The Greek Forum of Eurovision Song Contest
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πήγαινε κάτω
HOLA
HOLA
EuroStar
EuroStar
Αριθμός μηνυμάτων : 4492
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Θηλυκό ΧιούμορΜαρούσκα!!! Το evian!

Πρόβες! - Σελίδα 14 Empty Απ: Πρόβες!

Κυρ Μάης 06, 2018 3:20 pm
Μαρια S έγραψε:Αλλο να κατηγορεις την Ρωσια και αλλο την τουρκια Hola...οι ευρωπαιοι με την ρωσια εχουν θεματα και οχι με την τουρκια.....
Την δουλεια της εκανε οπως λες και την εκανε μια χαρα....
Μονο μια χαρά!! Εκεί που ηταν μια αχαρη γεροντοκόρη.... πηρε το διαμερισματάκι, παντρεύτηκε ένα τεκνάκι(ψιλοχάλι) έκανε και παιδί!!!!
Όπως λέει και ο σοφός λαός μας: "Μη κοιτάς τα ποδια μου τα στραβά, κοίτα τη τύχη μου την ίσια"! Πρόβες! - Σελίδα 14 2295997565
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Πρόβες! - Σελίδα 14 Empty Απ: Πρόβες!

Κυρ Μάης 06, 2018 3:21 pm
Μαρια S έγραψε:
citelis έγραψε:Όπως είπε κάποιος το τραγούδι της Ελλάδας αν καταλάβει κανείς το νόημα του τότε θα διακρίνει μία εσωστρέφεια! Η συζήτηση της Ελλάδας με τους Έλληνες δεν ενδιαφέρει την υπόλοιπη Ευρώπη όσο νομίζετε! Δε μπορεί να δημιουργήσει την ίδια αίσθηση με το το τραγούδι της Jamala που κυρίως είχε στόχο τη βάρβαρη πολιτική της Ρωσίας ανά τα χρόνια την οποία είναι αναγκασμένοι να υπομένουν πολλοί λαοί! Επίσης το συναίσθημα που μετέδιδε η Jamala η Τερζή δεν μπορεί να το μεταδώσει! Η Jamala αυτό που έλεγε αφορούσε την γιαγιά της οπότε το ένιωθε πιο βαθιά αντίθετα η Τερζή δε ζει καν στην Ελλάδα!
Δηλαδη θες να μου πεις οτι αν στελναμε ενα τραγουδι με τα οσα συνεβησαν στην Σμυρνη θα μας ψηφιζαν???Γιατι η Μαριζα Κωχ που τραγουδησε για την εμπολεμη Κυπρο απαρατηρητη περασε...Τζαμαλα = ευρωπαικος φαρισαισμος...αν το τραγουδι της αφορουσε μια διαμαχη ουκρανιας με ιταλια πχ να εισαι σιγουρος δεν θα ειχε ασχοληθει κανενας...το συγκεκριμενο τραγουδι κερδισε ως φωνη διαμαρτυριας της ευρωπης γι αυτα που εγιναν με την κριμαια εκεινη την περιοδο και για κανεναν αλλον λογο....
Οσο για την Γιαννα η ιδια εχει πει οτι οι στιχοι γραφτηκαν λογω νοσταλγιας που ενιωσε μετα απο τοσα χρονια στην αμερικη και οτι λογω αυτης της νοσταλγιας ηθελε να φτιαξει ενα τραγουδι για την Ελλαδα...
Καλά η Μαρίζα Κωχ είναι τόσο πίσω που δεν έχει νόημα να το μπλέκουμε. Δεν υπήρχα ούτε ως ιδέα τότε για να έχω άποψη για το πως πέρασε απαρατήρητο!

Όχι, δεν θα νικούσαμε αν στέλναμε τραγούδι για τη Σμύρνη γιατί δεν θα ήταν πια κάτι το πρωτότυπο. Στη Eurovision μετράει πολύ διαφορετικότητα και όχι να αντιγράψεις μία πετυχημένη ιδέα. Αλλιώς θα νικούσε κάθε χρόνο η Σουηδία! 
Ο Salvador νίκησε για τον απλό χαρακτήρα που είχε, την αίσθηση ότι δεν τον ένοιαζε ο καθωπρεπισμός, το ότι πήγαινε κόντρα στα πλαστικά τραγούδια ποπ, για το ότι είχε πρόβλημα αλλά δεν μιλούσε γι' αυτό κλπ. 
Η Τερζή δεν ξέρω αν μπορεί να περάσει το μήνυμα και το συναίσθημα τόσο έντονα ώστε να συγκινήσει κοινό και επιτροπές! Αλλά σε κάθε περίπτωση πρέπει να το κάνει με τον δικό της τρόπο και όχι αντιφγράφοντας τη Jamala ή τον οποιοδήποτε. Πρέπει να βγει κάτι διαφορετικόσ τη σκηνή για αν κερδίσει. 

Η Eurovision είναι η αποθέωση της διαφορετικότητας! Δείτε την περσινή 5αδα. O Salvador, δύο πολύ καλά τραγούδια (Βέλγιο και Βουλγαρία), ένα τραγούδι που δείχνει κέφι και διάθεση για πάρτι (Μολδαβία), ένα πλαστικό ποπ (Σουηδία).
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Πρόβες! - Σελίδα 14 Empty Απ: Πρόβες!

Κυρ Μάης 06, 2018 3:35 pm
citelis έγραψε:
Μαρια S έγραψε:
citelis έγραψε:Όπως είπε κάποιος το τραγούδι της Ελλάδας αν καταλάβει κανείς το νόημα του τότε θα διακρίνει μία εσωστρέφεια! Η συζήτηση της Ελλάδας με τους Έλληνες δεν ενδιαφέρει την υπόλοιπη Ευρώπη όσο νομίζετε! Δε μπορεί να δημιουργήσει την ίδια αίσθηση με το το τραγούδι της Jamala που κυρίως είχε στόχο τη βάρβαρη πολιτική της Ρωσίας ανά τα χρόνια την οποία είναι αναγκασμένοι να υπομένουν πολλοί λαοί! Επίσης το συναίσθημα που μετέδιδε η Jamala η Τερζή δεν μπορεί να το μεταδώσει! Η Jamala αυτό που έλεγε αφορούσε την γιαγιά της οπότε το ένιωθε πιο βαθιά αντίθετα η Τερζή δε ζει καν στην Ελλάδα!
Δηλαδη θες να μου πεις οτι αν στελναμε ενα τραγουδι με τα οσα συνεβησαν στην Σμυρνη θα μας ψηφιζαν???Γιατι η Μαριζα Κωχ που τραγουδησε για την εμπολεμη Κυπρο απαρατηρητη περασε...Τζαμαλα = ευρωπαικος φαρισαισμος...αν το τραγουδι της αφορουσε μια διαμαχη ουκρανιας με ιταλια πχ να εισαι σιγουρος δεν θα ειχε ασχοληθει κανενας...το συγκεκριμενο τραγουδι κερδισε ως φωνη διαμαρτυριας της ευρωπης γι αυτα που εγιναν με την κριμαια εκεινη την περιοδο και για κανεναν αλλον λογο....
Οσο για την Γιαννα η ιδια εχει πει οτι οι στιχοι γραφτηκαν λογω νοσταλγιας που ενιωσε μετα απο τοσα χρονια στην αμερικη και οτι λογω αυτης της νοσταλγιας ηθελε να φτιαξει ενα τραγουδι για την Ελλαδα...
Καλά η Μαρίζα Κωχ είναι τόσο πίσω που δεν έχει νόημα να το μπλέκουμε. Δεν υπήρχα ούτε ως ιδέα τότε για να έχω άποψη για το πως πέρασε απαρατήρητο!

Όχι, δεν θα νικούσαμε αν στέλναμε τραγούδι για τη Σμύρνη γιατί δεν θα ήταν πια κάτι το πρωτότυπο. Στη Eurovision μετράει πολύ διαφορετικότητα και όχι να αντιγράψεις μία πετυχημένη ιδέα. Αλλιώς θα νικούσε κάθε χρόνο η Σουηδία! 
Ο Salvador νίκησε για τον απλό χαρακτήρα που είχε, την αίσθηση ότι δεν τον ένοιαζε ο καθωπρεπισμός, το ότι πήγαινε κόντρα στα πλαστικά τραγούδια ποπ, για το ότι είχε πρόβλημα αλλά δεν μιλούσε γι' αυτό κλπ. 
Η Τερζή δεν ξέρω αν μπορεί να περάσει το μήνυμα και το συναίσθημα τόσο έντονα ώστε να συγκινήσει κοινό και επιτροπές! Αλλά σε κάθε περίπτωση πρέπει να το κάνει με τον δικό της τρόπο και όχι αντιφγράφοντας τη Jamala ή τον οποιοδήποτε. Πρέπει να βγει κάτι διαφορετικόσ τη σκηνή για αν κερδίσει. 

Η Eurovision είναι η αποθέωση της διαφορετικότητας! Δείτε την περσινή 5αδα. O Salvador, δύο πολύ καλά τραγούδια (Βέλγιο και Βουλγαρία), ένα τραγούδι που δείχνει κέφι και διάθεση για πάρτι (Μολδαβία), ένα πλαστικό ποπ (Σουηδία).
Και ομως η Μαριζα Κωχ πρωτοπορησε και οχι η Τζαμαλα γιατι αυτη ηταν η 1η που εστειλε τετοιο τραγουδι με μηνυμα...και τραγουδησε με ελευθερο σκοπευτη απεναντι της γιατι φοβοντουσαν οτι θα την σκοτωσει καποιος την ωρα που τραγουδαει!!!!ψαξτο στο google για να μαθεις την ιστορια..και παρ ολα αυτα οι ευρωπαιοι την εγραψαν κανονικοτατα ξαναλεω...οποτε ξυπνηστε μερικοι και δειτε την πραγματικοτητα....το τραγουδι της Τζαμαλα ηταν βουτυρο στο ψωμι των ευρωπαιων που ειναι κατα της ρωσιας αυτο ηταν και τιποτε αλλο....αν οι ευρωπαιοι ηταν τοσο πονοψυχοι επρεπε να ειχαμε παρει βραβειο απο τοτε με την Κωχ αγαπητε μου αλλα ακομη και η συγκινηση και ο πονος εχουν εθνικοτητα!!!!!
EuroPsycho
EuroPsycho
Αριθμός μηνυμάτων : 934
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2017
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 28
Τόπος : Ελλάς
ΧιούμορΓιαννούλα... Την κουκούλα!

Πρόβες! - Σελίδα 14 Empty Απ: Πρόβες!

Κυρ Μάης 06, 2018 3:37 pm
Ρε παιδιά κουλάρετε λίγο! Πότε θέλουμε πλάνα, πότε θέλουμε εφφέ, πότε θέλουμε τυμπανιστές και γυμνούς να χορεύουνε, πότε θέλουμε λυγμούς και οδυρμούς για κατανόηση... Ας αποφασίσουμε τι θέλουμε επιτέλους. Εγώ προσωπικά θέλω απλότητα και συναίσθημα... Τίποτα άλλο.
HOLA
HOLA
EuroStar
EuroStar
Αριθμός μηνυμάτων : 4492
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Θηλυκό ΧιούμορΜαρούσκα!!! Το evian!

Πρόβες! - Σελίδα 14 Empty Απ: Πρόβες!

Κυρ Μάης 06, 2018 3:37 pm
Εμείς στείλαμε τη Κωχ και θρηνούσαμε για τη Κύπρο και στο ίδιο φεστιβάλ η Κύπρος μας έφτυσε κατάμουτρα προχθές!
HOLA
HOLA
EuroStar
EuroStar
Αριθμός μηνυμάτων : 4492
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Θηλυκό ΧιούμορΜαρούσκα!!! Το evian!

Πρόβες! - Σελίδα 14 Empty Απ: Πρόβες!

Κυρ Μάης 06, 2018 3:40 pm
EuroPsycho έγραψε:Ρε παιδιά κουλάρετε λίγο! Πότε θέλουμε πλάνα, πότε θέλουμε εφφέ, πότε θέλουμε τυμπανιστές και γυμνούς να χορεύουνε, πότε θέλουμε λυγμούς και οδυρμούς για κατανόηση... Ας αποφασίσουμε τι θέλουμε επιτέλους. Εγώ προσωπικά θέλω απλότητα και συναίσθημα... Τίποτα άλλο.
Ακριβώς γιατι μια Ελληνίδα θεα.... δε θα θρηνούσε σαν καμια καραΚατινάρα!!!
Θα στεκόταν αγέρωχη και με διακριτικότητα θα σκούπιζε το δάκρυ που έτρεχε στο μάγουλό της! Αν το καταλαβαίνουν αυτό έχει καλώς , αν όχι δε θα σκάσουμε κιόλας!
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Πρόβες! - Σελίδα 14 Empty Απ: Πρόβες!

Κυρ Μάης 06, 2018 3:41 pm
HOLA έγραψε:Εμείς στείλαμε τη Κωχ και θρηνούσαμε για τη Κύπρο και στο ίδιο φεστιβάλ η Κύπρος μας έφτυσε κατάμουτρα προχθές!
Μην αρχισω για την εντελα και το αλβανοσογο της τωρα....
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Πρόβες! - Σελίδα 14 Empty Απ: Πρόβες!

Κυρ Μάης 06, 2018 3:42 pm
HOLA έγραψε:
EuroPsycho έγραψε:Ρε παιδιά κουλάρετε λίγο! Πότε θέλουμε πλάνα, πότε θέλουμε εφφέ, πότε θέλουμε τυμπανιστές και γυμνούς να χορεύουνε, πότε θέλουμε λυγμούς και οδυρμούς για κατανόηση... Ας αποφασίσουμε τι θέλουμε επιτέλους. Εγώ προσωπικά θέλω απλότητα και συναίσθημα... Τίποτα άλλο.
Ακριβώς γιατι μια Ελληνίδα θεα.... δε θα θρηνούσε σαν καμια καραΚατινάρα!!!
Θα στεκόταν αγέρωχη και με διακριτικότητα θα σκούπιζε το δάκρυ που έτρεχε στο μάγουλό της! Αν το καταλαβαίνουν αυτό έχει καλώς , αν όχι δε θα σκάσουμε κιόλας!
Πρόβες! - Σελίδα 14 1262296416 Πρόβες! - Σελίδα 14 1262296416 Πρόβες! - Σελίδα 14 1262296416 Πρόβες! - Σελίδα 14 1262296416
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13968
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Πρόβες! - Σελίδα 14 Empty Απ: Πρόβες!

Κυρ Μάης 06, 2018 3:43 pm
ό,τι και να φορέσει αυτό το κορίτσι, σαν γεροντοκόρη μοιάζει.. Neutral

Πρόβες! - Σελίδα 14 3273882606

Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13968
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Πρόβες! - Σελίδα 14 Empty Απ: Πρόβες!

Κυρ Μάης 06, 2018 3:45 pm
Πρόβες! - Σελίδα 14 4281387841

EuroPsycho
EuroPsycho
Αριθμός μηνυμάτων : 934
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2017
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 28
Τόπος : Ελλάς
ΧιούμορΓιαννούλα... Την κουκούλα!

Πρόβες! - Σελίδα 14 Empty Απ: Πρόβες!

Κυρ Μάης 06, 2018 3:51 pm
HOLA έγραψε:
EuroPsycho έγραψε:Ρε παιδιά κουλάρετε λίγο! Πότε θέλουμε πλάνα, πότε θέλουμε εφφέ, πότε θέλουμε τυμπανιστές και γυμνούς να χορεύουνε, πότε θέλουμε λυγμούς και οδυρμούς για κατανόηση... Ας αποφασίσουμε τι θέλουμε επιτέλους. Εγώ προσωπικά θέλω απλότητα και συναίσθημα... Τίποτα άλλο.
Ακριβώς γιατι μια Ελληνίδα θεα.... δε θα θρηνούσε σαν καμια καραΚατινάρα!!!
Θα στεκόταν αγέρωχη και με διακριτικότητα θα σκούπιζε το δάκρυ που έτρεχε στο μάγουλό της! Αν το καταλαβαίνουν αυτό έχει καλώς , αν όχι δε θα σκάσουμε κιόλας!
Α-Κ-Ρ-Ι-Β-Ω-Σ και enough said, δεν θα κάτσουμε να σκάσουμε κιόλας... Αυτό λέει το τραγούδι επί της ουσίας! Περήφανοι πάντα!
NoirJo
NoirJo
Αριθμός μηνυμάτων : 1172
Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2018
Φύλο : Άντρας Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορΔεν κρύβομαι μωρή, δεν καταζητούμαι.

Πρόβες! - Σελίδα 14 Empty Απ: Πρόβες!

Κυρ Μάης 06, 2018 3:53 pm
Πόσο μα πόσο άσχημη και αντιτηλεοπτική η σκηνή του σταδίου. Στο κλιπ της πρόβας της Γαλλίας φαίνεται τόσο έντονα.
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13968
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Πρόβες! - Σελίδα 14 Empty Απ: Πρόβες!

Κυρ Μάης 06, 2018 3:54 pm
NoirJo έγραψε:Πόσο μα πόσο άσχημη και αντιτηλεοπτική η σκηνή του σταδίου. Στο κλιπ της πρόβας της Γαλλίας φαίνεται τόσο έντονα.

Tην είχα παρομοιάσει με του Όσλο, αλλά μάλλον είναι χειρότερη What a Face
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Πρόβες! - Σελίδα 14 Empty Απ: Πρόβες!

Κυρ Μάης 06, 2018 3:55 pm
Masilnto και ομως βρηκε αντρα!!!! Very Happy
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Πρόβες! - Σελίδα 14 Empty Απ: Πρόβες!

Κυρ Μάης 06, 2018 4:02 pm
HOLA έγραψε:Εμείς στείλαμε τη Κωχ και θρηνούσαμε για τη Κύπρο και στο ίδιο φεστιβάλ η Κύπρος μας έφτυσε κατάμουτρα προχθές!
Οι σχέσεις Κύπρου Ελλάδας τότε δεν έχουν καμία σχέση με σήμερα! Εντελώς καμία σχέση τότε και τώρα!
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13968
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Πρόβες! - Σελίδα 14 Empty Απ: Πρόβες!

Κυρ Μάης 06, 2018 4:06 pm
Πρόβες! - Σελίδα 14 3543250375

liakleo
liakleo
Αριθμός μηνυμάτων : 904
Ημερομηνία εγγραφής : 16/02/2011
Φύλο : Θηλυκό Ηλικία : 52

Πρόβες! - Σελίδα 14 Empty Απ: Πρόβες!

Κυρ Μάης 06, 2018 4:07 pm
Κανένα νέο από την πρόβα μας έχουμε?
Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5162
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Πρόβες! - Σελίδα 14 Empty Απ: Πρόβες!

Κυρ Μάης 06, 2018 4:09 pm
liakleo έγραψε:Κανένα νέο από την πρόβα μας έχουμε?


Ναι, ότι εμείς λείπαμε. όσο για την Ιταλία, winner vibes. Αυτό μόνο. Νικητή δεν ψάχναμε; ίσως τον βρήκαμε!


liakleo
liakleo
Αριθμός μηνυμάτων : 904
Ημερομηνία εγγραφής : 16/02/2011
Φύλο : Θηλυκό Ηλικία : 52

Πρόβες! - Σελίδα 14 Empty Απ: Πρόβες!

Κυρ Μάης 06, 2018 4:09 pm
Τι εννοείς λείπαμε? Δεν είχαμε έκτακτη πρόβα στις 15.00?
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Πρόβες! - Σελίδα 14 Empty Απ: Πρόβες!

Κυρ Μάης 06, 2018 4:10 pm
Libertus έγραψε:
liakleo έγραψε:Κανένα νέο από την πρόβα μας έχουμε?


Ναι, ότι εμείς λείπαμε. όσο για την Ιταλία, winner vibes. Αυτό μόνο. Νικητή δεν ψάχναμε; ίσως τον βρήκαμε!
Μακάρι να νικούσε η Ιταλία!
Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5162
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Πρόβες! - Σελίδα 14 Empty Απ: Πρόβες!

Κυρ Μάης 06, 2018 4:11 pm
liakleo έγραψε:Τι εννοείς λείπαμε? Δεν είχαμε έκτακτη πρόβα στις 15.00?


έγινε χωρίς εμάς. Απλά δοκίμασαν κάποια πράγματα οι τεχνικοί.


Ο συγγραφέας αυτού του μηνύματος έχει αποκλειστεί απο το φόρουμ - Δείτε το μήνυμα

avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Πρόβες! - Σελίδα 14 Empty Απ: Πρόβες!

Κυρ Μάης 06, 2018 4:11 pm
liakleo έγραψε:Τι εννοείς λείπαμε? Δεν είχαμε έκτακτη πρόβα στις 15.00?
Δεν ηταν η Γιαννα στην σκηνη εγινε χωρις αυτην...
liakleo
liakleo
Αριθμός μηνυμάτων : 904
Ημερομηνία εγγραφής : 16/02/2011
Φύλο : Θηλυκό Ηλικία : 52

Πρόβες! - Σελίδα 14 Empty Απ: Πρόβες!

Κυρ Μάης 06, 2018 4:13 pm
Libertus έγραψε:
liakleo έγραψε:Τι εννοείς λείπαμε? Δεν είχαμε έκτακτη πρόβα στις 15.00?


έγινε χωρίς εμάς. Απλά δοκίμασαν κάποια πράγματα οι τεχνικοί.
No comment....

Ο συγγραφέας αυτού του μηνύματος έχει αποκλειστεί απο το φόρουμ - Δείτε το μήνυμα

Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης