The Greek Forum of Eurovision Song Contest
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πήγαινε κάτω
Master
Master
EuroPresident
EuroPresident
Αριθμός μηνυμάτων : 3324
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2011
Φύλο : Άντρας

GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike - Σελίδα 15 Empty Απ: GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike

Τρι Απρ 05, 2011 12:57 am
dimmyc έγραψε:
ale έγραψε:Έβαλα την ελλάδα σε θέση 10-14......μήπως να πάω παρακάτω?????? Suspect No No

τι έγινε; μέχρι τώρα δεν μας ένοιαζε η θέση, αρκεί που πηγαίναμε με ένα τραγούδι με ελληνικά στοιχεία. Τώρα αλλάξαμε ρότα; Very Happy

Οχι...εμένα προσωπικά με ένοιαζε και με νοιάζει η θέση Very Happy (άσχετα που δεν θα την πάρουμε) green
Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike - Σελίδα 15 Empty Απ: GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike

Τρι Απρ 05, 2011 1:02 am
Master έγραψε:
dimmyc έγραψε:
ale έγραψε:Έβαλα την ελλάδα σε θέση 10-14......μήπως να πάω παρακάτω?????? Suspect No No

τι έγινε; μέχρι τώρα δεν μας ένοιαζε η θέση, αρκεί που πηγαίναμε με ένα τραγούδι με ελληνικά στοιχεία. Τώρα αλλάξαμε ρότα; Very Happy

Οχι...εμένα προσωπικά με ένοιαζε και με νοιάζει η θέση Very Happy (άσχετα που δεν θα την πάρουμε) green

Μια χαρά θα την πάρουμε τη θέση, και να σκάσουν οι οχτροί μας!! Twisted Evil

Εκτός αν παρουσιάσουν τερατούργημα στη σκηνή!! green
peggy
peggy
Αριθμός μηνυμάτων : 834
Ημερομηνία εγγραφής : 03/03/2011
Ηλικία : 48
Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορHTAN ΕΝΑΣ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ!

GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike - Σελίδα 15 Empty Απ: GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike

Τρι Απρ 05, 2011 1:05 am
^ Όταν πας σε έναν ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ, σαφώς και πας θέλωντας την ΚΑΛΥΤΕΡΗ δυνατή θέση...
Και φυσικά, αυτό θέλουμε και για τη φετεινή συμμετοχή!

Από εκεί και πέρα, το τραγούδι αυτό είναι ρίσκο και το ξέραμε, κι εφόσον το ξέραμε είμαστε έτοιμοι ακόμη και για άσχημη θέση...
Και ΝΑΙ, εφόσον το γουστάραμε, κι εφόσον παρουσταστεί αξιοπρεπώς, ΔΕ θα χαλαστούμε αν δεν πάει καλά!

(Αυτό ΔΕ σημαίνει ότι δε θέλουμε να πάει καλα, και ότι δε μας νοιάζει η θέση)
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike - Σελίδα 15 Empty Απ: GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike

Τρι Απρ 05, 2011 10:57 am
dimmyc έγραψε:
ale έγραψε:Έβαλα την ελλάδα σε θέση 10-14......μήπως να πάω παρακάτω?????? Suspect No No

τι έγινε; μέχρι τώρα δεν μας ένοιαζε η θέση, αρκεί που πηγαίναμε με ένα τραγούδι με ελληνικά στοιχεία. Τώρα αλλάξαμε ρότα; Very Happy
Προσωπικά δεν ήθελα να πάει αυτό το τραγούδι και το έχω πει πολλές φορές...άλλοι πιστεύουν ότι θα είμαστε στην 5άδα και τα διάφορα....εγώ από την αρχή είπα 10-14 θέση αλλά με αυτά που βλέπω να γράφονται λέω να το πάω παρακάτω..... clown clown
avatar
giorgos
Αριθμός μηνυμάτων : 711
Ημερομηνία εγγραφής : 12/01/2011

GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike - Σελίδα 15 Empty Απ: GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike

Τρι Απρ 05, 2011 2:57 pm
ale έγραψε:Έβαλα την ελλάδα σε θέση 10-14......μήπως να πάω παρακάτω?????? Suspect No No

οχι, ειναι ακραιο για κατω απο 14η θεση... στα σημεια θα κριθει η δεκαδα
ενδεχομενα και για ελαχιστους βαθμους
ειδικα για τις θεσεις 11-14 η τελευταια χωρα -αντε οι δυο τελευταιες- που θα ανακοινωνει αποτελεσματα θα καθορισει και την καταταξη
ισως και την 10η

οπως ειναι τα πραγματα φετος δυο σεναρια υπαρχουν

1 η δεκατη θεση να θελει 120β... σε αυτη την περιπτωση η 11η θα εχει το πολυ 100β

2 η δεκατη θεση να θελει 100β και το πιο πιθανο, σε αυτη την περιπτωση 3-4 χωρες θα πεσουν στο νημα
αυτο το σεναριο μας ευνοει


μετα την κυριακη οταν θα ενεργοποιηθει ο 'simulator' του escnation (συνοπολογιζει στοιχηματα, φιλικη ψηφο και διασπορα) θα ειμαι πιο βεβαιος να πω
Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike - Σελίδα 15 Empty Απ: GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike

Τρι Απρ 05, 2011 8:29 pm
giorgos έγραψε:μετα την κυριακη οταν θα ενεργοποιηθει ο 'simulator' του escnation (συνοπολογιζει στοιχηματα, φιλικη ψηφο και διασπορα) θα ειμαι πιο βεβαιος να πω

Εμένα πάντως ο simulator πέρσι δεν μου είχε βγάλει παρα μόνο μια φορά νικήτρια τη Γερμανία (τις υπόλοιπες έβγαζε Αζερμπαϊτζάν, Ισραήλ, Τουρκία και Αρμενία) και εμάς μας έβγαζε πάντα εκτός δεκάδας και τις μισές φορές μας απέκλειε! green

Πιο πολύ για χαβαλέ είναι δηλαδή...
avatar
giorgos
Αριθμός μηνυμάτων : 711
Ημερομηνία εγγραφής : 12/01/2011

GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike - Σελίδα 15 Empty Απ: GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike

Τρι Απρ 05, 2011 8:45 pm
KostasGr έγραψε:
giorgos έγραψε:μετα την κυριακη οταν θα ενεργοποιηθει ο 'simulator' του escnation (συνοπολογιζει στοιχηματα, φιλικη ψηφο και διασπορα) θα ειμαι πιο βεβαιος να πω

Εμένα πάντως ο simulator πέρσι δεν μου είχε βγάλει παρα μόνο μια φορά νικήτρια τη Γερμανία (τις υπόλοιπες έβγαζε Αζερμπαϊτζάν, Ισραήλ, Τουρκία και Αρμενία) και εμάς μας έβγαζε πάντα εκτός δεκάδας και τις μισές φορές μας απέκλειε! green

Πιο πολύ για χαβαλέ είναι δηλαδή...

ε με μια δεν κανεις τιποτε... και πρεπει να προτιμας να το βλεπεις οταν ψιλοσυμφωνουν οι εκτιμησεις σου με τις χωρες που δινει να παιρνουν...
φυσικα δεν δινει ακριβως τα ιδια αποτελεσματα, αλλα για να καταλαβεις πως κινουνται τα μπλοκς, τα φαβορι και ιδιαιτερα η δεκαδα ειναι αψογο...
περσι θυμαμαι χαρακτηριστικα εδειχνε οτι αν μεχρι να ψηφισει η τουρκια εχουμε πανω απο 60β θα ειμαστε δεκαδα και αν εχουμε πανω απο 70β θα ειμαστε πενταδα... ε 68 ειχαμε! και θυμασαι οτι για καμια 5ρια βαθμους χασαμε την πενταδα! δεν το ειχα ομως τρεξει 1 φορα, αλλα 30..
οταν το εγραψα λιγο πριν το τελικο και ειπα προσεξτε τι θα εχουμε σε βαθμους μεχρι να ψηφισει η τουρκια κτλ. νομιζω ο μαστερ ειχε απορρισει για το πως συμπερανα κατι τετοιο!
sonia10
sonia10
Αριθμός μηνυμάτων : 406
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike - Σελίδα 15 Empty Απ: GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike

Τετ Απρ 06, 2011 12:17 pm
κυριε admin μου εχτες ανησυχησα πολυ για προσπαθουσα να μπω και τιποτα!!!!!
Αλλα σημερα ενταξει!!!!
Για να σχολιασω λιγο και εγω τον Ρηγο θα πω μονο: τρεις λαλουν και δυο χορευουν.Μονο που στην δικη μας περιπτωση ειναι αναποδα.
Ελπιζω να μην αυτοκαταστραφουμε.
Και θα επιμεινω ετσι για την σκασιλα Ελλαδα απο 1-5
Master
Master
EuroPresident
EuroPresident
Αριθμός μηνυμάτων : 3324
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2011
Φύλο : Άντρας

GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike - Σελίδα 15 Empty Απ: GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike

Τετ Απρ 06, 2011 12:21 pm
Αποφασισμένοι να κάνουν γνωστό το ζεϊμπέκικο στην Ευρώπη είναι οι υπεύθυνοι της Ελληνικής αποστολής φέτος, που ετοιμάζονται το επόμενο τετραήμερο να επισκεφθούν Βέλγιο και Ολλανδία, στο πλαίσιο προώθησης του "Watch my dance".

Αύριο, Πέμπτη, 7 Απριλίου το Ελληνικό team θα βρεθεί στο Βέλγιο, όπως μας ενημερώνει η ιστοσελίδα της ΕΡΤ, όπου έχουν ήδη κανονιστεί εμφανίσεις και συνεντεύξεις του Λούκα Γιώρκα και του Stereo Mike σε πολλά ΜΜΕ, ενώ θα συναντηθούν και με εκπροσώπους της Ελληνικής ομογένειας.

Μια μέρα μετά, την Παρασκευή 8 Απριλίου, η Ελλάδα θα δώσει για πρώτη φορά το παρόν, στο πιο δημοφιλές ίσως πάρτι πριν το διαγωνισμό, στο Eurovision In Concert 2011 στο Άμστερνταμ της Ολλανδίας. Περισσότερες από 20 χώρες θα στείλουν τους φετινούς εκπροσώπους τους σε αυτό το πάρτι που έχει τη μορφή συναυλίας και δίνει μια γεύση αυτού που θα παρακολουθήσουμε στο Ντίσελντορφ.

Στην Ολλανδία, επίσης, θα δώσουν αρκετές συνεντεύξεις σε μεγάλα Ολλανδικά και διεθνή μέσα.
avatar
giorgos
Αριθμός μηνυμάτων : 711
Ημερομηνία εγγραφής : 12/01/2011

GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike - Σελίδα 15 Empty Απ: GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike

Πεμ Απρ 07, 2011 9:00 pm
dimmyc έγραψε:
ale έγραψε:Έβαλα την ελλάδα σε θέση 10-14......μήπως να πάω παρακάτω?????? Suspect No No

τι έγινε; μέχρι τώρα δεν μας ένοιαζε η θέση, αρκεί που πηγαίναμε με ένα τραγούδι με ελληνικά στοιχεία. Τώρα αλλάξαμε ρότα; Very Happy

ε οχι ακριβως... εγινε μια αστοχη μιξη με ελληνικα στοιχεια... εχει διαφορα!
και οταν το ειπαμε μερικοι πριν τον ελληνικο τελικο, μεχρι και 'κακεντρεχεις' φανς της ποντε, μας ειπανε!
τελικα επισημαινετε και απο κριτικες εκτος ελλαδας οτι 'προκαλει συγχυση αυτο το συνταιριασμα παραδοσιακου με ραπ...' φανς της ποντε να ειναι κι αυτοι?

κι ακριβως επειδη πανω απο ολα ειναι ενας τηλεοπτικος διαγωνισμος, προτιμουσα το λιγοτερο κακο απο το 'δηθεν' με ολιγον ελληνικο και ολιγον συγχρονο 'για να μας καταλαβουνε...' που πειτε μου ποτε πηγε καλα χωρα με ραπ? ποτε!
Master
Master
EuroPresident
EuroPresident
Αριθμός μηνυμάτων : 3324
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2011
Φύλο : Άντρας

GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike - Σελίδα 15 Empty Απ: GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike

Παρ Απρ 08, 2011 1:27 am
giorgos έγραψε:
dimmyc έγραψε:
ale έγραψε:Έβαλα την ελλάδα σε θέση 10-14......μήπως να πάω παρακάτω?????? Suspect No No

τι έγινε; μέχρι τώρα δεν μας ένοιαζε η θέση, αρκεί που πηγαίναμε με ένα τραγούδι με ελληνικά στοιχεία. Τώρα αλλάξαμε ρότα; Very Happy

ε οχι ακριβως... εγινε μια αστοχη μιξη με ελληνικα στοιχεια... εχει διαφορα!
και οταν το ειπαμε μερικοι πριν τον ελληνικο τελικο, μεχρι και 'κακεντρεχεις' φανς της ποντε, μας ειπανε!
τελικα επισημαινετε και απο κριτικες εκτος ελλαδας οτι 'προκαλει συγχυση αυτο το συνταιριασμα παραδοσιακου με ραπ...' φανς της ποντε να ειναι κι αυτοι?

κι ακριβως επειδη πανω απο ολα ειναι ενας τηλεοπτικος διαγωνισμος, προτιμουσα το λιγοτερο κακο απο το 'δηθεν' με ολιγον ελληνικο και ολιγον συγχρονο 'για να μας καταλαβουνε...' που πειτε μου ποτε πηγε καλα χωρα με ραπ? ποτε!

+1

O Stereo Μike πριν επιλεγεί το Watch My Dance είχε δηλώσει ότι αυτη η μίξη της Ραπ με την παραδοσιακή μουσική αποτελεί την Τελευταία λέξη της Μόδας στα Παγκόσμια Μουσικά Δρώμανα! Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

Αυτη η Τελευταία λέξη της Μόδας μήπως είναι πολύ τελευταία???
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 14001
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike - Σελίδα 15 Empty Απ: GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike

Παρ Απρ 08, 2011 9:11 am
Μaster να τα φιλτράρεις όλα από δευτερη σκεψη.
Είπε τη λέξη "τελευταία" για να μας εντυπωθεί στο υποσυνείδητο,
ουτως ώστε αν τελικα βγουμε τελευταιοι,να μην μας πεσει πολυ βαρυ,
θα ημασταν ηδη προετοιμασμενοι,κι ας μην ειχαμε πληρη επιγνωση.
Master
Master
EuroPresident
EuroPresident
Αριθμός μηνυμάτων : 3324
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2011
Φύλο : Άντρας

GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike - Σελίδα 15 Empty Απ: GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike

Παρ Απρ 08, 2011 10:28 am
Masilnto έγραψε:Μaster να τα φιλτράρεις όλα από δευτερη σκεψη.
Είπε τη λέξη "τελευταία" για να μας εντυπωθεί στο υποσυνείδητο,
ουτως ώστε αν τελικα βγουμε τελευταιοι,να μην μας πεσει πολυ βαρυ,
θα ημασταν ηδη προετοιμασμενοι,κι ας μην ειχαμε πληρη επιγνωση.


scratch scratch scratch

Νομίζω ότι σε κατάλαβα αλλά δεν είμαι και πολύ σίγουρος green
avatar
giorgos
Αριθμός μηνυμάτων : 711
Ημερομηνία εγγραφής : 12/01/2011

GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike - Σελίδα 15 Empty Απ: GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike

Παρ Απρ 08, 2011 1:19 pm
Master έγραψε:
giorgos έγραψε:
dimmyc έγραψε:
ale έγραψε:Έβαλα την ελλάδα σε θέση 10-14......μήπως να πάω παρακάτω?????? Suspect No No

τι έγινε; μέχρι τώρα δεν μας ένοιαζε η θέση, αρκεί που πηγαίναμε με ένα τραγούδι με ελληνικά στοιχεία. Τώρα αλλάξαμε ρότα; Very Happy

ε οχι ακριβως... εγινε μια αστοχη μιξη με ελληνικα στοιχεια... εχει διαφορα!
και οταν το ειπαμε μερικοι πριν τον ελληνικο τελικο, μεχρι και 'κακεντρεχεις' φανς της ποντε, μας ειπανε!
τελικα επισημαινετε και απο κριτικες εκτος ελλαδας οτι 'προκαλει συγχυση αυτο το συνταιριασμα παραδοσιακου με ραπ...' φανς της ποντε να ειναι κι αυτοι?

κι ακριβως επειδη πανω απο ολα ειναι ενας τηλεοπτικος διαγωνισμος, προτιμουσα το λιγοτερο κακο απο το 'δηθεν' με ολιγον ελληνικο και ολιγον συγχρονο 'για να μας καταλαβουνε...' που πειτε μου ποτε πηγε καλα χωρα με ραπ? ποτε!

+1

O Stereo Μike πριν επιλεγεί το Watch My Dance είχε δηλώσει ότι αυτη η μίξη της Ραπ με την παραδοσιακή μουσική αποτελεί την Τελευταία λέξη της Μόδας στα Παγκόσμια Μουσικά Δρώμανα! Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

Αυτη η Τελευταία λέξη της Μόδας μήπως είναι πολύ τελευταία???

α τωρα το πηρε χαμπαρι ο κοντος? τον προλαβανε πες του!




σιγα μην ανακαλυψε και τον τροχο! δεν πιστευω να τα πει αυτα και παραεξω...

Ο συγγραφέας αυτού του μηνύματος έχει αποκλειστεί απο το φόρουμ - Δείτε το μήνυμα

Master
Master
EuroPresident
EuroPresident
Αριθμός μηνυμάτων : 3324
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2011
Φύλο : Άντρας

GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike - Σελίδα 15 Empty Απ: GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike

Παρ Απρ 08, 2011 2:21 pm
EvNickGR έγραψε:παιδιά και το Opa δεν άρεσε σε πολλούς, αλλά δεν έκαναν έτσι!! Απλά τώρα είμαστε σε μια συγκυρία...με την οικονομία και αυτό έχει επίπτωση...ξέρετε πολύ καλά τί λένε και τι γράφονται δυστυχως στο εξωτερικό για εμάς, και μας έχουν στην μπούκα...φέτος είναι το αποκορύφωμα, είναι λογικό...Αντιθέτως πιστεύω ότι δεν θα βγούμε άσχημη θέση (κάτω από 12η ας πούμε), δεν θα γίνει αυτό πιστεύω όσο και να το θέλουν κάποιοι άνθρωποι...εγώ είμαι αισιόδοξος και θέλω να απολαύσω αυτή την χρονιά!! Μην ξεχνάμε ότι υπάρχουν πιθανότητες να μην είμαστε του χρόνου, γι'αυτό cood down guys, και ότι γίνει ας γίνει!

Γιατι να μην είμαστε του χρόνου?? Απο την στιγμή που είμαστε φέτος θα είμαστε και του χρόνου και του παραχρόνου....δεν είναι εύκολη υπόθεση να βγεις απο την eurovision...Θεωρείς ότι αν ήταν εύκολο να πεις Κύριοι φέτος δεν θα συμμετέχουμε, δεν θα το είχαμε κάνει???

Η Εbu τραβάει τα αυτάκια΄....
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike - Σελίδα 15 Empty Απ: GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike

Παρ Απρ 08, 2011 3:24 pm
Master έγραψε:
EvNickGR έγραψε:παιδιά και το Opa δεν άρεσε σε πολλούς, αλλά δεν έκαναν έτσι!! Απλά τώρα είμαστε σε μια συγκυρία...με την οικονομία και αυτό έχει επίπτωση...ξέρετε πολύ καλά τί λένε και τι γράφονται δυστυχως στο εξωτερικό για εμάς, και μας έχουν στην μπούκα...φέτος είναι το αποκορύφωμα, είναι λογικό...Αντιθέτως πιστεύω ότι δεν θα βγούμε άσχημη θέση (κάτω από 12η ας πούμε), δεν θα γίνει αυτό πιστεύω όσο και να το θέλουν κάποιοι άνθρωποι...εγώ είμαι αισιόδοξος και θέλω να απολαύσω αυτή την χρονιά!! Μην ξεχνάμε ότι υπάρχουν πιθανότητες να μην είμαστε του χρόνου, γι'αυτό cood down guys, και ότι γίνει ας γίνει!

Γιατι να μην είμαστε του χρόνου?? Απο την στιγμή που είμαστε φέτος θα είμαστε και του χρόνου και του παραχρόνου....δεν είναι εύκολη υπόθεση να βγεις απο την eurovision...Θεωρείς ότι αν ήταν εύκολο να πεις Κύριοι φέτος δεν θα συμμετέχουμε, δεν θα το είχαμε κάνει???

Η Εbu τραβάει τα αυτάκια΄....
Σιγά που δεν θα πάμε του χρόνου.....εδώ πήγαμε το 74 βρε παιδιά που η Ελλάδα έζησε και πολυτεχνεία και ταραχές και δεν θα στείλουμε του χρόνου???..... Η Γιουροβίζιον είτε το θέλουμε είτε όχι είναι πολιτισμός, εγώ αυτό πιστεύω και ας την λένε πανηγυράκι και όλα τα συναφή....άντε τώρα αλλιώς η EBU θα έκανε άρση της δημόσια τηλεόρασης και γινόταν από ιδιωτικά κανάλια και θα τελείωνε αυτή η μουρμούρα.....

Ο συγγραφέας αυτού του μηνύματος έχει αποκλειστεί απο το φόρουμ - Δείτε το μήνυμα

avatar
giorgos
Αριθμός μηνυμάτων : 711
Ημερομηνία εγγραφής : 12/01/2011

GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike - Σελίδα 15 Empty Απ: GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike

Παρ Απρ 08, 2011 4:51 pm
τωρα που υπεγραψαν και τα συμβολαια για το μουντιαλ.. σιγα μη φυγουν!
13 εκ. το κουστουμι -μαλλον αυτες θα ηταν οι συμβατικες υποχρεωσεις που ελεγε ο χυτηρης!-


Την έγκριση αγοράς των τηλεοπτικών και ραδιοφωνικών δικαιωμάτων για το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Υγρού Στίβου, κατά την περίοδο 2010 – 2013. Επισημαίνεται ότι, η EBU απεδέχθη την οικονομική προσφορά της ΕΡΤ, που είναι μειωμένη κατά 23% σε σχέση με το προηγούμενο συμβόλαιο.
Ειδικότερα, οι επιβεβαιωμένες δόσεις έχουν ως ακολούθως:
α) Έτος 2010 16.500 ευρώ (πλέον ΦΠΑ)
β) Έτος 2011 49.500 ευρώ (πλέον ΦΠΑ)
γ) Έτος 2012 26.400 ευρώ (πλέον ΦΠΑ)
δ) Έτος 2013 72.600 ευρώ (πλέον ΦΠΑ)

Την έγκριση της αγοράς τηλεοπτικών και ραδιοφωνικών δικαιωμάτων για το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου 2014 (Mundial 2014). Μετά από τις διαπραγματεύσεις EBU – FIFA και την οριστικοποίηση του συμβολαίου, οι επιβεβαιωμένες ετήσιες δόσεις για την ΕΡΤ έχουν διαμορφωθεί ως ακολούθως:
α) Έτος 2010 975.000 ευρώ (πλέον ΦΠΑ)
β) Έτος 2011 1.950.000 ευρώ (πλέον ΦΠΑ)
γ) Έτος 2012 2.600.000 ευρώ (πλέον ΦΠΑ)
δ) Έτος 2013 2.600.000 ευρώ (πλέον ΦΠΑ)
ε) Έτος 2014 4.875.000 ευρώ (πλέον ΦΠΑ)

σ.σ. στα 13εκ εχετε μπονους και μια δωρεαν μεταδοση γιουροβιζιον! με 15εκ εχετε και θεση τοπ5! green

ειδε κι αποειδε το υπ. οικονομικων, αρνειται να χορηγησει το ανταποδοτικο τελος -αυτο της δεη-, βαζει ορκωτους ελεγκτες και ζητα αναλυτικα στοιχεια.
'ουτε προϋπολογισμο δεν μας εστειλαν!'
γιατι οταν υπαρχει καπνος στην ερτ... παντα δημιουργειται θεμα αποχωρησης απο τη γιουροβιζιον?!
Master
Master
EuroPresident
EuroPresident
Αριθμός μηνυμάτων : 3324
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2011
Φύλο : Άντρας

GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike - Σελίδα 15 Empty Απ: GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike

Παρ Απρ 08, 2011 7:09 pm
giorgos έγραψε:

σ.σ. στα 13εκ εχετε μπονους και μια δωρεαν μεταδοση γιουροβιζιον! με 15εκ εχετε και θεση τοπ5! green


Μήπως να μας κάνουν την χάρουν και να μας την ξαναδώσουν??? Μία ίσον καμία green
HOLA
HOLA
EuroStar
EuroStar
Αριθμός μηνυμάτων : 4492
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Θηλυκό ΧιούμορΜαρούσκα!!! Το evian!

GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike - Σελίδα 15 Empty Απ: GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike

Παρ Απρ 08, 2011 9:42 pm
avatar
giorgos
Αριθμός μηνυμάτων : 711
Ημερομηνία εγγραφής : 12/01/2011

GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike - Σελίδα 15 Empty Απ: GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike

Σαβ Απρ 09, 2011 6:41 am
GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike - Σελίδα 15 Poll

Ποια είναι όμως η γνώμη που κυριαρχεί στη Γερμανία για την Ελληνική συμμετοχή; Το παρακάτω κείμενο, είναι μετάφραση ενός άρθρου από γνωστό Γερμανικό Blog για τη Eurovision.
"Φταίει η οικονομική κρίση ή έχει χάσει η Ελλάδα την αγάπη της για τη Eurovision;
Μετά από σχεδόν δέκα χρόνια με δυνατά τραγούδια, η Ελλάδα αποφάσισε να στείλει φέτος το τραγούδι "Watch My Dance" το οποίο δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο.
Χωρίς τη διασπορά, η είσοδος της Ελλάδας στον μεγάλο τελικό μοιάζει αμφίβολη.
Βασικά όλα ήταν όπως πάντα. Ο Ελληνικός τελικός είχε αυτή τη φορά 5 υποψήφια τραγούδια και τη νίκη πήρε το μεγάλο φαβορί, ο Λούκας. Ωστόσο, ακόμη και στην Ελλάδα το κλιμα για τη φετινή συμμετοχή δεν είναι και το καλύτερο.
Ακόμη και το mix από Ζειμπέκικο και Ραπ δεν κάνει τα πράγματα ευκολότερα.
Το καλό στην υπόθεση ειναι, οτι ο Κύπριος ερμηνευτής (Λούκας Γιώρκας) δεν τραγουδάει μόνο πολύ καλά, είναι και ωραίο παιδί. (...)
Συνολικά μπορούμε να πούμε, πως η ποιότητα του τραγουδιού παίρνει 3 από τα 10 αστεράκια, ο ερμηνευτής 5 από τα δέκα και η πιθανότητα το τραγούδι να μπεί στον τελικό 70% και αυτό, εξαιτίας της διασποράς.".
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike - Σελίδα 15 Empty Απ: GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike

Σαβ Απρ 09, 2011 10:40 am
EvNickGR έγραψε:^Συμφωνώ σε όλα, μαζί σας είμαι και δεν αντιλέγω! Αυτό το είπα, γιατί ένας υπουργός είπε πως του χρόνου ''κομμένη η Eurovision''...Και εγώ πιστεύω ότι η Eurovision είναι θεσμός και πολιτισμός, αλλά κάποιοι πάνε είτε να το χαντακώσουνε είτε να το βγάλουν από τη μέση, λέγοντας ανακρίβειες όπως ότι κοστίζει αρκετά χρήματα (τα οποία πέρνουμε πίσω και με κέρδος πολλές φορές)..! Μακάρι να αλλάξει τον κανονισμό η EBU, και να την πάρει ιδιωτικό κανάλι (ΑΝΤ1,alpha)...εκεί να δεις Εθνικό τελικό!! Wink

αυτός ο υπουργός που το είπε θα είναι του χρόνου υπουργός; κάτι άκουσα για εκλογές τον Ιούνιο... Smile
Mr. Curiosity
Mr. Curiosity
Αριθμός μηνυμάτων : 772
Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2011
Φύλο : Άντρας ΧιούμορNo, you didn't!

GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike - Σελίδα 15 Empty Απ: GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike

Σαβ Απρ 09, 2011 1:32 pm
giorgos έγραψε:GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike - Σελίδα 15 Poll

Ποια είναι όμως η γνώμη που κυριαρχεί στη Γερμανία για την Ελληνική συμμετοχή; Το παρακάτω κείμενο, είναι μετάφραση ενός άρθρου από γνωστό Γερμανικό Blog για τη Eurovision.

φαντάζομαι θα τους αρέσει το τραγούδι της Dana!!!! Rolling Eyes
Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike - Σελίδα 15 Empty Απ: GR 2011 Watch MY Dance - Lukas Yiorkas ft Stereo Mike

Δευ Απρ 11, 2011 12:23 am
Live στην Ολλανδία



Cool Cool Cool Cool
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης