The Greek Forum of Eurovision Song Contest
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say"

+21
Theogr
liakleo
Yiorgos Agis
eurovisionικος
Paris Geo
PetrosIs
jerryk
Jimijoop
Chrisde
NoirJo
koninos
lef
eurobirdo
lol3
alexg
wait, what
impressedguy
jovla
space28
smart-attack
Elfo_Del_Infierno
25 απαντήσεις
Πήγαινε κάτω
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say" - Σελίδα 16 Empty Απ: Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say"

Τρι Ιαν 24, 2023 12:06 pm
eurovisionικος έγραψε:Shout out this is Kontopoulos moment

Studio με Καούρη

Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say" - Σελίδα 16 251df610

Είθε ο Κύριος Ιησούς Χριστός να αφαιρεί εξ ημών ημέρες και να του αποδίδει έτη. Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say" - Σελίδα 16 2107382653
wait, what
wait, what
Αριθμός μηνυμάτων : 126
Ημερομηνία εγγραφής : 25/02/2021
Φύλο : Άντρας

Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say" - Σελίδα 16 Empty Απ: Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say"

Τρι Ιαν 24, 2023 1:49 pm
Ο 2007 εαυτός μου μετά το κουπλε του shout out Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say" - Σελίδα 16 200.gif?cid=c0d17ae96ueuallvp06u6zr76850l1qf3ruiivmx9dbr0gtg&rid=200

Αρέσει στους χρήστες Elfo_Del_Infierno, jovla και Yiorgos Agis

avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say" - Σελίδα 16 Empty Απ: Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say"

Τρι Ιαν 24, 2023 3:16 pm
Καθόσον η παρουσίασις του τραγουδιού θα λάβει την σκηνικήν επιμέλειαν χοροδιδασκάλου όστις φέρει πλήθος περγαμηνάς από καλλιτεχνικάς εκπομπάς όπως Τσιάο Αντένα, Μπράβο Ρούλα είσαι η Καλυτέρα κτλ και η τελική έκδοσις του τραγουδιού θα προκύψει δια χειρός καταξιωμένου μουσικοσυνθέτα όστις διαθέτει πλείστας χρυσάς διακρίσεις εις το Διεθνές Φεστιβάλ Τραγουδιού της Ευρωβιζιόν με μονδέρνα ακούσματα όπως Δις ιζ Λαβ και Σέιδι Λέιδι, προσδοκώ αίσιον αποτέλεσμα ως προς την κατάκτησιν της πρώτου θέσεως.
liakleo
liakleo
Αριθμός μηνυμάτων : 909
Ημερομηνία εγγραφής : 16/02/2011
Φύλο : Θηλυκό Ηλικία : 52

Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say" - Σελίδα 16 Empty Απ: Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say"

Τρι Ιαν 24, 2023 3:21 pm
Βγήκε ανακοίνωση ότι τo άσμα Shout out δεν ακυρώνεται παρ' όλο που διέρρευσε. Αντιθέτως παραμένει σε διαδικασία επιλογής.

Οπως καταλαβαίνετε..... τον ήπιαμε φέτος! Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say" - Σελίδα 16 1f620

Αρέσει στους χρήστες Elfo_Del_Infierno και jovla

avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say" - Σελίδα 16 Empty Απ: Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say"

Τρι Ιαν 24, 2023 3:22 pm
Έκτακτα νέα. Αι φερέλπιδαι και λίαν ταλαντούχαι νεαραί κα Αντωνία Καούρη και κα Μαρία Μαραγκού αποτελούν εχέγγυον δια να καταπλήξωμεν τας Ευρώπας. Θερμά συγχαρητήρια διά το καλλιτεχνικόν κριτήριον της επιτροπής αλλά και το αδιάβλητον της διαδικασίας επιλογής από πλευράς της κρατικής μας τηλεόρασεως ΥΕΝΕΔ.
jovla
jovla
Αριθμός μηνυμάτων : 2197
Ημερομηνία εγγραφής : 03/02/2019
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 23
ΧιούμορΤΑ ΤΑ ΤΑ

Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say" - Σελίδα 16 Empty Απ: Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say"

Τρι Ιαν 24, 2023 5:52 pm
Διέρρευσε απόσπασμα του Βερνίκου σε πολύ πολύ κακή ανάλυση... Ακόμα και έτσι ακούγεται άσμα μπροστά στο shout out. Βέβαια δεν μπορούμε να καταλάβουμε πολλά... 

Κάποιοι πιέζουν δίχως σταματημό.... Φαίνεται πως τα πράγματα είναι πολύ δύσκολα....

Αρέσει στους χρήστες liakleo, Elfo_Del_Infierno, NoirJo, smart-attack και Yiorgos Agis

Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5206
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say" - Σελίδα 16 Empty Απ: Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say"

Τρι Ιαν 24, 2023 6:10 pm
Αν η Καούρω και η άλλη η ταλαντούχα έχουν έστω και λίγη τσίπα πρέπει ν'αποσυρθούν. Τόσο κράξιμο δεν είχε φάει ούτε ο Ρακιντζής.


Αρέσει στους χρήστες NoirJo, jovla, alexg και GunadaOgunkoya

Master
Master
EuroPresident
EuroPresident
Αριθμός μηνυμάτων : 3324
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2011
Φύλο : Άντρας

Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say" - Σελίδα 16 Empty Απ: Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say"

Τρι Ιαν 24, 2023 6:12 pm
Καλησπέρα σας και απο εμένα!!

Μετα απο αυτη την κατακραυγή δεν πιστευω να μας εκπροσωπήσει το συγκεκριμένο...
Θεωρώ οτι εχουν λογική και θα πράξουν αναλόγως...δεν θελω να το σκεφτώ αν τελικά μας εκπροσωπήσει....
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say" - Σελίδα 16 Empty Απ: Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say"

Τρι Ιαν 24, 2023 6:16 pm
jovla έγραψε:Διέρρευσε απόσπασμα του Βερνίκου σε πολύ πολύ κακή ανάλυση... Ακόμα και έτσι ακούγεται άσμα μπροστά στο shout out. Βέβαια δεν μπορούμε να καταλάβουμε πολλά... 

Κάποιοι πιέζουν δίχως σταματημό.... Φαίνεται πως τα πράγματα είναι πολύ δύσκολα....

Το ήκουσον, πρόκειται περί ανοσιουργήματος. Η απαισιότις ταύτη επ'ουδενί δεν αποτελεί απειλήν δια το Shout Out.
Paris Geo
Paris Geo
Αριθμός μηνυμάτων : 27
Ημερομηνία εγγραφής : 14/11/2022

Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say" - Σελίδα 16 Empty Απ: Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say"

Τρι Ιαν 24, 2023 6:17 pm
Καλά αριστούργημα του Βερνίκου μπροστά στο ντουέτο της συμφοράς! Αχ ΕΡΤ μου μεγάλη ξεφτίλα φέτος

Αρέσει στους χρήστες liakleo, Elfo_Del_Infierno, jovla, smart-attack, alexg, Chrisde και PetrosIs

Ο συγγραφέας αυτού του μηνύματος έχει αποκλειστεί απο το φόρουμ - Δείτε το μήνυμα

Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5206
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say" - Σελίδα 16 Empty Απ: Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say"

Τρι Ιαν 24, 2023 7:56 pm
Το παλεύουν φιλότιμα πάντως εκεί στο efun, δεν μπορώ να πω.  Very Happy

Ρε τι φωτιές μάς άναψε η Διοίκηση της ΕΡΤ φέτος.  Razz


Αρέσει στους χρήστες Master, liakleo, smart-attack, Chrisde και impressedguy

lef
lef
Αριθμός μηνυμάτων : 98
Ημερομηνία εγγραφής : 06/05/2021
Φύλο : Άντρας Χιούμορi can't make the music bop

Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say" - Σελίδα 16 Empty Απ: Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say"

Τρι Ιαν 24, 2023 8:56 pm
Μάλλον έρχεται και το Liar σε πολύ λίγο

Αρέσει στους χρήστες smart-attack και alexg

smart-attack
smart-attack
Αριθμός μηνυμάτων : 2858
Ημερομηνία εγγραφής : 03/05/2019

Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say" - Σελίδα 16 Empty Απ: Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say"

Τρι Ιαν 24, 2023 9:07 pm
yeah yeah yeah...



Ολοκληρώθηκε η δουλειά απόψε. Καλή τύχη ΕΡΤ


__________________________________________________
Γιατί η φάση είναι
Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say" - Σελίδα 16 Giphy

Αρέσει στους χρήστες liakleo και jovla

liakleo
liakleo
Αριθμός μηνυμάτων : 909
Ημερομηνία εγγραφής : 16/02/2011
Φύλο : Θηλυκό Ηλικία : 52

Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say" - Σελίδα 16 Empty Απ: Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say"

Τρι Ιαν 24, 2023 9:18 pm
Πρώτη φορά αυτό το πράγμα, να έχουν διαρρεύσει και τα τρία τραγούδια. Απλά πιστεύω επειδή έγινε η μαλακία με το άσμα ασμάτων shout out, σου λέει δεν το σώζουμε, ας πετάξουμε και τ' άλλα δύο στον λαό!

Αρέσει στον χρήστη Elfo_Del_Infierno

Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5206
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say" - Σελίδα 16 Empty Απ: Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say"

Τρι Ιαν 24, 2023 9:36 pm
Μμμ ναι. Γουστάρω μαναφούκι με όλα αυτά τα στημένα leaks. Έεεετσι, yeah! Προφανώς και είναι πολύ καλύτερο από το shut the fuck up (σιγά το δύσκολο), αλλά λίγο generic μού κάνει. Για να τα πάει καλά, πρέπει το μελισσάκι να τα σπάσει επί σκηνής. 
Άντε, μωρή ΕΡΤ, μια δουλειά έχεις να κάνεις. Να στείλεις οποιοδήποτε από τα άλλα 2 τραγούδια και ΟΧΙ αυτό από τις Ελληνίδες S!STERS.


Αρέσει στους χρήστες liakleo και Chrisde

liakleo
liakleo
Αριθμός μηνυμάτων : 909
Ημερομηνία εγγραφής : 16/02/2011
Φύλο : Θηλυκό Ηλικία : 52

Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say" - Σελίδα 16 Empty Απ: Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say"

Τρι Ιαν 24, 2023 9:38 pm
Υπάρχει περίπτωση να ακυρώσει και τα 3 η EBU και να πάει στο τέλος η Μόνικα?

Αρέσει στους χρήστες smart-attack και impressedguy

jovla
jovla
Αριθμός μηνυμάτων : 2197
Ημερομηνία εγγραφής : 03/02/2019
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 23
ΧιούμορΤΑ ΤΑ ΤΑ

Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say" - Σελίδα 16 Empty Απ: Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say"

Τρι Ιαν 24, 2023 9:43 pm
Όχι από τη στιγμή που τα leaks βγήκαν μετά τη 1η Σεπτεμβρίου 2022 δεν έχουμε κανένα θέμα... Συνεχίζουμε ως έχει με μια έξτρα πίεση στην ΕΡΤ.

Αρέσει στον χρήστη liakleo

avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say" - Σελίδα 16 Empty Απ: Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say"

Τρι Ιαν 24, 2023 9:52 pm
Απαίσιον και το τραγούδι της Μελίσσης, δικαιώνομαι που την κατέταξον στον πάτο.
smart-attack
smart-attack
Αριθμός μηνυμάτων : 2858
Ημερομηνία εγγραφής : 03/05/2019

Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say" - Σελίδα 16 Empty Απ: Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say"

Τρι Ιαν 24, 2023 9:55 pm
liakleo έγραψε:Υπάρχει περίπτωση να ακυρώσει και τα 3 η EBU και να πάει στο τέλος η Μόνικα?

Οχι, είναι θέμα της κάθε χώρας με βάση τους κανονισμούς του κάθε ραδιοτηλεοπτικού φορέα.
Η EBU πλέον έχει ανύπαρκτο ρόλο για τέτοια θέματα.


Φέτος το όλο σκηνικό θυμίζει παρατράγουδα και οχι διαδικασία επιλογής εκπροσώπου. 
Κρίμα που δεν έγινε εθνικός τελικός. Ο Ζούλας ρεζιλεύτηκε για τα καλά και πλέον μένει χωρίς συμμάχους.

Όπως και να έχει, πολύ άδικο για τους άλλους υποψηφίους (εκτός 3αδας). Και γενικότερα, είναι άδικο για τον οποιοδήποτε ακόμα και για αυτόν που θα επιλεγεί.
Αν υπάρχει τέτοιο δράμα απο τώρα, τότε μέχρι τον Μάιο τι θα γίνει; Αρχίζει και φωνάζει ο αποκλεισμός χωρίς καν να έχουμε επιλέξει τραγούδι.
Εγω αν βρισκόμουν στο τοπ3, θα απέσυρα την συμμετοχή μου δεδομένων των συνθηκών. Μακάρι να το κάνουν και οι άλλοι.
Πάντως μια αποχή για φέτος δεν θα ήταν κακή ιδέα. Απο το να φλοπάρουμε τον Μάιο...

Υ.Γ. Κάποιοι έκραζαν την Καλομοίρα, ωστόσο βγαίνει η πιο κερδισμένη που δεν έπαιξε το παιχνίδι τους.

Αρέσει στους χρήστες Masilnto, liakleo, Elfo_Del_Infierno, jovla, wait, what, Chrisde, eurobirdo και Paris Geo

impressedguy
impressedguy
Αριθμός μηνυμάτων : 500
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2022
Φύλο : Άντρας ΧιούμορΓέα, γέα, φάιερ

Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say" - Σελίδα 16 Empty Απ: Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say"

Τρι Ιαν 24, 2023 11:22 pm
impressedguy έγραψε:Μήπως επίκειται και νέα διαρροή; Λέω εγώ τώρα… 

Να θυμίσω το 2010 που συγκεκριμένο site τότε (με συγκεκριμένες τότε σχέσεις με τον ραδιοτηλεοπτικό μας φορέα) για να πιέσει την ΕΡΤ άρχισε να διαρρέει ένα ένα τα κομμάτια του ελληνικού τελικού…

Told you...

Αρέσει στους χρήστες Masilnto, Elfo_Del_Infierno και smart-attack

eurobirdo
eurobirdo
Αριθμός μηνυμάτων : 221
Ημερομηνία εγγραφής : 18/03/2022
Φύλο : Θηλυκό Ηλικία : 24
Τόπος : Australia
Χιούμορtake a look at yourself ????

Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say" - Σελίδα 16 Empty Απ: Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say"

Τρι Ιαν 24, 2023 11:24 pm
Του Βερνίκου το απόσπασμα δεν το σχολιάζω καν γιατί είναι λες και ακούω τον γείτονά μου να τραγουδάει στο ντουζ από άποψη ποιότητας ήχου.

Της Μελισσούλας έχει επίσης κακή ποιότητα αλλά κάτι βγαίνει. Είναι ένα συμπαθητικό girlbop που όμως για μένα χρειάζεται μια ικανότατη περφόρμερ για να σταθεί και όχι ένα 19χρονο κοριτσάκι. Αν καταλαβαίνω καλά, ακούμε ρεφρέν και γέφυρα, η οποία ξεκάαααααθαρα ακολουθεί το πρότυπο της Τσανελίτας. Ααααα ρε Τσανέλ, σχολή άνοιξες.

Νομίζω ότι αυτή η "συγκυρία" ήταν ένα καλό χαστούκι στην ΕΡΤ. Πρέπει να αναθεωρήσει τις μεθόδους της ΕΠΕΙΓΟΝΤΩΣ. Αν συνεχίσει έτσι θα μπούμε σε dark age era 2.0.

Αρέσει στους χρήστες Elfo_Del_Infierno, jovla, smart-attack, Constantinos, Chrisde και impressedguy

impressedguy
impressedguy
Αριθμός μηνυμάτων : 500
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2022
Φύλο : Άντρας ΧιούμορΓέα, γέα, φάιερ

Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say" - Σελίδα 16 Empty Απ: Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say"

Τρι Ιαν 24, 2023 11:29 pm
Υπό άλλες συνθήκες εγώ τώρα θα έβγαινα και θα έλεγα ότι έπρεπε να πάει η Μόνικα γιατί είχε αντισυμβατικό κομμάτι που αν λειτουργούσε σκηνικά θα σάρωνε, αλλά θα με πείτε εμμονικό όπως πέρυσι με τον GJN, οπότε δεν θα πω τίποτα  Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say" - Σελίδα 16 441240541

Αρέσει στους χρήστες smart-attack και Constantinos

Ο συγγραφέας αυτού του μηνύματος έχει αποκλειστεί απο το φόρουμ - Δείτε το μήνυμα

Chrisde
Chrisde
Αριθμός μηνυμάτων : 187
Ημερομηνία εγγραφής : 23/12/2021
Φύλο : Άντρας

Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say" - Σελίδα 16 Empty Απ: Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say"

Τρι Ιαν 24, 2023 11:35 pm
impressedguy έγραψε:
impressedguy έγραψε:Μήπως επίκειται και νέα διαρροή; Λέω εγώ τώρα… 

Να θυμίσω το 2010 που συγκεκριμένο site τότε (με συγκεκριμένες τότε σχέσεις με τον ραδιοτηλεοπτικό μας φορέα) για να πιέσει την ΕΡΤ άρχισε να διαρρέει ένα ένα τα κομμάτια του ελληνικού τελικού…

Told you...

Μπορεις να μου εξηγησεις πως οι διαρροες πιεζουν την ερτ; Δεν εχω καταλαβει, δεν το λεω ειρωνικα. Πιεση ηταν οταν βγηκε μονο το shout out και κινδυνευε με αποκλεισμο. Τωρα που διερρευσαν ολα η ερτ παλι μπορει να διαλεξει ο,τι επιθυμει, οχι; Εκτος αν εννοεις οτι τωρα θα παει πχ ο παραγωγος της μελισσας και θα πει αφου δημοσιοποιησες το τραγουδι μου και δε μπορω να το εκμεταλλευτω εμπορικα το καλο που σου θελω να το στειλεις esc.

Υ.γ. το liar δε θυμιζει πολυ Alex P; και το chameleon μου θυμισε. Δε θα σχολιασω το πως μου φανηκε μεχρι να το ακουσουμε σωστα.

Αρέσει στον χρήστη smart-attack

Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης