The Greek Forum of Eurovision Song Contest
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πρόβες

+34
Jennoula
iniseven
Nadine
Akis_z
Baked Potato
panosesc
GiannisEsc
alexg
Nick44
Gianissos
space28
ESCREGION
smart-attack
rozaelia
Albedo
Wow11
merda2004
WhenTheMusicDies
Master
Le Parisien
fertsod
liakleo
NoirJo
Lullaby.
Dia
Maria kat
jovla
panos
stskrg21
Jacko
lol3
Masilnto
EvNickGR
Elfo_Del_Infierno
38 απαντήσεις
Πήγαινε κάτω
Albedo
Albedo
Αριθμός μηνυμάτων : 23
Ημερομηνία εγγραφής : 03/05/2019

Πρόβες - Σελίδα 18 Empty Απ: Πρόβες

Κυρ Μάης 12, 2019 1:26 pm
liakleo έγραψε:Λοιπόν, εξ αρχής μου άρεσε το τραγούδι της Γαλλίας, κάπου μπορεί και να το είχα αναφέρει κιόλας, αλλά μετά απ αυτό το staging νομίζω πάει για μεγάλα πράγματα. 
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Μπορούμε να αφήσουμε τα στοιχήματα στην άκρη και να μην χειραγωγουμαστε από αυτά;Δεν θεωρώ πως η Γαλλία είναι φαβορί με το συγκεκριμένο τραγούδι κι ας έχει τη παχουλή κυρία στη σκηνή.Φετος τα στοιχήματα κατά τη γνώμη μου είναι εντελώς αναξιόπιστα και κρύβονται εταιρείες της κάθε χώρας από πίσω που ποντάρουν.Σουηδια 2η,Ρωσία 3η, Ιταλία 7η, Γαλλία 5η, Ελλάδα 11η για να πάρουν τη νίκη;Και σας φαίνονται αξιόπιστα;
liakleo
liakleo
Αριθμός μηνυμάτων : 909
Ημερομηνία εγγραφής : 16/02/2011
Φύλο : Θηλυκό Ηλικία : 52

Πρόβες - Σελίδα 18 Empty Απ: Πρόβες

Κυρ Μάης 12, 2019 1:34 pm
Albedo έγραψε:
liakleo έγραψε:Λοιπόν, εξ αρχής μου άρεσε το τραγούδι της Γαλλίας, κάπου μπορεί και να το είχα αναφέρει κιόλας, αλλά μετά απ αυτό το staging νομίζω πάει για μεγάλα πράγματα. 
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Μπορούμε να αφήσουμε τα στοιχήματα στην άκρη και να μην χειραγωγουμαστε από αυτά;Δεν θεωρώ πως η Γαλλία είναι φαβορί με το συγκεκριμένο τραγούδι κι ας έχει τη παχουλή κυρία στη σκηνή.Φετος τα στοιχήματα κατά τη γνώμη μου είναι εντελώς αναξιόπιστα και κρύβονται εταιρείες της κάθε χώρας από πίσω που ποντάρουν.Σουηδια 2η,Ρωσία 3η, Ιταλία 7η, Γαλλία 5η, Ελλάδα 11η για να πάρουν τη νίκη;Και σας φαίνονται αξιόπιστα;
Δεν είναι θέμα στοιχημάτων. Εμένα με αγγιξε αυτό που είδα κι ας είναι επιτηδευμένο.....
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13978
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Πρόβες - Σελίδα 18 Empty Απ: Πρόβες

Κυρ Μάης 12, 2019 1:38 pm
Τα σημερινά αποτελέσματα από τις 2ες πρόβες των Big

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
jovla
jovla
Αριθμός μηνυμάτων : 2194
Ημερομηνία εγγραφής : 03/02/2019
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 23
ΧιούμορΤΑ ΤΑ ΤΑ

Πρόβες - Σελίδα 18 Empty Απ: Πρόβες

Κυρ Μάης 12, 2019 1:39 pm
Ρε παιδιά οκ για 10άδα η Γαλλία... Αλλά όχι και νίκη!!! Το φετινό τους τραγούδι είναι η έννοια του μετρίου!!! Όταν δεν κατάφεραν να κερδίσουν με τραγουδάρες το '16,'17 και '18, θα τα καταφέρουν με αυτή την μετριότητα??? ΑΜΦΙΒΆΛΩ!!!
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13978
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Πρόβες - Σελίδα 18 Empty Απ: Πρόβες

Κυρ Μάης 12, 2019 1:42 pm
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13978
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Πρόβες - Σελίδα 18 Empty Απ: Πρόβες

Κυρ Μάης 12, 2019 1:43 pm
H Γαλλία θα χρησιμοποιήσει και τη νοηματική γλώσσα σε κάποια σημεία για την κωφή χορεύτρια από την Ταϊβάν.
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13978
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Πρόβες - Σελίδα 18 Empty Απ: Πρόβες

Κυρ Μάης 12, 2019 1:45 pm
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
liakleo
liakleo
Αριθμός μηνυμάτων : 909
Ημερομηνία εγγραφής : 16/02/2011
Φύλο : Θηλυκό Ηλικία : 52

Πρόβες - Σελίδα 18 Empty Απ: Πρόβες

Κυρ Μάης 12, 2019 1:49 pm
Περνάει μηνύματα μωρέ, ίσως όντως το κάνει με επιτηδευμενο τρόπο, σου λέει πουλάνε αυτά, αλλά και ο ίδιος είναι διαφορετικός, οπότε εκεί μ έχει.
Albedo
Albedo
Αριθμός μηνυμάτων : 23
Ημερομηνία εγγραφής : 03/05/2019

Πρόβες - Σελίδα 18 Empty Απ: Πρόβες

Κυρ Μάης 12, 2019 2:07 pm
liakleo έγραψε:Περνάει μηνύματα μωρέ, ίσως όντως το κάνει με επιτηδευμενο τρόπο, σου λέει πουλάνε αυτά, αλλά και ο ίδιος είναι διαφορετικός, οπότε εκεί μ έχει.
Δεν είναι διαφορετικός επειδή είναι γκέι και φοράει περούκα.Το 1/8 του αντρικου πληθυσμού είναι γκέι.Για τη παχυσαρκία τα ποσοστά είναι σαφώς πολύ μεγαλύτερα.Ειπε ας βάλουμε και μια κοπέλα με ειδικές ανάγκες να το απογειωσουμε.Τα μηνύματα στην οθόνη ασχολιαστα.Τιποτα το διαφορετικό δεν βλέπω σ' αυτή την εμφάνιση και είναι άκρως επιτηδευμένα όλα.Ελπιζω και το κοινό να το καταλάβει και να μη τσιμπήσει.Πλεον μου έχει γίνει εξαιρετικά αντιπαθής η συγκεκριμένη συμμετοχή καθώς πάει να εκμεταλλευτεί το "διαφορετικό".
liakleo
liakleo
Αριθμός μηνυμάτων : 909
Ημερομηνία εγγραφής : 16/02/2011
Φύλο : Θηλυκό Ηλικία : 52

Πρόβες - Σελίδα 18 Empty Απ: Πρόβες

Κυρ Μάης 12, 2019 2:10 pm
Albedo έγραψε:
liakleo έγραψε:Περνάει μηνύματα μωρέ, ίσως όντως το κάνει με επιτηδευμενο τρόπο, σου λέει πουλάνε αυτά, αλλά και ο ίδιος είναι διαφορετικός, οπότε εκεί μ έχει.
Δεν είναι διαφορετικός επειδή είναι γκέι και φοράει περούκα.Το 1/8 του αντρικου πληθυσμού είναι γκέι.Για τη παχυσαρκία τα ποσοστά είναι σαφώς πολύ μεγαλύτερα.Ειπε ας βάλουμε και μια κοπέλα με ειδικές ανάγκες να το απογειωσουμε.Τα μηνύματα στην οθόνη ασχολιαστα.Τιποτα το διαφορετικό δεν βλέπω σ' αυτή την εμφάνιση και είναι άκρως επιτηδευμένα όλα.Ελπιζω και το κοινό να το καταλάβει και να μη τσιμπήσει.Πλεον μου έχει γίνει εξαιρετικά αντιπαθής η συγκεκριμένη συμμετοχή καθώς πάει να εκμεταλλευτεί το "διαφορετικό".
Ναι , εντάξει, δεν διαφωνώ αλλά εμένα μου άρεσε αυτό που είδα.
NoirJo
NoirJo
Αριθμός μηνυμάτων : 1208
Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2018
Φύλο : Άντρας Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορΔεν κρύβομαι μωρή, δεν καταζητούμαι.

Πρόβες - Σελίδα 18 Empty Απ: Πρόβες

Κυρ Μάης 12, 2019 2:12 pm







Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13978
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Πρόβες - Σελίδα 18 Empty Απ: Πρόβες

Κυρ Μάης 12, 2019 2:20 pm
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13978
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Πρόβες - Σελίδα 18 Empty Απ: Πρόβες

Κυρ Μάης 12, 2019 2:23 pm
Οι Big κληρώθηκαν για να δούμε σε ποιο μισό του τελικού θα εμφανιστούν..
Σπόιλερ:
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13978
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Πρόβες - Σελίδα 18 Empty Απ: Πρόβες

Κυρ Μάης 12, 2019 2:25 pm
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13978
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Πρόβες - Σελίδα 18 Empty Απ: Πρόβες

Κυρ Μάης 12, 2019 2:30 pm
Ολόκληρη η πρόβα της Γαλλίας

Jacko
Jacko
Αριθμός μηνυμάτων : 1617
Ημερομηνία εγγραφής : 30/04/2019

Πρόβες - Σελίδα 18 Empty Απ: Πρόβες

Κυρ Μάης 12, 2019 3:02 pm
Καλέ όλες οι big5 κληρωθηκαν στο 2 μισό εκτός από την Γερμανία
NoirJo
NoirJo
Αριθμός μηνυμάτων : 1208
Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2018
Φύλο : Άντρας Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορΔεν κρύβομαι μωρή, δεν καταζητούμαι.

Πρόβες - Σελίδα 18 Empty Απ: Πρόβες

Κυρ Μάης 12, 2019 3:05 pm



jovla
jovla
Αριθμός μηνυμάτων : 2194
Ημερομηνία εγγραφής : 03/02/2019
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 23
ΧιούμορΤΑ ΤΑ ΤΑ

Πρόβες - Σελίδα 18 Empty Απ: Πρόβες

Κυρ Μάης 12, 2019 3:06 pm
Jacko έγραψε:Καλέ όλες οι big5 κληρωθηκαν στο 2 μισό εκτός από την Γερμανία
+ Το Ισραήλ που θα εμφανιστεί 14ο... Άρα, ήδη 5 από τις 13 χώρες έχουν κληρωθεί στο δεύτερο μισό!!! 
Να ελπίσουμε να ανακοινώσουν την πρόκριση μας νωρίς την Τρίτη, ούτως ώστε η Κατερίνα να έχει πολλές πιθανότητες για το 2ο μισό... πριν λιγοστέψουν κι άλλο οι θέσεις...
stskrg21
stskrg21
Αριθμός μηνυμάτων : 45
Ημερομηνία εγγραφής : 03/05/2019

Πρόβες - Σελίδα 18 Empty Απ: Πρόβες

Κυρ Μάης 12, 2019 3:10 pm
άρα μένουν 12 θέσεις για τον πρώτο μισό και 8 θέσεις για το δεύτερο μισό του τελικού!
Jacko
Jacko
Αριθμός μηνυμάτων : 1617
Ημερομηνία εγγραφής : 30/04/2019

Πρόβες - Σελίδα 18 Empty Απ: Πρόβες

Κυρ Μάης 12, 2019 3:17 pm
Μου αρέσει η Ιταλία από ότι έχω δει 
Απλά αυτός ο mahmood φοβάμαι μήπως είναι αντιτηλεοπτικος έχει ένα ύφος "άντε να τελειώνουμε βαρέθηκα" δεν ξέρω αν είναι απλά έτσι το ύφος του η το κάνει σαν attitude για την εμφάνιση  Laughing
Jacko
Jacko
Αριθμός μηνυμάτων : 1617
Ημερομηνία εγγραφής : 30/04/2019

Πρόβες - Σελίδα 18 Empty Απ: Πρόβες

Κυρ Μάης 12, 2019 3:28 pm
Η Γαλλία εμένα δε με πείθει ότι θα πάει τόσο καλά 
Ναι οκ "they said i could never dance" με την παχουλή χορεύτρια κτλ..μπορώ να καταλάβω που το πάνε 
Ίσως οι επιτροπές τσιμπήσουν αλλά στο televoting δεν με πείθει ακόμη  ότι θα είναι τοπ 10

Ισπανία 
ωραίο φαίνεται αλλα φωνητικά αδύναμος 
Αν πιάσει τοπ 15 στην καλύτερη  κ αυτό οριακά 

Η Γερμανία τα είπαμε τις προαλες φαβορί για τελευταία θέση 

Αγγλία αδιάφορο
NoirJo
NoirJo
Αριθμός μηνυμάτων : 1208
Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2018
Φύλο : Άντρας Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορΔεν κρύβομαι μωρή, δεν καταζητούμαι.

Πρόβες - Σελίδα 18 Empty Απ: Πρόβες

Κυρ Μάης 12, 2019 3:54 pm
Ούτε εμένα με πείθει η Γαλλία. Βρίσκω την όλη προσέγγιση επιτηδευμένη, προφανή και desperate. Ή θα πάει πολύ καλά (δεν κερδίζει!) ή θα είναι το μεγαλύτερο flop της βραδιάς. Επισημαίνω πως η Γαλλία τις προηγούμενες τρεις χρονιές, με καλύτερα κομμάτια και αντίστοιχες υψηλές θέσεις στα στοιχήματα, δεν πήγε τόσο καλά. Δεν ξέρω αν το gimmick του Bilal αρκεί δεδομένου ότι έχει χειρότερο τραγούδι. 

Η Ισπανία θα τα παει χαριτωμένα στο κοινό, οι επιτροπές δε νομίζω να τσιμπήσουν ιδιαίτερα. Μια θέση μεταξύ 10ης και 15ης είναι εφικτή. 

Ισραήλ, πάτος. 

Γερμανία ξεκάθαρα 26η στον τελικό. Θα τη βάλουν να εμφανιστεί 2η ή 3η στον τελικό.  Razz 

Ηνωμένο Βασίλειο, meh. 

Ιταλία, χμ. Μου αρέσουν τα γραφικά και τα χρώματα πίσω, οι χορευτές με αποσυντονίζουν και ο Mahmood αντιτηλεοπτικός όπως ανέφερε και ο Jacko. Σα να βαριέται και να θέλει να κάνει φόνο ταυτόχρονα. 

Έχοντας δει αποσπάσματα απο όλες τις χώρες, νιώθω λίγο απογοητευμένος. Αν ο Duncan βελτιώσει την έκφραση και το όλο επικοινωνιακό με την κάμερα και δημιουργήσει οικειοτητα με τους θεατές, θα είναι εύκολα ο νικητής. Αν το όλο πακέτο ειναι τόσο ψυχρό όσο το βιντεο, ανεξαιρέτως τραγουδιού και ποιότητας, ίσως χάσει την πρωτιά. Το θέμα ειναι: ποιος μπορεί να κερδίσει; Και εδώ νιώθω μια αβεβαιότητα. Έχω εντοπίσει μια δεκαριά συμμετοχές με αξιώσεις, αλλά δεν ξέρω πόσο καλά θα παει καθεμιά. Πολύ περίεργη χρονιά, νομίζω πως θα ξεκαθαρίσουν πολλά μετά τον κάθε ημιτελικό όσον αφορά τη δυναμική και ιδιαιτερότητα κάθε εμφάνισης. Πίστευα πως θα μπορούσα να κρίνω πιο "καθαρά" μετά τις δεύτερες πρόβες αλλά είμαι περισσότερο μπερδεμένος.
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Πρόβες - Σελίδα 18 Empty Απ: Πρόβες

Κυρ Μάης 12, 2019 4:40 pm
Η Γαλλία έχει φτιάξει κάτι πολύ ωραίο σκηνικά, αφηγείται ξεκάθαρα μια ιστορία, αλλά όλο αυτό είναι χιλιοειπωμένο, με πιο ωραίο τρόπο και όχι τόσο in your face και έχει ξανακερδίσει... πάντως παίρνουν εύσημα γιατί ανέβασαν το κομμάτι και από εκεί που όλοι ελεγαν ότι πιθανώς να μη μπορεί καν τραγουδιστικα να το βγάλει, παρουσιάζεται πλέον σαν φαβορί. 

Ο Mahmood δε ξέρω τι έχει πάθει. Βαριέται; Δεν νιώθει καλά; Έχει ακόμα πυρετό; Ακόμα και σε κάποια πλάνα που είδα με τους δημοσιογράφους είναι λες και κάνει ΑΓΓΑΡΕΙΑ. Δεν ξέρω τι συμβαίνει, τα γραφικά στην οθόνη για την ώρα δεν με πείθουν, ενδυματολογικά περίμενα κάτι πιο ενδιαφέρον, οι χορευτές οριακά με ενοχλούν, κάθε χρόνο αυτή η Ιταλία λες και προσπαθεί να κάνει τα αδύνατα δυνατά να κατεβάσει τις συμμετοχες τις. 

Με τις υπόλοιπες big5 + Ισραήλ ούτε καν ασχολούμαι, καλό πάτο.

Ο συγγραφέας αυτού του μηνύματος έχει αποκλειστεί απο το φόρουμ - Δείτε το μήνυμα

avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Πρόβες - Σελίδα 18 Empty Απ: Πρόβες

Κυρ Μάης 12, 2019 4:46 pm
Και κάτι γενικό. Από όσα έχω δει σκηνοθετικά ο διαγωνισμός για την ώρα μου φαίνεται πολύ θόλος. Εμμονή με τα γενικά πλάνα (μιλάμε για ψύχωση ομως και σε όλες τις συμμετοχες) τη στιγμή μάλιστα που μιλάμε για έναν χώρο σχετικά μικρό και μια σχετικά μικρή σκηνή που δεν είναι και ότι πιο όμορφο ή πρωτότυπο έχω δει. Επίσης πολλά πλάνα είναι ακαδραριστα και με λάθος γωνία με αποτέλεσμα οι επί σκηνής να πέφτουν τηλεοπτικά ο ένας πάνω στον άλλον και να μη γράφουν καλά. Και το εντόπισα επίσης σχεδόν σε όλες τις συμμετοχες. Ξέρω ότι αντιμετώπισαν πολλά προβλήματα με τη διοργάνωση γιατί πρακτικά έστησαν σκηνή και κερκίδες σε μια εκθεσιακή αίθουσα, συν την εμμονή του κράτους αρχικά με το να διοργανώσουν τον διαγωνισμό στην Ιερουσαλήμ αλλά και στη συνέχεια με την επιμονή να μην γίνουν πρόβες στο θρησκευτικό τους Σάββατο, αλλά αυτή η σκηνοθεσία για ένα σόου των 30 εκατομμυρίων ευρώ μου μοιάζει ερασιτεχνική.
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης