The Greek Forum of Eurovision Song Contest
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πήγαινε κάτω
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike - Σελίδα 14 Empty Απ: GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike

Παρ Απρ 01, 2011 12:53 am
KostasGr έγραψε:Εγώ κατάλαβα οτι ο Καπετανίδης δεν θα συνεργαστεί με τον Ρήγο, όχι οτι ο Ρήγος δεν θα αναλάβει τον Λούκα... scratch


Κι εγώ αυτό κατάλαβα!!!
avatar
giorgos
Αριθμός μηνυμάτων : 711
Ημερομηνία εγγραφής : 12/01/2011

GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike - Σελίδα 14 Empty Απ: GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike

Παρ Απρ 01, 2011 1:19 pm
Όσοι τον γνωρίζουν, ξέρουν πως δεν είναι ο άνθρωπος που θα ενισχύσει τον «ντόρο» γύρω από το όνομά του. Αφήνει απλώς το έργο του να αποκαλύπτει πτυχές από το πολυσέλιδο «βιβλίο» τής δημιουργικότητάς του. Το ότι σκηνοθετεί τον Λούκα Γιώρκα στη φετινή Eurovision είναι απλώς μία «παράγραφος» σε ένα από τα πιο εξωστρεφή «κεφάλαια» της ζωής του. Ακούστηκαν και γράφτηκαν πολλά. Κάποιοι είπαν πως ίσως και να αποχωρήσει από το team της φετινής μας συμμετοχής. Καιρός δεν ήταν, επιτέλους, να ακούσουμε τον ίδιο;


Τι εννοείτε ότι «κάποια πράγματα δεν έφτασαν εκεί που εσείς θα θέλατε»;
Ζούμε σε μία περίοδο αρκετά δύσκολη, και για τη χώρα και για τον καθένα μας χωριστά. Στο πλαίσιο αυτό τής λιτότητας, η φετινή διοργάνωση έγινε σε ένα στούντιο που ήταν άδειο και ίσως ψυχρό, λόγω της απουσίας κοινού, με αποτέλεσμα η ενέργεια των ερμηνευτών να μην μπορεί να εκτονωθεί. Αυτό, σε συνδυασμό με κάποια πράγματα που, πάλι λόγω του χώρου, δεν μπόρεσαν να πραγματοποιηθούν, είχε ως αποτέλεσμα να μην ολοκληρωθεί όπως θα ήθελα η ιδέα μου. Βέβαια, αυτό είναι ευθύνη και δική μου και της διοργάνωσης. Θα πάει πολύ διαφορετικά το κομμάτι στη Eurovision σε σχέση με ό,τι είδατε στην Αθήνα. Δεν θα σας πω πώς ακριβώς, διότι είναι πολύ νωρίς ακόμα και έχω πολλές σκέψεις, αλλά με διαφορετικό τρόπο θα την πραγματοποιήσω την ιδέα μου. Είναι ένα δύσκολο κομμάτι το οποίο «φέρει» δύο «κόσμους» που πρέπει να τους υποστηρίξεις. Κατά τη γνώμη μου, το ζεϊμπέκικο δεν είναι χορός επικοινωνιακός, αλλά «κλειστός», εσωστρεφής. Είναι χορός ψυχής και όχι τόσο show off, ώστε να τον παρουσιάσεις σε ένα πλατό. Είναι άλλο το ζεϊμπέκικο του Κούρκουλου στο ελληνικό σινεμά και άλλο να το παρουσιάσεις σαν να βλέπεις κακό μιούζικαλ άλλης δεκαετίας.

Με άριστα το 10, ποιο βαθμό θα βάζατε στον εαυτό σας;

Πέντε. Και πάλι, όμως, σε σχέση με αυτά που βλέπουμε γύρω μας, μπορεί εγώ να θεωρώ το πέντε ως άριστα.

Τόσο χαμηλά;
Αν με βάζατε να σας κάνω μία κριτική για ό,τι βλέπω γύρω μου, δεν θα σας έλεγα καλύτερα πράγματα. Δεν είμαι αυστηρός μόνο με τον εαυτό μου. Απλώς, δεν έχω λόγο να κρίνω δημόσια τη δουλειά των άλλων.

Ωστόσο, όλοι μίλησαν για ένα ζεϊμπέκικο το οποίο δεν φάνηκε. Ήταν πρόβλημα σκηνοθετικό;
Εμένα δεν με ενόχλησε το πόσο φάνηκε ή όχι το ζεϊμπέκικο. Σε όλα τα live μπορεί να συμβεί αυτό. Και αφού δημιουργήθηκε τόση αγανάκτηση, γιατί είχε τόσο μεγάλη αποδοχή το τραγούδι από το κοινό; Διαγωνισμός τραγουδιού είναι νομίζω και όχι χορού. Το τραγούδι άρεσε με ή χωρίς ζεϊμπέκικο. Αυτό έχει σημασία. Όποιος θέλει να δει ζεϊμπέκικο, μπορεί να πάει σε ένα από τα τόσα μαγαζιά όπου το χορεύουν. Από την άλλη, έκανα και εγώ λάθη.


Αν ήσασταν πλήρως ελεύθερος, χωρίς την παρέμβαση κανενός από τη δημιουργική ομάδα τού τραγουδιού, θα βάζατε τον Λούκα Γιώρκα να χορέψει ζεϊμπέκικο;
Νομίζω ότι δεν του ταιριάζει, αλλά το ήθελε πολύ, και θεώρησα ότι δεν έπρεπε να του το στερήσω. Είμαι πάντα διαλλακτικός στις δουλειές μου. Πιστεύω ότι οι άνθρωποι χρειάζεται να παίρνουν το χώρο τους, γιατί έτσι αποδίδουν καλύτερα.


Γράφτηκε σε κάποια blogs ότι η ΕΡΤ σάς «τράβηξε το αφτί», απαιτώντας να δώσετε έμφαση στο ζεϊμπέκικο. Αληθεύει;

Δεν έχω τόσο μεγάλο αφτί ώστε να μου το τραβήξουν! Κοιτάξτε, δεν είμαι μαθητής, είμαι δημιουργός. Πολλά γράφτηκαν και ειπώθηκαν, τα περισσότερα δεν τα γνωρίζω κιόλας, γιατί απέχω από το ν’ ακούω και να διαβάζω. Αυτός είναι ένας ασφαλής τρόπος από τη μία για να μη «δηλητηριαστώ» κι από την άλλη για να μπορώ να σκέφτομαι καθαρά και όχι υπό πίεση. Όμως, πολλοί φίλοι, μέσω e-mails και Facebook, μου μετέφεραν τις απόψεις τους. Τη Eurovision την αγαπάμε στην Ελλάδα και δυστυχώς ό,τι αγαπάμε στην Ελλάδα μάς παθιάζει και μας οδηγεί σε υπερβολές. Από την ΕΡΤ πάντως, με κάλεσαν πρίν από μία εβδομάδα, για να κάνουμε το πρώτο ραντεβού και να επισημοποιήσουμε τη συνεργασία μας. Θα γίνουν τώρα κάποιες δημιουργικές συζητήσεις. Τις απόψεις των εκπροσώπων του Οργανισμού θα τις ακούσω, όπως θ’ άκουγα κι εκείνες του ερμηνευτή, της εταιρείας του, του συνθέτη, της στιχουργού. Ο καθένας μπορεί να πει κάτι πολύ σωστό και κάτι πολύ λάθος, αλλά και από το λάθος μπορεί να προκύψει ένα καινούργιο σωστό.

Ο Λούκας Γιώρκας θα χορέψει στο Ντίσελντορφ;
Σίγουρα θα τραγουδήσει. Δεν ξέρω αν θα χορέψει, αλλά με τον α ή β τρόπο, το ζεϊμπέκικο θα φανεί στην καινούργια εκδοχή του κομματιού - και γιατί το επιθυμεί η ΕΡΤ και ο κόσμος, αλλά και οι συντελεστές, εμού συμπεριλαμβανομένου. Το θέμα είναι ποιος θα το χορέψει, πώς και γιατί!

Υπάρχει περίπτωση να δούμε κάτι, όπως το ανυψωτικό μηχάνημα του Σάκη Ρουβά, τη λύρα της Παπαρίζου ή το βιβλίο της Καλομοίρας, που θα μας εκπλήξει;
Ναι, γιατί όχι; Σίγουρα θα υπάρξει κάτι. Μία έκπληξη!
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike - Σελίδα 14 Empty Απ: GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike

Παρ Απρ 01, 2011 1:33 pm
Ελπίζω η έκπληξη να είναι κάποιο τρικ που θα εξαφανίσει τον Στέρεο Σπάικ!!! green
HOLA
HOLA
EuroStar
EuroStar
Αριθμός μηνυμάτων : 4492
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Θηλυκό ΧιούμορΜαρούσκα!!! Το evian!

GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike - Σελίδα 14 Empty Απ: GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike

Παρ Απρ 01, 2011 1:49 pm
giorgos έγραψε:
Ναι, γιατί όχι; Σίγουρα θα υπάρξει κάτι. Μία έκπληξη!
TO BΡΗΚΑ bounce bounce . ΤΟ ΖΕΪΜΠΈΚΙΚΟ ΘΑ ΧΟΡΕΨΕΙ Ο ........... GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike - Σελίδα 14 %CE%A0%CE%91%CE%A0%CE%91%CE%9D%CE%94%CE%A1%CE%95%CE%9F%CE%A5+%CE%B6%CE%B5%CE%B9%CE%BC%CF%80%CE%B5%CE%BA%CE%B9%CE%BA%CE%BF

ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΤΟΥ ΜΙΚΡΟΥ JΕFFRY ΗΤΑΝ ΠΑΝΤΑ Η ΕUROVISION ΓΙΑ ΤΑ ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΙΛΙΚΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΣΥΝΑΦΗ Η ΜΑΜΑ ΤΟΥ ΕΠΈΜΕΝΕ!!
HOLA
HOLA
EuroStar
EuroStar
Αριθμός μηνυμάτων : 4492
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Θηλυκό ΧιούμορΜαρούσκα!!! Το evian!

GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike - Σελίδα 14 Empty Απ: GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike

Παρ Απρ 01, 2011 1:54 pm
GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike - Σελίδα 14 Giorgakis-margaret

- ΑΣΕ ΜΕ ΜUMMY ΝΑ ΠΑΩ GERMANY!!!! PLEASE MUMMY! PLEEEEEEEEEEEASE!

- SHUT UP YOU FOOL! I HAD TO PUT WITH YOUR FATHER AMD HIS LOOSY COUNTRY, YOU WON'T RUIN IT FOR ME NOW! SHUT UP AND SMILE ( DAMN MY MOTHER WAS RIGHT, I SHOULD HAVE MARRIED THAT TOM FROM DALLAS-TEXAS, SUCH A NICE BOY)!
avatar
giorgos
Αριθμός μηνυμάτων : 711
Ημερομηνία εγγραφής : 12/01/2011

GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike - Σελίδα 14 Empty Απ: GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike

Παρ Απρ 01, 2011 1:55 pm
HOLA έγραψε:
giorgos έγραψε:
Ναι, γιατί όχι; Σίγουρα θα υπάρξει κάτι. Μία έκπληξη!
TO BΡΗΚΑ bounce bounce . ΤΟ ΖΕΪΜΠΈΚΙΚΟ ΘΑ ΧΟΡΕΨΕΙ Ο ........... GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike - Σελίδα 14 %CE%A0%CE%91%CE%A0%CE%91%CE%9D%CE%94%CE%A1%CE%95%CE%9F%CE%A5+%CE%B6%CE%B5%CE%B9%CE%BC%CF%80%CE%B5%CE%BA%CE%B9%CE%BA%CE%BF

ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΤΟΥ ΜΙΚΡΟΥ JΕFFRY ΗΤΑΝ ΠΑΝΤΑ Η ΕUROVISION ΓΙΑ ΤΑ ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΙΛΙΚΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΣΥΝΑΦΗ Η ΜΑΜΑ ΤΟΥ ΕΠΈΜΕΝΕ!!

τελειο κι ο ο γερουλανος απο διπλα να ραπαρει green

avatar
giorgos
Αριθμός μηνυμάτων : 711
Ημερομηνία εγγραφής : 12/01/2011

GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike - Σελίδα 14 Empty Απ: GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike

Παρ Απρ 01, 2011 2:03 pm
Τζώνυ Καλημέρης:«Δύσκολα θα δούμε δεκάδα»


Τα δικά του προγνωστικά για τη Εurovision και το τραγούδι του Λούκα Γιώρκα έκανε σε περιοδικο ο Τζώνυ Καλημέρης. «Έπρεπε να είναι μια ζεμπεκια, μια Ελλαδάρα χωρίς προσμίξεις. Θα περάσει τελικά στον τελικό για λόγους σεβασμού, γιατί η Ελλάδα τα τελευταία χρόνια έχει μια παράδοση στον διαγωνισμό. Εκεί όμως θα ταλαιπωρηθεί, δύσκολα θα δούμε δεκάδα. Εάν μάλιστα ο Ρήγος κρατήσει το στήσιμο του ελληνικού τελικού δεν έχουμε πολλές ελπίδες να πάμε καλά».


ευτυχως δεν φημιζεται για την επιτυχια στις προβλεψεις του

εβλεπε γυρω στην 12η θεση την καλομοιρα -νικητρια την πορτογαλια τοτε-, νικητη τον ρουβα το 2009 και την ψυχραμη για φετος!

νομιζω τωρα μπορω να πω με βεβαιοτητα... η δεκαδα ειναι σιγουρη! green
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike - Σελίδα 14 Empty Απ: GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike

Παρ Απρ 01, 2011 2:10 pm
Δυστυχώς είναι φορτωμένο το πρόγραμμα του Jeffry, η μαμά θέλει να τον καμαρώσει γενικό γραμματέα στον ΟΗΕ, δεν έχει χρόνο για ζεϊμπέκικα!!! Crying or Very sad
HOLA
HOLA
EuroStar
EuroStar
Αριθμός μηνυμάτων : 4492
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Θηλυκό ΧιούμορΜαρούσκα!!! Το evian!

GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike - Σελίδα 14 Empty Απ: GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike

Παρ Απρ 01, 2011 2:11 pm
giorgos έγραψε:Τζώνυ Καλημέρης:«Δύσκολα θα δούμε δεκάδα»
....
εβλεπε γυρω στην 12η θεση την καλομοιρα ...green
KΑΙ ΕΥΘΑΡΣΩΣ ΔΗΛΩΣΕΙ ΤΗΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΤΟΥ ΣΤΟΝ ΜΑΡΤΑΚΗ Twisted Evil
HOLA
HOLA
EuroStar
EuroStar
Αριθμός μηνυμάτων : 4492
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Θηλυκό ΧιούμορΜαρούσκα!!! Το evian!

GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike - Σελίδα 14 Empty Απ: GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike

Παρ Απρ 01, 2011 2:17 pm
Mastiha έγραψε:Δυστυχώς είναι φορτωμένο το πρόγραμμα του Jeffry, η μαμά θέλει να τον καμαρώσει γενικό γραμματέα στον ΟΗΕ, δεν έχει χρόνο για ζεϊμπέκικα!!! Crying or Very sad
GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike - Σελίδα 14 Images?q=tbn:ANd9GcSBxxAyjMG6V2bMI6vFWrq2PA5f0jSQ3C8deJpkqqR6RUwYd46c ΓΙΑΤΙ ΜΑΜΑ?? Crying or Very sad
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike - Σελίδα 14 Empty Απ: GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike

Παρ Απρ 01, 2011 2:46 pm
giorgos έγραψε:Θα περάσει τελικά στον τελικό για λόγους σεβασμού,


Αυτή είναι η μεγαλύτερη κουλαμάρα απο όσες είπε!!! Rolling Eyes
Οι επιτροπές ή ο απλός τελεβότερ, θα ψηφίσει την Ελλάδα γιατί θα σεβαστεί την πορεία της τα τελευταία 7 χρόνια.... Rolling Eyes
Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike - Σελίδα 14 Empty Απ: GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike

Παρ Απρ 01, 2011 4:04 pm
giorgos έγραψε:Τζώνυ Καλημέρης:«Δύσκολα θα δούμε δεκάδα»


Τα δικά του προγνωστικά για τη Εurovision και το τραγούδι του Λούκα Γιώρκα έκανε σε περιοδικο ο Τζώνυ Καλημέρης. «Έπρεπε να είναι μια ζεμπεκια, μια Ελλαδάρα χωρίς προσμίξεις. Θα περάσει τελικά στον τελικό για λόγους σεβασμού, γιατί η Ελλάδα τα τελευταία χρόνια έχει μια παράδοση στον διαγωνισμό. Εκεί όμως θα ταλαιπωρηθεί, δύσκολα θα δούμε δεκάδα. Εάν μάλιστα ο Ρήγος κρατήσει το στήσιμο του ελληνικού τελικού δεν έχουμε πολλές ελπίδες να πάμε καλά».


ευτυχως δεν φημιζεται για την επιτυχια στις προβλεψεις του

εβλεπε γυρω στην 12η θεση την καλομοιρα -νικητρια την πορτογαλια τοτε-, νικητη τον ρουβα το 2009 και την ψυχραμη για φετος!

νομιζω τωρα μπορω να πω με βεβαιοτητα... η δεκαδα ειναι σιγουρη! green

Θυμάμαι μάλιστα το 2009 δεν ήξερε ούτε πως έλεγαν το τραγούδι της Τουρκίας (το έλεγε Μπουμ Τεκ Τεκ Laughing ) και μάλιστα ήταν 100% βέβαιος οτι δεν θα μας περάσει, γιατί εμείς τότε είχαμε αποφασίσει να στείλουμε ποιοτικό εμπορικό ποπ που θα ακούγεται για χρόνια, και θα το εκτιμούσαν και οι επιτροπές (ξανά Laughing ) σε αντίθεση με το Μπουμ Τεκ Τεκ που ήταν τσιχλόφουσκα! Laughing Laughing

Αν λέει λοιπόν φέτος τέτοια, ναι η δεκάδα είναι σίγουρη!!! Laughing green Cool
Mr. Curiosity
Mr. Curiosity
Αριθμός μηνυμάτων : 772
Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2011
Φύλο : Άντρας ΧιούμορNo, you didn't!

GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike - Σελίδα 14 Empty Απ: GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike

Παρ Απρ 01, 2011 5:31 pm
giorgos έγραψε:Τζώνυ Καλημέρης:«Δύσκολα θα δούμε δεκάδα»


Τα δικά του προγνωστικά για τη Εurovision και το τραγούδι του Λούκα Γιώρκα έκανε σε περιοδικο ο Τζώνυ Καλημέρης. «Έπρεπε να είναι μια ζεμπεκια, μια Ελλαδάρα χωρίς προσμίξεις. Θα περάσει τελικά στον τελικό για λόγους σεβασμού, γιατί η Ελλάδα τα τελευταία χρόνια έχει μια παράδοση στον διαγωνισμό. Εκεί όμως θα ταλαιπωρηθεί, δύσκολα θα δούμε δεκάδα. Εάν μάλιστα ο Ρήγος κρατήσει το στήσιμο του ελληνικού τελικού δεν έχουμε πολλές ελπίδες να πάμε καλά».


ευτυχως δεν φημιζεται για την επιτυχια στις προβλεψεις του

εβλεπε γυρω στην 12η θεση την καλομοιρα -νικητρια την πορτογαλια τοτε-, νικητη τον ρουβα το 2009 και την ψυχραμη για φετος!

νομιζω τωρα μπορω να πω με βεβαιοτητα... η δεκαδα ειναι σιγουρη! green

Laughing είναι γελοίος ο άνθρωπος Laughing καλά το φιάσκο του 2009 το ξέχασε? Suspect πάλι ασχολείται με την Eurovision? Αρκετά δεν έφαγε και εκείνος?
HOLA
HOLA
EuroStar
EuroStar
Αριθμός μηνυμάτων : 4492
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Θηλυκό ΧιούμορΜαρούσκα!!! Το evian!

GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike - Σελίδα 14 Empty ΑΠΟ OGAE!

Παρ Απρ 01, 2011 10:28 pm
Ο Κωνσταντίνος Ρήγος, παρών στη συνέντευξη, αποκάλυψε το πώς θα εμφανιστεί το τραγούδι στη σκηνή του Düsseldorf: «Θα κινηθούμε στο ίδιο μοτίβο του ελληνικού τελικού'scratch', μόνο που η σκηνή στη Γερμανία και οι πολλές κάμερες της τελικής βραδιάς θα καταφέρουν να δείξουν αυτήν την αντίθεση μεταξύ hip hop και ζεϊμπέκικου, που λόγω τεχνικών προδιαγραφών δεν καταφέραμε στον ελληνικό τελικό.pale(AYTOKTONΩ!!!!!!!!!!!!!!!!!) Και τα δύο ακούσματα είναι ιδιαίτερα και αυτό το τονίζουμε. Στη σκηνή θα πλαισιώνουν τον Stereo Mike οι τρεις χορευτές και στη γέφυρα του τραγουδιού ένας άλλος χορευτής θα αναδείξει τον χορό του ζεϊμπέκικου σε πρώτο πλάνο στις κάμερες. Όλα είναι έτοιμα σαν ιδέα και οι πρόβες θα ξεκινήσουν λίγο πριν το Πάσχα.»
4 ΧΟΡΕΥΤΕΣ! ΚΑΙ ΜΙΚΕ ΚΑΙ LUKAS ...ΔΕ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΦΩΝΗΤΙΚΑ!!

ΔΕ ΝΙΩΘΩ ΚΑΛΑ........ ΖΑΛΊΖΟΜΑΙ..... ΠΑΝΑΘΕΜΑ ΣΕ ΡΗΓΟ...
ΔΕΝ ΤΟ ΕΛΑΒΕΣ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ... ΕΓΩ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΔΩ ΤΗΝ ΕΙΡΗΝΗ ΠΑΠΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΕΤΟΙΜΑΖΕΙ ΤΗΝ ΜΑΡΙΓΩ ΠΑΤΙΤΣΑ!!!!!
Master
Master
EuroPresident
EuroPresident
Αριθμός μηνυμάτων : 3324
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2011
Φύλο : Άντρας

GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike - Σελίδα 14 Empty Απ: GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike

Παρ Απρ 01, 2011 10:42 pm
HOLA έγραψε:Ο Κωνσταντίνος Ρήγος, παρών στη συνέντευξη, αποκάλυψε το πώς θα εμφανιστεί το τραγούδι στη σκηνή του Düsseldorf: «Θα κινηθούμε στο ίδιο μοτίβο του ελληνικού τελικού'scratch', μόνο που η σκηνή στη Γερμανία και οι πολλές κάμερες της τελικής βραδιάς θα καταφέρουν να δείξουν αυτήν την αντίθεση μεταξύ hip hop και ζεϊμπέκικου, που λόγω τεχνικών προδιαγραφών δεν καταφέραμε στον ελληνικό τελικό.pale(AYTOKTONΩ!!!!!!!!!!!!!!!!!) Και τα δύο ακούσματα είναι ιδιαίτερα και αυτό το τονίζουμε. Στη σκηνή θα πλαισιώνουν τον Stereo Mike οι τρεις χορευτές και στη γέφυρα του τραγουδιού ένας άλλος χορευτής θα αναδείξει τον χορό του ζεϊμπέκικου σε πρώτο πλάνο στις κάμερες. Όλα είναι έτοιμα σαν ιδέα και οι πρόβες θα ξεκινήσουν λίγο πριν το Πάσχα.»
4 ΧΟΡΕΥΤΕΣ! ΚΑΙ ΜΙΚΕ ΚΑΙ LUKAS ...ΔΕ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΦΩΝΗΤΙΚΑ!!

ΔΕ ΝΙΩΘΩ ΚΑΛΑ........ ΖΑΛΊΖΟΜΑΙ..... ΠΑΝΑΘΕΜΑ ΣΕ ΡΗΓΟ...
ΔΕΝ ΤΟ ΕΛΑΒΕΣ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ... ΕΓΩ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΔΩ ΤΗΝ ΕΙΡΗΝΗ ΠΑΠΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΕΤΟΙΜΑΖΕΙ ΤΗΝ ΜΑΡΙΓΩ ΠΑΤΙΤΣΑ!!!!!



Xaxaxa lol! lol! lol!

Θεωρω παρ'ολα αυτά ότι θα είναι (θα φανεί) πολύ διαφορετικό και εντυπωσιακό


Οτι θα κινηθεί στο ίδιο μοτίβο,δεν νομίζω ότι σημαίνει 1)τραπέζι 2)Κωλοτούμπες απο τους Χορευτές 3) Ο Μικe επάνω στο τραπέζι...... Τι να πω?? Προσπαθώ να να μας δώσω Κουράγιο!!!
Ανάθεμα σε Κωνσταντή και Μυριαναθεμάσε!!!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Master στις Παρ Απρ 01, 2011 11:06 pm, 1 φορά
HOLA
HOLA
EuroStar
EuroStar
Αριθμός μηνυμάτων : 4492
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Θηλυκό ΧιούμορΜαρούσκα!!! Το evian!

GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike - Σελίδα 14 Empty Απ: GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike

Παρ Απρ 01, 2011 10:53 pm
GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike - Σελίδα 14 Images?q=tbn:ANd9GcTxir4VKKJ3Uta_-7wTFCiDwo9bdd-UN7f2yiZUd3s_QgPY06XU VS
GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike - Σελίδα 14 Images?q=tbn:ANd9GcSQ3xLjf20_4971vJbKicEDKcUn1QepU1J9e7evVRgJ3nlI2pzl_A

ΤΙ ΝΑΠΩ? ΕΛΠΙΖΩ Ο ΓΕΡΜΑΝΟΣ ΣΚΗΝΟΘΕΤΗΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΘΑΥΜΑΤΑ! green
Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike - Σελίδα 14 Empty Απ: GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike

Σαβ Απρ 02, 2011 12:19 am
Ούτε εμένα μου ακούγεται τόσο τραγικό!!!

Επίσης σίγουρα θα φαίνεται πολύ πιο ωραίο πάνω σε σκηνή, με σωστά πλάνα και φωτισμό απ'ότι στο καταγώγι της ΕΡΤ με την σκηνοθεσία του κ$%^λου! Twisted Evil

Ελπίζω ωστόσο να αναδείξουν την γέφυρα του τραγουδιού και ο Λούκας να ρίξει και καμία στροφούλα!!! green
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike - Σελίδα 14 Empty Απ: GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike

Σαβ Απρ 02, 2011 2:10 am
Όχι!!! Να μη χορέψει ο Λούκας!!!

Μα καλά, αφού έλεγαν ότι στη Γερμανία η παρουσίαση θα ήταν πιο λιτή απ΄ό,τι στον ελληνικό τελικό;;; Rolling Eyes
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13983
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike - Σελίδα 14 Empty Απ: GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike

Σαβ Απρ 02, 2011 12:34 pm
Όχι ο Λουκας να μην χορεψει!Ενας χορευτης αρκει για να το κανει πιο σωστα!
Ειδαμε δεν το χει ο άνθρωπος.
Να μαθουμε να διορθωνομαστε από τα λάθη μας Κώστα.
Δεν έφταιγε μόνο η ερτ για το αποτελεσμα του ελληνικου τελικου.
Γιατι ακομη και περιστερια να εβγαιναν απο το κεφαλι του χορευτη που στριφογυριζε πανω στο τραπεζι την ωρα της γεφυρας,παλι γελοίο θα ταν.
Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike - Σελίδα 14 Empty Απ: GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike

Σαβ Απρ 02, 2011 2:41 pm
Masilnto έγραψε:Δεν έφταιγε μόνο η ερτ για το αποτελεσμα του ελληνικου τελικου.
Γιατι ακομη και περιστερια να εβγαιναν απο το κεφαλι του χορευτη που στριφογυριζε πανω στο τραπεζι την ωρα της γεφυρας,παλι γελοίο θα ταν.

Προφανώς...

Το όλο κόνσεπτ ήταν όντως γελοίο... Και αν παραμείνει ίδιο και απαράλλαχτο ότι και να κάνει η σκηνοθεσία, θα παραμείνει γελοίο...

Εγώ ωστόσο για τον Λούκα διαφωνώ! Δεν νομίζω οτι δεν το'χει...
peggy
peggy
Αριθμός μηνυμάτων : 834
Ημερομηνία εγγραφής : 03/03/2011
Ηλικία : 48
Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορHTAN ΕΝΑΣ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ!

GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike - Σελίδα 14 Empty Απ: GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike

Κυρ Απρ 03, 2011 2:09 am
HOLA έγραψε:
giorgos έγραψε:
Ναι, γιατί όχι; Σίγουρα θα υπάρξει κάτι. Μία έκπληξη!
TO BΡΗΚΑ bounce bounce . ΤΟ ΖΕΪΜΠΈΚΙΚΟ ΘΑ ΧΟΡΕΨΕΙ Ο ........... GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike - Σελίδα 14 %CE%A0%CE%91%CE%A0%CE%91%CE%9D%CE%94%CE%A1%CE%95%CE%9F%CE%A5+%CE%B6%CE%B5%CE%B9%CE%BC%CF%80%CE%B5%CE%BA%CE%B9%CE%BA%CE%BF

ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΤΟΥ ΜΙΚΡΟΥ JΕFFRY ΗΤΑΝ ΠΑΝΤΑ Η ΕUROVISION ΓΙΑ ΤΑ ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΙΛΙΚΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΣΥΝΑΦΗ Η ΜΑΜΑ ΤΟΥ ΕΠΈΜΕΝΕ!!

lol! lol! lol!
peggy
peggy
Αριθμός μηνυμάτων : 834
Ημερομηνία εγγραφής : 03/03/2011
Ηλικία : 48
Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορHTAN ΕΝΑΣ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ!

GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike - Σελίδα 14 Empty Απ: GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike

Κυρ Απρ 03, 2011 2:14 am
KostasGr έγραψε:
Masilnto έγραψε:Δεν έφταιγε μόνο η ερτ για το αποτελεσμα του ελληνικου τελικου.
Γιατι ακομη και περιστερια να εβγαιναν απο το κεφαλι του χορευτη που στριφογυριζε πανω στο τραπεζι την ωρα της γεφυρας,παλι γελοίο θα ταν.

Προφανώς...

Το όλο κόνσεπτ ήταν όντως γελοίο... Και αν παραμείνει ίδιο και απαράλλαχτο ότι και να κάνει η σκηνοθεσία, θα παραμείνει γελοίο...

Εγώ ωστόσο για τον Λούκα διαφωνώ! Δεν νομίζω οτι δεν το'χει...
+ 10000 (και για τα 2!)

Και όσον αφορά το δεύτερο...
ΠΩΣ το βγάλαμε το συμπέράσμα ότι ο ΛΟύκας ΔΕΝ το έχει?
Λες και τον είδαμε στον τελικό??? scratch

Αν και δε με χαλάει να το αναλάβει ένας χορευτής το concept!
Φτάνει να ΜΗΝ είναι χορευτής για τη ... λίμνη των κύκνων! green flower

peggy
peggy
Αριθμός μηνυμάτων : 834
Ημερομηνία εγγραφής : 03/03/2011
Ηλικία : 48
Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορHTAN ΕΝΑΣ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ!

GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike - Σελίδα 14 Empty Απ: GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike

Κυρ Απρ 03, 2011 2:16 am
HOLA έγραψε:Ο Κωνσταντίνος Ρήγος, παρών στη συνέντευξη, αποκάλυψε το πώς θα εμφανιστεί το τραγούδι στη σκηνή του Düsseldorf: «Θα κινηθούμε στο ίδιο μοτίβο του ελληνικού τελικού'scratch', μόνο που η σκηνή στη Γερμανία και οι πολλές κάμερες της τελικής βραδιάς θα καταφέρουν να δείξουν αυτήν την αντίθεση μεταξύ hip hop και ζεϊμπέκικου, που λόγω τεχνικών προδιαγραφών δεν καταφέραμε στον ελληνικό τελικό.pale(AYTOKTONΩ!!!!!!!!!!!!!!!!!) Και τα δύο ακούσματα είναι ιδιαίτερα και αυτό το τονίζουμε. Στη σκηνή θα πλαισιώνουν τον Stereo Mike οι τρεις χορευτές και στη γέφυρα του τραγουδιού ένας άλλος χορευτής θα αναδείξει τον χορό του ζεϊμπέκικου σε πρώτο πλάνο στις κάμερες. Όλα είναι έτοιμα σαν ιδέα και οι πρόβες θα ξεκινήσουν λίγο πριν το Πάσχα.»
4 ΧΟΡΕΥΤΕΣ! ΚΑΙ ΜΙΚΕ ΚΑΙ LUKAS ...ΔΕ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΦΩΝΗΤΙΚΑ!!

ΔΕ ΝΙΩΘΩ ΚΑΛΑ........ ΖΑΛΊΖΟΜΑΙ..... ΠΑΝΑΘΕΜΑ ΣΕ ΡΗΓΟ...
ΔΕΝ ΤΟ ΕΛΑΒΕΣ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ... ΕΓΩ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΔΩ ΤΗΝ ΕΙΡΗΝΗ ΠΑΠΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΕΤΟΙΜΑΖΕΙ ΤΗΝ ΜΑΡΙΓΩ ΠΑΤΙΤΣΑ!!!!!
GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike - Σελίδα 14 Violent-smiley-1378
ΚΥΡΙΕ ΡΗΓΟ, αφήστε τις π@π@ριές, ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΜΕ!!!

Μήπως πρόκειται για πρωταπριλιάτικο???
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike - Σελίδα 14 Empty Απ: GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike

Δευ Απρ 04, 2011 10:31 am
Έβαλα την ελλάδα σε θέση 10-14......μήπως να πάω παρακάτω?????? Suspect No No
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike - Σελίδα 14 Empty Απ: GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike

Δευ Απρ 04, 2011 10:10 pm
ale έγραψε:Έβαλα την ελλάδα σε θέση 10-14......μήπως να πάω παρακάτω?????? Suspect No No

τι έγινε; μέχρι τώρα δεν μας ένοιαζε η θέση, αρκεί που πηγαίναμε με ένα τραγούδι με ελληνικά στοιχεία. Τώρα αλλάξαμε ρότα; Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης