The Greek Forum of Eurovision Song Contest
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Τελικός (σχολιασμός και προβλέψεις)

+12
eurovisionlover
NoirJo
wait, what
Chrisde
impressedguy
eurovisionικος
liakleo
eurobirdo
PetrosIs
Elfo_Del_Infierno
smart-attack
jovla
16 απαντήσεις
Πήγαινε κάτω
Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5159
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Τελικός (σχολιασμός και προβλέψεις) - Σελίδα 3 Empty Απ: Τελικός (σχολιασμός και προβλέψεις)

Δευ Μάης 15, 2023 11:38 pm
Ο Κάργιας βέβαια είχε ένα πιο πρωτότυπο τραγούδι και έστω με χιουμοριστικό τρόπο μιλούσε για ένα θέμα. Δεν έλεγε αγέα γεα γεα. Σας λέω ότι αν αρχίσουμε να παίζουμε την κολοκυθιά δεν θα τελειώσουμε ούτε του χρόνου. 

Και επειδή καμία κόντρα δεν επίθυμώ να ανοίξω (κι εμένα μ'αρέσει η Λορίν πολύ) θα πω απλά ότι μου προκάλεσε αμηχανία ο τρόπος με τον οποίο συνέβη αυτή η νίκη.

Υ.Γ. Επειδή προφανώς το τελευταίο ερώτημα περι Λαζάρεφ απευθύνεται σε μένα και όχι γενικά στους φανς να σου πως πως άλλο οι 38 πόντοι που υπολειπόταν η Τζαμάλα στο τέλε και άλλο οι 138.  Ακόμα και στην περίπτωση των ΚΕΙΙΝΟ που όλοι ξέρετε τη "συμπάθεια" που τους έχω, αν πάλι έβλεπα να σβήνεται μονοκοντυλιά μια τέτοια διαφορά στο τελε (και όχι απλά 30 βαθμοί που ήταν πίσω ο Ολλανδός), την ιδια αμηχανία θα ένιωθα. Προφανώς και θα κρυφοχαιρόμουν για το αποτέλεσμα, αλλά δεν θα αισθανόμουν οκ. 

Αυτά. Δεν θέλω ειλικρινά να έρθω σε αντιπαράθεση με κανέναν και γι' αυτό μάλλον θα το λήξω εδώ από μέρους μου. Εξάλλου, όπως προανέφερα, μια χαρά μ'αρέσει και το Tattoo, δηλαδή δεν είμαι δυσαρεστημένος που ένα τέτοιο δυνατό πακέτο κέρδισε τον διαγωνισμό, αλίμονο. Θα ήμουν ψεύτης αν έλεγα το αντίθετο.


Αρέσει στους χρήστες no1, smart-attack και Le Parisien

space28
space28
Αριθμός μηνυμάτων : 458
Ημερομηνία εγγραφής : 17/03/2019

Τελικός (σχολιασμός και προβλέψεις) - Σελίδα 3 Empty Απ: Τελικός (σχολιασμός και προβλέψεις)

Δευ Μάης 15, 2023 11:52 pm
Νομίζω ότι η βασική αντίρρηση από κάποιους, μεταξύ των οποίων και εγώ, στη νίκη της Σουηδίας δεν σχετίζεται με το οτι Λορίν την οποία συμπαθώ και ιδιαίτερα κέρδισε, αλλά ότι αυτός που κέρδισε την ψήφο του κοινού τελικά έχασε. Και είναι μια μικρή επανάληψη του 2015 όπου και πάλι η Σουηδία ήταν πολύ πίσω στο κοινό αλλά οι επιτροπές την έφεραν πρώτη. Είναι λιγάκι προβληματικό η γνώμη των επιτροπών να υπερέχει του κοινού, ειδικά σε τόσο μεγάλες διαφορές σε σχέση με το τβ.

Σε άλλα νέα της ημέρας, διαβάζω ότι η ΕΡΤ θεωρεί λάθος επιλογή τον Ρήγο και σκέφτεται να κάνει πρόταση και πάλι στον Φωκά..  Τελικός (σχολιασμός και προβλέψεις) - Σελίδα 3 999574319

Αρέσει στους χρήστες Elfo_Del_Infierno και smart-attack

smart-attack
smart-attack
Αριθμός μηνυμάτων : 2842
Ημερομηνία εγγραφής : 03/05/2019

Τελικός (σχολιασμός και προβλέψεις) - Σελίδα 3 Empty Απ: Τελικός (σχολιασμός και προβλέψεις)

Δευ Μάης 15, 2023 11:54 pm
space28 έγραψε:Σε άλλα νέα της ημέρας, διαβάζω ότι η ΕΡΤ θεωρεί λάθος επιλογή τον Ρήγο και σκέφτεται να κάνει πρόταση και πάλι στον Φωκά..  Τελικός (σχολιασμός και προβλέψεις) - Σελίδα 3 999574319

Υπέροχα νεα!!!
Σπόιλερ:

Αρέσει στους χρήστες Elfo_Del_Infierno, jovla, space28, wait, what και impressedguy

Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5159
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Τελικός (σχολιασμός και προβλέψεις) - Σελίδα 3 Empty Απ: Τελικός (σχολιασμός και προβλέψεις)

Δευ Μάης 15, 2023 11:57 pm
Όχι ανάθεση ρε παιδιά, εκτός κι αν αναλάβει το μεγάλο όνομα που όλοι ελπίζουμε να έχουμε.


Επανέρχομαι με κάτι τελευταίο που όλο θέλω να γράψω κι όλο το ξεχνώ. Προσωπικά αισθάνομαι πολύ άσχημα τις τελευταίες 2 μέρες, όχι για τον Φινλανδό που έχασε, αλλά για το πόσο hate τρώει η Λορίν. Γράφονται πράγματα απίστευτα και δεν το αξίζει (βασικά κανείς δεν το αξίζει, αλλά τέλος πάντων). Στα 2 μεγάλα φόρα έχει κρατηθεί ένα επίπεδο, αλλά στο τουιτερ γίνεται χαμός. Δεν καταλαβαίνω τον λόγο για τέτοια πόλωση. Πάει το κέφι, η χαρά, πάνε όλα. Γι' αυτό και λέω ότι η νικη αυτή θα της βγει ξινή της καημένης. Ελπίζω να μην αφήσει να την επηρεάσουν όλα αυτα τα σχόλια. Όπως λέμε κι εμείς 'βρίστε την ΕΡΤ, όχι τον Βικτωρα¨, έτσι κι εδώ θα πω "βρίστε τις επιτροπές αν θέλετε να ξεθυμάνετε, όχι τη Λορίν, η οποία δεν φταίει ΣΕ ΤΙΠΟΤΑ!!!".


Αρέσει στους χρήστες jovla, space28, smart-attack και Le Parisien

smart-attack
smart-attack
Αριθμός μηνυμάτων : 2842
Ημερομηνία εγγραφής : 03/05/2019

Τελικός (σχολιασμός και προβλέψεις) - Σελίδα 3 Empty Απ: Τελικός (σχολιασμός και προβλέψεις)

Τρι Μάης 16, 2023 12:01 am
Elfo_Del_Infierno έγραψε:Δεν καταλαβαίνω τον λόγο για τέτοια πόλωση. Πάει το κέφι, η χαρά, πάνε όλα. Γι' αυτό και λέω ότι η νικη αυτή θα της βγει ξινή της καημένης. Ελπίζω να μην αφήσει να την επηρεάσουν όλα αυτα τα σχόλια. Όπως λέμε κι εμείς 'βρίστε την ΕΡΤ, όχι τον Βικτωρα¨, έτσι κι εδώ θα πω "βρίστε τις επιτροπές αν θέλετε να ξεθυμάνετε, όχι τη Λορίν, η οποία δεν φταίει ΣΕ ΤΙΠΟΤΑ!!!".

Τελικός (σχολιασμός και προβλέψεις) - Σελίδα 3 Stamata-luben
Σπόιλερ:

Αρέσει στον χρήστη Elfo_Del_Infierno

Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5159
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Τελικός (σχολιασμός και προβλέψεις) - Σελίδα 3 Empty Απ: Τελικός (σχολιασμός και προβλέψεις)

Τρι Μάης 16, 2023 12:04 am
Ρε συ έχω πάθει σοκ με τα σόσιαλ. Προφανώς και η Λορίν θ'απολαμβάνει την επιτυχία του τατού, αλλά όλα αυτά τα σχόλια μπορεί να σε ρίξουν πολύ άσχημα. Όπως κάποιοι ξέρετε έκανα πρόσφατα τουίτερ και ειλικρινά μού έφυγε η όποια διάθεση είχα γι'αλληλεπίδραση και διάλογο. Έχω πάθει ένα σοκ (μάλλο γι' αυτό δεν είχα ποτέ σόσιαλ έως τώρα).


Αρέσει στους χρήστες jovla και impressedguy

smart-attack
smart-attack
Αριθμός μηνυμάτων : 2842
Ημερομηνία εγγραφής : 03/05/2019

Τελικός (σχολιασμός και προβλέψεις) - Σελίδα 3 Empty Απ: Τελικός (σχολιασμός και προβλέψεις)

Τρι Μάης 16, 2023 12:08 am
Elfo_Del_Infierno έγραψε:Ρε συ έχω πάθει σοκ με τα σόσιαλ. Προφανώς και η Λορίν θ'απολαμβάνει την επιτυχία του τατού, αλλά όλα αυτά τα σχόλια μπορεί να σε ρίξουν πολύ άσχημα. Όπως κάποιοι ξέρετε έκανα πρόσφατα τουίτερ και ειλικρινά μού έφυγε η όποια διάθεση είχα γι'αλληλεπίδραση και διάλογο. Έχω πάθει ένα σοκ (μάλλο γι' αυτό δεν είχα ποτέ σόσιαλ έως τώρα).

Είναι η αλήθεια οτι οι gen-z έχουν αποθρασυνθεί εντελώς!
Για αυτό χρειαζόμαστε και εμείς στο Twitter, να σπάμε λίγο την καμενιά τους.

Αρέσει στον χρήστη Elfo_Del_Infierno

wait, what
wait, what
Αριθμός μηνυμάτων : 121
Ημερομηνία εγγραφής : 25/02/2021
Φύλο : Άντρας

Τελικός (σχολιασμός και προβλέψεις) - Σελίδα 3 Empty Απ: Τελικός (σχολιασμός και προβλέψεις)

Τρι Μάης 16, 2023 12:11 am
Elfo_Del_Infierno έγραψε: Προσωπικά αισθάνομαι πολύ άσχημα τις τελευταίες 2 μέρες, όχι για τον Φινλανδό που έχασε, αλλά για το πόσο hate τρώει η Λορίν. Γράφονται πράγματα απίστευτα και δεν το αξίζει (βασικά κανείς δεν το αξίζει, αλλά τέλος πάντων). Στα 2 μεγάλα φόρα έχει κρατηθεί ένα επίπεδο, αλλά στο τουιτερ γίνεται χαμός. Δεν καταλαβαίνω τον λόγο για τέτοια πόλωση.

Δεν εχω δει πολυ τι συμβαινει, αλλα δεν νομιζω πως τρωει και χειτ επιπεδου μανς, τζαμαλα, ουτε καν καλους ορκεστρα. Νιωθω πως μας βρηκε νεο 16χρονο που πρεπει σονι και ντε να υπερασπιστουμε. 

Παραμενει μια πολυ καλη νικητρια, κανενας δεν μπορει να το αμφισβητισει, αλλα σορρυ, οπως και να το δεις το 340 στις επιτροπες με τον δευτερο να εχει 177 ειναι σπρωξιμο.

Αρέσει στον χρήστη Elfo_Del_Infierno

jovla
jovla
Αριθμός μηνυμάτων : 2187
Ημερομηνία εγγραφής : 03/02/2019
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 23
ΧιούμορΤΑ ΤΑ ΤΑ

Τελικός (σχολιασμός και προβλέψεις) - Σελίδα 3 Empty Απ: Τελικός (σχολιασμός και προβλέψεις)

Τρι Μάης 16, 2023 12:25 am
Δες τα dislikes που έχει το tattoo στο yt... Τέτοιο χειτ δεν έχει φάει κανένας νικητής ποτέ. Έχουν αρχίσει και οι συνωμοσιολογοι να λένε ότι η ebu το έδωσε στη Σουηδία για τα 50.χρονια από τη νίκη των Abba... Γενικά γίνεται χαμός.


Τέλος πάντων θεωρώ ότι σε ένα δύο μήνες θα έχει ξεχαστεί ειδικά οταν θα έχει γίνει μεγάλο χιτ το τατού πανευρωπαϊκα και όλοι θα χτυπιονται σε αυτό στα κλαμπ... Απλά αυτό είναι πρωτοφανές και σίγουρα δεν της αξίζει.

Αρέσει στους χρήστες smart-attack, impressedguy και eurobirdo

wait, what
wait, what
Αριθμός μηνυμάτων : 121
Ημερομηνία εγγραφής : 25/02/2021
Φύλο : Άντρας

Τελικός (σχολιασμός και προβλέψεις) - Σελίδα 3 Empty Απ: Τελικός (σχολιασμός και προβλέψεις)

Τρι Μάης 16, 2023 1:32 am
jovla έγραψε: Τέτοιο χειτ δεν έχει φάει κανένας νικητής ποτέ.

μαλλον δεν ησουν εδω το 2011, το 2014, το 2015, το 2016 και το 2022. Και ο Σαλβαδορ που κερδισε κοινο και επιτροπες τον περασαν απο κοσκινο και ακομα θεωρειται απο τους πιο αδιαφορους νικητες (καλυτερο τ/β μεχρι τους ουκρανους το 22).
jovla
jovla
Αριθμός μηνυμάτων : 2187
Ημερομηνία εγγραφής : 03/02/2019
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 23
ΧιούμορΤΑ ΤΑ ΤΑ

Τελικός (σχολιασμός και προβλέψεις) - Σελίδα 3 Empty Απ: Τελικός (σχολιασμός και προβλέψεις)

Τρι Μάης 16, 2023 2:01 am
Εδώ ήμουν και ναι επιμένω ότι κάνεις τους δεν είχε τέτοιο hate σαν το φετινό.

Αρέσει στους χρήστες impressedguy και eurobirdo

impressedguy
impressedguy
Αριθμός μηνυμάτων : 497
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2022
Φύλο : Άντρας ΧιούμορΓέα, γέα, φάιερ

Τελικός (σχολιασμός και προβλέψεις) - Σελίδα 3 Empty Απ: Τελικός (σχολιασμός και προβλέψεις)

Τρι Μάης 16, 2023 10:55 am
Σκεφτόμουν να γράψω σεντόνι για την ΕΡΤ, ίσως το κάνω.

Για την ώρα θα περιοριστώ στα λόγια τους.

Ο πρόεδρος της επιτροπής προεπιλογής της συμμετοχής μας Δημήτρης Παπαδημητρίου:

«Να γράψω εγώ τραγούδι (για την Eurovision) και θέλετε να είναι και με την Φουρέιρα; Πόσα δίνετε; Αν με κλειδώσετε και με μαστιγώνετε μπορεί κάποια στιγμή να βγω με ένα αριστούργημα, το οποίο εσείς θα το δώσετε όπου θέλετε».

Ουκ ολίγες φορές έχει απαξιώσει τον διαγωνισμό, η αντίληψη του για τις συμμετοχές μας:

"Στην Αθήνα, όπως και στο Λονδίνο συνεχίζει και ανθεί ένας είδος independent ευρωπαϊκής μουσικής. Ο καλλιτέχνης και το τραγούδι μας αυτή ακριβώς την μουσική θα υπηρετεί".

O πρόεδρος της κριτικής επιτροπής μας:

"Ήμασταν αντικειμενικοί. Ψηφίσαμε και τα 26 τραγούδια, με βαθμίδα από το ένα έως το 26. Δεν σκεφτήκαμε τα στοιχήματα. Δεν έχουμε να δικαιολογήσουμε τίποτα".

Αρέσει στους χρήστες jovla, smart-attack και eurobirdo

impressedguy
impressedguy
Αριθμός μηνυμάτων : 497
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2022
Φύλο : Άντρας ΧιούμορΓέα, γέα, φάιερ

Τελικός (σχολιασμός και προβλέψεις) - Σελίδα 3 Empty Απ: Τελικός (σχολιασμός και προβλέψεις)

Τρι Μάης 16, 2023 11:01 am
...και κάτι ακόμα: ο διαγωνισμός είναι για να χαιρόμαστε κατά βάση! Σαφώς και να υπάρξει συζήτηση για σύστημα ψηφοφορίας, επιτροπές, ακόμα και για ορχήστρα ή τα φωνητικά. Αλλά όλο αυτό το μίσος είναι σαφώς προβληματικό!

Επίσης η Λορίν σκίζει στα charts! Αν είναι ένα κομμάτι να κάνει καριέρα θα τη κάνει... από Volare μέχρι Snap!!!

Αρέσει στους χρήστες smart-attack και eurobirdo

jovla
jovla
Αριθμός μηνυμάτων : 2187
Ημερομηνία εγγραφής : 03/02/2019
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 23
ΧιούμορΤΑ ΤΑ ΤΑ

Τελικός (σχολιασμός και προβλέψεις) - Σελίδα 3 Empty Απ: Τελικός (σχολιασμός και προβλέψεις)

Τετ Μάης 17, 2023 2:06 pm

Αρέσει στους χρήστες smart-attack και Yiorgos Agis

impressedguy
impressedguy
Αριθμός μηνυμάτων : 497
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2022
Φύλο : Άντρας ΧιούμορΓέα, γέα, φάιερ

Τελικός (σχολιασμός και προβλέψεις) - Σελίδα 3 Empty Απ: Τελικός (σχολιασμός και προβλέψεις)

Παρ Μάης 19, 2023 3:15 pm
…και επειδή συνεχώς ξεχνάω να το πω, εννοείται ότι το καλύτερο κομμάτι φέτος εκτός σύμπαν διαγωνισμού το είχε η Λετονία. Κομματάρα, έχασε τον ημιτελικο για 3 βαθμούς και πήρε 8 από rest of the world που λέει πολλά. 

Κρίμα που δεν πέρασαν στον τελικό!

Αρέσει στον χρήστη smart-attack

Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης