The Greek Forum of Eurovision Song Contest
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say"

+21
Theogr
liakleo
Yiorgos Agis
eurovisionικος
Paris Geo
PetrosIs
jerryk
Jimijoop
Chrisde
NoirJo
koninos
lef
eurobirdo
lol3
alexg
wait, what
impressedguy
jovla
space28
smart-attack
Elfo_Del_Infierno
25 απαντήσεις
Πήγαινε κάτω
impressedguy
impressedguy
Αριθμός μηνυμάτων : 497
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2022
Φύλο : Άντρας ΧιούμορΓέα, γέα, φάιερ

Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say" - Σελίδα 12 Empty Απ: Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say"

Σαβ Δεκ 31, 2022 12:27 am
Chrisde έγραψε:Impressed δεν πιστευω οτι ειναι θεμα ονοματων η διαχειρισης της ερτ, γιατι και φετος και περσι ειχαμε καποια καλα ονοματα. Αλλα πραγματικα ρε παιδια, η ντουσκα και ο λεων εχουν τοσα ωραια κομματια (ανεμος, slow, babel, athenian skies), γιατι οταν ειναι να κατεβουν στο διαγωνισμο καταθετουν μετριοτητες; Και δεν ειναι μονο αυτοι φυσικα. Η ντεμυ βρηκε ισως το χειροτερο κομματι της δισκογραφιας της, η αμαντα στο δισκο της ειχε 3-4 κομματια καλυτερα απο το die together (+troubled water κλπ απο τα παλια της). Η μαρσω με δυνατη δισκογραφια επισης εστειλε κατι μαλλον αδιαφορο περσι. Τι τους πιανει οταν καταθετουν για eurovision;

Εγώ πάντα έλεγα ότι οι καλλιτέχνες πρέπει να καταθέτουν τραγούδια που ΔΕΝ έγραψαν για την Eurovision.

Άκουσα το podcast, είναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ τα παιδιά και συγχαρητήρια. Δωρεάν μάθημα πως να είσαι αντικειμενικός, να δίνεις πληροφορίες χωρίς να το παίζεις άρχοντας, να αποκαλύπτεις όσα πρέπει.

Παρόλο που είναι αρνητικοί για τη Μόνικα προσωπικά χαίρομαι γιατί τικάρουν όλα τα σωστά κουτάκια για το τραγούδι:

- εξαιρετική παραγωγή
- το τραγούδι ΔΕΝ κάνει για το διαγωνισμό (το θεωρώ το καλύτερο κοπλιμέντο)
- είναι πιστό στο ύφος της
- έχει lounge έναρξη
- το φαντάζεσαι να ερμηνεύεται σε ένα μικρό χώρο (Πορτογαλία 2022 anyone?)
- θυμίζει LP Lost on You

Δεν πιστεύω ότι έχει τη παραμικρή πιθανότητα να κερδίσει αλλά μέσα στη γενικότερη μετριότητα θεωρώ ότι μια τέτοια συμμετοχή υψηλού ρίσκου - όπως εδώ και καιρό τη χαρακτήρισα - θα ήταν η πιο σωστή επιλογή διότι αν λειτουργήσει σκηνικά μπορεί να σαρώσει από το πουθενά.

Αρέσει στους χρήστες Elfo_Del_Infierno, smart-attack, eurovisionικος και Chrisde

impressedguy
impressedguy
Αριθμός μηνυμάτων : 497
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2022
Φύλο : Άντρας ΧιούμορΓέα, γέα, φάιερ

Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say" - Σελίδα 12 Empty Απ: Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say"

Σαβ Δεκ 31, 2022 12:32 am
(και φυσικά ότι δεν έχει ξαναπάει οτιδήποτε σαν αυτό ξανά στο διαγωνισμό)

Αρέσει στους χρήστες smart-attack και eurovisionικος

Chrisde
Chrisde
Αριθμός μηνυμάτων : 170
Ημερομηνία εγγραφής : 23/12/2021
Φύλο : Άντρας

Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say" - Σελίδα 12 Empty Απ: Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say"

Σαβ Δεκ 31, 2022 12:37 am
impressedguy έγραψε:
Chrisde έγραψε:Impressed δεν πιστευω οτι ειναι θεμα ονοματων η διαχειρισης της ερτ, γιατι και φετος και περσι ειχαμε καποια καλα ονοματα. Αλλα πραγματικα ρε παιδια, η ντουσκα και ο λεων εχουν τοσα ωραια κομματια (ανεμος, slow, babel, athenian skies), γιατι οταν ειναι να κατεβουν στο διαγωνισμο καταθετουν μετριοτητες; Και δεν ειναι μονο αυτοι φυσικα. Η ντεμυ βρηκε ισως το χειροτερο κομματι της δισκογραφιας της, η αμαντα στο δισκο της ειχε 3-4 κομματια καλυτερα απο το die together (+troubled water κλπ απο τα παλια της). Η μαρσω με δυνατη δισκογραφια επισης εστειλε κατι μαλλον αδιαφορο περσι. Τι τους πιανει οταν καταθετουν για eurovision;

Εγώ πάντα έλεγα ότι οι καλλιτέχνες πρέπει να καταθέτουν τραγούδια που ΔΕΝ έγραψαν για την Eurovision.

Άκουσα το podcast, είναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ τα παιδιά και συγχαρητήρια. Δωρεάν μάθημα πως να είσαι αντικειμενικός, να δίνεις πληροφορίες χωρίς να το παίζεις άρχοντας, να αποκαλύπτεις όσα πρέπει.

Παρόλο που είναι αρνητικοί για τη Μόνικα προσωπικά χαίρομαι γιατί τικάρουν όλα τα σωστά κουτάκια για το τραγούδι:

- εξαιρετική παραγωγή
- το τραγούδι ΔΕΝ κάνει για το διαγωνισμό (το θεωρώ το καλύτερο κοπλιμέντο)
- είναι πιστό στο ύφος της
- έχει lounge έναρξη
- το φαντάζεσαι να ερμηνεύεται σε ένα μικρό χώρο (Πορτογαλία 2022 anyone?)
- θυμίζει LP Lost on You

Δεν πιστεύω ότι έχει τη παραμικρή πιθανότητα να κερδίσει αλλά μέσα στη γενικότερη μετριότητα θεωρώ ότι μια τέτοια συμμετοχή υψηλού ρίσκου - όπως εδώ και καιρό τη χαρακτήρισα - θα ήταν η πιο σωστή επιλογή διότι αν λειτουργήσει σκηνικά μπορεί να σαρώσει από το πουθενά.

Τι να πω, θα το ευχόμουν γιατί τη θέλω πολύ στο διαγωνισμό τη μόνικα με κάτι καλό. Απ'ό,τι ακούγεται όμως δεν...
fingers crossed για τη μελίσσα που μάλλον θα πάει (και που προσωπικά δε με χάλαγε και ποτέ)

Αρέσει στους χρήστες Elfo_Del_Infierno, smart-attack, eurovisionικος, impressedguy και PetrosIs

Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5159
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say" - Σελίδα 12 Empty Απ: Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say"

Σαβ Δεκ 31, 2022 1:02 am
Ρε παιδιά, είναι δυνατόν το τραγούδι της Μonika να είναι τόσο καλό όσο το Lost on you (όχι απλά να θυμίζει) και να λένε όλοι ότι δεν ακούγεται; και μη μου πείτε ότι φταίει αποκλειστικά το ότι διατηρεί στενές σχέσεις με την υπέρκομψη, προσωπικά δεν το πιστεύω αυτό καθόλου.


Αρέσει στους χρήστες jovla, smart-attack, Chrisde και PetrosIs

Ο συγγραφέας αυτού του μηνύματος έχει αποκλειστεί απο το φόρουμ - Δείτε το μήνυμα

eurovisionικος
eurovisionικος
Αριθμός μηνυμάτων : 313
Ημερομηνία εγγραφής : 24/11/2020
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 21
Τόπος : Thessaloniki
ΧιούμορBut if we flooop,we flop together

Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say" - Σελίδα 12 Empty Απ: Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say"

Σαβ Δεκ 31, 2022 12:01 pm
Θα συμφωνήσω και εγώ πως πλέον ίσως είναι και θέμα υλικού εκτός ορισμένων λανθασμένων επιλογών. Επίσης,δεν ξέρω τελικά αν αυτοί που καταθέτουν είναι C-list names γιατί τελικά δεν βλέπω να υπάρχουν και A-list names στην μουσική βιομηχανία. Αν δούμε από το τι trendαρει και κυριαρχεί, μετριότητες που αποθεώνονται χωρίς λόγο και ουσία. Η κυριαρχιά της trap, του autotune και του είμαι μουσικός γιατί κάνω cover στο insta και στο tiktok, μάλλον βυθίζουν την μουσική σκηνή της χώρας. Ελπίζω του χρόνου το κάτι μεγαλύτερο που ανακοίνωσε άτυπα ο πρόεδρας να έχει σχέση με κάποιο φεστιβάλ ή έστω κάποιο songwriting camp με νέους δημιουργούς και παλιότερους (όχι μόνο ένα συγκεκριμένο) που θα ανταλλάξουν ιδέες και εμπειρίες.

Κατα τα άλλα καλή χρόνια και καλή επιτυχία σε όποιον/α πάει. Ας είμαστε θετικοί πως υπάρχουν έστω 3-4 τραγούδια που θα μπορούσαν να σταθούν αξιοπρεπώς στη σκηνή.

Αρέσει στους χρήστες Elfo_Del_Infierno, jovla, smart-attack, Chrisde, GunadaOgunkoya, eurobirdo και PetrosIs

koninos
koninos
Αριθμός μηνυμάτων : 13
Ημερομηνία εγγραφής : 01/05/2021

Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say" - Σελίδα 12 Empty Απ: Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say"

Σαβ Δεκ 31, 2022 4:14 pm
Ενα απο τα τραγουδια που κατεθεσε η Ευαγγελια.  Πολυ μετριο κατα την γνωμη μου
https://www.tiktok.com/@evangeliamusic/video/7183308767142874414?_r=1&_t=8YdeeRfUEZK&is_from_webapp=v1&item_id=7183308767142874414
jovla
jovla
Αριθμός μηνυμάτων : 2187
Ημερομηνία εγγραφής : 03/02/2019
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 23
ΧιούμορΤΑ ΤΑ ΤΑ

Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say" - Σελίδα 12 Empty Απ: Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say"

Σαβ Δεκ 31, 2022 4:41 pm
impressedguy έγραψε:Δεν πιστεύω ότι έχει τη παραμικρή πιθανότητα να κερδίσει αλλά μέσα στη γενικότερη μετριότητα θεωρώ ότι μια τέτοια συμμετοχή υψηλού ρίσκου - όπως εδώ και καιρό τη χαρακτήρισα - θα ήταν η πιο σωστή επιλογή διότι αν λειτουργήσει σκηνικά μπορεί να σαρώσει από το πουθενά.

Συγγνώμη impressed αλλά νομίζω πως ακυρώνεις τον εαυτό σου με αυτό που λες. 
Ναι προφανώς και οι συμμετοχές που είναι out of the box και όχι για τη eurovision συνήθως είναι αυτές που αφήνουν το στίγμα τους στο θεσμό; Αλλά πόσες είναι συνολικά; Και για να είμαι πιο ακριβής πόσες από αυτές προέρχονται από κλειστή επιλογή και όχι από εθνικό τελικό;

Μη γελιομαστε. Μεταξύ μας είμαστε. Κανένας ραδιοτηλεοπτικός φορέας (ανεξάρτητου χώρας) δε θα στείλει ποτέ τραγούδι -που είναι υψηλού ρίσκου- με κλειστή επιλογή γιατί πολύ απλά είναι αυτοκαταστροφικό. Ποιός θα έστελνε τον sobral το 2017 αν δεν τον είχε δει πρώτα live?! Ποιός θα έστελνε τη konstrakta το 2022 αν δεν την είχαν δει live?! 

Το να στείλεις ένα τραγούδι που ξέρεις ότι κατά 90% θα πατώσει με μοναδικό στόχο να ενθουσιάσει ο καλλιτέχνης όταν αρχίσουν οι πρόβες δεν είναι στρατηγική. Τζόγος είναι και μάλιστα κακός τζόγος.

Οι κλειστές επιλογές πάντα κατά κύριο λόγο αναζητούν το τραγούδι που θα φέρει το καλύτερο δυνατό και safe αποτελεσμα. 

Τέλος πάντων, από του χρόνου που θα έχουμε το ΕΡΤfest (ή όπως αλλιώς το ονομάσουν) θα είναι μία πολύ καλή ευκαιρία η Μόνικα και η κάθε λογής Μόνικα να στείλει τη συμμετοχή πολύ υψηλού ρίσκου της και να την ερμηνεύσει live και να μας πείσει. 

Όσο είναι κλειστή επιλογή και δεν έχουμε τη δυνατότητα να δούμε το εκτόπισμα του καλλιτέχνη ορθό και λογικό είναι να ποντάρουμε χίλιες φορές σε μια 15η θέση με 80% πιθανότητα παρά σε μια 3η θέση με 0.1% πιθανότητα και 99,9% πιθανότητα αποκλεισμού.

Αυτά από εμένα για φέτος! Χρόνια πολλά και καλά παιδιά! Άντε σιγά σιγά να μπαίνουμε και στη nf season I love youI love youI love you

Αρέσει στους χρήστες Elfo_Del_Infierno, smart-attack, eurovisionικος, Chrisde, GunadaOgunkoya, impressedguy και eurobirdo

Paris Geo
Paris Geo
Αριθμός μηνυμάτων : 27
Ημερομηνία εγγραφής : 14/11/2022

Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say" - Σελίδα 12 Empty Απ: Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say"

Σαβ Δεκ 31, 2022 5:02 pm
Από ότι φαίνεται μόνο η Melissa θα μας σώσει
Chrisde
Chrisde
Αριθμός μηνυμάτων : 170
Ημερομηνία εγγραφής : 23/12/2021
Φύλο : Άντρας

Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say" - Σελίδα 12 Empty Απ: Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say"

Σαβ Δεκ 31, 2022 5:29 pm
koninos έγραψε:Ενα απο τα τραγουδια που κατεθεσε η Ευαγγελια.  Πολυ μετριο κατα την γνωμη μου
https://www.tiktok.com/@evangeliamusic/video/7183308767142874414?_r=1&_t=8YdeeRfUEZK&is_from_webapp=v1&item_id=7183308767142874414

Μόνο εμένα μου άρεσε;

(όχι κάτι τρομερό φυσικά, αλλά καλύτερο από όνειρα, aphrodite, paradise κλπ)


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Chrisde στις Σαβ Δεκ 31, 2022 5:35 pm, 1 φορά

Αρέσει στους χρήστες Masilnto, smart-attack και impressedguy

Yiorgos Agis
Yiorgos Agis
Αριθμός μηνυμάτων : 111
Ημερομηνία εγγραφής : 07/03/2021
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 23
ΧιούμορΕίμαι ή δεν είμαι η πρωταγωνίστρια ΜΗ ΧΕΣΩ;

Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say" - Σελίδα 12 Empty Απ: Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say"

Σαβ Δεκ 31, 2022 5:35 pm
Καλή χρόνια σε όλα τα μωράκια <3. Υγεια, σωματικη και ψυχικη! Έχοντας ακουσει το ρεφραιν της Μελίσσα, μπορω να πω πως αν επιλέγει θα ειναι σιγουρα κατι διαφορετικό απο αυτα που εχουμε στειλει τα τελευταια 2-3 χρονια, ομως οχι τοσο original. Θεωρώ πως το εχουν εμπλουτίσει περαιτέρω και του εχουν δωσει μια δυναμική. Το ενδυναμώνει η φωνή της Μελίσσα που ειναι πραγματικα καταπληκτική. Απο χορευτικές ικανότητες δεν την εχουμε δει πώς παει..αλλα το ρεφραιν τουλαχιστον σου μενει και το τραγουδάς.

Αρέσει στους χρήστες Elfo_Del_Infierno, jovla, smart-attack, alexg, eurovisionικος, Chrisde, impressedguy και Paris Geo

eurobirdo
eurobirdo
Αριθμός μηνυμάτων : 220
Ημερομηνία εγγραφής : 18/03/2022
Φύλο : Θηλυκό Ηλικία : 24
Τόπος : Australia
Χιούμορtake a look at yourself ????

Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say" - Σελίδα 12 Empty Απ: Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say"

Σαβ Δεκ 31, 2022 5:37 pm
Chrisde έγραψε:
koninos έγραψε:Ενα απο τα τραγουδια που κατεθεσε η Ευαγγελια.  Πολυ μετριο κατα την γνωμη μου
https://www.tiktok.com/@evangeliamusic/video/7183308767142874414?_r=1&_t=8YdeeRfUEZK&is_from_webapp=v1&item_id=7183308767142874414

Μόνο εμένα μου άρεσε;

(όχι κάτι τρομερό φυσικά, αλλά καλύτερο από όνειρα, aphrodite, paradise κλπ)

Και γω το βρήκα συμπαθητικό.
Θέλω να πω, είναι μια συμπαθητική πρώτη ύλη για να γίνει καλό bop. Αρνούμαι να πιστέψω επίσης ότι πχ αυτή η Ιωσηφίδου είχε κάτι καλύτερο να προσφέρει (ειδικά με βάση τα λόγια του παιδιού που κάνει το podcast)

Αρέσει στους χρήστες Masilnto, jovla, smart-attack και Chrisde

impressedguy
impressedguy
Αριθμός μηνυμάτων : 497
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2022
Φύλο : Άντρας ΧιούμορΓέα, γέα, φάιερ

Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say" - Σελίδα 12 Empty Απ: Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say"

Σαβ Δεκ 31, 2022 6:32 pm
ΜΜια χαρά είναι το κομμάτι της Ευαγγελίας και θεωρώ ότι αποκλείστηκε λόγω ύφους. Η ΕΡΤ δεν θέλει έθνικ και προτιμά να προκρίνει ερασιτεχνικές δουλειές στη τελική 7αδα. Το βρίσκω λανθασμένο αλλά είναι επιλογή της. 

Δεν αναιρώ τον εαυτό μου περί Μονικας. Συμφωνώ απόλυτα με τον Jovla, τέτοιες επιλογές μόνο σε κάποια μορφή εθνικού τελικού μπορούν να λάμψουν και μόνο. Είναι και το αρνητικό της μορφής της επιλογής της ΕΡΤ που μόνο ΑΚΟΥΕΙ και δεν ΒΛΕΠΕΙ τα κομμάτια. Και μην ξεχνάμε φυσικα και ότι το γούστο είναι υποκειμενικό. Τη στιγμή που οι περισσότεροι πέρυσι τέτοια εποχή αποθέωναν το Die Together, προσωπικά το έβρισκα (και ακόμα το βρίσκω) ως ενα πολύ αδύναμο κομμάτι με κάκιστη παραγωγή, που έγινε ακόμα χειρότερη μετά την εμπλοκή του Κοντόπουλου. Η πορεία του στο televoting που στις περισσότερες χώρες πάτωσε εκτός 20αδας για μενα ήταν παραπάνω και από αναμενόμενο. Φυσικα υπάρχουν fan που το αγαπούν. Σέβομαι τη γνώμη τους αλλά δεν συμφωνώ. 

Κλεινοντας να ευχηθώ σε ολους ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ και να είμαστε όλοι καλά να μας ενώνει το πάθος μας για το διαγωνισμό και να συζητάμε εδώ και να συμφωνούμε και να διαφωνούμε - όλοι να σκίσουμε ως χώρα θελουμε!

Αρέσει στους χρήστες Masilnto, Elfo_Del_Infierno, smart-attack, eurovisionικος και Chrisde

impressedguy
impressedguy
Αριθμός μηνυμάτων : 497
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2022
Φύλο : Άντρας ΧιούμορΓέα, γέα, φάιερ

Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say" - Σελίδα 12 Empty Απ: Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say"

Σαβ Δεκ 31, 2022 6:34 pm
Να συμπληρώσω και κάτι άλλο. Δεν αλλοίωσα καθόλου τα λεγόμενα του παιδιού που κάνει το podcast. Όσα έγραψα είναι ακριβώς τα λόγια του.
eurobirdo
eurobirdo
Αριθμός μηνυμάτων : 220
Ημερομηνία εγγραφής : 18/03/2022
Φύλο : Θηλυκό Ηλικία : 24
Τόπος : Australia
Χιούμορtake a look at yourself ????

Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say" - Σελίδα 12 Empty Απ: Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say"

Σαβ Δεκ 31, 2022 11:55 pm
Άκυρο αλλά μιας και μιλάμε για το Die Together, έφτασε #31 στο ESC Top 250. Νομίζω είχαμε πάρα πολλά χρόνια να δούμε μια συμμετοχή μας να κάνει ντεμπούτο από τόσο ψηλά. Ίσως να αρέσει και σε 2-3 ανθρώπους τελικά  Rolling Eyes

Αρέσει στους χρήστες Elfo_Del_Infierno, jovla, smart-attack, eurovisionικος, Yiorgos Agis, Chrisde και PetrosIs

Ο συγγραφέας αυτού του μηνύματος έχει αποκλειστεί απο το φόρουμ - Δείτε το μήνυμα

Chrisde
Chrisde
Αριθμός μηνυμάτων : 170
Ημερομηνία εγγραφής : 23/12/2021
Φύλο : Άντρας

Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say" - Σελίδα 12 Empty Απ: Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say"

Κυρ Ιαν 01, 2023 1:34 am
Καλη χρονια!

Αρέσει στους χρήστες Elfo_Del_Infierno, smart-attack, eurovisionικος, Yiorgos Agis και impressedguy

Ο συγγραφέας αυτού του μηνύματος έχει αποκλειστεί απο το φόρουμ - Δείτε το μήνυμα

Ο συγγραφέας αυτού του μηνύματος έχει αποκλειστεί απο το φόρουμ - Δείτε το μήνυμα

Paris Geo
Paris Geo
Αριθμός μηνυμάτων : 27
Ημερομηνία εγγραφής : 14/11/2022

Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say" - Σελίδα 12 Empty Απ: Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say"

Δευ Ιαν 02, 2023 6:27 pm
Χάλια η Ευαγγελία!!! Εκτός από το φωτιά δεν έχει βγάλει τίποτα καλό
Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5159
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say" - Σελίδα 12 Empty Απ: Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say"

Δευ Ιαν 02, 2023 8:02 pm
PetrosIs έγραψε:Μόλις είδα αυτό! Δεν ξέρω αν είναι άσχετο και τυχαίο, αλλά λέτε να κάνει την έκπληξη ο μικρός Βερνικος;

https://twitter.com/eurovisionfn/status/1609929257563705344?s=20&t=iMnv8fqnl1H6FA-ueA6ApA

Τι να πω κι εγώ. Ελπίζω όποιος πάει να είναι άνετος και σίγουρος επί σκηνής. Ο μικρός Βίκτωρας έχει τραγουδήσει ποτέ κάπου αλλού πλην του μπάνιου του; Επίσης, το τραγούδι του έχει θέμα το ανθρώπινο άγχος.  Rolling Eyes

https://eurovisionfun.com/2023/01/victor-vernicos-%cf%84%ce%bf-%cf%84%cf%81%ce%b1%ce%b3%ce%bf%cf%8d%ce%b4%ce%b9-%ce%bc%ce%bf%cf%85-%ce%ad%cf%87%ce%b5%ce%b9-%ce%b8%ce%ad%ce%bc%ce%b1-%cf%84%ce%bf-%ce%ac%ce%b3%cf%87%ce%bf%cf%82/


Αρέσει στους χρήστες NoirJo, smart-attack και PetrosIs

Ο συγγραφέας αυτού του μηνύματος έχει αποκλειστεί απο το φόρουμ - Δείτε το μήνυμα

Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5159
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say" - Σελίδα 12 Empty Απ: Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say"

Πεμ Ιαν 05, 2023 10:54 pm
https://eurovisionfun.com/2023/01/%ce%b5%ce%bb%ce%bb%ce%ac%ce%b4%ce%b1-%ce%b7-melissa-mantzoukis-%cf%84%ce%bf-%cf%86%ce%b1%ce%b2%ce%bf%cf%81%ce%af-%cf%84%ce%b7%cf%82-%cf%88%ce%b7%cf%86%ce%bf%cf%86%ce%bf%cf%81%ce%af%ce%b1%cf%82-%cf%84/

Τι σκάλωμα ήταν αυτό που έφαγε η Σκορδού με τη Μόνικα που πάτωσε στην ψηφοφορία του κοινού; και ποια τεράστια διεθνή καριέρα έχει κάνει; θα μας τρελάνει τελείως.


Αρέσει στους χρήστες jovla, smart-attack, alexg, eurovisionικος, GunadaOgunkoya και eurobirdo

Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5159
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say" - Σελίδα 12 Empty Απ: Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say"

Πεμ Ιαν 05, 2023 11:02 pm
Ντάξει τα σχόλια στο εν λόγω άρθρο είναι επικά.

Επειδή ,συμμετείχα και εγώ στην διαδικασία της ΕΡΤ , σας λέω ότι τα πράγματα δεν είναι όπως φαίνονται και θα δείτε ότι δεν πρόκειται να πάει η Μελίσσα.
Θα γράψω εδώ ένα πολύ περίεργο περιστατικό που συνέβη κατά την διάρκεια της ψηφοφορίας και δείχνει τί θέλει και τι δεν θέλει η ΕΡΤ.
Ήμουν στο πρώτο γκρουπ και δίπλα μου έκατσ ένας πολύ μεγάλος σε ηλικία κύριος (65 με 70) που φορούσε ένα καπέλο, που δεν το έβγαλε ποτέ. Σε όλους έκανε εντύπωση πως ένας τόσο μεγάλος κύριος συμμετείχε στην διαδικασία.
ΠΡΙΝ ΑΚΟΥΣΟΥΜΕ ΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ο κύριος αυτός συμπλήρωσε το ψηφοδέλτιο που μας είχε δώσει η ΕΡΤ και έβαλε:
12 Μαρία Μαραγκού-Αντωνία Καούρη «Shout out»
10 Μόνικα «I’ m proud»
4 (τελευταία θέση) Μελίσσα Μαντζούκη «Liar»
Τις άλλες θέσεις τις άφησε κενές και τις συμπλήρωσε αφού ακούσαμε τα τραγούδια.
Γιατί ο άνθρωπος αυτός έβαλε στην τελευταία θέση την Μελίσσα πριν ακούσει το τραγούδι της; εκείνη την ώρα κανείς μας δεν την θεωρούσε “φαβορί” καθώς όλοι περιμέναμε να ακούσουμε την Μόνικα, τον Κούρτη και την Ευαγγελία.
Επίσης είναι τυχαίο ότι ο Κοντόπουλος συνεργάζεται με την Καούρη και τον ακολουθεί η Μαραγκού στο instagram;
Εγώ είδα έναν άνθρωπο που ψήφισε με αυτόν τον τρόπο. Αν υπήρχαν άλλοι 20 μήπως τα αποτελέσματα δεν είναι αυτά που έχουν ακουστεί;
Mipos itan o Kontopoulos metamfiesmenos?

Χαχαχα!


Αρέσει στους χρήστες NoirJo, jovla, smart-attack, eurovisionικος, Chrisde και eurobirdo

Chrisde
Chrisde
Αριθμός μηνυμάτων : 170
Ημερομηνία εγγραφής : 23/12/2021
Φύλο : Άντρας

Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say" - Σελίδα 12 Empty Απ: Ελλάδα 2023 - Victor Vernicos "What They Say"

Πεμ Ιαν 05, 2023 11:41 pm
Χαχαχα Κλαμα...

Και λεει η μονικα ειναι βυσμα dream team και επιλεγεται να πει το over the hill με κανονικο λοφο του φωκα επι σκηνης.

Kidding δε μπορω να πω τιποτα για το φωκα μετα το εξαιρετικο staging της αμαντας

Αρέσει στους χρήστες smart-attack και eurovisionικος

Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης