The Greek Forum of Eurovision Song Contest
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

2ος Ημιτελικός (σχολιασμός & προβλέψεις)

+16
liakleo
lol3
Le Parisien
space28
Yiorgos Agis
Chrisde
eurobirdo
G3N15
impressedguy
PetrosIs
eurovisionικος
NoirJo
wait, what
Elfo_Del_Infierno
jovla
smart-attack
20 απαντήσεις
Πήγαινε κάτω

Ποιες χώρες θα προκριθούν στον τελικό από τον 2ο ημιτελικό ;

10 - 10%
9 - 9%
1 - 1%
3 - 3%
7 - 7%
2 - 2%
8 - 8%
10 - 10%
2 - 2%
9 - 9%
10 - 10%
9 - 9%
0 - 0%
10 - 10%
9 - 9%
5 - 5%
 
Σύνολο Ψήφων: 104
+7
jovla
eurovisionικος
wait, what
Constantinos
κωνσταντινος
eurovisionlover
impressedguy
11 απαντήσεις
 
smart-attack
smart-attack
Αριθμός μηνυμάτων : 2842
Ημερομηνία εγγραφής : 03/05/2019

 2ος Ημιτελικός (σχολιασμός & προβλέψεις) Empty 2ος Ημιτελικός (σχολιασμός & προβλέψεις)

Τρι Μαρ 21, 2023 10:47 pm

Αρέσει στους χρήστες Masilnto και Elfo_Del_Infierno

jovla
jovla
Αριθμός μηνυμάτων : 2187
Ημερομηνία εγγραφής : 03/02/2019
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 23
ΧιούμορΤΑ ΤΑ ΤΑ

 2ος Ημιτελικός (σχολιασμός & προβλέψεις) Empty Απ: 2ος Ημιτελικός (σχολιασμός & προβλέψεις)

Τετ Μαρ 22, 2023 11:14 am
Θα εκπλαγώ αν νικήσει τον ημιτελικό οποιοσδήποτε άλλος πέρα από την Αυστρία.
Για μένα μιλάμε για έναν από τους πιο αδυνάμους ημιτελικούς στα χρονικά της eurovision. 
Αρμενία και Γεωργία λογικά θα είναι στο τοπ 3 χωρίς όμως να προσφέρουν κάτι όντως δυνατό και που πιθανόν δεν θα τα πάνε τόσο καλά στον τελικό όσο πιστεύουν οι περισσότεροι fan.
H Σλοβενία είναι η μεγάλη μου αγάπη από αυτόν τον ημιτελικό, θα περάσουν εύκολα (μάλλον τοπ5 ημιτελικού) και μακάρι να κάνουν την ανατροπή και να μπουν 10αδα στον τελικό.

Τα υπόλοιπα 6 τραγούδια που μάλλον θα περάσουν δεν με ενθουσιάζουν καθόλου... Με τυχαία σειρά Εσθονία, Κύπρος, Ελλάδα, Λιθουανία, Αυστραλία και Βέλγιο. Ως dark horse έχω την Πολωνία που, με τη δυνατή της διασπορά, μπορεί να πετάξει έξω μία από αυτές τις 6 και να προκριθεί αυτή. Αλλά μάλλον δύσκολο να συμβεί κάτι τέτοιο με την bejba.

Πιστεύω εμείς θα περάσουμε ακόμη και αν είναι οριακό και μας βάλουν death slot..  Ήδη έχουμε 24 πόντους από Αλβανία και Κύπρο και έπειτα σίγουρα θα ψηφιστούμε από Η.Β., Αρμένια, Σλοβενία, Γεωργία, Σαν Μαρίνο και Ρουμάνια... Αν αποκλειστούμε θα βγούμε οριακά 11οι. Θα μου κάνει μεγάλη εντύπωση αν βγούμε 12οι και κάτω.

Αρέσει στους χρήστες Elfo_Del_Infierno και Chrisde

Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5159
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

 2ος Ημιτελικός (σχολιασμός & προβλέψεις) Empty Απ: 2ος Ημιτελικός (σχολιασμός & προβλέψεις)

Τετ Μαρ 22, 2023 12:03 pm
Εγώ πάντως ζω για τη στιγμή που η Αυστρία θα είναι για μία ακομη φορά ένα ναυάγιο και μισό επί σκηνής (όχι απαραίτητα φωνητικά - εξάλλου πόσο δύσκολο είναι να τραγουδήσεις τον Έντγκαρ; ) και θα φλοπάρει. Δεν το βλέπω για ημιτελικο, δυστυχώς, αλλά για τον τελικό μπορώ να ονειρεύομαι.  green


Αρέσει στον χρήστη wait, what

wait, what
wait, what
Αριθμός μηνυμάτων : 121
Ημερομηνία εγγραφής : 25/02/2021
Φύλο : Άντρας

 2ος Ημιτελικός (σχολιασμός & προβλέψεις) Empty Απ: 2ος Ημιτελικός (σχολιασμός & προβλέψεις)

Τετ Μαρ 22, 2023 5:28 pm
κι εγω θα συμφωνησω με το μικρο καλαθι που πρεπει να κραταμε για αυστρια

Αρέσει στον χρήστη Elfo_Del_Infierno

Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5159
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

 2ος Ημιτελικός (σχολιασμός & προβλέψεις) Empty Απ: 2ος Ημιτελικός (σχολιασμός & προβλέψεις)

Τετ Μαρ 22, 2023 8:19 pm
Καθόμαστε και υπεραναλύουμε περί death slots και τελικά τη θεση #2 την πήρε το νο1 φαβορί του ημιτελικού, η Αρμενία. Λολ. Καλή θέση για την Ελλάδα, κλείνει το α' μισό, ανάμεσα σε Ισλανδία και Πολωνία.


Αρέσει στους χρήστες NoirJo, jovla, smart-attack, Le Parisien, eurovisionικος, wait, what και Chrisde

Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5159
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

 2ος Ημιτελικός (σχολιασμός & προβλέψεις) Empty Απ: 2ος Ημιτελικός (σχολιασμός & προβλέψεις)

Τετ Μαρ 22, 2023 8:30 pm


Αρέσει στους χρήστες NoirJo, jovla, smart-attack και Le Parisien

Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5159
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

 2ος Ημιτελικός (σχολιασμός & προβλέψεις) Empty Απ: 2ος Ημιτελικός (σχολιασμός & προβλέψεις)

Δευ Μάης 01, 2023 10:56 pm
Λίγο που είδα τον β' ημιτελικό. Καλό μου φάνηκε το γιαλαντζί τουινκ της Δανίας (αχ, στενεύουν τα περιθώρια) Η Κύπρος είναι πολύ επαγγελματικό αυτό που φέρνει επί σκηνής (ο Αντρίκος δεν χορεύει, και πισω του υπάρχουν εντυπωσιακά γραφικά κι εναλλάσσονται εποχές ή στοιχεία της φύσης (φωτιες, νερά κλπ), αλλά πολύ ψυχρό ρε γμτο, δεν νιώθω κάτι. Ο Βέλγος, τι να πω.  Θα εμμείνω στο σχόλιό μου το αρχικό περί εκτρώματος. Λένε ότι θα περάσει, ε; πού είναι ο @NoirJo ν'αρχίσει κανά βουντού;


Αρέσει στους χρήστες NoirJo, smart-attack, Le Parisien, eurovisionικος και Chrisde

NoirJo
NoirJo
Αριθμός μηνυμάτων : 1169
Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2018
Φύλο : Άντρας Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορΔεν κρύβομαι μωρή, δεν καταζητούμαι.

 2ος Ημιτελικός (σχολιασμός & προβλέψεις) Empty Απ: 2ος Ημιτελικός (σχολιασμός & προβλέψεις)

Δευ Μάης 01, 2023 11:56 pm
Elfo_Del_Infierno έγραψε:Λίγο που είδα τον β' ημιτελικό. Καλό μου φάνηκε το γιαλαντζί τουινκ της Δανίας (αχ, στενεύουν τα περιθώρια) Η Κύπρος είναι πολύ επαγγελματικό αυτό που φέρνει επί σκηνής (ο Αντρίκος δεν χορεύει, και πισω του υπάρχουν εντυπωσιακά γραφικά κι εναλλάσσονται εποχές ή στοιχεία της φύσης (φωτιες, νερά κλπ), αλλά πολύ ψυχρό ρε γμτο, δεν νιώθω κάτι. Ο Βέλγος, τι να πω.  Θα εμμείνω στο σχόλιό μου το αρχικό περί εκτρώματος. Λένε ότι θα περάσει, ε; πού είναι ο @NoirJo ν'αρχίσει κανά βουντού;

Δε νομίζω πως θα προκριθεί η Δανία, αλλά ας δούμε και τις υπόλοιπες χώρες αύριο. Έλλειψη συμμάχων, JESC αισθητική, εναρκτήριο κομμάτι ενός πολύ χαοτικού και απρόβλεπτου ημιτελικού, δεν ξέρω. 

Η Κύπρος φαίνεται πολύ επαγγελματική - βασικά, ωραία γραφικά με τη βροχή/καταρράχτη και τις φλόγες -, αλλά κάπως αποστειρωμένη, ναι. Όχι πως θα αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα στην πρόκριση.

Η Ρουμανία άκλαφτη! 

Η Αρμενία οκ, αλλά βγαίνει πολύ πολύ νωρίς και είναι κάπως μουντό/σκοτεινό όλο αυτό και δε θα μου προκαλούσε έκπληξη τυχόν αποκλεισμός. 

Βέλγιο τελείως dated queer bait, δε μου αρέσει καθόλου, αλλά θα περάσει δυστυχώς. Θα κάνω όμως μερικά βουντού για παν ενδεχόμενο.  Razz

Αρέσει στους χρήστες Elfo_Del_Infierno, smart-attack, eurovisionικος και Chrisde

wait, what
wait, what
Αριθμός μηνυμάτων : 121
Ημερομηνία εγγραφής : 25/02/2021
Φύλο : Άντρας

 2ος Ημιτελικός (σχολιασμός & προβλέψεις) Empty Απ: 2ος Ημιτελικός (σχολιασμός & προβλέψεις)

Τρι Μάης 02, 2023 12:04 am
Διαφωνώ πολύ με τον όρο "queer bait" στο Βέλγιο... Εφ'όσον αυτό είναι το στυλ του καλλιτέχνη. Queer bait έκανε η Ιρλανδια το '18. Ούτε με το dated συμφωνώ δεδομένου του πόσα hits περυσι το καλοκαιρι ήταν house bitακια.
NoirJo
NoirJo
Αριθμός μηνυμάτων : 1169
Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2018
Φύλο : Άντρας Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορΔεν κρύβομαι μωρή, δεν καταζητούμαι.

 2ος Ημιτελικός (σχολιασμός & προβλέψεις) Empty Απ: 2ος Ημιτελικός (σχολιασμός & προβλέψεις)

Τρι Μάης 02, 2023 12:13 am
wait, what έγραψε:Διαφωνώ πολύ με τον όρο "queer bait" στο Βέλγιο... Εφ'όσον αυτό είναι το στυλ του καλλιτέχνη. Queer bait έκανε η Ιρλανδια το '18. Ούτε με το dated συμφωνώ δεδομένου του πόσα hits περυσι το καλοκαιρι ήταν house bitακια.

Αναμφίβολα εντάσσεται στο στυλ του καλλιτέχνη η όλη σκηνοθετική προσέγγιση, αλλά τα πρόσθετα στοιχεία - σε σχέση με όσα είδαμε στον εθνικό τελικό - έχουν συγκεκριμένη κατεύθυνση και στόχευση. Δεν είναι επίμεμπτο αυτό, φυσικά. Απεναντίας, θα μπορέσει να μαζέψει περισσότερες ψήφους από το queer κοινό που, ε, μπορεί και να μη ψηνόταν να τον ψηφίσει, αν έβγαινε μόνος του με το καπέλο και το συγκεκριμένο ήχο. 

Η house μουσική δεν είναι παρωχημένη. Το συγκεκριμένο κομμάτι όμως ναι. Περί ορέξεως βέβαια.
wait, what
wait, what
Αριθμός μηνυμάτων : 121
Ημερομηνία εγγραφής : 25/02/2021
Φύλο : Άντρας

 2ος Ημιτελικός (σχολιασμός & προβλέψεις) Empty Απ: 2ος Ημιτελικός (σχολιασμός & προβλέψεις)

Τρι Μάης 02, 2023 12:21 am
Το οτι ο vogue χορευτής μεταφερθηκε απο την οθονη της σκηνης σε live εμφανιση, δεν ξερω αλλαζει ιδιαιτερα την προθεση ψηφου. Υπήρχε εξ'αρχης.
NoirJo
NoirJo
Αριθμός μηνυμάτων : 1169
Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2018
Φύλο : Άντρας Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορΔεν κρύβομαι μωρή, δεν καταζητούμαι.

 2ος Ημιτελικός (σχολιασμός & προβλέψεις) Empty Απ: 2ος Ημιτελικός (σχολιασμός & προβλέψεις)

Τρι Μάης 02, 2023 12:24 am
wait, what έγραψε:Το οτι ο vogue χορευτής μεταφερθηκε απο την οθονη της σκηνης σε live εμφανιση, δεν ξερω αλλαζει ιδιαιτερα την προθεση ψηφου. Υπήρχε εξ'αρχης.

Είναι ένα enhancement σε κάθε περίπτωση.
eurovisionικος
eurovisionικος
Αριθμός μηνυμάτων : 313
Ημερομηνία εγγραφής : 24/11/2020
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 21
Τόπος : Thessaloniki
ΧιούμορBut if we flooop,we flop together

 2ος Ημιτελικός (σχολιασμός & προβλέψεις) Empty Απ: 2ος Ημιτελικός (σχολιασμός & προβλέψεις)

Τρι Μάης 02, 2023 12:36 am
Πάντως αν αυτή ήταν η επική εμφάνιση που έλεγαν τα μέσα για την Κύπρο τόσο καιρό, φοβάμαι πως η απλότητα που λένε για μας μεταφράζεται σε Γιάννα Τερζή. Ναι οκ ωραία γραφικά, αλλά όλη η ιδέα ήταν νερό και φωτιά στα led και καπνός στο πάτωμα; Δεν λέω πως δεν λειτουργεί αλλά με δηλώσεις του τύπου "κάνουμε ώρες πρόβες και προετοιμασία γιατί αυτό που θα δείτε στη σκηνή θα είναι απαιτητικό" δεν περίμενα σίγουρα αυτό.

Σε σχέση με το Βέλγιο, μάλλον θα δούμε πρόκριση. Σκηνικά κάνουν αυτό που πρέπει και από εκεί και πέρα με μόνο televoting η σύνθεση αυτή μπορεί να περάσει. Εγώ θα πω πως ελπίζω να μείνει στον ημιτελικό μαζί με τον Δανό.

Αρέσει στους χρήστες Elfo_Del_Infierno, NoirJo και Chrisde

Ο συγγραφέας αυτού του μηνύματος έχει αποκλειστεί απο το φόρουμ - Δείτε το μήνυμα

Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5159
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

 2ος Ημιτελικός (σχολιασμός & προβλέψεις) Empty Απ: 2ος Ημιτελικός (σχολιασμός & προβλέψεις)

Τρι Μάης 02, 2023 12:46 am
Λοιπόν. Βουντού σε Πολωνία (σορε μπειμπα), Λιθουανια, Ισλανδία κι Εσθονία.


Αρέσει στους χρήστες lol3 και eurovisionικος

wait, what
wait, what
Αριθμός μηνυμάτων : 121
Ημερομηνία εγγραφής : 25/02/2021
Φύλο : Άντρας

 2ος Ημιτελικός (σχολιασμός & προβλέψεις) Empty Απ: 2ος Ημιτελικός (σχολιασμός & προβλέψεις)

Τρι Μάης 02, 2023 2:22 pm
eurovision.tv έγραψε:
If Victor is nervous about performing in such a huge arena at such a young age, it doesn't show - he's giving this both vocal power and some great on-stage energy, backed up by multiple giant Victors on the LED wall. His signature dance move is an infectious bounce that will have the arena jumping next Thursday - Ed Sheeran is one of his musical influences, and you can definitely feel the Sheeran vibe in What They Say. A confident and uplifting performance, and the Greek delegation should be very happy with that.

Costume wise, it's the same shorts and jacket vibe as Romania's Theodor yesterday, but less yellow. We stan the safari chic.

Κανε παναγια Φουρέιρα το θαυμα σου, να μην είναι όσο μέτριο φαινεται εδώ, μπας και δεν αποχωρησουμε του χρόνου.

Αρέσει στους χρήστες smart-attack και Chrisde

impressedguy
impressedguy
Αριθμός μηνυμάτων : 497
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2022
Φύλο : Άντρας ΧιούμορΓέα, γέα, φάιερ

 2ος Ημιτελικός (σχολιασμός & προβλέψεις) Empty Απ: 2ος Ημιτελικός (σχολιασμός & προβλέψεις)

Τρι Μάης 02, 2023 2:56 pm
Ειλικρινά ΠΟΙΟΣ ΤΟΝ ΕΝΤΥΣΕ;

Εξακολουθώ να πιστεύω ότι έχουμε πολύ καλές πιθανότητες να αποκλειστούμε.

Αρέσει στον χρήστη Chrisde

wait, what
wait, what
Αριθμός μηνυμάτων : 121
Ημερομηνία εγγραφής : 25/02/2021
Φύλο : Άντρας

 2ος Ημιτελικός (σχολιασμός & προβλέψεις) Empty Απ: 2ος Ημιτελικός (σχολιασμός & προβλέψεις)

Τρι Μάης 02, 2023 2:58 pm
 2ος Ημιτελικός (σχολιασμός & προβλέψεις) Fvhvbb10


jungle queen

Αρέσει στους χρήστες Elfo_Del_Infierno, smart-attack, Le Parisien και impressedguy

wait, what
wait, what
Αριθμός μηνυμάτων : 121
Ημερομηνία εγγραφής : 25/02/2021
Φύλο : Άντρας

 2ος Ημιτελικός (σχολιασμός & προβλέψεις) Empty Απ: 2ος Ημιτελικός (σχολιασμός & προβλέψεις)

Τρι Μάης 02, 2023 3:03 pm
θυμιζει λιγο αλβανια 15 με βελγιο 13;

Αρέσει στον χρήστη Elfo_Del_Infierno

impressedguy
impressedguy
Αριθμός μηνυμάτων : 497
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2022
Φύλο : Άντρας ΧιούμορΓέα, γέα, φάιερ

 2ος Ημιτελικός (σχολιασμός & προβλέψεις) Empty Απ: 2ος Ημιτελικός (σχολιασμός & προβλέψεις)

Τρι Μάης 02, 2023 3:10 pm
Θυμίζει λίγο non qualifier βασικά.

Αρέσει στους χρήστες Elfo_Del_Infierno, smart-attack, eurovisionικος, wait, what και Chrisde

eurovisionικος
eurovisionικος
Αριθμός μηνυμάτων : 313
Ημερομηνία εγγραφής : 24/11/2020
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 21
Τόπος : Thessaloniki
ΧιούμορBut if we flooop,we flop together

 2ος Ημιτελικός (σχολιασμός & προβλέψεις) Empty Απ: 2ος Ημιτελικός (σχολιασμός & προβλέψεις)

Τρι Μάης 02, 2023 3:39 pm
Αν ήταν μια φορά nq πριν τώρα απλώς το φωνάζει (ίσως στοιχηματικά να δώσουμε χαρά σε πολλούς) . Ειδικά τα γράμματα στο LED με το τεράστιο V και το γιγαντιαίο πρόσωπο απλά γιατί; Το ρούχο θεωρώ πως είναι το μικρότερο κακό στην όλη αδιάφορη παρουσίαση. Γιατί δεν προσπάθησαν να κάνουν κάτι σαν το βιντεοκλιπ; Δεν θα ήταν και τόσο ακριβό και θα ήταν αρκετά εντυπωσιακό. Αντιθέτως, αρκεστήκαν σε ιδέες Γιαννας πλημμυρίζοντας την σκηνή με καπνό.

Το μόνα θετικά ίσως είναι στα κοντινά όπου φαίνεται αρκετά εκφραστικός και φωτογενής και η ενέργεια του.

Αρέσει στους χρήστες Elfo_Del_Infierno, smart-attack, alexg, wait, what, Chrisde και impressedguy

G3N15
G3N15
Αριθμός μηνυμάτων : 62
Ημερομηνία εγγραφής : 03/05/2019

 2ος Ημιτελικός (σχολιασμός & προβλέψεις) Empty Απ: 2ος Ημιτελικός (σχολιασμός & προβλέψεις)

Τρι Μάης 02, 2023 4:38 pm
Πολύ κακή η αποτύπωση των γραφικών στη Led Οθόνη με τον Βίκτωρα.

Αρέσει στους χρήστες smart-attack, Chrisde και impressedguy

eurobirdo
eurobirdo
Αριθμός μηνυμάτων : 220
Ημερομηνία εγγραφής : 18/03/2022
Φύλο : Θηλυκό Ηλικία : 24
Τόπος : Australia
Χιούμορtake a look at yourself ????

 2ος Ημιτελικός (σχολιασμός & προβλέψεις) Empty Απ: 2ος Ημιτελικός (σχολιασμός & προβλέψεις)

Τρι Μάης 02, 2023 4:52 pm
Ω να σου...........
G3N15
G3N15
Αριθμός μηνυμάτων : 62
Ημερομηνία εγγραφής : 03/05/2019

 2ος Ημιτελικός (σχολιασμός & προβλέψεις) Empty Απ: 2ος Ημιτελικός (σχολιασμός & προβλέψεις)

Τρι Μάης 02, 2023 4:55 pm
Αποκλείεται να το έχω δει αυτό στο background, μπορεί στην τηλεοπτική κάλυψη να το κρύψουν άλλα ο κόσμος στην αρένα θα φρικάρει.
jovla
jovla
Αριθμός μηνυμάτων : 2187
Ημερομηνία εγγραφής : 03/02/2019
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 23
ΧιούμορΤΑ ΤΑ ΤΑ

 2ος Ημιτελικός (σχολιασμός & προβλέψεις) Empty Απ: 2ος Ημιτελικός (σχολιασμός & προβλέψεις)

Τρι Μάης 02, 2023 5:17 pm
Αν περάσουμε θα είναι ξεκάθαρα λόγω των πολλών συμμαχιών που έχουμε στον ημιτελικό.

Αρέσει στους χρήστες Elfo_Del_Infierno, smart-attack και alexg

Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης