The Greek Forum of Eurovision Song Contest
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πρόβες

+34
Jennoula
iniseven
Nadine
Akis_z
Baked Potato
panosesc
GiannisEsc
alexg
Nick44
Gianissos
space28
ESCREGION
smart-attack
rozaelia
Albedo
Wow11
merda2004
WhenTheMusicDies
Master
Le Parisien
fertsod
liakleo
NoirJo
Lullaby.
Dia
Maria kat
jovla
panos
stskrg21
Jacko
lol3
Masilnto
EvNickGR
Elfo_Del_Infierno
38 απαντήσεις
Πήγαινε κάτω
Albedo
Albedo
Αριθμός μηνυμάτων : 23
Ημερομηνία εγγραφής : 03/05/2019

Πρόβες - Σελίδα 8 Empty Απ: Πρόβες

Τρι Μάης 07, 2019 5:10 pm
Καλησπέρα παιδιά,

Απ' ό,τι ακουσα από τις περιγραφές των δημοσιογράφων στο press room, το staging του Αζερμπαϊτζάν ήταν φαντασμαγορικό.Αρχικα δύο ρομποτικοι βραχίονες φαίνονται να τον φέρνουν στη ζωή ζωγραφίζοντας μια καρδιά επάνω του και κάτι άλλο μέσω λέιζερ.Στη γέφυρα του τραγουδιού όλοι μιλούσαν για ένα λευκό φως που τον έλουσε,καπνούς που τον εξαφάνιζαν,ένα ολόγραμμα του τραγουδιστή που έβγαινε από τους καπνούς σαν να "αιωρουταν η ψυχή του" όπως είπαν από το escunited και ξαφνικά γυριζε απότομα πίσω σε αυτόν και εμφανιζόταν ο τραγουδιστής. Όλοι έμειναν άναυδοι.Εξ' ου και το μπαμ στα στοιχήματα.Φαινεται πως και τα πλάνα λειτούργησαν άψογα γι αυτούς.Το τραγούδι βέβαια δεν μ' αρέσει αλλά πλέον παίζει για τη πρωτιά πιστεύω.
Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5159
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Πρόβες - Σελίδα 8 Empty Απ: Πρόβες

Τρι Μάης 07, 2019 5:12 pm
Από τη Ρωσία το περιμέναμε, από το Αζερμπαιτζάν μας ήρθε!  green


Jacko
Jacko
Αριθμός μηνυμάτων : 1617
Ημερομηνία εγγραφής : 30/04/2019

Πρόβες - Σελίδα 8 Empty Απ: Πρόβες

Τρι Μάης 07, 2019 5:13 pm
Καλέ σοκ τώρα είδα την πρόβα της Σκοπιανης 
Ίδιο με τον Ρώσο 
Καλά η ΕΒU δεν λένε ότι δεν επιτρέπει το ίδιο κονσεπτ ανάμεσα σε 2 χώρες ; lol!

Εν τω μεταξύ το Αζερμπαϊτζάν έχει παει τετραδα σε κάποια γραφεία  Laughing
Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5159
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Πρόβες - Σελίδα 8 Empty Απ: Πρόβες

Τρι Μάης 07, 2019 5:23 pm




Ο συγγραφέας αυτού του μηνύματος έχει αποκλειστεί απο το φόρουμ - Δείτε το μήνυμα

Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5159
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Πρόβες - Σελίδα 8 Empty Απ: Πρόβες

Τρι Μάης 07, 2019 6:03 pm


Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13968
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Πρόβες - Σελίδα 8 Empty Απ: Πρόβες

Τρι Μάης 07, 2019 6:24 pm
Albedo έγραψε:Καλησπέρα παιδιά,

Απ' ό,τι ακουσα από τις περιγραφές των δημοσιογράφων στο press room, το staging του Αζερμπαϊτζάν ήταν φαντασμαγορικό.Αρχικα δύο ρομποτικοι βραχίονες φαίνονται να τον φέρνουν στη ζωή ζωγραφίζοντας μια καρδιά επάνω του και κάτι άλλο μέσω λέιζερ.Στη γέφυρα του τραγουδιού όλοι μιλούσαν για ένα λευκό φως που τον έλουσε,καπνούς που τον εξαφάνιζαν,ένα ολόγραμμα του τραγουδιστή που έβγαινε από τους καπνούς σαν να "αιωρουταν η ψυχή του" όπως είπαν από το escunited και ξαφνικά γυριζε απότομα πίσω σε αυτόν και εμφανιζόταν ο τραγουδιστής. Όλοι έμειναν άναυδοι.Εξ' ου και το μπαμ στα στοιχήματα.Φαινεται πως και τα πλάνα λειτούργησαν άψογα γι αυτούς.Το τραγούδι βέβαια δεν μ' αρέσει αλλά πλέον παίζει για τη πρωτιά πιστεύω.

Καλώς ήλθες ! Ακούγεται όντως εντυπωσιακό. Θα ήθελα βέβαια να το δω.
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13968
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Πρόβες - Σελίδα 8 Empty Απ: Πρόβες

Τρι Μάης 07, 2019 6:26 pm
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13968
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Πρόβες - Σελίδα 8 Empty Απ: Πρόβες

Τρι Μάης 07, 2019 6:31 pm
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13968
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Πρόβες - Σελίδα 8 Empty Απ: Πρόβες

Τρι Μάης 07, 2019 6:33 pm
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
lol3
lol3
Αριθμός μηνυμάτων : 855
Ημερομηνία εγγραφής : 30/04/2018
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 32
Τόπος : Χώρα του φωτός
Χιούμορ21 points to Sweden from t/v

Πρόβες - Σελίδα 8 Empty Απ: Πρόβες

Τρι Μάης 07, 2019 6:48 pm
Αυτα που λεγεται οτι κανει επι σκηνης το Αζερμπαισταν ειναι πραγματι πολυ εντυπωσιακα οπτικα αν τους βγουν φυσικα αλλα θελω να δω πως θα το δεσουν με το τραγουδι το οποιο δεν ειναι μεν κακο αντιθετως αρκετα ευχαριστο και catchy αλλα δεν μου κολλαει με ρομποτ,καπνους και ολογραμματα-αυτα βασικα περιμενα να τα εκανε η Ρωσια- οπως παρομοιως στο βιντεο κλιπ ειχα βρει λιγο επιτηδευμενα και τα μουγκρισματα του ιδιου που δεν εδεναν με το ρεφραιν.Για να δουμε λοιπον
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13968
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Πρόβες - Σελίδα 8 Empty Απ: Πρόβες

Τρι Μάης 07, 2019 6:50 pm
ΣΟΚ από τη σημερινή βαθμολογία των δημοσιογράφων !

Σπόιλερ:

Ο συγγραφέας αυτού του μηνύματος έχει αποκλειστεί απο το φόρουμ - Δείτε το μήνυμα

Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5159
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Πρόβες - Σελίδα 8 Empty Απ: Πρόβες

Τρι Μάης 07, 2019 8:33 pm
Sorry, αλλά για μένα ο Ολλανδός ακόμα είναι νικήτής (Σκόπια πιο ψηλά, ευχαριστώ για το γέλιο). Ο αρκουδιάρης από το Αζερμπαιτζάν ας έχει την τυχη του fuego, θα το ανεχτώ!  green


rozaelia
rozaelia
Αριθμός μηνυμάτων : 8
Ημερομηνία εγγραφής : 03/05/2019

Πρόβες - Σελίδα 8 Empty Απ: Πρόβες

Τρι Μάης 07, 2019 11:59 pm
Ρε παιδιά η Ελλάδα γιατί πέφτει έτσι στα στοιχήματα?? Ανησυχώ...

Ο συγγραφέας αυτού του μηνύματος έχει αποκλειστεί απο το φόρουμ - Δείτε το μήνυμα

Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5159
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Πρόβες - Σελίδα 8 Empty Απ: Πρόβες

Τετ Μάης 08, 2019 1:31 am
Και να μην τα πάμε τόσο καλά, τι έγινε; κάνουμε μια πολύ σοβαρή και συγκροτημένη προσπάθεια. Πιάσει; καλώς. Δεν πιάσει; οκ, δεν ήρθε και το τέλος του κόσμου.

In other news, ο Ιταλός είναι με λοίμωξη και υψηλό πυρετό. Ίσως να χάσει και την 1η πρόβα ακόμα. Τι γκαντεμιά!


Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13968
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Πρόβες - Σελίδα 8 Empty Απ: Πρόβες

Τετ Μάης 08, 2019 8:13 am
Libertus έγραψε:Και να μην τα πάμε τόσο καλά, τι έγινε; κάνουμε μια πολύ σοβαρή και συγκροτημένη προσπάθεια. Πιάσει; καλώς. Δεν πιάσει; οκ, δεν ήρθε και το τέλος του κόσμου.

Συμφωνώ.
Αν και νομίζω ότι θα σπάσουμε το ρεκόρ των τελευταίων 5 ετών (19η θέση).
avatar
panos
ESC Guru 2017
Αριθμός μηνυμάτων : 478
Ημερομηνία εγγραφής : 21/04/2015

Πρόβες - Σελίδα 8 Empty Απ: Πρόβες

Τετ Μάης 08, 2019 3:58 pm
Περισσότερα πλάνα από την πρόβα του Αζερμπαϊτζάν:
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13968
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Πρόβες - Σελίδα 8 Empty Απ: Πρόβες

Τετ Μάης 08, 2019 9:56 pm


Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5159
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Πρόβες - Σελίδα 8 Empty Απ: Πρόβες

Τετ Μάης 08, 2019 10:39 pm
Βλέποντας το recap των προβών και χωρίς να θέλω να φανώ υπερβολικός, νομίζω πως πραγματικά η Ελλάδα ξεχωρίζει. Δεν ξέρω, αυτή είναι η γνώμη μου.  Σαφέστατα και μπορούμε να κερδίσουμε τον ημιτελικό μας. Cool
Μαυροβούνιο...αχ τα καημένα τα παιδάκια...ειδικά εκεί που πιάνονται χεράκια και περνάει ο ένας κάτω από τον άλλον. Surprised Σχολικό σκετσάκι.
Μιλώντας και για σχολείο και η Τσεχία κάτι τέτοιο μου βγάζει. Λυκειακό συγκρότημα αν και το τραγούδι μου αρέσει.
Η Ζένα από τη Λευκορωσία επίσης λίγο ερασιτέχνης μου κάνει.  Μάλλον NQ.
Σλοβενία αμέσως μετά τα σλαβικού τύπου φωνητικά της Πολωνίας κάνει τόσο ωραία αντίθεση! Περνάνε τα παιδιά, για μένα!  Πρόβες - Σελίδα 8 4037559606
Σερβία επίσης δυνατή, περνά.
Το Βέλγιο είναι λίγο αδύναμο, οπτικά ειδικά, αλλά εξακολουθώ να πιστεύω πως θα περάσει αντί του ατάλαντου Σουηδού από την Εσθονία.
Ο Κλέμενς από την Ισλανδία δεν έμαθε ακόμα να τραγουδά.  Rolling Eyes
Από τα 3 "περίεργα" τραγούδια του ημιτελικού (AU, IS, PT), που είναι και κοντά το ένα με το άλλο, μάλλον ο Κόναν θα την πληρώσει τη νύφη. Δεν τον βοηθά καθόλου και η σειρά που τον έβαλέ ο θείος Κρίστερ.
Το Σαν Μαρίνο ίσως λόγω televoting να μην έρθει τελευταίο, αλλά προτελευταίο. Πέθανα στο γέλιο με τη "χορογραφία", όπως επίσης και με το ότι πληρώθηκε ο Μαριάνος για να στήσει αυτό το έκτρωμα. Τα πιο τζάμπα λεφτά ever.


lol3
lol3
Αριθμός μηνυμάτων : 855
Ημερομηνία εγγραφής : 30/04/2018
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 32
Τόπος : Χώρα του φωτός
Χιούμορ21 points to Sweden from t/v

Πρόβες - Σελίδα 8 Empty Απ: Πρόβες

Τετ Μάης 08, 2019 10:56 pm
Mας ευνοει ξεκαθαρα το running order,θεωρω οτι αρκετα ασφαλεις για την προκριση ειναι:Ελλαδα,Κυπρος,Ισλανδια,Αυστραλια(αν και προσωπικα συνεχιζω να το αντιπαθω),Σερβια(φοβερη φωνη),Ουγγαρια και Σλοβενια.Χωρες που δεν εχουν ελπιδα κατεμε:Λευκορωσια(catchy αλλα ερασιτεχνικο οπως ειπες),Μαυροβουνιο(meh) και Φινλανδια(πραγματικα μετρια δουλεια).Οι υπολοιποι ειναι borderline αλλοι με λιγοτερες ελπιδες:Σαν Μαρινο(πολυ μετριος φωνητικα ο Σερχατ και το περιμενα πιο joke entry),Πολωνια(ιδιαιτερο κομματι αλλα δυσκολο να κερδισει και την προσοχη του κοσμου και συγχρονως και της επιτροπης),Γεωργια(εχει αυξησει πολυ τις ελπιδες του με το δυναμικο staging αλλα παραμενει αουτσαιντερ) και αλλοι με περισσοτερες:Τσεχια(jury friendly και αρκετα συμπαθητικο αν και παιδικο),Εστονια(απλα πολυ generic χωρις ταυτοτητα),Πορτογαλια(ακροβατει ασχημα μεχρι και την τελευταια στιγμη αναμεσα στην τεχνη και στο κιτς αν και δεν νομιζω οτι κανει το κλικ στον κοσμο εν τελει παντως) και Βελγιο(τραγουδι φαβορι.....αλλα για την τζουνιορ γιουροβιζιον απο τον ερμηνευτη μεχρι την σκηνικη αποδοση)
Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5159
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Πρόβες - Σελίδα 8 Empty Απ: Πρόβες

Τετ Μάης 08, 2019 10:58 pm
Α, καλά λες, lol3. Ξέχασα την Γεωργία...Επίσης μην πω ψέματα, αλλά μου κάνει πλέον για qualifier. Surprised


Albedo
Albedo
Αριθμός μηνυμάτων : 23
Ημερομηνία εγγραφής : 03/05/2019

Πρόβες - Σελίδα 8 Empty Απ: Πρόβες

Τετ Μάης 08, 2019 11:19 pm
Admin καλώς σας βρήκα. Συμφωνώ σχεδόν σε όλα μαζί σας.Την αλήθεια μου όμως θα την πω.Νιώθω και ελπίζω πως η Ισλανδία θα μείνει στους ημιτελικούς.Σιγουρα παντως καλά δεν θα πάει,  αυτό το τσίρκο των και καλά "alternative fan" που στο μέτωπο τους γράφει "notice me i am different".Τι έχουν πάθει όλα τα μεγάλα blogs και έχουν ξετρελαθει με αυτό;Δεν είναι τίποτα καινούργιο και φωνητικά είναι πολύ αδύναμο.Το staging τους επίσης ένας αχταρμας.Πιστευω πως οι επιτροπές θα το χαντακωσουν και στο televoting δεν θα πάει πολύ καλά, γιατί μόνο η Φινλανδία είναι στον πρώτο ημιτελικό ,από τις βόρειες χώρες.
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13968
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Πρόβες - Σελίδα 8 Empty Απ: Πρόβες

Τετ Μάης 08, 2019 11:29 pm
Albedo έγραψε:Admin καλώς σας βρήκα. Συμφωνώ σχεδόν σε όλα μαζί σας.Την αλήθεια μου όμως θα την πω.Νιώθω και ελπίζω πως η Ισλανδία θα μείνει στους ημιτελικούς.Σιγουρα παντως καλά δεν θα πάει,  αυτό το τσίρκο των και καλά "alternative fan" που στο μέτωπο τους γράφει "notice me i am different".Τι έχουν πάθει όλα τα μεγάλα blogs και έχουν ξετρελαθει με αυτό;Δεν είναι τίποτα καινούργιο και φωνητικά είναι πολύ αδύναμο.Το staging τους επίσης ένας αχταρμας.Πιστευω πως οι επιτροπές θα το χαντακωσουν και στο televoting δεν θα πάει πολύ καλά, γιατί μόνο η Φινλανδία είναι στον πρώτο ημιτελικό ,από τις βόρειες χώρες.

Φυσικά και να την πεις την αλήθεια σου.
Δημοκρατία έχουμε, ο καθένας με τα γούστα του Very Happy
Θεωρώ κι εγώ φορτωμένη τη συμμετοχή τους στο Τελ Αβίβ, στον εθνικό τελικό ήταν καλύτεροι.
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης