The Greek Forum of Eurovision Song Contest
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πήγαινε κάτω
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 11 Empty Απ: Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού

Τετ Φεβ 13, 2013 6:24 pm
Είναι η ιδέα μου ή εδώ: http://www.esctoday.com/44428/greece-song-presentation-today/ το 95% των μηνυμάτων λένε ότι τους αρέσει το Angel;
cheers
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13968
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 11 Empty Απ: Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού

Τετ Φεβ 13, 2013 6:25 pm
Σε συνέντευξη που παραχώρησαν πριν λίγες ημέρες σε μουσικό site, ο Άρης Λουμάκης και η Ναυσικά Σαραντοπούλου, μέλη του συγκροτήματος REC, σχολίασαν τους 4 καλλιτέχνες που είναι υποψήφιοι για να μας εκπροσωπήσουν στην Eurovision.

«Και τα 4
ονόματα που ακούσαμε θεωρούμε για τον δικό τους λόγο το καθένα θα
μπορέσουν να σταθούν και να ξεχωρίσουν. Αρχικά ο Alex Leon είναι ένας
δημιουργός στα πρότυπα εξωτερικού, η Θωμαΐς Απέργη είναι μια καλλιτέχνης
που έχει και ιδιαίτερο μουσικό χαρακτήρα και μια πληθωρική εμφάνιση για
να μαγέψει, οι Koza Mostra με τον Αγάθωνα είναι πολύ καλοί και
προτείνουν κάτι διαφορετικό αλλά και η Αγγελική Ηλιάδη έχει και φωνή και
παρουσία που μπορεί να κερδίσει το κοινό της Ευρώπης
»
, δήλωσαν χαρακτηριστικά.
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13968
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 11 Empty Απ: Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού

Τετ Φεβ 13, 2013 6:27 pm
Mastiha έγραψε:Είναι η ιδέα μου ή εδώ: http://www.esctoday.com/44428/greece-song-presentation-today/ το 95% των μηνυμάτων λένε ότι τους αρέσει το Angel;
cheers
Nα δούμε όμως τι θα ψηφίσουν οι έλληνες...και δη οι μη eurofan... Neutral
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 11 Empty Απ: Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού

Πεμ Φεβ 14, 2013 12:41 am
HOLA
HOLA
EuroStar
EuroStar
Αριθμός μηνυμάτων : 4492
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Θηλυκό ΧιούμορΜαρούσκα!!! Το evian!

Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 11 Empty Απ: Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού

Πεμ Φεβ 14, 2013 12:49 am
Mastiha έγραψε:
Κύριος ο Σάκης...είχε ένα καλό λόγο για όλους!
peggy
peggy
Αριθμός μηνυμάτων : 834
Ημερομηνία εγγραφής : 03/03/2011
Ηλικία : 48
Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορHTAN ΕΝΑΣ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ!

Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 11 Empty Απ: Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού

Πεμ Φεβ 14, 2013 12:55 am
Κύριος με Κ ΚΕΦΑΛΑΙΟ!!!
Για όλους και για όλα!!!

Και για τους υποψηφίους, και για το θεσμό, και για το γεγονός ότι δεν θα έχει συμμετοχη στον τελικό...

Α Ψ Ο Γ Ο Σ!!!
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13968
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 11 Empty Απ: Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού

Πεμ Φεβ 14, 2013 2:38 am
Eγω να επαναλάβω ότι με ενδιαφέρει να δω ποιοι θα απαρτίζουν την κριτική επιτροπή...
Και με προβληματίζει λίγο ο παράγων Mad.
Γιατί άλλο Πυλαρινός,και άλλο Ψινάκης...
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 11 Empty Απ: Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού

Σαβ Φεβ 16, 2013 10:17 pm




Καλησπέρα σε όλο τον όμορφο κόσμο του φόρουμ!!
Άργησα?? (όπως πάντα χιχιχιχιχι)


Ακούσαμε τα ωραία τραγουδάκια μας.... Ας παραθέσω τον απολογισμό μου...


Γενικά θα πω ότι μου αρέσουν όλα, για το είδος που αντιπροσωπεύουν, το καθένα ξεχωριστά.


1) Χίλιες και μια νύχτες: Ομολογώ ότι θα το χόρευα άνετα, (να μη πω και πάνω σε τραπέζι).
Η μουσική του είναι πολύ ωραία δεμένη με την φωνή της Αγγελικής, της οποίας η παρουσία είναι πολύ ωραία και προσεγμένη θα έλεγα (χωρίς να κουνάει το κορμί της πολύ, ώστε να παραπέμψει σε άλλα.......).
Γενικά ως εγχώρια "κατανάλωση" είναι μια χαρά. Τώρα για εκεί...... χμμμμμ.... με προβληματίζει η αλήθεια.


2) One Last Kiss: Δροσερή, νέα, γεμάτη ζωντάνια τραγούδι και πολύ ενέργεια! Πολύ όμως.... ανάσα δε παίρνει το κορίτσι. Μια παύση βρε παιδί μου να ανασάνει λίγο. Από την αρχή που θα ξεκινήσει δε σταματάει.....το αποτέλεσμα? με κουράζει λίγο.
Τώρα για εκεί...... χμμμμμ..... δε θα με χαλούσε να πάει. Ναι μεν το έχουμε ξανακούσει το είδος αυτό, αλλά οχι από την Ελλάδα. Άλλωστε τόσες και τόσες μπαλάντες δεν ακούμε τόσα χρόνια που είναι, ας πούμε, ίδιο είδος?


3) Alcohol is free: Ενδιαφέρον περίπτωση (για να μη πω περιπτωσάρα). Το άκουσα στην απευθείας μετάδοση του.....έκανα παύση στο μυαλό, γιατί δε κατάλαβα τι εννοούσε ο ποιητής. Οκ. Ωραίο το μπαγλαμαδάκι μας αρέσει.....και ξαφνικά το χάος!!! Έρχονται τα παιδάκια, με την σλάβικη μουσική τους (που γενικά είναι ωραίο το είδος τους και ο τρόπος που τα ερμηνεύουν τα τραγούδια τους), αλλά βρε πουλάκια μου γλυκά, γιατί να κάνετε αυτό το πάντρεμα? και άντε και το κάνετε... γιατί πρέπει να κάνετε τόση φασαρία? Γιατί πουλάκια μου να φωνάζετε ότι το αλκοόλ είναι δωρεάν? γιατί αν είναι δωρεάν να μου πείτε που, να πάρω το αεροπλάνο να παω.
Γενικά είναι ένα "είδος" από μόνο του σαν σύνολο. Τώρα για εκεί.....χμμμμ....... Θα μπορούσε να σταθεί, άραγε, στο σύνολό του στη σκηνή και να δώσει καλή θέση? Δεν είμαι σίγουρος....


4) Angel: Η μουσική του Αλεξ είναι γενικά πολύ καλή. Η φωνή της Τζωρτζίνας είναι εξαίσια! Είναι γενικά ένα σύνολο πολύ όμορφα δεμένο. Εντελώς καινούρια πρόταση από την Ελλάδα, πρωτότυπο θα έλεγα, και ένας ήχος που δεν ακούγετε πολύ στο θεσμό της Γιουροβίζιον.
Τώρα για εκεί....χμμμμμμ..... Θα μπορούσε άνετα να σταθεί στη σκηνή του Μάλμο με μια μοναδική ατμοσφαιρική σκηνοθεσία.


Αυτά τα ολίγα είναι τα συμπεράσματά μου. Και άντε να δούμε τη Δευτέρα!!
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13968
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 11 Empty Απ: Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού

Σαβ Φεβ 16, 2013 11:22 pm
Καλώς τον Manosland ! Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 11 2955996033
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 11 Empty Απ: Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού

Σαβ Φεβ 16, 2013 11:48 pm
Masilnto έγραψε:Καλώς τον Manosland ! Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 11 2955996033


Καλώς σας ξαναβρήκα!!


Τι κάνω λάθος και δε μπορώ να βάλω emoticons?
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 11 Empty Απ: Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού

Κυρ Φεβ 17, 2013 12:08 am
Masilnto έγραψε:Mάλλον το έχεις πατήσει ήδη,και βρίσκεται σαν παράθυρο στο κάτω μέρος της οθόνης Wink


Δεν ξέρω τι γίνετε, πάντως δε μπορώ να βάλω φατσούλα....
Τέλος πάντων, ήθελα να βάλω εκείνη που τους παίρνει αγκαλιά ολους.
Master
Master
EuroPresident
EuroPresident
Αριθμός μηνυμάτων : 3324
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2011
Φύλο : Άντρας

Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 11 Empty Απ: Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού

Κυρ Φεβ 17, 2013 12:14 am
Ο Manosland είναι παλιός μας φίλος?? Very Happy scratch
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 11 Empty Απ: Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού

Κυρ Φεβ 17, 2013 12:18 am
Master έγραψε:Ο Manosland είναι παλιός μας φίλος?? Very Happy scratch
Περσινός! αχαχαχααχαχααχα
Οπως λέμε περσινά ξινά σταφύλια.... το ξινό έμεινε μόνο! ααχαχααχαχαχαα
Master
Master
EuroPresident
EuroPresident
Αριθμός μηνυμάτων : 3324
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2011
Φύλο : Άντρας

Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 11 Empty Απ: Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού

Κυρ Φεβ 17, 2013 12:21 am
Manosland έγραψε:
Master έγραψε:Ο Manosland είναι παλιός μας φίλος?? Very Happy scratch
Περσινός! αχαχαχααχαχααχα
Οπως λέμε περσινά ξινά σταφύλια.... το ξινό έμεινε μόνο! ααχαχααχαχαχαα

Ειμαι μάλλον απαράδεκτος,γιατι δεν σε θυμάμαι silent

Καλως μας ξανάρθες λοιπόν Wink
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13968
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 11 Empty Απ: Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού

Κυρ Φεβ 17, 2013 1:30 am
Ο Χάρης Βαρθακούρης, ειλικρινής όπως πάντα, ψηφίζει το
αγαπημένο του κομμάτι που θα ήθελε να εκπροσωπήσει την Ελλάδα στον
διαγωνισμό της Eurovision!

Ο τραγουδιστής μιλώντας στο tralala.gr σχολίασε τα κομμάτια όμως μόνο εκείνος ξέρει:
"Τα τραγούδια κάθισα και τα άκουσα μόνο και μόνο για να μπορέσω να
απαντήσω σ’ αυτή την ερώτηση. Δεν ξέρω αν αυτό είναι ενδεικτικό του πόσο
με αφορά ο συγκεκριμένος θεσμός. Εμένα ένα τραγούδι για να μου αρέσει,
πρέπει να έχει ένα στοιχείο που θα το ζήλευα, καθώς συνθέτης είμαι κι
εγώ. Σ’ αυτά τα τέσσερα δε ζήλεψα τίποτα. Δε μπορώ όμως να μην αναφέρω
ότι τρέφω απέραντο σεβασμό, εκτίμηση και θαυμασμό στο συνθέτη του
τραγουδιού της Αγγελικής Ηλιάδη, τον Κυριάκο Παπαδόπουλο, που θεωρώ ότι
το κομμάτι του έχει πολύ μεγάλη τύχη να γίνει επιτυχία στην Ελλάδα αλλά
δε μου κάνει για τραγούδι-εκπρόσωπος της χώρας σε διαγωνισμό στο
εξωτερικό. Αν έπρεπε με το ζόρι να επιλέξω ένα, και μιλάω για πιστόλι
στον κρόταφο,
τότε θα επέλεγα του Alex Leon, που έχει ενδιαφέρον από
άποψη παραγωγής όπως όλα τα δικά του άλλωστε"
.
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13968
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 11 Empty Απ: Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού

Κυρ Φεβ 17, 2013 1:31 am
Στην Ελλάδα έχουμε πολλούς Μπετόβεν και δεν το ξέραμε! Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 11 1710716985
HOLA
HOLA
EuroStar
EuroStar
Αριθμός μηνυμάτων : 4492
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Θηλυκό ΧιούμορΜαρούσκα!!! Το evian!

Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 11 Empty Απ: Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού

Κυρ Φεβ 17, 2013 1:45 am
http://www.star.gr/Pages/Lifestyle.aspx?art=168374&artTitle=apokleistiko_i_ekplixi_tis_paparizou_gia_ton_elliniko_teliko_tis_eurovision

Η Παπαρίζου μιλά για τα υποψήφια τραγούδια!

Ειδική μνεία στη φωνή της Τζωρτζίνας!!!
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13968
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 11 Empty Απ: Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού

Κυρ Φεβ 17, 2013 12:47 pm
Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 11 Eurovision
από το newsit.gr
merda2004
merda2004
Αριθμός μηνυμάτων : 1595
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2011
Φύλο : Άντρας Χιούμορmindfuck according to Romanus....

Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 11 Empty Απ: Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού

Κυρ Φεβ 17, 2013 8:59 pm
μπα που κακο χρονο να εχουν!!!!!που να τους κοπει η συνδεση,που να τους χαλασει σταθερο κ κινητο,που να περδεψουν τα νουμερα κ αντι του επιδηξια ρεμπετη να ψηφισουν Georgina! Razz
avatar
no1
Αριθμός μηνυμάτων : 29
Ημερομηνία εγγραφής : 17/02/2013

Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 11 Empty Απ: Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού

Κυρ Φεβ 17, 2013 9:10 pm
Όλα έχουν τα + και τα - τους.

Της Ηλιάδη είναι ξεκάθαρα συγκεκριμένο είδος . Και για να σταθώ στον χαμό των τελευταίων ημερών, είναι αυτό το είδος που ακούμε παντού στο ράδιο, όταν βγαίνουμε για ποτό κλπ. Θεωρώ τελείως άκυρη την συζήτηση για το αν το τραγούδι έχει κάτι από Τουρκία. Τους τελευταίους μήνες έχουν βγει τέτοιου είδους επιτυχίες και παίζουν παντού και κάποιοι ενοχλήθηκαν με το τραγούδι της Ηλιάδη (που είναι και αυτό που είναι πιο κοντά σαν μουσική στην ελληνική που παίζει παντού και το μόνο με ελληνικό στίχο εξ' ολοκλήρου). Άλλο αν σε κάποιον δεν αρέσει το τραγούδι σαν τραγούδι, ναι είναι εντάξει σε αυτή την περίπτωση. Αλλά το να κάθονται και να ασχολούνται με τόση λεπτομέρεια για το αν ο τάδε ήχος είναι από Ελλάδα, Τουρκία, Αραβία ή δεν ξέρω κι εγώ που και να ψάχνουν την ιστορία και την προέλευση του τσιφτετελιού κάνοντας σχόλια επί σχολίων παντού, νομίζω ότι κάπου χάνει την ουσία το θέμα

Των κόζα μόστρα είναι τραγούδι σε είδος που έχουμε ξαναδεί από Μολδαβία κλπ...Έχει και αυτό το ελληνικό στοιχείο του στην αρχή, και το στυλ μουσικής γενικά του τραγουδιού δεν είναι ξένο, αλλά είναι λίγο μπερδεμένο

Η Τζωρτζίνα ωραία φωνή με καλό τραγούδι, περιμένω να δω το live για να κρίνω

Το τραγούδι της Απέργη δεν μου λέει κάτι, μου θυμίζει και Γερμανία 2010 σαν ύφος η μουσική....
avatar
iannitas
Αριθμός μηνυμάτων : 88
Ημερομηνία εγγραφής : 14/05/2012

Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 11 Empty Απ: Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού

Δευ Φεβ 18, 2013 12:13 am
merda2004 έγραψε:μπα που κακο χρονο να εχουν!!!!!που να τους κοπει η συνδεση,που να τους χαλασει σταθερο κ κινητο,που να περδεψουν τα νουμερα κ αντι του επιδηξια ρεμπετη να ψηφισουν Georgina! Razz

Laughing Laughing Cool
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης