The Greek Forum of Eurovision Song Contest
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πήγαινε κάτω
HOLA
HOLA
EuroStar
EuroStar
Αριθμός μηνυμάτων : 4492
Ημερομηνία εγγραφής : 13/02/2011
Φύλο : Θηλυκό ΧιούμορΜαρούσκα!!! Το evian!

Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου - Σελίδα 16 Empty Απ: Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου

Τετ Μάης 09, 2018 12:08 pm
Επίσης....να πούμε.... η Μαρία Ελενα τωρα δικαιώνεται!
Master
Master
EuroPresident
EuroPresident
Αριθμός μηνυμάτων : 3324
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2011
Φύλο : Άντρας

Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου - Σελίδα 16 Empty Απ: Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου

Τετ Μάης 09, 2018 12:08 pm
HOLA έγραψε:
citelis έγραψε:.
Ούτε εμένα το στυλ της Φουρέιρα μου αρέσει ιδιαίτερα αλλά η Eurovision δεν είναι μέρος να πουλήσεις ηθική!...
Τι σχεση έχει η ηθική;; Αυτό δε σημαίνει όμως πως οτιδήποτε ευτελές θα φέρει το εθνόσημο...μόνο και μονο γιατί οι Ευρωπαίοι μας θέλουν κλοουν...μονο για τζερτζελο!
Και μη μου πειτε για τα 2000'ς άλλη εποχή, άλλη Ελλαδα!

Στην eurovision ΗΟLA μου δεν μετράει το ευτελές και η ποιότητα, αλλά αυτο που κάνεις, να το κάνεις καλά. Η Κύπρος αυτο το προιόν πούλησε και ηταν καλό για το είδος του, εμείς δεν ειμασταν καλή σε αυτο που θέλαμε να περάσουμε, υστερούσαμε...
HOLA
HOLA
EuroStar
EuroStar
Αριθμός μηνυμάτων : 4492
Ημερομηνία εγγραφής : 13/02/2011
Φύλο : Θηλυκό ΧιούμορΜαρούσκα!!! Το evian!

Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου - Σελίδα 16 Empty Απ: Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου

Τετ Μάης 09, 2018 12:10 pm
Romanus έγραψε:....

Δύο λέξεις παιδιά μου:

Λίτσα Πισκερά.
....να ήξερες πόσες φορές τη μελέτησα χθες το βράδυ!!! Crying or Very sad
Η Πισκερα όλους αυτούς τους παρδαλομπλόγκερ του έπαιζε στα δάχτυλα!!!! I love you
Κακά τα ψεματα δημιουργούν κλίμα...αν τους έχεις μαζί σου είναι μεγάλο συν!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την HOLA στις Τετ Μάης 09, 2018 12:11 pm, 1 φορά
Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 13/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου - Σελίδα 16 Empty Απ: Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου

Τετ Μάης 09, 2018 12:10 pm
Master έγραψε:
HOLA έγραψε:
citelis έγραψε:.
Ούτε εμένα το στυλ της Φουρέιρα μου αρέσει ιδιαίτερα αλλά η Eurovision δεν είναι μέρος να πουλήσεις ηθική!...
Τι σχεση έχει η ηθική;; Αυτό δε σημαίνει όμως πως οτιδήποτε ευτελές θα φέρει το εθνόσημο...μόνο και μονο γιατί οι Ευρωπαίοι μας θέλουν κλοουν...μονο για τζερτζελο!
Και μη μου πειτε για τα 2000'ς άλλη εποχή, άλλη Ελλαδα!

Στην eurovision ΗΟLA μου δεν μετράει το ευτελές και η ποιότητα, αλλά αυτο που κάνεις, να το κάνεις καλά. Η Κύπρος αυτο το προιόν πούλησε και ηταν καλό για το είδος του, εμείς δεν ειμασταν καλή σε αυτο που θέλαμε να περάσουμε, υστερούσαμε...

Όπως ακριβώς τα λέει ο Μαστερούλης.
Και η Φινλανδία πούλησε τρέλλα και κορδέλλα και πέρασε. Μπράβο της!
Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 13/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου - Σελίδα 16 Empty Απ: Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου

Τετ Μάης 09, 2018 12:11 pm
HOLA έγραψε:
Romanus έγραψε:....

Δύο λέξεις παιδιά μου:

Λίτσα Πισκερά.
....να ήξερες πόσες φορές τη Μελέτησα χθες το βράδυ!!! Crying or Very sad
Η Πισκερα όλους αυτούς τους παρδαλομπλόγκερ του έπαιζε στα δάχτυλα!!!! I love you

Ακριβώς το αντίθετο εννοώ, οτι ήρθε ώρα να πάρει πόδι.
Αλλά τεσπα.
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου - Σελίδα 16 Empty Απ: Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου

Τετ Μάης 09, 2018 12:11 pm
citelis έγραψε:Δε κρατιέμαι, θέλω να γράψω κάτι!  bounce

Αυτό που πιστεύω ότι έγινε φέτος εδώ είναι ότι σας έφαγε η αντιπάθεια για τη Φουρέιρα! Αυτό σε συνδυασμό με το ότι το τραγούδι της Ελλάδος άρεσε δημιούργησε μία ψεύτικη αίσθηση ότι πάμε για μεγάλα πράγματα! Αλλά ακόμα και αν τελικά υπήρχε πιθανότητα για μία θέση στη δεκάδα καταστράφηκε από το άθλιο, όπως αποδείχτηκε, staging! Αλλά και σε συνδυασμό με την ερμηνεία της Τερζή να είναι κατώτερη των περιστάσεων δεν έμεναν πολλές ελπίδες για κάτι καλό. Επί της ουσίας η Ελλάδα αποκλείστηκε δίκαια αν το δει κανείς αντικειμενικά! 

Και αποκλείστηκε δίκαια γιατί στη Eurovision δεν είναι μόνο τι τραγούδι στέλνεις. Ποτέ δεν ήταν έτσι και δεν μπορώ να καταλάβω πως σας ήρθε αυτό. Το φετινό Βέλγιο και η φετινή Ελλάδα αποδεικνύουν πως διαλύεις ένα καλό τραγούδι ενώ αντίθετα η Ιρλανδία και η Λιθουανία πως απογειώνεις ένα τραγούδι που έχει περάσει αδιάφορο! Και μάλιστα δεν χρειάζονται υπερβολές αλλά απλά πράγματα στη σκηνή μας δείχνει η Λιθουανία, που όμως μπορούν να συγκινήσουν. Και επειδή λανθασμένα είχαν αναφερθεί η Jamala και ο Salvador πιστεύω πως και οι δύο είχαν το staging που άρμοζε στο τραγούδι που είχαν και όχι πυροτεχνήματα κλπ μαλακίες όπως η Ελλάδα χτες! 

Η Φουρέιρα απέδειξε ότι σαν επαγγελματίας είναι καλύτερη από την Τερζή τελικά! Επίσης πολύ ανώτερο το ΡΙΚ από την ΕΡΤ! Για την PANIK συνεχίζω να πιστεύω ότι δεν φταίει και θα ήθελα να ήξερα τίνος ιδέα ήταν Cheli Jennings! Αν ήταν της ίδιας της Τερζή κρίμα! Επίσης τα καραγκιοζιλίκια με τα τελωνεία και τα εφέ έκαναν πολύ ζημιά στην Ελληνική αποστολή!
Ο Π.Γιαννοπουλος ειπε το πρωι οτι η τζαμαλα βγηκε οπως επρεπε γιατι τραγουδησε εναν θρηνο και ο πορτογαλος ενα κομματι σαν τον αυγουστο του παπαζογλου οποτε βγηκαν οπως επρεπε να βγουν η εθνικ μπαλαντα ειναι αλλο....η φουρειρα ειναι επαγγελματιας γιατι ειχε χρημα με ουρα απο πισω αν τα ειχε και η Γιαννα θα βλεπαμε οποτε η συγκριση δεν υφισταται....,η chali ειναι υπαλληλος της πανικ...εκανε την χορογραφια στο κλιπ της φουρειρα μετα την παραπεταξαν στην Γιαννα αφου ηξεραν οτι δεν εκανε για κατι τετοιο και πηραν για την φουρειρα την σασα επρεπε να κανουν το ιδιο κ στην Γιαννα ακομη κ αν ηταν φιλη της.....
liakleo
liakleo
Αριθμός μηνυμάτων : 910
Ημερομηνία εγγραφής : 16/02/2011
Φύλο : Θηλυκό Ηλικία : 52

Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου - Σελίδα 16 Empty Απ: Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου

Τετ Μάης 09, 2018 12:12 pm
Ρε παιδιά μην τρελαθούμε τώρα... ήταν ωραία αυτή η εμφάνιση του Ισραήλ χθες? Χάλια και φωνητικά και σκηνικά. Απλά προωθήθηκε εξ αρχής λόγω της εξαντρίκ εμφάνισης της Νέττα.  
Ηταν ωραία η σκηνική παρουσία της Βουλγαρίας? Χάλια! Αλλά φωνητικά το τραγούδι είχε δυναμική και πέρασε στον κόσμο.
Ηταν ωραίο το τραγούδι της Ιρλανδίας? Σούπα!! Απλά είχε το γκέι ζευγάρι που έτρεχε χαρούμενο στα λιβάδια της σκηνής και γι' αυτό πέρασε.
Η μήπως ήταν καλύτερη η Ντέμη πέρυσι από την Γιάννα φέτος??? Όχι, δεν ήταν! 

Το τραγούδι μας ήταν πολύ όμορφο, στα σχόλια το εκθειάζουν ακόμα επισημαίνοντας το φτωχό staging, έπρεπε να περάσει στον τελικό. Αλλά όπως έχω πει πολλές φορές και θα το ξαναπώ, Ελλάδα και Κύπρος μαζί δεν χωράνε στην αριστερή πλευρά του πίνακα και για να μην το διακινδυνεύσει ο Γιαννούλας άφησε τη μία απ' έξω...αυτή με τα λιγότερα λεφτά.
HOLA
HOLA
EuroStar
EuroStar
Αριθμός μηνυμάτων : 4492
Ημερομηνία εγγραφής : 13/02/2011
Φύλο : Θηλυκό ΧιούμορΜαρούσκα!!! Το evian!

Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου - Σελίδα 16 Empty Απ: Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου

Τετ Μάης 09, 2018 12:12 pm
Master έγραψε:....

Στην eurovision ΗΟLA μου δεν μετράει το ευτελές και η ποιότητα, αλλά αυτο που κάνεις, να το κάνεις καλά. Η Κύπρος αυτο το προιόν πούλησε και ηταν καλό για το είδος του, εμείς δεν ειμασταν καλή σε αυτο που θέλαμε να περάσουμε, υστερούσαμε...
Αυτό που λεώ ειναι πως μπορουμε να πηγαίνουμε καλα χωρίς να είμασε σούργελα...αυτό!! Ειναι θεμα οράματος, προγραμματισμού και χρημάτων...
Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 13/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου - Σελίδα 16 Empty Απ: Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου

Τετ Μάης 09, 2018 12:13 pm
Λιάνα ήμασταν λίγοι χθες.
Δεν παύεις να έχεις δίκιο σε όλα αυτά που είπες σε μεγάλο βαθμό, αλλά η Ελλάδα δεν πούλησε καλά το προϊόν της φέτος. Δυστυχώς.
lol3
lol3
Αριθμός μηνυμάτων : 859
Ημερομηνία εγγραφής : 29/04/2018
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 32
Τόπος : Χώρα του φωτός
Χιούμορ21 points to Sweden from t/v

Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου - Σελίδα 16 Empty Απ: Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου

Τετ Μάης 09, 2018 12:14 pm
Αίσθηση μου θα αργήσουμε να ξανα ακούσουμε ελληνικο τραγουδι στον διαγωνισμό
Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5224
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου - Σελίδα 16 Empty Απ: Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου

Τετ Μάης 09, 2018 12:15 pm
Όλα τα τραγούδια που πέρασαν χτες είχαν ένα κοινό συνδετικό στοιχείο: είχαν ψυχωμένους ερμηνευτές, οι οποίοι πέρασαν αυτό που ήθελαν να περάσουν. Εμείς δεν...
Όλα τα υπόλοιπα είναι νά 'χαμε να λέγαμε.


HOLA
HOLA
EuroStar
EuroStar
Αριθμός μηνυμάτων : 4492
Ημερομηνία εγγραφής : 13/02/2011
Φύλο : Θηλυκό ΧιούμορΜαρούσκα!!! Το evian!

Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου - Σελίδα 16 Empty Απ: Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου

Τετ Μάης 09, 2018 12:17 pm
citelis έγραψε:... Επίσης πολύ ανώτερο το ΡΙΚ από την ΕΡΤ! Γ......

Εχεις δει ποτε ΡΙΚ; green
Και με εχεις πει και 58... μη τα ξεχνάμε αυτά!!!
Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου - Σελίδα 16 Konstantopoulou3
liakleo
liakleo
Αριθμός μηνυμάτων : 910
Ημερομηνία εγγραφής : 16/02/2011
Φύλο : Θηλυκό Ηλικία : 52

Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου - Σελίδα 16 Empty Απ: Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου

Τετ Μάης 09, 2018 12:18 pm
Romanus έγραψε:Λιάνα ήμασταν λίγοι χθες.
Δεν παύεις να έχεις δίκιο σε όλα αυτά που είπες σε μεγάλο βαθμό, αλλά η Ελλάδα δεν πούλησε καλά το προϊόν της φέτος. Δυστυχώς.
Δεν πρόκειται να το πουλήσει καλά ποτέ μ' αυτά τα μυαλά που κουβαλάνε στη δημόσια τηλεόραση τα κομματικά στρατιωτάκια...
Master
Master
EuroPresident
EuroPresident
Αριθμός μηνυμάτων : 3324
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2011
Φύλο : Άντρας

Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου - Σελίδα 16 Empty Απ: Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου

Τετ Μάης 09, 2018 12:18 pm
liakleo έγραψε:Ρε παιδιά μην τρελαθούμε τώρα... ήταν ωραία αυτή η εμφάνιση του Ισραήλ χθες? Χάλια και φωνητικά και σκηνικά. Απλά προωθήθηκε εξ αρχής λόγω της εξαντρίκ εμφάνισης της Νέττα.  
Ηταν ωραία η σκηνική παρουσία της Βουλγαρίας? Χάλια! Αλλά φωνητικά το τραγούδι είχε δυναμική και πέρασε στον κόσμο.
Ηταν ωραίο το τραγούδι της Ιρλανδίας? Σούπα!! Απλά είχε το γκέι ζευγάρι που έτρεχε χαρούμενο στα λιβάδια της σκηνής και γι' αυτό πέρασε.
Η μήπως ήταν καλύτερη η Ντέμη πέρυσι από την Γιάννα φέτος??? Όχι, δεν ήταν! 

Το τραγούδι μας ήταν πολύ όμορφο, στα σχόλια το εκθειάζουν ακόμα επισημαίνοντας το φτωχό staging, έπρεπε να περάσει στον τελικό. Αλλά όπως έχω πει πολλές φορές και θα το ξαναπώ, Ελλάδα και Κύπρος μαζί δεν χωράνε στην αριστερή πλευρά του πίνακα και για να μην το διακινδυνεύσει ο Γιαννούλας άφησε τη μία απ' έξω...αυτή με τα λιγότερα λεφτά.

Liakleo τα πράματα ειναι απλά, δεν καταφέραμε να πουλήσουμε σωστά το προιόν μας, δεν μας βγήκε, η εμφάνιση μας ηταν κατώτερη του τραγουδιού και αυτο προκάλεσε μεγάλο χάσμα, δεν έδεσε μεταξύ του, με αποτέλεσμα να περάσει απαρατήρητο και τελείως αδιάφορο...οι συμμετοχές που πέρασαν καταφεραν να ντύσουν το κομμάτι με ανάλογες σκηνικές παρουσίες, δεν εχει σημασία αν ειναι καλό ή οχι ενα τραγούδι,αλλά ο τρόπος που θα το υποστηρίξεις μετράει!!
lol3
lol3
Αριθμός μηνυμάτων : 859
Ημερομηνία εγγραφής : 29/04/2018
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 32
Τόπος : Χώρα του φωτός
Χιούμορ21 points to Sweden from t/v

Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου - Σελίδα 16 Empty Απ: Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου

Τετ Μάης 09, 2018 12:21 pm
Libertus έγραψε:Όλα τα τραγούδια που πέρασαν χτες είχαν ένα κοινό συνδετικό στοιχείο: είχαν ψυχωμένους ερμηνευτές, οι οποίοι πέρασαν αυτό που ήθελαν να περάσουν. Εμείς δεν...
Όλα τα υπόλοιπα είναι νά 'χαμε να λέγαμε.
Εντάξει τον Ιρλανδο δεν τον έλεγες και ψυχωμένο Razz  αλλα ναι σε γενικες γραμμές συμφωνώ
HOLA
HOLA
EuroStar
EuroStar
Αριθμός μηνυμάτων : 4492
Ημερομηνία εγγραφής : 13/02/2011
Φύλο : Θηλυκό ΧιούμορΜαρούσκα!!! Το evian!

Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου - Σελίδα 16 Empty Απ: Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου

Τετ Μάης 09, 2018 12:22 pm
Romanus έγραψε:
HOLA έγραψε:
Romanus έγραψε:....

Δύο λέξεις παιδιά μου:

Λίτσα Πισκερά.
....να ήξερες πόσες φορές τη Μελέτησα χθες το βράδυ!!! Crying or Very sad
Η Πισκερα όλους αυτούς τους παρδαλομπλόγκερ του έπαιζε στα δάχτυλα!!!! I love you

Ακριβώς το αντίθετο εννοώ, οτι ήρθε ώρα να πάρει πόδι.
Αλλά τεσπα.
μα νομιζω δεν ασχολείται πια...στο insta της δεν ανεβαζει κατι σχετικο!
HOLA
HOLA
EuroStar
EuroStar
Αριθμός μηνυμάτων : 4492
Ημερομηνία εγγραφής : 13/02/2011
Φύλο : Θηλυκό ΧιούμορΜαρούσκα!!! Το evian!

Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου - Σελίδα 16 Empty Απ: Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου

Τετ Μάης 09, 2018 12:23 pm
Ας δούμε τα αναλυτικά αποτελεσματα τη Κυριακή πριν πουμε τη Γιαννα ατάλαντη και τεμπέλα!!!
liakleo
liakleo
Αριθμός μηνυμάτων : 910
Ημερομηνία εγγραφής : 16/02/2011
Φύλο : Θηλυκό Ηλικία : 52

Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου - Σελίδα 16 Empty Απ: Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου

Τετ Μάης 09, 2018 12:26 pm
Και που το ξέρουμε εμείς αν δεν κανονίστηκε να μην δώσει τον καλύτερό της εαυτό και να μην υποστηρίξουν όσο έπρεπε την εμφάνισή της γιατί έβλεπαν ότι το τραγούδι τράβαγε από την αρχή, ώστε να αποφύγουν τυχόν διοργανώσεις του χρόνου που δεν γουστάρουν καθόλου??
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου - Σελίδα 16 Empty Απ: Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου

Τετ Μάης 09, 2018 12:29 pm
Επίσης ενδιαφέρον θα έχει η θέση που είχε λάβει η Ελλάδα στον ημιτελικό! Δηλαδή αν ήταν 11ο - 12ο τότε απλά προφανώς λόγω κακής εμφάνισης δεν πέρασε οριακά! Αν όμως είναι παρακάτω και ειδικά στο t/v τότε υπήρχαν πολλά που πήγαν στραβά! 
Θεωρητικά μπορεί να είμασταν 10αδα στο t/v αλλά bottom 3 επιτροπών! 

Το ΡΙΚ είναι ανώτερο από την ΕΡΤ σε επίπεδο οργάνωσης εννοώ! Όχι τόσο σε επίπεδο προγράμματος. Αν και επειδή είδα λίγο τις ειδήσεις νωρίτερα μιλάμε για προπαγάνδα η ΕΡΤ όχι μαλακίες! 

Ελπίζω με αυτά που θα ακούσει η ΕΡΤ να μην αποφασίσει να αποχωρήσει του χρόνου!
Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 13/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου - Σελίδα 16 Empty Απ: Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου

Τετ Μάης 09, 2018 12:31 pm
liakleo έγραψε:
Romanus έγραψε:Λιάνα ήμασταν λίγοι χθες.
Δεν παύεις να έχεις δίκιο σε όλα αυτά που είπες σε μεγάλο βαθμό, αλλά η Ελλάδα δεν πούλησε καλά το προϊόν της φέτος. Δυστυχώς.
Δεν πρόκειται να το πουλήσει καλά ποτέ μ' αυτά τα μυαλά που κουβαλάνε στη δημόσια τηλεόραση τα κομματικά στρατιωτάκια...
Αυτό.

Master έγραψε:
liakleo έγραψε:Ρε παιδιά μην τρελαθούμε τώρα... ήταν ωραία αυτή η εμφάνιση του Ισραήλ χθες? Χάλια και φωνητικά και σκηνικά. Απλά προωθήθηκε εξ αρχής λόγω της εξαντρίκ εμφάνισης της Νέττα.  
Ηταν ωραία η σκηνική παρουσία της Βουλγαρίας? Χάλια! Αλλά φωνητικά το τραγούδι είχε δυναμική και πέρασε στον κόσμο.
Ηταν ωραίο το τραγούδι της Ιρλανδίας? Σούπα!! Απλά είχε το γκέι ζευγάρι που έτρεχε χαρούμενο στα λιβάδια της σκηνής και γι' αυτό πέρασε.
Η μήπως ήταν καλύτερη η Ντέμη πέρυσι από την Γιάννα φέτος??? Όχι, δεν ήταν! 

Το τραγούδι μας ήταν πολύ όμορφο, στα σχόλια το εκθειάζουν ακόμα επισημαίνοντας το φτωχό staging, έπρεπε να περάσει στον τελικό. Αλλά όπως έχω πει πολλές φορές και θα το ξαναπώ, Ελλάδα και Κύπρος μαζί δεν χωράνε στην αριστερή πλευρά του πίνακα και για να μην το διακινδυνεύσει ο Γιαννούλας άφησε τη μία απ' έξω...αυτή με τα λιγότερα λεφτά.

Liakleo τα πράματα ειναι απλά, δεν καταφέραμε να πουλήσουμε σωστά το προιόν μας, δεν μας βγήκε, η εμφάνιση μας ηταν κατώτερη του τραγουδιού και αυτο προκάλεσε μεγάλο χάσμα, δεν έδεσε μεταξύ του, με αποτέλεσμα να περάσει απαρατήρητο και τελείως αδιάφορο...οι συμμετοχές που πέρασαν καταφεραν να ντύσουν το κομμάτι με ανάλογες σκηνικές παρουσίες, δεν εχει σημασία αν ειναι καλό ή οχι ενα τραγούδι,αλλά ο τρόπος που θα το υποστηρίξεις μετράει!!

Μαστεράκο συμφωνούμε 100%!

HOLA έγραψε:Ας δούμε τα αναλυτικά αποτελεσματα τη Κυριακή πριν πουμε τη Γιαννα ατάλαντη και τεμπέλα!!!

Hola άστο καλύτερα, γιατί φοβάμαι οτι τα πήγαμε πολύ άσχημα χθες.

liakleo έγραψε:Και που το ξέρουμε εμείς αν δεν κανονίστηκε να μην δώσει τον καλύτερό της εαυτό και να μην υποστηρίξουν όσο έπρεπε την εμφάνισή της γιατί έβλεπαν ότι το τραγούδι τράβαγε από την αρχή, ώστε να αποφύγουν τυχόν διοργανώσεις του χρόνου που δεν γουστάρουν καθόλου??

Μα η ΕΡΤ ξεκάθαρα δεν ενδιαφέρεται για τον Διαγωνισμό. Είναι διεκπεραιωτική κι αυτό μόνο και μόνο από την μια για να μην την "κράξουμε" που αποσύρεται και από την άλλη για να μην πληρώσει το πρόστιμο μη συμμετοχής.
Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 13/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου - Σελίδα 16 Empty Απ: Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου

Τετ Μάης 09, 2018 12:33 pm
citelis έγραψε:Το ΡΙΚ είναι ανώτερο από την ΕΡΤ σε επίπεδο οργάνωσης εννοώ! Όχι τόσο σε επίπεδο προγράμματος. Αν και επειδή είδα λίγο τις ειδήσεις νωρίτερα μιλάμε για προπαγάνδα η ΕΡΤ όχι μαλακίες! 

Όλες οι Ευρωπαϊκές κρατικές είναι ανωτερες από την ΕΡΤ.
Έχετε δει το πρόγραμμα του ΡΙΚ; μπροστά στης ΕΡΤ είναι δέκα βήματα μπροστά ακόμα κι αν πρόκειται από μόνο του από τα πιο "μίζερα" της Ευρώπης.
Εδώ η Μολδαβική κρατική τηλεόραση, αυτή της φτωχότερης χώρας στην ήπειρο κάνει κάθε χρόνο εθνικό τελικό με 10+ συμμετοχές, τι να λέμε τώρα...
liakleo
liakleo
Αριθμός μηνυμάτων : 910
Ημερομηνία εγγραφής : 16/02/2011
Φύλο : Θηλυκό Ηλικία : 52

Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου - Σελίδα 16 Empty Απ: Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου

Τετ Μάης 09, 2018 12:36 pm
Οι χαραμοφάηδες που θέλουν να κάνουν ημέρα αργίας την ημέρα που άνοιξε η ΕΡΤ μετά το μαύρο που είχαν φάει (που ΠΟΣΟ συμφωνούσα!!).
Master
Master
EuroPresident
EuroPresident
Αριθμός μηνυμάτων : 3324
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2011
Φύλο : Άντρας

Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου - Σελίδα 16 Empty Απ: Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου

Τετ Μάης 09, 2018 12:44 pm
Ο Πουλόπουλος αναφέρει οτι εγιναν 4 διαφορετικές προτάσεις απο την ομάδα και οι 4 απορρίφθηκαν και πήγαν σε μια 5η πρόταση η οποία πραγματοποίηθηκε μονο το 20%...αναφέρουν οτι η διοργάνωση ειναι τραγική!!
Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5224
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου - Σελίδα 16 Empty Απ: Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου

Τετ Μάης 09, 2018 12:56 pm
Master έγραψε:Ο Πουλόπουλος αναφέρει οτι εγιναν 4 διαφορετικές προτάσεις απο την ομάδα και οι 4 απορρίφθηκαν και πήγαν σε μια 5η πρόταση η οποία πραγματοποίηθηκε μονο το 20%...αναφέρουν οτι η διοργάνωση ειναι τραγική!!


Όλα αυτά μου θυμίζουν τα καλά τα περσινά, που ήρθαμε 19οι, επειδή και καλά οι κακοί διοργανωτές δεν άφησαν τον Ευαγγελινό να βγάλει στην αρχή τη Demy σε κούνια.


avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου - Σελίδα 16 Empty Απ: Ελλάδα 2018 | Γιάννα Τερζή - Όνειρό Μου

Τετ Μάης 09, 2018 12:59 pm
lol3 έγραψε:
Libertus έγραψε:Όλα τα τραγούδια που πέρασαν χτες είχαν ένα κοινό συνδετικό στοιχείο: είχαν ψυχωμένους ερμηνευτές, οι οποίοι πέρασαν αυτό που ήθελαν να περάσουν. Εμείς δεν...
Όλα τα υπόλοιπα είναι νά 'χαμε να λέγαμε.
Εντάξει τον Ιρλανδο δεν τον έλεγες και ψυχωμένο Razz  αλλα ναι σε γενικες γραμμές συμφωνώ
Ο ιρλανδος και η φιλανδη περασαν γιατι ειχαν gay friendly τραγουδια...οι 2 του ιρλανδου χθες μονο γλωσσοφιλο δεν εριξαν πανω στην σκηνη...

Το 90% των δημοσιογραφων,μπλογκερ κτλ που πηγαινουν στην διοργανωση τους δινεις ρυζογαλακι και το πασπαλιζουν με κανελλα Smile
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης