The Greek Forum of Eurovision Song Contest
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Ελλάδα 2020 (επέλεξε τραγούδι)

+12
panos
Erotevmenaki
John2000
Le Parisien
EvNickGR
merda2004
jovla
lol3
space28
Jacko
Masilnto
Elfo_Del_Infierno
16 απαντήσεις
Πήγαινε κάτω
lol3
lol3
Αριθμός μηνυμάτων : 858
Ημερομηνία εγγραφής : 30/04/2018
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 32
Τόπος : Χώρα του φωτός
Χιούμορ21 points to Sweden from t/v

Ελλάδα 2020 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 6 Empty Απ: Ελλάδα 2020 (επέλεξε τραγούδι)

Δευ Νοε 25, 2019 8:53 pm
Οντως πολυ παιζει το ονομα της στα σαιτ και δεν νομιζω να ειναι τυχαιο...Κοντοπουλο ακουω αντε να ακουσουμε και για Φωκα να συμπληρωθει η ντριμ τιμ
Jacko
Jacko
Αριθμός μηνυμάτων : 1617
Ημερομηνία εγγραφής : 30/04/2019

Ελλάδα 2020 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 6 Empty Απ: Ελλάδα 2020 (επέλεξε τραγούδι)

Τετ Νοε 27, 2019 2:39 pm
Εγώ μέχρι να επιβεβαιωθούν οι φήμες αρνούμαι να ψάξω αυτή τη Στεφανία που ακούγεται  Laughing
Μόνο φωτό της έχω δει μέχρι στιγμής  Ελλάδα 2020 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 6 1710716985
Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5212
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Ελλάδα 2020 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 6 Empty Απ: Ελλάδα 2020 (επέλεξε τραγούδι)

Σαβ Νοε 30, 2019 10:49 am
Jacko έγραψε:Εγώ μέχρι να επιβεβαιωθούν οι φήμες αρνούμαι να ψάξω αυτή τη Στεφανία που ακούγεται  Laughing
Μόνο φωτό της έχω δει μέχρι στιγμής  Ελλάδα 2020 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 6 1710716985

Αυτό είναι το καινούργιο της τραγούδι, για όποιον δεν το έχει ακούσει. 



Είναι ακριβώς 3 λεπτά, πράγμα που ίσως σημαίνει ότι η δισκογραφική της είναι σε συζητήσεις με την ΕΡΤ, προτείνει κομμάτια κτλ.

Δεν ξέρω, εμένα πάντως μια νύστα μ' έπιασε. Στεφανία, πιάσε έναν φρέντο καπουτσίνο, μέτριο τον πίνω. green


lol3
lol3
Αριθμός μηνυμάτων : 858
Ημερομηνία εγγραφής : 30/04/2018
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 32
Τόπος : Χώρα του φωτός
Χιούμορ21 points to Sweden from t/v

Ελλάδα 2020 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 6 Empty Απ: Ελλάδα 2020 (επέλεξε τραγούδι)

Σαβ Νοε 30, 2019 3:17 pm
Πολυ generic τα κομματια της,δεν βλεπω καποια ταυτοτητα
Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5212
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Ελλάδα 2020 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 6 Empty Απ: Ελλάδα 2020 (επέλεξε τραγούδι)

Δευ Δεκ 02, 2019 6:55 pm
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Εντός της εβδομάδας θα μάθουμε τα μέλη της επιτροπής σοφών  που θα προτείνει καλλιτέχνη για φέτος. 

Άντε να δούμε.


Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5212
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Ελλάδα 2020 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 6 Empty Απ: Ελλάδα 2020 (επέλεξε τραγούδι)

Τρι Δεκ 10, 2019 1:27 pm
Λοιπόοοοον. Σύμφωνα με όσα συζητούνται στο escforum.net, φαβορί είναι η μικρή Στεφανία με το mucho calor (ναι, ναι, αυτό που απέρριψε το ΡΙΚ για τον Sandro), στο οποίο όμως έγιναν αλλαγές σε στίχους και έχει πλέον νέο τίτλο. Το τραγούδι είναι σύνθεσης Κοντόπουλου (What a Face) αλλά ο JohnGR όσο και ένας άλλος user από το forum εκείνο, ισχυρίζονται πως είναι δυνατό τραγούδι και πως μπορεί να μας ξαναβάλει στον χάρτη. 
Δεν ξέρω, εμένα μ' έχουν πιάσει λίγο τα γέλια. Η χημική ένωση Ελλάδας και Κοντόπουλου απλά δεν λειτουργεί και η μικρή δεν μπορώ να πω ότι μ' ενθουσιάζει.

Αλλά ας περιμένουμε να δούμε.


avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Ελλάδα 2020 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 6 Empty Απ: Ελλάδα 2020 (επέλεξε τραγούδι)

Τρι Δεκ 10, 2019 1:37 pm
1. Το τραγούδι δεν απορρίφθηκε από το ΡΙΚ, το τραγούδι βγήκε 1ο στο focus group που πραγματοποιησε το ΡΙΚ, αλλα ο ερμηνευτης ηθελε να πει κατι διαφορετικο. 2. Το τραγουδι αν τλκ επιλεγει δεν θα λέγεται ετσι, εχει ηδη αλλαξει στιχο κ τίτλο και 3. Δεν ξέρω για τον αλλον χρηστη, αλλα εγω αυτο που άκουσα είναι παρα πολυ συγχρονο και χιτ!
Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5212
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Ελλάδα 2020 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 6 Empty Απ: Ελλάδα 2020 (επέλεξε τραγούδι)

Τρι Δεκ 10, 2019 1:59 pm
1. Αναδιατυπώνω : απορρίφθηκε από τον καλλιτέχνη, επειδή ήθελε να πει κάτι διαφορετικό. Εντάξει, δεν σημαίνει απαραίτητα κάτι κακό, προφανώς βρήκε άλλα κομμάτια, που θεωρούσε ότι του πήγαιναν καλύτερα.
2. Ναι, το είδα αυτό, ελπίζω να φυγουν τα Ισπανικά.  green
3. Δεν αμφισβητώ την κρίση σας και μακάρι να είναι έτσι. Απλά οι μνήμες του 2017, που ακούγαμε από πολλές διαφορετικές μεριές ότι το this is love είναι τραγουδάρα, με πρωτότυπο και τελείως διαφορετικό ήχο και όταν το ακούσαμε τελικά τραβούσαμε τα μαλλιά μας, είναι νωπές. 

Υ.Γ Το κομμάτι είναι ρεγκετόν;


avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Ελλάδα 2020 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 6 Empty Απ: Ελλάδα 2020 (επέλεξε τραγούδι)

Τρι Δεκ 10, 2019 2:37 pm
Δεν είναι μόνο αυτό στα υπόψιν. Για το 2017 δεν εχω αποψη γτ δεν ειχα ακουσει τα υποψηφια, φέτος ομως εχει κανει πολυ καλη δουλεια κ θα φανεί ΑΝ τλκ επιλεγεί η Stefania.
Jacko
Jacko
Αριθμός μηνυμάτων : 1617
Ημερομηνία εγγραφής : 30/04/2019

Ελλάδα 2020 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 6 Empty Απ: Ελλάδα 2020 (επέλεξε τραγούδι)

Τρι Δεκ 10, 2019 4:04 pm
Εκτός από την Στεφανία ξέρετε τι αλλά ονοματα παίζουν ;
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Ελλάδα 2020 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 6 Empty Απ: Ελλάδα 2020 (επέλεξε τραγούδι)

Τετ Δεκ 11, 2019 11:23 pm
Η επιτροπή που θα επιλέξει την συμμετοχή μας. Με απευθείας ανάθεση και το 2020!
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5212
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Ελλάδα 2020 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 6 Empty Απ: Ελλάδα 2020 (επέλεξε τραγούδι)

Πεμ Δεκ 12, 2019 6:39 pm
Απ' ο,τι βλέπω το mucho calor έγινε love me encore αλλά τελικά μάλλον δεν θα επιλεγεί αυτό και θα δώσουν στη μικρή κάποιο άλλο κομμάτι; ποιος ο λόγος, αν είναι όντως τόσο υπερhit, όπως ακούγεται;


avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Ελλάδα 2020 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 6 Empty Απ: Ελλάδα 2020 (επέλεξε τραγούδι)

Πεμ Δεκ 12, 2019 11:37 pm
Libertus έγραψε:Απ' ο,τι βλέπω το mucho calor έγινε love me encore αλλά τελικά μάλλον δεν θα επιλεγεί αυτό και θα δώσουν στη μικρή κάποιο άλλο κομμάτι; ποιος ο λόγος, αν είναι όντως τόσο υπερhit, όπως ακούγεται;
Ακόμη δεν έχει παρθει καμία οριστικη αποφαση. Έχουμε την πολυτέλεια φέτος να έχουμε 3 πολύ δυνατά τραγουδια. Επισης η επιλογή δεν θα γίνει μονο απο τους δημιουργους ή την ομαδα της καλλιτέχνιδος, αλλά και από την ΕΡΤ....Οπότε ας αναμένουμε. Οποιο και αν επιλεγει ΑΝ τελικά πάει η Στεφανια θα είναι χιτ.
lol3
lol3
Αριθμός μηνυμάτων : 858
Ημερομηνία εγγραφής : 30/04/2018
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 32
Τόπος : Χώρα του φωτός
Χιούμορ21 points to Sweden from t/v

Ελλάδα 2020 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 6 Empty Απ: Ελλάδα 2020 (επέλεξε τραγούδι)

Παρ Δεκ 13, 2019 1:07 am
Kα τα τρια τραγουδια ειναι του Κοντοπουλου;
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Ελλάδα 2020 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 6 Empty Απ: Ελλάδα 2020 (επέλεξε τραγούδι)

Παρ Δεκ 13, 2019 11:10 am
lol3 έγραψε:Kα τα τρια τραγουδια ειναι του Κοντοπουλου;
Όχι
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Ελλάδα 2020 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 6 Empty Απ: Ελλάδα 2020 (επέλεξε τραγούδι)

Σαβ Δεκ 28, 2019 12:44 pm
Τρία τραγούδια και focus group για την Stefania!
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5212
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Ελλάδα 2020 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 6 Empty Απ: Ελλάδα 2020 (επέλεξε τραγούδι)

Σαβ Δεκ 28, 2019 9:06 pm
Μάλιστα. Δεν θέλω να σχολιάσω κάτι, θα ευχηθώ απλά καλή επιτυχία και μακάρι οι αισιόδοξες προβλέψεις να επαληθευτούν.


Jacko
Jacko
Αριθμός μηνυμάτων : 1617
Ημερομηνία εγγραφής : 30/04/2019

Ελλάδα 2020 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 6 Empty Απ: Ελλάδα 2020 (επέλεξε τραγούδι)

Κυρ Δεκ 29, 2019 5:17 pm
Τις τελευταίες μέρες κάτι διάβαζα ότι μέσα στα ονόματα που συζητάνε είναι και ο Ίαν και χάρηκα 
Αλλά μάλλον είναι καιρός  να το αποδεχτούμε ότι θα πάει η Στεφανία  Ελλάδα 2020 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 6 1710716985
lol3
lol3
Αριθμός μηνυμάτων : 858
Ημερομηνία εγγραφής : 30/04/2018
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 32
Τόπος : Χώρα του φωτός
Χιούμορ21 points to Sweden from t/v

Ελλάδα 2020 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 6 Empty Απ: Ελλάδα 2020 (επέλεξε τραγούδι)

Κυρ Δεκ 29, 2019 7:43 pm
Απο οτι φαινεται αυτη που το ηθελε και προωθηθηκε και περισσοτερο ηταν η Στεφανια(δλδ το τιμ πισω απο αυτην).Παντως αφου θα επισημοποιηθουν ολα αυτα θα ειχε ενδιαφερον να μαθουμε ποιες ηταν οι εναλλακτικες που συζητηθηκαν σοβαρα περαν της κοπελας.Σε μεγαλο βαθμο συμμεριζομαι τις ενστασεις-ανησυχιες που αφουγκραζομαι οτι εχουν οι περισσοτεροι εδω μεσα για τη διαφαινομενη επιλογη αλλα θα περιμενω να ακουσω το αποτελεσμα προφανως πριν κρινω
Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5212
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Ελλάδα 2020 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 6 Empty Απ: Ελλάδα 2020 (επέλεξε τραγούδι)

Κυρ Ιαν 05, 2020 9:26 pm
Χρόνια πολλά και καλή χρονιά σε όλους, παιδιά!  Ελλάδα 2020 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 6 4037559606

Αχ, του καημένου του Δημητράκη τού έπεσε βαρύ το ότι πρέπει εντός ολίγων ημερών να ανακοινώσει Κοντόπουλο και Λυμπερακάκη.  green 



Ένιγουέι, από αυτά που είδα να συζητούνται στο eurovisionfun, η επιλογή τραγουδιού παίζεται ανάμεσα στο ποπ με την έθνικ γέφυρα και στο ρεγκετόν (που μάλλον είναι το mucho calor, αλλά αλλαγμένο; ). Το 1ο να διαλέξουμε, ελπίζω, χιχι!

Τεσπα, με τη νέα χρονιά αποφάσισα να τα δω πιο αισιόδοξα τα πράγματα. Ελπίζω ο Κοντόπουλος να έχει γράψει κάτι πραγματικά σύγχρονο (η συμμετοχή των ARCADE στη σύνθεση λογικά θα έχει λειτουργήσει ευεργετικά) και ο Φωκάς ν' αφήσει τα παλιακά με τα props και να δουλέψει πολύ την κίνηση της Στεφανίας, γιατί, ειλικρινά, ούτε η εμφάνισή της στα MAD ούτε αυτά που έχω δει στα βιντεοκλίπ της με έχουν πείσει ότι "το έχει".

Fingers crossed που λένε και στο χωριό μου. green


Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13987
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Ελλάδα 2020 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 6 Empty Απ: Ελλάδα 2020 (επέλεξε τραγούδι)

Σαβ Ιαν 11, 2020 12:21 am
Νισάφι με τον Κοντόπουλο.
Φτάνει πια.
Ήμαρτον.
Ήμουν νιος και γέρασα !

Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5212
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Ελλάδα 2020 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 6 Empty Απ: Ελλάδα 2020 (επέλεξε τραγούδι)

Κυρ Ιαν 12, 2020 7:22 pm
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Dance pop εθνικ με γκάιντα και ζουρνά (οκ, εγκρίνω) ραπ κουπλε(!!!!!) - αν είναι του τύπου if i were sorry, εγκρίνω ξανά - μια γέφυρα με κρουστά και μια "απαιτητική κορώνα" και στίχο που αναφέρεται στις προκλήσεις που έχουν ν' αντιμετωπίσουν οι έφηβοι στη σημερινή εποχή. 

John, δένουν αρμονικά όλα αυτά, ή θα μας βγει κανένα άσμα χωρίς συνοχή; επίσης, οι στίχοι είναι της προκοπής ή βγαίνουν cheesy; είδα να αναφέρεις στο site σου ότι τον στίχο δεν τον έγραψε ο Κοντόπουλος. Δεδομένου ότι ο Ράμμος δεν ξέρει αγγλικά, ποιος τον έγραψε; ο Μανώλης από τους Playmen;

Lights, plz!  green


avatar
panos
ESC Guru 2017
Αριθμός μηνυμάτων : 478
Ημερομηνία εγγραφής : 21/04/2015

Ελλάδα 2020 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 6 Empty Απ: Ελλάδα 2020 (επέλεξε τραγούδι)

Κυρ Ιαν 12, 2020 10:22 pm
Εδώ λέει ότι ο τίτλος του τραγουδιού είναι "I'm Your Super woman"
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Το επιβεβαιώνει και έμμεσα ο OGAE:
Φυσικά στην ομάδα της ελληνικής αποστολής θα είναι και ο διακεκριμένος στο είδος του Φωκάς Ευαγγελινός ο οποίος θα αναλάβει τη σκηνική επιμέλεια της ελληνικής συμμετοχής και θα “μεταμορφώσει” τη Στεφανία από ένα νεαρό κορίτσι της διπλανής πόρτας σε μία… «σούπερ γυναίκα» που θα κερδίσει το κοινό!
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Ελλάδα 2020 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 6 Empty Απ: Ελλάδα 2020 (επέλεξε τραγούδι)

Κυρ Ιαν 12, 2020 11:32 pm
Καλησπέρα παιδιά! Αρχικά να πω οτι οχι το τιτλος δεν ειναι σουπερ γυναικα, super woman! Δευτερον ναι δένουν πολύ αρμονικά, είναι ένα ωραιο χορευτικό κομμάτι, που έχει μια έθνικ γέφυρα, αλλα με συγχρονο τρόπο. Τους στίχους γράφει η Sharon Vaughn, που έγραψε το Survivor της Παπαριζου κ το Scream του Lazarev.
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Ελλάδα 2020 (επέλεξε τραγούδι) - Σελίδα 6 Empty Απ: Ελλάδα 2020 (επέλεξε τραγούδι)

Δευ Ιαν 13, 2020 12:04 am
Καλησπέρα σε όλους... και καλή χρονιά!

Αν πω ότι με ενθουσιάζει η προοπτική για Κοντόπουλο και Φωκά ξανά για εμάς θα πω ψέματα. Για τη Στεφανία δεν είμαι απόλυτα αρνητικός, υπό προϋποθέσεις θα μπορούσε να είναι μια αξιοπρεπής παρουσία.

Η πληροφορία που μπορώ πάντως να σας μεταφέρω με ασφάλεια είναι ότι στους σχεδιασμούς της ΕΡΤ είναι τα επόμενα 2 χρόνια να κερδίσει τον διαγωνισμό. Ο "ανώτερος" σχεδιασμός θέλει απλά μια καλή συμμετοχή φέτος που θα μας βάλει ξανα στο χάρτη και ενδεχομένως νίκη το 2021 ή το 2022.
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης