The Greek Forum of Eurovision Song Contest
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πήγαινε κάτω

Ποιοί 10 προκρίνονται;

5 - 6%
8 - 9%
5 - 6%
9 - 10%
6 - 7%
1 - 1%
3 - 3%
6 - 7%
3 - 3%
1 - 1%
6 - 7%
8 - 9%
1 - 1%
5 - 6%
9 - 10%
0 - 0%
6 - 7%
3 - 3%
3 - 3%
 
Σύνολο Ψήφων: 88
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε
Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5197
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

2ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 5 Empty Απ: 2ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις

Παρ Μάης 12, 2017 1:19 am
Άρα η Λευκορωσία μάλλον θ' ανοίξει το show. Βουλγαρία 2ο μισό, ε; Και Ρουμανία; Μακριά μας να τις βάλουν παρακαλώ!


Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

2ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 5 Empty Απ: 2ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις

Παρ Μάης 12, 2017 1:20 am
Master έγραψε:
Romanus έγραψε:
Master έγραψε:Ααααχ Δάφνη λείπεις....

Shocked affraid Evil or Very Mad 2ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 5 3277720116

Το αγαπούσα το πασοκάκι...την εφαγαν οι φιλελέδες, μην συγχηστώ βραδυάτικο green

Αχ μην τα ανοιξω τώρα και για τις 50 αποχρώσεις των κρατικοδίαιτων... 2ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 5 71255287
Αν έχεις κανένα βύσμα πάντως, φρόντισε να κράξουν τους παρουσιαστές γιατί απόψε άγγιζαν τα όρια της χυδαιότητας. Evil or Very Mad
Master
Master
EuroPresident
EuroPresident
Αριθμός μηνυμάτων : 3324
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2011
Φύλο : Άντρας

2ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 5 Empty Απ: 2ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις

Παρ Μάης 12, 2017 1:20 am
Masilnto έγραψε:Βουλγαρία, Ρουμανία, Νορβηγία στο 2ο μισό.
Όλες οι άλλες στο 1ο !

Θα βάλουν Βουλγαρία μπροστά μας...στάνταρ
Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

2ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 5 Empty Απ: 2ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις

Παρ Μάης 12, 2017 1:23 am
Libertus έγραψε:Άρα η Λευκορωσία μάλλον θ' ανοίξει το show. Βουλγαρία 2ο μισό, ε; Και Ρουμανία; Μακριά μας να τις βάλουν παρακαλώ!

Προβλέπω να μας κάνουν σάντουϊτς ανάμεσα σε Βουλγαρία και Ουγγαρία στο #14. Laughing
Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5197
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

2ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 5 Empty Απ: 2ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις

Παρ Μάης 12, 2017 1:24 am
Romanus έγραψε:
Libertus έγραψε:Άρα η Λευκορωσία μάλλον θ' ανοίξει το show. Βουλγαρία 2ο μισό, ε; Και Ρουμανία; Μακριά μας να τις βάλουν παρακαλώ!

Προβλέπω να μας κάνουν σάντουϊτς ανάμεσα σε Βουλγαρία και Ουγγαρία στο #14. Laughing
 
Παιδιά φέρτε την κούνια ΤΩΡΑΑΑΑΑΑΑΑ χαχαχαχαχα


Master
Master
EuroPresident
EuroPresident
Αριθμός μηνυμάτων : 3324
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2011
Φύλο : Άντρας

2ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 5 Empty Απ: 2ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις

Παρ Μάης 12, 2017 1:25 am
Romanus έγραψε:
Master έγραψε:
Romanus έγραψε:
Master έγραψε:Ααααχ Δάφνη λείπεις....

Shocked affraid Evil or Very Mad 2ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 5 3277720116

Το αγαπούσα το πασοκάκι...την εφαγαν οι φιλελέδες, μην συγχηστώ βραδυάτικο green

Αχ μην τα ανοιξω τώρα και για τις 50 αποχρώσεις των κρατικοδίαιτων... 2ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 5 71255287
Αν έχεις κανένα βύσμα πάντως, φρόντισε να κράξουν τους παρουσιαστές γιατί απόψε άγγιζαν τα όρια της χυδαιότητας. Evil or Very Mad

Ειχα τετοια Νύστα απο τα τραγούδια σήμερα που δεν με ενόχλησαν καθόλου Cool
Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

2ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 5 Empty Απ: 2ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις

Παρ Μάης 12, 2017 1:26 am
Master έγραψε:
Romanus έγραψε:
Master έγραψε:
Romanus έγραψε:
Master έγραψε:Ααααχ Δάφνη λείπεις....

Shocked affraid Evil or Very Mad 2ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 5 3277720116

Το αγαπούσα το πασοκάκι...την εφαγαν οι φιλελέδες, μην συγχηστώ βραδυάτικο green

Αχ μην τα ανοιξω τώρα και για τις 50 αποχρώσεις των κρατικοδίαιτων... 2ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 5 71255287
Αν έχεις κανένα βύσμα πάντως, φρόντισε να κράξουν τους παρουσιαστές γιατί απόψε άγγιζαν τα όρια της χυδαιότητας. Evil or Very Mad

Ειχα τετοια Νύστα απο τα τραγούδια σήμερα που δεν με ενόχλησαν καθόλου Cool

Ενόχλησαν όμως εμένα. 2ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 5 71255287
Κανόνισέ το, είπα! 2ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 5 417297541
Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

2ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 5 Empty Απ: 2ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις

Παρ Μάης 12, 2017 1:26 am
Libertus έγραψε:
Romanus έγραψε:
Libertus έγραψε:Άρα η Λευκορωσία μάλλον θ' ανοίξει το show. Βουλγαρία 2ο μισό, ε; Και Ρουμανία; Μακριά μας να τις βάλουν παρακαλώ!

Προβλέπω να μας κάνουν σάντουϊτς ανάμεσα σε Βουλγαρία και Ουγγαρία στο #14. Laughing
 
Παιδιά φέρτε την κούνια ΤΩΡΑΑΑΑΑΑΑΑ χαχαχαχαχα

Και το μπαλόνι, και το μπαλόνι! Laughing
Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

2ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 5 Empty Απ: 2ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις

Παρ Μάης 12, 2017 1:51 am
Το review μου για απόψε:

Η αποψινή βραδιά μου άρεσε περισσότερο από άποψη διοργάνωσης, χωρίς να με ενθουσιάσει. Τα νικητήρια στην αρχή με Ουκρανικό στυλ είχαν πλακα, όπως και το σκετσάκι με τη Βέρκα. Κρίμα που η σοβιετική τηλεόραση δεν άφησε να δούμε τη πρόταση γάμου στη Μπουρδέσκα, θα είχε πλάκα! Αλλα οι ΕΡΤατζήδες μια ζωή, εξηνταβελόνηδες, φιλάργυροι και ξενέρωτοι.
Για Πρισίλλα και Κοζάκου έχω να πώ τα χειρότερα απόψε, ήταν επιεικώς απαράδεκτοι. Χολή, κακία, ειρωνία και γενικότερα μια στάση απέναντι στα τραγούδια που έδειχνε ανθρώπους υπερόπτες και κακιασμένους. Το οτι δεν ψήφιζε η Ελλάδα απόψε δεν είναι δικαιολογία, γιατί τα 10 από τα αποψινά (όπως η Νορβηγία, για την οποία η Πρισίλλα είπε πως τα εφφέ της οθόνης δεν ήταν οτι χάλασαν οι δέκτες μας, αλλά αν χαλούσαν κιόλας δεν θα χάναμε και τίποτα...) θα είναι τελικό, και εκεί θα ψηφίζει η Ελλάδα. Και μπορεί να δούμε και την πλάτη τους, γι'αυτό ειλικρινά, βουλώστε το. Please.  Cool

Τέλος πάντων, στο διαγωνιστικό κομμάτι:

Η Σερβία αποκλείστηκε πανάξια, ούτε στιγμή σε όλη τη σαιζόν δεν πίστεψα οτι έχει ελπίδα πρόκρισης.
Η Αυστρία θα κάνει ότι έκανε ο Μαλτέζος το 2013 και ο Γερμανός το 2012. Mark my words.  Cool
Τα Σκόπια ήταν θέαμα σαν από κ#λόμπαρο στη Συγγρού, πανάξια κόπηκαν και αυτά. "Φαβορί"  2ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 5 1710716985  Και το αγαπημένο της Πρισίλλας φυσικά, ξίνισε στο τέλος που κόπηκε. Δεν πειράζει, ας πρόσεχε με τα σχολιάκια.
Χάρηκα που η επιτροπή δεν κατάφερε να σπρώξει την ανοστίλα της Μάλτας τελικό, αν και την είδα με συμπάθεια όταν δάκρυσε στο τέλος. Ήταν όντως όνειρο ζωής όπως φαίνεται, μα δεν είχες τραγούδι Κλαυδία μου...
Η Ρουμανία ελπίζω να χαντακωθεί από τις επιτροπές τουλάχιστον στον τελικό.
Οι Ολλανδέζες πέρασαν πανάξια.
Η Ουγγαρία παιδιά πάει για πολύ μεγάλα πράγματα το Σάββατο. Δεν σας κρύβω οτι ήταν Η ΜΟΝΑΔΙΚΗ συμμετοχή φέτος που άγγιξε την πέτρινη καρδιά μου με την ερμηνεία της, ανάλογα συναισθήματα θυμάμαι τελευταία φορά με τον Λούκα Γιώρκα το 2011. Ο άνθρωπος αυτός τραγουδάει από την ψυχή του, και κάθε λέξη την εννοεί. Μεγάλη συμμετοχή, μεγάλος ερμηνευτής. Δεν έχω λόγια, ειλικρινά.
Η Δανέζα υπέροχη, άνετη, λαμπερή, θα είναι επίσης πολύ ψηλά το Σάββατο. Συγχαρητήρια για πρώτη φορά ειλικρινά Δανία μου!  cheers
Ο Ιρλανδός πλήρωσε το γελοίο στήσιμο και την προσποιητή φωνούλα που έβγαζε. Καλά να τα πάθεις, "βασίλισσα", έτσι, μέχρι να στρώσεις.
Θέλω και του χρόνου ΒΑΛΕΝΤΙΝΑΡΑ με τον Άγιο Μαρίνο! Μα με μπαλλαντάρα, παρακαλώ. Και όχι άλλο Ραλφ Ζίγκελ, νισάφι πια!  2ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 5 3010029976
Συγχαρητήρια στην Κροατία που παρόλο που θεωρώ το όλο πακέτο βλακώδες, κατάφερε να περάσει εκείνη αντί για το Εσθονικό τερατούργημα!
Η Νορβηγία πολύ καλή και σύγχρονη συμμετοχή, της άξιζε ο τελικός όπως της Γεωργίας πέρισυ.
Ελβετία μου, τα'θελες και τα'παθες. Δεν σε λυπάμαι γρι.
Συγχαρητήρια στη Λευκορωσία για την εύθυμη νότα της σε μια χρονιά - επιτάφιο. Άξια στον τελικό!
Η Βουλγαρία δεν είμαι σίγουρος πως ήταν πρώτη απόψε, μα στον τελικό πιστεύω πως δύσκολα θα είναι εκτός 5άδας.
Λιθουανία μου κι εσύ καλά να πάθεις. Αν διάλεγες την Αιστέ.... 2ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 5 71255287
Το καταχάρηκα για τια σούργελα από την Εσθονία. Άντε στο σπιτάκι σας τώρα, που μου ήσασταν και "φαβορί". Ζώα.  2ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 5 1310287957
Αναμενόμενη πρόκριση και για το Ισραήλ, πιστεύω ωστόσο πως το στυλ "μαγκλαράς από το Τελ Αβίβ" του κόβει αντι να του προσθέτει. Οκ, το καταλάβαμε είσαι άγριο γκομενάκι, μην μας τα πρήζεις όμως κιόλας γιατί καταντάς αντιπαθής αντί για μοιραίος, όπως ίσως νομίζεις.

Από τους συμμετέχοντες του τελικού τώρα:

Το φόντο της Γαλλίας με ζάλισε!  Rolling Eyes  2ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 5 3449772844  Decent ωστόσο το πακέτο, δεν μου φαίνεται τόσο άσχημο που είναι μόνη της, ίσως γιατί παρατηρώ το Παρίσι και ακούω το τραγούδι που είναι ευχάριστο.
Η Γερμανία θα εκπλαγώ αν δεν είναι τελευταία μεθαύριο.
Η Ουκρανία επιεικώς άθλια, ειδικά ο "ροκάς" τραγουδιστής. Την θέλω 20-. Τέλος!  2ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 5 417297541

Αυτά... Very Happy

Ο συγγραφέας αυτού του μηνύματος έχει αποκλειστεί απο το φόρουμ - Δείτε το μήνυμα

Master
Master
EuroPresident
EuroPresident
Αριθμός μηνυμάτων : 3324
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2011
Φύλο : Άντρας

2ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 5 Empty Απ: 2ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις

Παρ Μάης 12, 2017 2:00 am
Romanus έγραψε: Οκ, το καταλάβαμε είσαι άγριο γκομενάκι, μην μας τα πρήζεις όμως κιόλας γιατί καταντάς αντιπαθής αντί για μοιραίος,

green 2ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 5 1102038703 2ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 5 2262866851
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

2ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 5 Empty Απ: 2ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις

Παρ Μάης 12, 2017 2:04 am
Romanus έγραψε:

Η Αυστρία θα κάνει ότι έκανε ο Μαλτέζος το 2013 και ο Γερμανός το 2012. Mark my words.  Cool


Η Ουγγαρία παιδιά πάει για πολύ μεγάλα πράγματα το Σάββατο. Δεν σας κρύβω οτι ήταν Η ΜΟΝΑΔΙΚΗ συμμετοχή φέτος που άγγιξε την πέτρινη καρδιά μου με την ερμηνεία της, ανάλογα συναισθήματα θυμάμαι τελευταία φορά με τον Λούκα Γιώρκα το 2011. Ο άνθρωπος αυτός τραγουδάει από την ψυχή του, και κάθε λέξη την εννοεί. Μεγάλη συμμετοχή, μεγάλος ερμηνευτής. Δεν έχω λόγια, ειλικρινά.


Έλα μωρέ ο γλυκούλης...  2ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 5 2111715875 2ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 5 1710716985

Το ίδιο έπαθα κι εγώ και το έπαθα μόνο με την Ουγγαρία! Σχεδόν ανατρίχιασα!  Embarassed  Αυτό και της Πορτογαλίας ήταν τα μοναδικά τραγούδια που όταν τα πρωτοάκουσα, έβαλα αμέσως να τα ξανακούσω!  2ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 5 4037559606 2ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 5 4037559606 2ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 5 4037559606

Ο συγγραφέας αυτού του μηνύματος έχει αποκλειστεί απο το φόρουμ - Δείτε το μήνυμα

avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

2ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 5 Empty Απ: 2ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις

Παρ Μάης 12, 2017 2:10 am
EvNickGR έγραψε:^2 φορές έχω ακούσει της Πορτογαλίας και 3η θα είναι το Σάββατο, καλή δύναμη... Twisted Evil

Διαβάζω, ότι οι διοργανωτές είπαν στην Εσθονία να τραγουδήσει ξανά λόγω του μικροφώνου που δεν ακούστηκε στην αρχή 3 δεύτερα, αλλά είπαν όχι γιατί λέει έκαναν καταπληκτική εμφάνιση... 2ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 5 1310287957 2ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 5 1710716985


Ναι, ειδικά τα δόντια της εσθονής άφησαν τις καλύτερες εντυπώσεις! 

Ουστ... γύρισαν εκεί από όπου βγήκαν, το χρονοντούλαπο των 80s! Και τόσο καιρό που έβλεπα όλο αυτό το "ρεύμα", νόμιζα ότι ήμουν τρελή!

Ο συγγραφέας αυτού του μηνύματος έχει αποκλειστεί απο το φόρουμ - Δείτε το μήνυμα

Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

2ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 5 Empty Απ: 2ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις

Παρ Μάης 12, 2017 2:12 am
Mastiha έγραψε:
Romanus έγραψε:

Η Αυστρία θα κάνει ότι έκανε ο Μαλτέζος το 2013 και ο Γερμανός το 2012. Mark my words.  Cool


Η Ουγγαρία παιδιά πάει για πολύ μεγάλα πράγματα το Σάββατο. Δεν σας κρύβω οτι ήταν Η ΜΟΝΑΔΙΚΗ συμμετοχή φέτος που άγγιξε την πέτρινη καρδιά μου με την ερμηνεία της, ανάλογα συναισθήματα θυμάμαι τελευταία φορά με τον Λούκα Γιώρκα το 2011. Ο άνθρωπος αυτός τραγουδάει από την ψυχή του, και κάθε λέξη την εννοεί. Μεγάλη συμμετοχή, μεγάλος ερμηνευτής. Δεν έχω λόγια, ειλικρινά.


Έλα μωρέ ο γλυκούλης...  2ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 5 2111715875 2ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 5 1710716985

Το ίδιο έπαθα κι εγώ και το έπαθα μόνο με την Ουγγαρία! Σχεδόν ανατρίχιασα!  Embarassed  Αυτό και της Πορτογαλίας ήταν τα μοναδικά τραγούδια που όταν τα πρωτοάκουσα, έβαλα αμέσως να τα ξανακούσω!  2ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 5 4037559606 2ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 5 4037559606 2ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 5 4037559606

H Αυστρία θα βγει τοπ10 Μαστίχα το Σάββατο...Wink  Εκεί - 8η, 9η.

Μαστίχα σου λέω με την Ουγγαρία έπαθα πλάκα, σε κάποιο σημείο ένοιωσα κόμπο στο λαιμό και βούρκωσαν τα μάτια μου. Απίστευτο συναίσθημα, το θυμάμαι στα 17 χρόνια που παρακολουθώ τον διαγωνισμό να το έχω ξανανιώσει μόνο στη γέφυρα του Watch My Dance με το ζεϊμπέκικο του Λούκα.
Την αλήθεια σου, όταν τη λες από την ψυχή σου, την καταλαβαίνει ο άλλος σε ότι γλώσσα και αν του τη λες. Έτσι έγινε με την Ελλάδα το 2011, έτσι θα γίνει και φέτος με την Ουγγαρία. Είμαι ανένδοτος σε αυτό. Το είχα γράψει για την Ουγγαρία στο αναλυτικό τοπ43 μου αυτό...

https://euro.forumgreek.com/t596p50-topic#40302

Romanus έγραψε:6 points 2ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 5 2079574791 Hungary

Ίσως το πιο αυθεντικό κομμάτι φέτος, ακούγοντάς το προσεκτικά για δεύτερη φορά συνειδητοποίησα ότι χωρίς να καταφέρνω γρι Ουγγαρέζικα (φυσικά…) ένιωσα ένα όμορφο σφίξιμο μέσα μου, κάπως αντίστοιχο με αυτό που νιώθω κάθε φορά που ακούω την συμμετοχή μας του 2011. Στο Watch My Dance βέβαια μπορούσα να αντιληφθώ άμεσα το νόημα του κομματιού μιας και ξέρω Ελληνικά, όμως εδώ είναι θεωρητικά «ανεξήγητο». Μα όχι στην πραγματικότητα. Η αλήθεια, σε όποια γλώσσα και αν εκφράζεται, πάντα αγγίζει τις χορδές του ανθρώπου που είναι έτοιμος να την δεχθεί. Θα είναι ψηλά η Ουγγαρία φέτος, είμαι σίγουρος.

Αγαπημένοι στίχοι: Hogy eghódítsd a szívem, Ismerned kell lelkemet. (To conquer my heart, you have to know my soul)
Engem négyévesen megszólított az Isten, egy igazi fegyvert adott a kezembe. Tudtam csak ő vigyázhat rám, többet gyakoroltam vele mint egy szamuráj. Benne bízhatok, mindig az igazat mondja, vele sírhatok, de az utat mutatja. Egy olyan szövetség, ami marad örökké, fel nem áldozható, ő a legfőbb kincsem. (God spoke to me when I was four, he gave me a real weapon in my hand. I knew only he can take care of me, with him I was practising more than a samurai. I can trust in him, he always tells the truth, I can cry with him, but he shows me the way. An alliance that remains forever, we cannot sacrifice it, he’s my most precious treasure)
Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5197
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

2ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 5 Empty Απ: 2ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις

Παρ Μάης 12, 2017 2:14 am
Πορτογαλία, Ουγγαρία, Ιταλία θα ήταν φανταστικό τοπ 3. Και του χρόνου θα ακούγαμε περισσότερες εθνικές γλώσσες!!!!


Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

2ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 5 Empty Απ: 2ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις

Παρ Μάης 12, 2017 2:20 am
Libertus έγραψε:Πορτογαλία, Ουγγαρία, Ιταλία θα ήταν φανταστικό τοπ 3. Και του χρόνου θα ακούγαμε περισσότερες εθνικές γλώσσες!!!!
Ακριβώς!
Και θα ήθελα για σπάσιμο στη δεκάδα και τη Λευκορωσία, και όσο το δυνατόν χαμηλότερα και εκτός τοπ10 Σουηδία, Κύπρο, Αυστραλία, Ελλάδα. Έτσι, για να σταλεί το μήνυμα προς πάσα κατεύθυνση.
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

2ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 5 Empty Απ: 2ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις

Παρ Μάης 12, 2017 2:28 am
EvNickGR έγραψε:2ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 5 Lolll.gif.29a3ddd86ccef73d1658a76ee50e1fb3


Το βλέμμα... 2ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 5 2371121551

Και τα μάγουλα ιδανικά για σφαλιάρες!  2ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 5 146719971
HOLA
HOLA
EuroStar
EuroStar
Αριθμός μηνυμάτων : 4492
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Θηλυκό ΧιούμορΜαρούσκα!!! Το evian!

2ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 5 Empty Απ: 2ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις

Παρ Μάης 12, 2017 2:29 am
Romanus έγραψε:
Libertus έγραψε:Πορτογαλία, Ουγγαρία, Ιταλία θα ήταν φανταστικό τοπ 3. Και του χρόνου θα ακούγαμε περισσότερες εθνικές γλώσσες!!!!
Ακριβώς!
Και θα ήθελα για σπάσιμο στη δεκάδα και τη Λευκορωσία, και όσο το δυνατόν χαμηλότερα και εκτός τοπ10 Σουηδία, Κύπρο, Αυστραλία, Ελλάδα. Έτσι, για να σταλεί το μήνυμα προς πάσα κατεύθυνση.
Θα συμφωνήσω αγάπητε!! Μόνο μια σήμείωση...να περάσουμε τη Κύπρο έστω ένα βαθμό!!! green
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

2ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 5 Empty Απ: 2ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις

Παρ Μάης 12, 2017 2:29 am
Libertus έγραψε:Ιταλία, Πορτογαλία, Ουγγαρία, θα ήταν φανταστικό τοπ 3. Και του χρόνου θα ακούγαμε περισσότερες εθνικές γλώσσες!!!!


Σου έκανα μια μικρή διόρθωση... τώρα συμφωνώ απόλυτα μαζί σου!  2ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 5 1163429951
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

2ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 5 Empty Απ: 2ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις

Παρ Μάης 12, 2017 2:32 am
Romanus έγραψε:Η Πρισίλλα απόψε παρεμπιπτόντως ήταν για άπειρες μπάτσες. Θα τα γράψω αναλυτικά στο review μου, μα ειλικρινά πρέπει κάποιος να της πει πως όταν κάνεις παρουσίαση, δεν μιλάς όπως μιλάμε εμείς στο φόρουμ, κράζοντας και ειρωνευόμενος άλλες συμμετοχές, οι οποίες αν προκριθούν μάλιστα μπορεί να δεις και την πλάτη τους στον Τελικό. 2ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 5 71255287

Ακριβώς.

Επιπλέον ήταν σαν να λέει "εντάξει χάλια σήμερα η κατάσταση, αλλάξτε κανάλι".

Δεν απαξιώνεις έτσι το τηλεοπτικό σου προϊόν.
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

2ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 5 Empty Απ: 2ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις

Παρ Μάης 12, 2017 2:33 am
Romanus έγραψε:

H Αυστρία θα βγει τοπ10 Μαστίχα το Σάββατο...Wink  Εκεί - 8η, 9η.


cheers 2ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 5 1978576724 2ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 5 4037559606

Σήμερα ανακάλυψα ότι έχω δυο κοινά με τον γλυκούλη!  2ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 5 1567957149
Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

2ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 5 Empty Απ: 2ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις

Παρ Μάης 12, 2017 2:34 am
Mastiha έγραψε:
Romanus έγραψε:

H Αυστρία θα βγει τοπ10 Μαστίχα το Σάββατο...Wink  Εκεί - 8η, 9η.

cheers 2ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 5 1978576724 2ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 5 4037559606
Σήμερα ανακάλυψα ότι έχω δυο κοινά με τον γλυκούλη!  2ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 5 1567957149
Ποιά; green
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

2ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις - Σελίδα 5 Empty Απ: 2ος Ημιτελικός - Σχολιασμός, Top και Προβλέψεις

Παρ Μάης 12, 2017 2:43 am
Romanus έγραψε:
Libertus έγραψε:Πορτογαλία, Ουγγαρία, Ιταλία θα ήταν φανταστικό τοπ 3. Και του χρόνου θα ακούγαμε περισσότερες εθνικές γλώσσες!!!!
Ακριβώς!
Και θα ήθελα για σπάσιμο στη δεκάδα και τη Λευκορωσία, και όσο το δυνατόν χαμηλότερα και εκτός τοπ10 Σουηδία, Κύπρο, Αυστραλία, Ελλάδα. Έτσι, για να σταλεί το μήνυμα προς πάσα κατεύθυνση.

Κύπρο, Αυστραλία, Ελλάδα εκτός 10αδας νομίζω θα έχουμε, για Σουηδία κρατώ επιφύλαξη αλλά δε μου φαίνεται και εντελώς απίθανο.
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης