη ενδιαφέρον στην Ελλάδα αλλά δεν έχει τόσο "crossover appeal" σε σχέση με την Σάττι, το μουσικό ύφος του είναι ίσως λίγο ξεπερασμένο για την σημερινή Eurovision και το ότι η πλειοψηφία των Βαλκανίων πλέον απέχει μπορεί να του βγεί σε κακό. Αν πάει Eurovision καλύτερα να πάει με τραγούδι που θα αρέσει και στην Ευρώπη και όχι μόνο στους Έλληνες γιατί αλλιώς θα πάθει Demy.

Εθνικός τελικός και μόνο.

Όχι άλλες στημένες αναθέσεις σε βύσματα, καλλιτέχνες από διασπορά που θα ξεχαστούν μετά τον διαγωνισμό και πχοιότητες που θα πάνε απάτες.

Η Σάττι ανέστησε το σχεδόν νεκρό ενδιαφέρον για τον διαγωνισμό στην Ελλάδα μετά από χρόνια, δεν θελω να πισωγυρισούμε πάλι.

Αρέσει στους χρήστες Elfo_Del_Infierno, smart-attack και Le Parisien

Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5258
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Αγαπημένη μας ΕΡΤ... Empty Απ: Αγαπημένη μας ΕΡΤ...

Σαβ Μάης 18, 2024 1:03 pm
jovla έγραψε: Πιστεύω πως για το 2025 μάλλον θα στείλουμε με απευθείας ανάθεση τον Good Job Nicky. Το οποίο το θεωρώ λάθος στρατηγική και ελπίζω να πάει κουβά η πρόβλεψη μου. 


O οποίος έχει γίνει κι ένα "τέρας". Να τα λέμε κι αυτά. 

Αγαπημένη μας ΕΡΤ... Goodjobnicky_1715797386_3368675091074259116_5924255527


Αρέσει στον χρήστη jovla

space28
space28
Αριθμός μηνυμάτων : 515
Ημερομηνία εγγραφής : 17/03/2019

Αγαπημένη μας ΕΡΤ... Empty Απ: Αγαπημένη μας ΕΡΤ...

Σαβ Μάης 18, 2024 6:57 pm
Στις προτάσεις του jovla που είναι και οι πιο λογικές θα πω.....
Όχι με σιγουριά στο 4.
Μάλλον όχι στο 2. Είναι εσωτερικής κατανάλωσης προϊόν και δεν θεωρώ ότι μπορεί να πάει καλά.
Πιθανώς όχι στο 1 γιατί η Έλενα έχει ήδη κερδίσει το βραβείο και δεν θεωρώ ότι έχει να της προσφέρει κάτι πλέον ο διαγωνισμός.
Σίγουρα ναι στο 3 διότι θεωρώ ότι είναι έτοιμο βραβείο.

Ας μην προτρέχουμε για το αν θα δεχτεί ή όχι η Φουρέιρα. Της το χρωστάει και η ΕΡΤ και ο διαγωνισμός. Αν η Μαρίνα που ήταν τόσο αρνητική τόσα χρόνια πήγε, η Ελένη με μια κατάλληλη πρόταση θα μπορούσε εύκολα να πάει θεωρώ. Και αν την θέλει η ΕΡΤ της το ζητά από το καλοκαίρι, κρατάει το όλο project μυστικό και προς τα τέλη Φλεβάρη κάνει το μεγάλο μπαμ (αφού έχουν επί μισό χρόνο δουλευτεί τα πάντα).

Ο Good job Nicky είναι μια σχετικά, safe , εναλλακτική επιλογή, ειδικά για τις επιτροπές αλλά συμφωνώ ότι είναι σφάλμα να τον στείλουμε το 25. Θα τον έστελνα το 26 αν ήμουν ΕΡΤ.


Με αυτά και με εκείνα ο jovla έριξε μαύρη πέτρα στη Josephine. Cool

Αρέσει στους χρήστες jovla, smart-attack, Le Parisien και eurovisionικος

eurovisionικος
eurovisionικος
Αριθμός μηνυμάτων : 363
Ημερομηνία εγγραφής : 24/11/2020
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 22
Τόπος : Thessaloniki
ΧιούμορΓιατί πάντα καταλήγουμε: Πόνος μη μας έρθει μακάρι;

Αγαπημένη μας ΕΡΤ... Empty Απ: Αγαπημένη μας ΕΡΤ...

Κυρ Μάης 19, 2024 11:16 pm
Καλησπέρα με δύο σκέψεις και για την ΕΡΤ και για εμάς.

α) Μήπως είναι μια καλή στιγμή η ΕΡΤ φέτος να στείλει κάποιον μουσικό παραγωγό σε κάποιο από τα songwriting camps του καλοκαιριού; Κατα τη γνώμη μου αν θες να πείσεις όνομα τύπου Φουρέιρα, έχοντας και ένα δυνατό τραγούδι ως δόλωμα μπορεί να βοηθήσει.

β) Άκουσα προχθές στο tiktok μια ροκ έκδοση του "Ζάρι" η οποία κυριολεκτικά τα σπάει. 



Σκέφτομαι κιόλας πως φέτος η Κροατία με ένα τραγούδι mid που πλασαρίστηκε ως ροκιά κέρδισε το κοινό και αναρωτιέμαι αν μια πρόταση στους Villagers να κάψουν την Ευρώπη, έκανε την διαφορά.

Αρέσει στους χρήστες Masilnto, Elfo_Del_Infierno, space28, smart-attack και Le Parisien

Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5258
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Αγαπημένη μας ΕΡΤ... Empty Απ: Αγαπημένη μας ΕΡΤ...

Δευ Μάης 20, 2024 11:46 am
Ναι στους Villagers. Εγώ θα έριχνα και την ιδέα των PAGAN και των Babo Koro. Ναι, ξέρω, θα μου επισημάνετε την ομοιότητα με τη φετινη Νορβηγία, αλλά πραγματικά νομίζω ότι η αίσθηση που αφήνουν είναι πιο πολύ κοντά σε διονυσιακό ξεφάντωμα και όχι τόσο σκοτεινή.


eurobirdo
eurobirdo
Αριθμός μηνυμάτων : 227
Ημερομηνία εγγραφής : 18/03/2022
Φύλο : Θηλυκό Ηλικία : 25
Τόπος : Ijbolistan
Χιούμορstream MIXTAPE

Αγαπημένη μας ΕΡΤ... Empty Απ: Αγαπημένη μας ΕΡΤ...

Σαβ Ιουλ 06, 2024 7:10 pm
Μπορούμε να στέλνουμε Μαρίνα κάθε χρόνο;

Αρέσει στους χρήστες Elfo_Del_Infierno, smart-attack, alexg και Chrisde

Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5258
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Αγαπημένη μας ΕΡΤ... Empty Απ: Αγαπημένη μας ΕΡΤ...

Τρι Ιουλ 23, 2024 5:49 pm


jovla
jovla
Αριθμός μηνυμάτων : 2208
Ημερομηνία εγγραφής : 03/02/2019
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 24
ΧιούμορΤΑ ΤΑ ΤΑ

Αγαπημένη μας ΕΡΤ... Empty Απ: Αγαπημένη μας ΕΡΤ...

Σαβ Αυγ 24, 2024 9:11 pm
Απ' ότι φαίνεται φημολογείται ως νέος πρόεδρος της ΕΡΤ ο πρώην υφυπουργός πολιτισμού και ανοιχτά ομοφυλόφιλος Νικόλας Γιατρομανωλάκης.
Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5258
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Αγαπημένη μας ΕΡΤ... Empty Απ: Αγαπημένη μας ΕΡΤ...

Κυρ Αυγ 25, 2024 7:56 pm
Για μια Γιουροβίζιον χωρίς καφάσια. 



Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5258
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Αγαπημένη μας ΕΡΤ... Empty Απ: Αγαπημένη μας ΕΡΤ...

Τρι Σεπ 03, 2024 6:54 pm
Τελικά δεν είναι ο καφασολάγνος ο Γιατροmanolo, αλλά ο Γιάννης Παπαδόπουλος, αυτός ο τιτάνας της αμερόληπτης, μαχητικής δημοσιογραφίας.

Αγαπημένη μας ΕΡΤ... Papadopoulos-1


Αρέσει στον χρήστη smart-attack

eurobirdo
eurobirdo
Αριθμός μηνυμάτων : 227
Ημερομηνία εγγραφής : 18/03/2022
Φύλο : Θηλυκό Ηλικία : 25
Τόπος : Ijbolistan
Χιούμορstream MIXTAPE

Αγαπημένη μας ΕΡΤ... Empty Απ: Αγαπημένη μας ΕΡΤ...

Τετ Σεπ 04, 2024 10:55 pm
Δεν έχει αποφασιστεί κάτι ακόμα - ωστόσο φήμες λένε για θέληση ανοίγματος του τρόπου επιλογής (α ρε ευθυνόφοβη ΕΡΤ <3).


Ας πούμε λοιπόν ότι φέτος έχουμε μια οποιασδήποτε μορφής ανοιχτή επιλογή με 5-6 τραγουδιστές και τα κομμάτια τους. Ποι@ θα θέλατε να δείτε;

Προσωπικά, θα κάνω κάτι ανάμεσα σε πρόβλεψη και wishlist: Ευαγγελία, GJN, Marseaux (έκανε μια έντονη δήλωση πρόθεσης είδα σήμερα), Μπρεάζου (γράφει τραγούδι με Νίκο Σοφή allegedly), και δεν αποκλείω να καταθέσει και κανένας ZAF ή Φειδίας (εκτός αν περιμένει να τον πάρει χαμπάρι το ΡΙΚ, λολ). Μιας και τα ονόματά μου όμως στερούνται φαντασίας, θέλω να πείτε κι εσείς.

Τώρα, όσον αφορά το φορμάτ, προσωπικά θα ήθελα να δω μια ωραία, μαζεμένη, επαγγελματική βραδιά. Ούτε βίντεο κλιπ, ούτε δημοσκοπικές επιτροπές με δώρο κουπάκι, τίποτα τέτοιο. Και σύστημα 50/50, άντε 60/40.

Αρέσει στους χρήστες Masilnto και Chrisde

space28
space28
Αριθμός μηνυμάτων : 515
Ημερομηνία εγγραφής : 17/03/2019

Αγαπημένη μας ΕΡΤ... Empty Απ: Αγαπημένη μας ΕΡΤ...

Παρ Σεπ 13, 2024 2:40 pm

Αρέσει στους χρήστες smart-attack, alexg και Chrisde

jovla
jovla
Αριθμός μηνυμάτων : 2208
Ημερομηνία εγγραφής : 03/02/2019
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 24
ΧιούμορΤΑ ΤΑ ΤΑ

Αγαπημένη μας ΕΡΤ... Empty Απ: Αγαπημένη μας ΕΡΤ...

Παρ Σεπ 13, 2024 9:12 pm
Για να είμαι ειλικρινής δεν πιστεύω ότι η ΕΡΤ θα έκανε πρόταση στη Φουρέιρα και ακόμη και αν έκανε, δεν πιστεύω ότι η Φουρέιρα θα την δεχόταν.

Αρέσει στους χρήστες Masilnto, Jacko, smart-attack και eurobirdo

Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5258
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Αγαπημένη μας ΕΡΤ... Empty Απ: Αγαπημένη μας ΕΡΤ...

Κυρ Σεπ 15, 2024 3:25 pm
Και μετά από το ενδεχόμενο εκπροσώπησής μας από τη Φουρέιρα, ας προσγειωθούμε στην πραγματικότητα.

https://eurovisionfun.com/2024/09/%ce%b1%cf%80%ce%bf%ce%ba%ce%bb%ce%b5%ce%b9%cf%83%cf%84%ce%b9%ce%ba%ce%bf-%ce%b1%ce%bd%ce%b1%cf%84%cf%81%ce%b5%cf%80%cf%84%ce%b9%ce%ba%ce%ae-%ce%b5%ce%bc%cf%86%ce%ac%ce%bd%ce%b9%cf%83%ce%b7-%cf%83/


jovla
jovla
Αριθμός μηνυμάτων : 2208
Ημερομηνία εγγραφής : 03/02/2019
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 24
ΧιούμορΤΑ ΤΑ ΤΑ

Αγαπημένη μας ΕΡΤ... Empty Απ: Αγαπημένη μας ΕΡΤ...

Κυρ Σεπ 15, 2024 3:45 pm
Not bad at all. Να πάρουν μέρος όλοι όσοι το ζητούν τόσα χρόνια και να επιλέξει το κοινό. Άκρως δημοκρατικό και δίκαιο.

Αρέσει στους χρήστες Masilnto και Chrisde

Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5258
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Αγαπημένη μας ΕΡΤ... Empty Απ: Αγαπημένη μας ΕΡΤ...

Κυρ Σεπ 15, 2024 4:04 pm
Σωστό κι αυτό, αλλά επειδή εγώ είμαι καχύποπτος μόνιμα, θα πω ότι μακάρι να είναι ένας εθνικός τελικός με αρκετή συμμετοχή κοινού, ώστε να μην μπορεί να αλλοιωθεί το όποιο αποτέλεσμα και με αντικειμενική επιτροπή.


eurobirdo
eurobirdo
Αριθμός μηνυμάτων : 227
Ημερομηνία εγγραφής : 18/03/2022
Φύλο : Θηλυκό Ηλικία : 25
Τόπος : Ijbolistan
Χιούμορstream MIXTAPE

Αγαπημένη μας ΕΡΤ... Empty Απ: Αγαπημένη μας ΕΡΤ...

Κυρ Σεπ 15, 2024 7:40 pm
Έχω μεγάλη περιέργεια να δω πως θα είναι από άποψη παραγωγής. Δε θέλω να πω ότι δεν εμπιστεύομαι την ΕΡΤ, αλλά... δεν εμπιστεύομαι την ΕΡΤ.

Αρέσει στον χρήστη space28

Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 14003
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Αγαπημένη μας ΕΡΤ... Empty Απ: Αγαπημένη μας ΕΡΤ...

Πεμ Σεπ 19, 2024 10:32 am
Το ιδανικό θεωρώ ότι είναι να ακολουθήσουμε ένα σύστημα παρόμοιο με της Πορτογαλίας:
10 συμμετοχές στον εθνικό τελικό, 50% κοινό - 50% επιτροπή.
Για μεγαλύτερη διαφάνεια, θα μπορούσε η επιτροπή να είναι διεθνής.

Αρέσει στους χρήστες jovla και smart-attack

eurovisionικος
eurovisionικος
Αριθμός μηνυμάτων : 363
Ημερομηνία εγγραφής : 24/11/2020
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 22
Τόπος : Thessaloniki
ΧιούμορΓιατί πάντα καταλήγουμε: Πόνος μη μας έρθει μακάρι;

Αγαπημένη μας ΕΡΤ... Empty Απ: Αγαπημένη μας ΕΡΤ...

Πεμ Σεπ 19, 2024 10:22 pm
Μακάρι να βγει κάτι όμορφο, προσεγμένο με αισθητική 2024. Μέχρι στιγμής ξέρουμε μέσες άκρες πως το σύστημα θα ανακοινωθεί γύρω στα τέλη Σεπτεμβρίου. Πιθανή περίοδος διεξαγωγής μεταξύ 15 Ιανουαρίου και 15 Φεβρουαρίου (ίσως τα τραγούδια να ανακοινωθούν το Δεκέμβριο; ). Έχοντας και το hint από το tweet του efun για το μέρος μάλλον πάμε για κάποιο θέατρο; (ίσως του Πειραιά). Ενδιαφέρουσα σκέψη, αλλά ίσως περιοριστική σε σχέση με τα τεχνολογικά μέσα που μπορούν να χρησιμοποιηθούν. Βέβαια, και κάποια σπίτι με το mega γυρίστηκαν εκεί και είχαν ένα απλό LED πίσω. Τέλος πάντων μέχρι στιγμής αυτά είναι φήμες.

Πάμε τώρα σε κάποιες σκέψεις (για τα πρόσωπα που έχουν πολυαναφερθεί) και προσωπικές επιθυμίες (στα δεξιά) για συνθέτες που θα μπορούσαν να τους δώσουν ένα ωραίο κομμάτι:

1. Klavdia -> Thomas G:son / Joker (σε κάτι στυλ tattoo)
2. LILA -> Beyond, ZEN (με κάτι μοντέρνο παραδοσιακό & τραπ)
3. Evangelia -> Team ZARI
4. Good Job Nicky -> Ermis (προφανώς)
5. Ίαν Στρατής -> Δάντης
6. Villagers of Ioannina City (χρειαζόμαστε και μια έκπληξη)
7. Antonia Kaouri (με κάτι από τα τελευταία τα electro)
8. Zoi Papadopoulou -> Yianna Terzi (πιστεύω θα μπορούσαν να δώσουν ένα δυνατό έθνικ και να το απογειώσει η Ζωή με τη φωνάρα της)
9. ZAF -> (νομίζω γράφει μόνος του ίσως και μια πινελιά από Arcade)
10. Joanne & Marseaux -> solmeister & doron medalie 

Ευσεβείς πόθοι ... αλλά ποτέ δεν ξες όταν πέρυσι είδαμε Μαρίνα (η οποία ελπίζω να καλεστεί (ΕΡΤ ακούς; ) και να δεχτεί (ΜΑΡΙΝΑ ακούς; ) για interval. Μάλλον θα τους επισκιάσει όλους.

Σε άλλα νέα εφόσον ο Κοντόπουλος εκπροσωπεί την Κύπρο, λογικά δεν θα αναμειχθεί με σύνθεση στον ελληνικό τελικό. Ίσως κάνουν προμό στην Κύπρο αν το τραγούδι τους έχει ήδη βγει.

Τέλος, μακάρι να διαλέξουν και παρουσιαστές που θα γουστάρουν την Eurovision και θα δώσουν το 100% σε αυτό που κάνουν.

Αρέσει στους χρήστες Elfo_Del_Infierno, lol3, jovla, space28, smart-attack και Chrisde

Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5258
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Αγαπημένη μας ΕΡΤ... Empty Απ: Αγαπημένη μας ΕΡΤ...

Παρ Σεπ 20, 2024 6:24 pm
 

Οι φίλοι μας οι Alcopond έκαναν podcast σχετικά με τις δικές τους legendary proposals.

Marseaux
Αναστασία
Ζαφ
Αναστασία
Αλκυόνη  Αγαπημένη μας ΕΡΤ... 4037559606
Λίλα 
Nalyssa Green (την πρότειναν με κάτι σαν το "Φίδια στα μαλλιά μου", τραγούδι που λατρεύω, αλλά όπως έχω πει και στο παρελθόν δεν ξέρω πώς είναι στο live της).
Κid Moxie  Αγαπημένη μας ΕΡΤ... 4037559606
Θοδωρής Βουτσικάκης (ένα όνομα που δεν περίμενα. Έχει μεν φωνάρα - τον είχα δει στον Ερωτόκριτο με τη Μαρίνα - αλλά ίσως είναι κάπως "βαρετά πχοιοτικός". Βέβαια, τον πρότειναν με κάτι σαν το "Το πρώτο μου τριαντάφυλλο", κομμάτι που με μια καλή και σύγχρονη παρουσίαση θα με έψηνε  green ).
Pink Vanity (δεν τους ήξερα, λίγο που τους άκουσα inoffensive pop-rock μού φάνηκαν).
Κλαυδία

Δεν αναέφθηκαν καθόλου σε Βαρθακούρη κι Ευαγγελία, γιατί, όπως είπαν, τους έχουν προτείνει ήδη τα προηγούμενα χρόνια. Απέρριψαν τη Ζόζεφιν γιατί "δεν μας αρέσει" χιχιχι!


Υ.Γ. Εντάξει, λάτρεψα την "τυχαία" αναφορά που έκαναν στο φιάσκο της επιτροπής που συστάθηκε για την επιλογή της ταινίας που θα στείλουμε στα Όσκαρ πριν αρχίσουν να κάνουν τις αναλύσεις τους για τη Γιουροβίζιον.  green


Αρέσει στους χρήστες lol3, space28, smart-attack και eurovisionικος

jovla
jovla
Αριθμός μηνυμάτων : 2208
Ημερομηνία εγγραφής : 03/02/2019
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 24
ΧιούμορΤΑ ΤΑ ΤΑ

Αγαπημένη μας ΕΡΤ... Empty Απ: Αγαπημένη μας ΕΡΤ...

Τρι Σεπ 24, 2024 3:17 pm
Καλλιτέχνες που θέλω να δω στο ertfest και πιστεύω ότι δεν θα είχαν θέμα να καταθέσουν τραγούδι σε εθνικό τελικό:
Κλαυδία
ZAF
Daphne Lawrence
Marseaux
Sigma
Μαρίνα Σπανού
Natasha Kay
Tasos Xiarcho
Alcmini
Evangelia
Ιάσονας Μάνδηλας
Αντιγόνη
Ειρήνη Παπαδοπούλου
Μαλού
Kianna
Leon of Athens

Γενικά το θεωρώ πολύ καλή ευκαιρία να δουμε ολους αυτους που εχουν δηλωσει τη προθεση τους να πανε στη γιουροβιζιον να μας δειξουν τι εχουν να προσφερουν.

Επίσης ελπίζω να αλλάξουν γνώμη και να μη γίνει το ερτφεστ στο δημοτικό θέατρο Πειραιά. Ο χώρος είναι τελείως ακατάλληλος. Ειδικά αυτή η νεοκλασική αισθητική του δε ταιριάζει με ένα διαγωνισμό σαν την eurovision. Έλεος που η ερτ ώρες ώρες το βλέπει ποιότητα και τώρα νομίζει ότι θα κάνει ένα Σαν Ρεμο.

Αντ' αυτού θεωρώ πως το Nox Athens έχει μία παρά πολύ καλή high tech σκηνή που θα ταίριαζε σε έναν εθνικό τελικό για τη eurovision.

Αρέσει στον χρήστη eurovisionικος

space28
space28
Αριθμός μηνυμάτων : 515
Ημερομηνία εγγραφής : 17/03/2019

Αγαπημένη μας ΕΡΤ... Empty Απ: Αγαπημένη μας ΕΡΤ...

Τρι Σεπ 24, 2024 7:15 pm
Tasos Xiarcho
Ιάσονας Μάνδηλας
Ειρήνη Παπαδοπούλου


Εμ όχι.... Αγαπημένη μας ΕΡΤ... 1f609 
Και για να είμαι ειλικρινης, με εξαίρεση την Κλαυδια, άντε και τον ZAF κανένας από τους παραπάνω δεν θεωρώ ότι έχει προοπτική για κάτι καλό. 

Αρέσει στους χρήστες alexg και eurovisionικος

jovla
jovla
Αριθμός μηνυμάτων : 2208
Ημερομηνία εγγραφής : 03/02/2019
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 24
ΧιούμορΤΑ ΤΑ ΤΑ

Αγαπημένη μας ΕΡΤ... Empty Απ: Αγαπημένη μας ΕΡΤ...

Τετ Σεπ 25, 2024 9:56 am
Προσωπικά δεν ακούω κανέναν από όσους ανέφερα. Ωστόσο όταν μιλάμε για εθνικό τελικό, πρέπει να είναι όσο πιο ανοιχτός γίνεται σε όλα τα είδη μουσικής και σε όλους τους καλλιτέχνες.

Αν είναι να μας πιάσει και εδώ ο σνομπ ελιτισμός μας, τότε να τον ακυρώσουμε και να στείλουμε με απευθείας ανάθεση πάλι έναν Βίκτωρ.

Αρέσει στον χρήστη eurovisionικος

Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης