The Greek Forum of Eurovision Song Contest
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πρόβες

+34
Jennoula
iniseven
Nadine
Akis_z
Baked Potato
panosesc
GiannisEsc
alexg
Nick44
Gianissos
space28
ESCREGION
smart-attack
rozaelia
Albedo
Wow11
merda2004
WhenTheMusicDies
Master
Le Parisien
fertsod
liakleo
NoirJo
Lullaby.
Dia
Maria kat
jovla
panos
stskrg21
Jacko
lol3
Masilnto
EvNickGR
Elfo_Del_Infierno
38 απαντήσεις
Πήγαινε κάτω
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13983
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Πρόβες - Σελίδα 5 Empty Απ: Πρόβες

Δευ Μάης 06, 2019 2:02 pm





Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13983
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Πρόβες - Σελίδα 5 Empty Απ: Πρόβες

Δευ Μάης 06, 2019 2:08 pm
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13983
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Πρόβες - Σελίδα 5 Empty Απ: Πρόβες

Δευ Μάης 06, 2019 2:32 pm
NoirJo
NoirJo
Αριθμός μηνυμάτων : 1217
Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2018
Φύλο : Άντρας Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορΔεν κρύβομαι μωρή, δεν καταζητούμαι.

Πρόβες - Σελίδα 5 Empty Απ: Πρόβες

Δευ Μάης 06, 2019 2:40 pm
Ελβετία, sorry sis, better luck next year. Θυμίζει περισσότερο Ισραήλ 2017 παρά Κύπρο 2018. Ασχολίαστο το ότι το Σασουλίνι χρησιμοποιεί τις ίδιες χορεύτριες με εκείνες του Fuego. Λογικά μπαίνει δεκάδα, αλλά για νίκη δεν πάει σε καμία περίπτωση. Γενικά λειπει η ξεσηκωτική διάθεση, το feeling ενός μεγάλου πάρτι που είχε το βίντεο. Το ενδυματολογικό εξίσου questionable...

Κατά τ’άλλα η Αρμενία ψιλοαυτοκτόνησε με τη Srbuk μόνη στη σκηνή, αλλά μπορεί να περάσει οριακά. Η Λετονία δυστυχώς δεν έχει δυναμική αν και μου αρέσει πολύ το κομμάτι. Η Ιρλανδία ίσως κάνει την έκπληξη! Έξυπνο στήσιμο, θα αρέσει η εμφάνιση αυτή στις επιτροπές.
Jacko
Jacko
Αριθμός μηνυμάτων : 1617
Ημερομηνία εγγραφής : 30/04/2019

Πρόβες - Σελίδα 5 Empty Απ: Πρόβες

Δευ Μάης 06, 2019 2:49 pm
Όντως η Σάρα επαναλαμβάνεται πολύ έντονα 
Κάθε χρόνο η μαύρο ,dark backdrop η κοκκινο 

Πιστεύω κι εγώ θα πάει καλα
Για τοπ3 δε το βλέπω ούτε εγώ 
Ίσως να χει πάνω κάτω την πορεία της Τσεχιας περυσι
Jacko
Jacko
Αριθμός μηνυμάτων : 1617
Ημερομηνία εγγραφής : 30/04/2019

Πρόβες - Σελίδα 5 Empty Απ: Πρόβες

Δευ Μάης 06, 2019 2:53 pm
Όντως η Αρμενία κινδυνεύει θεωρώ κι εγώ 
Η Ιρλανδία είναι cute αλλά δυστυχώς δεν το βλέπω να τα καταφέρνει 
Να ρωτήσω κάτι επειδή όλοι λένε ότι να εμφανίζεσαι 2ος σε σειρά εμφάνισης είναι κατάρα 
Δεν έχει τύχει ποτέ κανείς να περάσει που εμφανίστηκε 2ος; Laughing

Ο συγγραφέας αυτού του μηνύματος έχει αποκλειστεί απο το φόρουμ - Δείτε το μήνυμα

Ο συγγραφέας αυτού του μηνύματος έχει αποκλειστεί απο το φόρουμ - Δείτε το μήνυμα

Jacko
Jacko
Αριθμός μηνυμάτων : 1617
Ημερομηνία εγγραφής : 30/04/2019

Πρόβες - Σελίδα 5 Empty Απ: Πρόβες

Δευ Μάης 06, 2019 3:39 pm
Ναι η αλήθεια είναι ότι έχει αδικηθεί πολύ η Ελβετία Αλλά δεν νομίζω να πάει και χαλιά στις επιτροπές
Είναι swedish friendly με την Σασα μη το ξεχνάμε  Razz

Ο συγγραφέας αυτού του μηνύματος έχει αποκλειστεί απο το φόρουμ - Δείτε το μήνυμα

WhenTheMusicDies
WhenTheMusicDies
Αριθμός μηνυμάτων : 3
Ημερομηνία εγγραφής : 03/05/2019

Πρόβες - Σελίδα 5 Empty Απ: Πρόβες

Δευ Μάης 06, 2019 4:04 pm
Καλησπέρα στο φόρουμ, σας χαιρετίζω με το παρθενικό μου ποστ.
Όσον αφορά την ελληνική συμμετοχή σύμφωνα με τον κύριο Πουλόπουλο ζητήθηκε από το ελληνικο deligation να μην υπάρχει στο φοντο της λεντ οθόνης ο λοττός, σημείο που ενθουσιάσε όλους τους δημοσιογράφους και το press center κατά το πρώτο ρεφρεν. Τι πιστεύετε εσείς;

Ο συγγραφέας αυτού του μηνύματος έχει αποκλειστεί απο το φόρουμ - Δείτε το μήνυμα

NoirJo
NoirJo
Αριθμός μηνυμάτων : 1217
Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2018
Φύλο : Άντρας Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορΔεν κρύβομαι μωρή, δεν καταζητούμαι.

Πρόβες - Σελίδα 5 Empty Απ: Πρόβες

Δευ Μάης 06, 2019 4:24 pm
Στο πρώτο ρεφραίν οι δημοσιογράφοι εντυπωσιάστηκαν με το λευκό λωτό που ανοίγει στο led δάπεδο. Στο τελευταίο κομμάτι του τραγουδιού έχουμε τον μωβ λωτό πίσω από την Κατερίνα και αυτό σκέφτονται να αφαιρέσουν. Και στο escgo έγραψαν πως τα χρώματα και ο μωβ λωτός στο τέλος ήταν too much, επομένως ίσως όντως δε γράφει τόσο καλά τηλεοπτικά.

Ο συγγραφέας αυτού του μηνύματος έχει αποκλειστεί απο το φόρουμ - Δείτε το μήνυμα

Ο συγγραφέας αυτού του μηνύματος έχει αποκλειστεί απο το φόρουμ - Δείτε το μήνυμα

Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5196
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Πρόβες - Σελίδα 5 Empty Απ: Πρόβες

Δευ Μάης 06, 2019 5:45 pm
Ελβετία : Hello Imri Ziv! Για Σάββατο βράδυ στο Shamone καλό είναι. Μέχρι εκεί. 
Σοβαρά τώρα, η Μολδαβία χρησιμοποιεί sand art; πέθανα στο γέλιο. Οκ, ίσως ξαναλειτουργήσει μετά την Mika Newton. Ποιος ξέρει;
Πού πήγαν τα πολλά λεφτά για τη σκηνική παρουσία της Ρουμανίας; μάλλον στις φωτιές.  green
Η Λετονία μου αρέσει τόσο πολύ, αλλά δεν τη βλέπω να περνάει.
Δυστυχώς ο τυπάκος από το escunited είπε ότι το πρώτο act που του έδωσε winning vibes ήταν η Σουηδία...μπρρρρρρρρρρρρρ!

Αυστρία



Προσωπικά, δεν τρελαίνομαι.


Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5196
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Πρόβες - Σελίδα 5 Empty Απ: Πρόβες

Δευ Μάης 06, 2019 5:50 pm
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]


Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5196
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Πρόβες - Σελίδα 5 Empty Απ: Πρόβες

Δευ Μάης 06, 2019 6:07 pm
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]


Jacko
Jacko
Αριθμός μηνυμάτων : 1617
Ημερομηνία εγγραφής : 30/04/2019

Πρόβες - Σελίδα 5 Empty Απ: Πρόβες

Δευ Μάης 06, 2019 6:13 pm
Ε σίγουρα πιθανο #1 Jury Winner η Σουηδια
Στο tv δεν νομίζω να πατώσει όπως πέρυσι στην καλύτερη των περιπτωσεών 8-16
Jacko
Jacko
Αριθμός μηνυμάτων : 1617
Ημερομηνία εγγραφής : 30/04/2019

Πρόβες - Σελίδα 5 Empty Απ: Πρόβες

Δευ Μάης 06, 2019 6:22 pm
Το ίδιο και η Αυστρία 
Θα σωθεί από τον ημιτελικό μόνο αν είναι πολύ ψηλά στις επιτροπές(που δεν είναι καθόλου απίθανο)

Ρουμανία 
Χμ φαίνεται λίγο παραφορτωμενο
Το τραγούδι δε μου άρεσε έτσι κι αλλιώς 

Μολβαδια 
Από πού στις πρόβες οι φανς ξεχνανε τα τραγούδια και βλέπουν μόνο το stage είναι φοβερό 

Δανία 
Τείνω να στο να μην περάσει τελικά 


Άντε να έρθει και η αυριανή μέρα με τα φαβορί κι όλας να έχουμε μια ολοκληρωμένη εικόνα πια !
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13983
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Πρόβες - Σελίδα 5 Empty Απ: Πρόβες

Δευ Μάης 06, 2019 6:24 pm
WhenTheMusicDies έγραψε:Καλησπέρα στο φόρουμ, σας χαιρετίζω με το παρθενικό μου ποστ.
Όσον αφορά την ελληνική συμμετοχή σύμφωνα με τον κύριο Πουλόπουλο ζητήθηκε από το ελληνικο deligation να μην υπάρχει στο φοντο της λεντ οθόνης ο λοττός, σημείο που ενθουσιάσε όλους τους δημοσιογράφους και το press center κατά το πρώτο ρεφρεν. Τι πιστεύετε εσείς;

Καλώς ήλθες !
merda2004
merda2004
Αριθμός μηνυμάτων : 1595
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2011
Φύλο : Άντρας Χιούμορmindfuck according to Romanus....

Πρόβες - Σελίδα 5 Empty Απ: Πρόβες

Δευ Μάης 06, 2019 6:25 pm
Η Αρμενια μου αρεσε κ δε με χαλαει που ειναι μονη στη σκηνη. Ισως κανουν κατι αλλο στη 2η προβα? θα δουμε. 
Πραγματικα δε με ενθουσιασε Σουηδια κ Ελβετια. Λιμπερτους, ο τυπακος που λες ειναι ο Ματτ. Ηταν να τον συναντησουμε στη Λισσαβωνα αλλα ειχε θεματα προσωπικα κ δεν... κριμααααααααα Sad
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13983
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Πρόβες - Σελίδα 5 Empty Απ: Πρόβες

Δευ Μάης 06, 2019 6:28 pm
Η Αρμενία ακόμη και δύσκολα, πιστεύω θα περάσει.
Η Ιρλανδία ΟΧΙ. Το ίδιο και η Λετονία.
Η Ελβετία ναι, αλλά άγνωστο τι πορεία θα έχει στον τελικό.
Η Μολντόβα, η Ρουμανία και η Δανία, είναι ερωτηματικά.
Η Αυστρία -θέλω να πιστεύω- όχι.
NoirJo
NoirJo
Αριθμός μηνυμάτων : 1217
Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2018
Φύλο : Άντρας Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορΔεν κρύβομαι μωρή, δεν καταζητούμαι.

Πρόβες - Σελίδα 5 Empty Απ: Πρόβες

Δευ Μάης 06, 2019 6:40 pm
Χμ, λοιπόν. Η Λετονία εκτός δυστυχώς. Δεν έχει ελπίδα. Η Αρμενία και η Ιρλανδία borderline περιπτώσεις, προσωπικά θεωρώ πως η Αρμενία θα ξεχαστεί, χρειαζόταν ένα πιο δυναμικό staging, κάτι πιο κοντά στο ύφος του βίντεο. Η Ιρλανδία, όμως, θα αρέσει στις επιτροπές, το στήσιμο δημιουργεί μια όμορφη American diner αισθητική. Πιστεύω πως θα περάσει οριακά.
Η Μολδαβία δε θα περάσει, το video art  "κλεμμένο" ιδέα από Ουκρανία 2011 και το τραγούδι απλά δεν τραβάει. Παλιομοδίτικο και ξεπερασμένο.
Η Δανία επίσης borderline περίπτωση, έχω την αίσθηση πως θα αρέσει στο κοινό, ίσως περάσει οριακά. Στον τελικό θα πάει χάλια όμως.
Η Ρουμανία υπερβολική, τα pyros δεν κολλάνε καθόλου με το ύφος του τραγουδιού, γενικότερα απογοήτευση. Πιστεύω πως θα αποτύχουν για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά.
Η Αυστρία πιστεύω πως περνάει. Οι επιτροπές θα το αγαπήσουν. Δεν τρελαίνομαι με αυτό που είδα, αλλά είναι αρκετα ατμοσφαιρικό.
Εντάξει, η Ελβετία περνάει ξεκάθαρα αλλά δεν παίζει σοβαρά για το βραβείο στον τελικό. Όπως είπα και προηγουμένως, μου θυμίζει περισσότερο Ισραήλ 2017 που πήγε άκλαφτο στον τελικό παρά Φουρέιρα. Παρόλα αυτά δύσκολα θα μείνει εκτός δεκάδας (ή και πεντάδας). Θα έχει πολύ μεγάλο ενδιαφέρον η σειρά εμφάνισης στον τελικό, διότι ένα εκ των τραγουδιών της Ελβετιας, Κύπρου, Μαλτας και Αζερμπαιτζάν θα καεί άσχημα, δεν παίζει και τα 4 αυτά να πανε εξίσου καλά.
Τέλος, η Σουηδία, οκ, λολ, ξεκάθαρα #1 στις επιτροπές στον ημιτελικό (και μάλλον και στον τελικό) με μοναδική σοβαρή αντίπαλο την Ολλανδία. Στο κοινό πιστεύω πως θα κινηθεί στα πλαίσια της περσινής απόδοσης της Αυστρίας. Επομένως, αμφιβάλλω αν θα κερδίσει τον τελικό. Σοβαρή υποψηφιότητα για τοπ 5 (ή και τοπ 3) όμως.

Q: Σουηδία, Ελβετία
Borderline: Αυστρία, Δανία, Αρμενία, Ιρλανδία
NQ: Ρουμανία, Μολδαβια, Λετονία



Και μια παρατήρηση. Καταλαβαίνω το ότι πολλές χώρες (Ελβετία, Σουηδία, Αυστραλία φέτος) προσπαθούν να επαναλάβουν την επιτυχία περσινών συμμετοχών (βλ. Κύπρο, Αυστρία, Εσθονια αντίστοιχα) αλλά νομίζω πως είναι ιστορικά αποδεδειγμένο πως κάτι τέτοιο δε γίνεται ποτέ. Επομένως έχω μεγάλη περιέργεια να δω πόσο καλά θα πανε ο συγκεκριμένες συμμετοχές.
WhenTheMusicDies
WhenTheMusicDies
Αριθμός μηνυμάτων : 3
Ημερομηνία εγγραφής : 03/05/2019

Πρόβες - Σελίδα 5 Empty Απ: Πρόβες

Δευ Μάης 06, 2019 7:19 pm
NoirJo έγραψε:Στο πρώτο ρεφραίν οι δημοσιογράφοι εντυπωσιάστηκαν με το λευκό λωτό που ανοίγει στο led δάπεδο. Στο τελευταίο κομμάτι του τραγουδιού έχουμε τον μωβ λωτό πίσω από την Κατερίνα και αυτό σκέφτονται να αφαιρέσουν.  Και στο escgo έγραψαν πως τα χρώματα και ο μωβ λωτός στο τέλος ήταν too much,  επομένως ίσως όντως δε γράφει τόσο καλά τηλεοπτικά.
Α δεν το ειχα αντιληφθεί ότι είχαμε 2 λωτούς, νόμιζα ότι ήταν ίδιος αυτος στο φόντο και στο δάπεδο, όπου ξάπλωναν οι χορεύτριες και εκαναν κινήσεις σαν "αγγελάκια". Τότε καλή διόρθωση και ελπίζω να μην μα στερήσουν αυτό το "wow moment"
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης