The Greek Forum of Eurovision Song Contest
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πήγαινε κάτω

Ο συγγραφέας αυτού του μηνύματος έχει αποκλειστεί απο το φόρουμ - Δείτε το μήνυμα

merda2004
merda2004
Αριθμός μηνυμάτων : 1595
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2011
Φύλο : Άντρας Χιούμορmindfuck according to Romanus....

Ο Ελληνικός Τελικός !!!!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Ο Ελληνικός Τελικός !!!!!!

Τετ Μαρ 02, 2011 11:14 pm
personally i dont fu...ing care what europe will say about our final and if its good or not! i just want the best song to win!

i vote for Nikki...then?hm?i liked 3mitonio (apo tin arxi mou aresan autoi)...then..Loukas i guess.Psixrami was ok but not that good...Balanto was also ok...
HOLA
HOLA
EuroStar
EuroStar
Αριθμός μηνυμάτων : 4492
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Θηλυκό ΧιούμορΜαρούσκα!!! Το evian!

Ο Ελληνικός Τελικός !!!!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Ο Ελληνικός Τελικός !!!!!!

Τετ Μαρ 02, 2011 11:16 pm
ΤΗΝ ΚΑΤΑΡΑ ΜΟΥ ΣΤΟ ΡΗΓΟ!!!!!!!Ο Ελληνικός Τελικός !!!!!! - Σελίδα 3 Bur2

Ο συγγραφέας αυτού του μηνύματος έχει αποκλειστεί απο το φόρουμ - Δείτε το μήνυμα

Mr. Curiosity
Mr. Curiosity
Αριθμός μηνυμάτων : 772
Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2011
Φύλο : Άντρας ΧιούμορNo, you didn't!

Ο Ελληνικός Τελικός !!!!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Ο Ελληνικός Τελικός !!!!!!

Τετ Μαρ 02, 2011 11:23 pm
γιατί δεν μπαίνετε στο chat?
merda2004
merda2004
Αριθμός μηνυμάτων : 1595
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2011
Φύλο : Άντρας Χιούμορmindfuck according to Romanus....

Ο Ελληνικός Τελικός !!!!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Ο Ελληνικός Τελικός !!!!!!

Τετ Μαρ 02, 2011 11:31 pm
Nikki...3mitonio...Loukas...
meta stin idia moira Balantw k Psixrami...sto telos kokkina xalia!
HOLA
HOLA
EuroStar
EuroStar
Αριθμός μηνυμάτων : 4492
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Θηλυκό ΧιούμορΜαρούσκα!!! Το evian!

Ο Ελληνικός Τελικός !!!!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Ο Ελληνικός Τελικός !!!!!!

Τετ Μαρ 02, 2011 11:34 pm
Mr Curiosity έγραψε:γιατί δεν μπαίνετε στο chat?
ΠΩΣ! Shocked
merda2004
merda2004
Αριθμός μηνυμάτων : 1595
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2011
Φύλο : Άντρας Χιούμορmindfuck according to Romanus....

Ο Ελληνικός Τελικός !!!!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Ο Ελληνικός Τελικός !!!!!!

Τετ Μαρ 02, 2011 11:46 pm
oute egw kserw pws..ase pou thelw na allaksw ton kwdiko k oute auto to kserw...
HOLA
HOLA
EuroStar
EuroStar
Αριθμός μηνυμάτων : 4492
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Θηλυκό ΧιούμορΜαρούσκα!!! Το evian!

Ο Ελληνικός Τελικός !!!!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Ο Ελληνικός Τελικός !!!!!!

Τετ Μαρ 02, 2011 11:50 pm
merda2004 έγραψε:oute egw kserw pws..ase pou thelw na allaksw ton kwdiko k oute auto to kserw...
ΓΙΑ ΤΟ CΗΑΤ PHGAINE XAMHLA KATW ARXIKH SELIDA!
merda2004
merda2004
Αριθμός μηνυμάτων : 1595
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2011
Φύλο : Άντρας Χιούμορmindfuck according to Romanus....

Ο Ελληνικός Τελικός !!!!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Ο Ελληνικός Τελικός !!!!!!

Τετ Μαρ 02, 2011 11:53 pm
kala den kaigomai k olas lol...ton kwdiko pws ton allazoume???de to briskw!
Mr. Curiosity
Mr. Curiosity
Αριθμός μηνυμάτων : 772
Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2011
Φύλο : Άντρας ΧιούμορNo, you didn't!

Ο Ελληνικός Τελικός !!!!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Ο Ελληνικός Τελικός !!!!!!

Πεμ Μαρ 03, 2011 2:42 am
Νικητής ο Λούκας στη Eurovision σε μία θλιβερή βραδιά

Ο Λούκας Γιώρκας με το χαμένο στην ελληνική μετάφραση ζεϊμπέκικο και το "Watch my dance" πήρε τελικά το εισιτήριο για να εκπροσωπήσει την Ελλάδα στα τελικά της Eurovision στο Ντίσελντορφ.

Σε μια βραδιά που προκαλούσε κατάθλιψη και την οποία, σε καμιά περίπτωση, δεν θα χαρακτήριζε κανείς λαμπερή, αφού αν μη τι άλλο θύμιζε τηλεόραση της δεκαετίας του 70, ο ελληνικός τελικός έμοιαζε μάλλον με μνημόσυνο παρά με γιορτή. Δικαιολογία δεν μπορεί να είναι οι δύσκολες ώρες που περνάμε, ούτε το χαμηλό budjet. Η ψυχή και η φαντασία δεν είναι μόνο θέμα κόστους...

Η παρουσίαση ήταν υποτονική, αμήχανη, εγκλωβισμένη σε καθωσπρέπει τσιτάτα και δημοσιοϋπαλληλίστικη διεκπεραίωση, κανένας παλμός, καμιά ζωντάνια. Ακόμα και η στιγμή της αναγγελίας του νικητή παρέπεμπε σε θλιβερό καθήκον, για να το ελαφρύνουμε, στην γνωστή ατάκα του Ντίνου Ηλιόπουλου: "δεν ξέρω αν το προσέξατε, απόψε είμαστε μια ωραία ατμόσφαιρα".

Οι euro-fan, άντρες στην πλειοψηφία τους και κατά τεκμήριο κολλημένοι στο θεσμό, απομονωμένοι στο αμφιθέατρο της λεωφόρου Κατεχάκη, όσες φορές η κάμερα συνδεόταν με αυτούς, θύμιζαν τσούρμο πανηγυριζόντων, βγαλμένοι από βιντεοκασέτα της δεκαετίας του 80, χωρίς καν τον ψεύτικο ενθουσιασμό που δίνει ο ανιματέρ στα στούντιο των talent show.

http://www.newsit.gr/default.php?pname=Article&art_id=66791&catid=12


Τι τους έφταιξαν οι κακόμοιροι eurofans? Mad Laughing
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Ο Ελληνικός Τελικός !!!!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Ο Ελληνικός Τελικός !!!!!!

Πεμ Μαρ 03, 2011 9:58 am
AND THE WINNER IS LOUKAS AND STEREO MIKE!!!!

Οκ παιδιά αναμενόμενο το αποτέλεσμα γιατί το τραγούδι το συγκεκριμένο άρεσε σε πολλούς (και από εδώ μέσα σε πολλούς επίσης, οπότε κάποιοι πρέπει να είστε χαρούμενοι!!! Wink ) και με μια ωραία παρουσία με τα ακροβατικά των παιδιών να δείνουν ρέστα για τα δεδομένα της χθεσινής βραδιάς...Ο Λούκας μια χαρά το παιδί όπως και ο stereo ο οποίος έχει την εμπειρία και ήταν αρκετά άνετος....

Από κει και πέρα τι να σχολιάσω τώρα για την διοργάνωση...για την παρουσιάστρια? για τους κριτές??. Τι να πω άσπρο μαύρο σε σχέση με τις προηγούμενες χρονιές. Φέτος η Ερτ αποφάσισε να χρησιμοποιήσει τους δικούς της ανθρώπους και χώρους για την παρουσίαση γιατί σου λέει θα πουν που θα πουν ας γλυτώσουμε χρήμα τουλάχιστον να μην γκρινιάζουν γι' αυτό....η παρουσιάστρια τι να σου κάνει και αυτή , μήπως το έχει ξανακάνει αυτό? ή το έχει? Δεν ξέρω γι' αυτή πολλά, ο χώρος ? Μαύρη μαυρίλα πλάκωσε ρε παιδί μου....εντάξει δεν είχαν κοινό, δεν είχαν νταβαντούρια δεν μπορούσαν τουλάχιστον να βάλουν άλλο χρώμα στο στούντιο το μαύρο βρήκαν ... όσο για την επιτροπή καλά μόνο το σεμεδάκι στο γραφειο τους έλειπε clown tongue ...ΑΧΧΧΧ που είναι οι καλές εποχές με τον Καπουτζίδη και την Ζέτα να αυτοσχεδιάζουν , τις αφές Μαγγίρα να κάνουν τα χαριτωμένα τους...πάνε αυτά βλέπω...

Τα παιδιά μια χαρά τα είπαν και αν τους πάρω με την σειρά έχω να πω τα εξής !

ΚΟΚΚΙΝΑ ΧΑΛΙΑ: Ότι περιμέναμε από αυτούς αλλά το τραγούδι τους δεν ήταν καλό ...και ρωτάω εγώ τώρα αφού το' χουν τα παιδιά δεν μπορεί να βρεθεί ένας συνθέτης να τους γράψει τα σωστά τραγούδια????

ΒΑΛΑΝΤΩ: Το τραγούδι σχειτικά καλό αλλά κάτι δεν μου άρεσε στην παρουσίασή της δεν μπορώ να το προσδιορίσω ακριβώς...

ΤΡΙΗΜΙΤΟΝΙΟ: Πολή καλή παρουσίαση σε σημείο να πω όπα λες να??? Θα μπορούσε να βγει πάντως ε?? Μια χαρά τα παιδιά άνετοι, με τα χαμογελάκια τους!! Laughing

ΑΝΤΙΓΟΝΗ: Ο άνδρας μου έπαθε παράκρουση, καταλαβαίνεται τι εννοώ Razz ,είχε κολλήσει το μάτι του στην στην οθόνη και δεν έλεγε να ξεκολλήσει...παρά ήταν εκρηκτική παρουσία θα έλεγα απαπαπαπα.....

LOUKAS AND STEREO MIKE: The winner!!!!! cheers cheers cheers . Τα είπα και πιο πάνω μια χαρά συμπαθής και γλυκούλης τώρα το πως θα τα πάμε στον διαγωνισμό αυτό είναι μια άλλη ιστορία...θέλω να είμαι αισιόδοξη πάντως....

ΝΙΚΚΙ ΠΟΝΤΕ: Αχ βρε Νίκη !! αγχωμένη πολύ πάντως, το' χασε λίγο σε κάποια σημεία , η χορογραφία μια από τα ίδια τίποτα το ιδιαίτερο και λίγο φτωχή η παρουσίαση θα έλεγα, την περίμενα αλλιώς. Για το άγχος της πάντως ήμουν σίγουρη και επιφυλακτική όπως και έγινε....

Οπότε παίδες υποστηρίζουμε το τραγούδι μας.. Είναι δυναμικό έχει παλμό, έχει ελληνικό στοιχείο, έχει ελληνικό στίχο, στέλνουμε το διαφορετικό από άλλες χρονιές σαν Ελλάδα (για να μας την λένε ότι στέλνουμε συνέχεια μπιτάκια και νταχτιρντί) οπότε μένει να δούμε και την ανταπόκριση που θα έχει στον κόσμο.... είδομεν!!!!!
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Ο Ελληνικός Τελικός !!!!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Ο Ελληνικός Τελικός !!!!!!

Πεμ Μαρ 03, 2011 10:41 am
https://www.youtube.com/watch?v=n9u-N6PAKF0&feature=player_embedded[/youtube]
ΕΙΔΑ ΕΝΑ ΣΧΟΛΙΟ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΤΑΓΡΑΦΩ ...
ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΧΑΜΗΛΑ ΚΑΙ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΨΗΛΑ!!!
Οι ξένοι μας κράζουν λίγο για την επιλογή μας αλλά εμείς δεν μασάμε έτσι????? tongue
sonia10
sonia10
Αριθμός μηνυμάτων : 406
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Ο Ελληνικός Τελικός !!!!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Ο Ελληνικός Τελικός !!!!!!

Πεμ Μαρ 03, 2011 10:47 am
ale έγραψε:https://www.youtube.com/watch?v=n9u-N6PAKF0&feature=player_embedded[/youtube]
ΕΙΔΑ ΕΝΑ ΣΧΟΛΙΟ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΤΑΓΡΑΦΩ ...
ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΧΑΜΗΛΑ ΚΑΙ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΨΗΛΑ!!!
Οι ξένοι μας κράζουν λίγο για την επιλογή μας αλλά εμείς δεν μασάμε έτσι????? tongue

να κοιταξουν τα χαλια τους με αυτα που στελνουν φετος αντε τωρα :cherry:
Mr. Curiosity
Mr. Curiosity
Αριθμός μηνυμάτων : 772
Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2011
Φύλο : Άντρας ΧιούμορNo, you didn't!

Ο Ελληνικός Τελικός !!!!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Ο Ελληνικός Τελικός !!!!!!

Πεμ Μαρ 03, 2011 12:30 pm
κάντε LIKE στο video του Λούκα!! Δεν καταλαβαίνω γιατί είναι τόσο αρνητικοί οι έλληνες fans στα σχόλια τους Mad αν γκρινιάζουμε τόσο πολύ, θα φάμε τα μούτρα μας Evil or Very Mad


sonia10
sonia10
Αριθμός μηνυμάτων : 406
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Ο Ελληνικός Τελικός !!!!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Ο Ελληνικός Τελικός !!!!!!

Πεμ Μαρ 03, 2011 12:45 pm
masilnto
μην εισαι ζηλιαρης!!!!!! βαλε μια αλλη φωτογραφια του ΛΟΥΚΑ καλη αυτη τη φορα :pirat:
Mr. Curiosity
Mr. Curiosity
Αριθμός μηνυμάτων : 772
Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2011
Φύλο : Άντρας ΧιούμορNo, you didn't!

Ο Ελληνικός Τελικός !!!!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Ο Ελληνικός Τελικός !!!!!!

Πεμ Μαρ 03, 2011 12:50 pm
διάφορα σχόλια:

http://www.newsit.gr/default.php?pname=Article&art_id=67168&catid=12

http://pamelouketo.blogspot.com/2011/03/blog-post_03.html


τηλεθέαση:
http://www.newsit.gr/default.php?pname=Article&art_id=67182&catid=12

Σύμφωνα με την Πρωινή Μελέτη:

Ο Ελληνικός Τελικός !!!!!! - Σελίδα 3 Psifoforia-614x378

(συνολικά οι βαθμοί από κοινό και επιτροπή)



αν είναι πραγματικά αυτά τα αποτελέσματα, τότε η διαφορά είναι τεράστια! :idea:
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Ο Ελληνικός Τελικός !!!!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Ο Ελληνικός Τελικός !!!!!!

Πεμ Μαρ 03, 2011 12:57 pm
Mr Curiosity έγραψε:διάφορα σχόλια:

http://www.newsit.gr/default.php?pname=Article&art_id=67168&catid=12


Πολύ σωστά τα γράφει!!! No
Mr. Curiosity
Mr. Curiosity
Αριθμός μηνυμάτων : 772
Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2011
Φύλο : Άντρας ΧιούμορNo, you didn't!

Ο Ελληνικός Τελικός !!!!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Ο Ελληνικός Τελικός !!!!!!

Πεμ Μαρ 03, 2011 1:04 pm
Στα παραλειπόμενα να αναφέρουμε ότι μας προξένησε εντύπωση η απουσία του περυσινού εκπροσώπου της χώρας μας, Γιώργου Αλκαίου. Όπως σας είχαμε γράψει στο Newsit, ο τραγουδιστής αυτές τις μέρες απουσιάζει στο εξωτερικό για επαγγελματικούς λόγους αλλά εκτός του ότι δεν υπήρξε καμία αναφορά στο όνομά του, δεν υπήρξε και κάποιο μήνυμά του, όπως αυτό του Σάκη Ρουβά. Σε ερώτηση λοιπόν που κάναμε σε στέλεχος της ΕΡΤ μας είπε ότι του ζητήθηκε και αρνήθηκε.

Την ίδια μάλιστα άρνηση, όπως μας είπε, εισέπραξαν και από την Έλενα Παπαρίζου και την Καλομοίρα. Το όνομα του στελέχους δεν το αναφέρουμε για να μην το εκθέσουμε γιατί λίγο αργότερα από στενό συνεργάτη του Γιώργου Αλκαίου πληροφορηθήκαμε ότι ουδέποτε του ζητήθηκε κάτι τέτοιο.
Μάλλον λοιπόν κάποιος στην ΕΡΤ… παραπληροφόρησε τους υπεύθυνους της διοργάνωσης!

Rolling Eyes


Για να πω την αλήθεια, μετά από αυτά που είδα στην τηλεόραση (και δεν έχουν αρχίσει τα μεσημεριανάδικα ακόμα φανταστείτε!) δεν θέλω να πάμε στην Eurovision του χρόνου. εξάλλου έδειξε η ΕΡΤ πως δεν τους ενδιαφέρει ο διαγωνισμός, η ίδια παρουσιάστρια τον σνομπάρει, οπότε ποιος ο λόγος? αφού το πρόβλημα μας είναι πόσο θα κοστίσει η Eurovision, ας μην πάρουμε μέρος για 1 χρόνο και βλέπουμε μετά. Rolling Eyes από το να θάβουμε τις συμμετοχές μας και να γινόμαστε οι ίδιοι ρεζίλι, θα προτιμούσα να είμασταν εκτός. Sad

και άλλες χώρες έχουν οικονομική κρίση αλλά ξέρουν να κάνουν ωραίους εθνικούς τελικούς με μέτρο αλλά και λάμψη. η ΕΡΤ είναι των άκρων! Είτε μπουζούκια είτε στούντιο κουτιά χωρίς κοινό! διαλέξτε! Rolling Eyes
sonia10
sonia10
Αριθμός μηνυμάτων : 406
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Ο Ελληνικός Τελικός !!!!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Ο Ελληνικός Τελικός !!!!!!

Πεμ Μαρ 03, 2011 1:11 pm
Mastiha έγραψε:
Mr Curiosity έγραψε:διάφορα σχόλια:

http://www.newsit.gr/default.php?pname=Article&art_id=67168&catid=12


Πολύ σωστά τα γράφει!!! No

Μονο σωστα και λιγα εγραψε.
Ασε που ηταν και ευγενικος εγω στην θεση του θα ελεγα ακομα!!!!
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Ο Ελληνικός Τελικός !!!!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Ο Ελληνικός Τελικός !!!!!!

Πεμ Μαρ 03, 2011 1:17 pm
Δηλώσεις μετά τον τελικό:

Λούκας Γιώρκας
«Το πρώτο μέλημα είναι να περάσουμε το μήνυμά μας. Πρέπει μόλις φτάσουμε στη Γερμανία να περάσουμε το μήνυμά μας. Το τραγούδι έχει και ένα πολύ μεγάλο κομμάτι στα αγγλικά, οπότε αυτό είναι εφικτό.»

«Είμαι πολύ ευχαριστημένος με την εμφάνισή μου σήμερα, πώς θα μπορούσα να πω ότι δεν είμαι. Είχα γούρι όλα τα μέλη της ομάδας μας από πίσω.»

«Τώρα ξεκινάει ένας άλλος δρόμος. Ξεκινάει κάτι το οποίο θα είναι μοναδικό και μπορεί να μην το ξαναζήσω. Είμαι πολύ ευτυχισμένος.»



Αντιγόνη Ψυχράμη
«Η βραδιά κύλησε πολύ γρήγορα, δεν κατάλαβα τι έγινε» είπε η Αντιγόνη και εξήγησε πως η ίδια είναι πολύ ευχαριστημένη με την εμφάνισή της: «Δεν έχω καταφέρει ακόμα να δω την χθεσινή βραδιά. Είμαι πολύ ευχαριστημένη όμως με το αποτέλεσμα. Πάντα υπάρχει κάτι καλύτερο, αλλά πιστεύω πως έδωσα όσα περισσότερα μπορούσα.»

«Κανένας δεν γνώριζε, μέχρι τη γενική πρόβα, το πως θα εμφανιστούν οι υπόλοιποι διαγωνιζόμενοι. Νομίζω πως ούτε οι στυλίστες μας ήξεραν το πως θα ήταν το σκηνικό.»



Ελπίδα
«Χθες χάρηκα με το backstage της βραδιάς, έβλεπα παιδιά να αγκαλιάζονται να κάθονται παρέα, να μην υπάρχει ανταγωνισμός. Ήταν η πιο όμορφη εικόνα που είδα χθες.»

«Πάγωσα χθες, ήταν λίγο κρύο. Υπήρχε μία τάση αποστείρωσης και συντηρισμού, ήταν ένα ξένο πράγμα, δεν ενθουσιάστηκα, κρύωσα!»

«Περίμενα τη Νίκη να είναι καλύτερη, δεν ήταν αυτή που περίμενα.»

«Η έκπληξη ήταν η Βαλάντω και χορευτικά η Αντιγόνη Ψυχράμη και οι Τριημιτόνιο, αν και θεωρώ την εμφάνιση τους λίγο φορτωμένη.»

«Ο Λούκας έχει ένα πολύ καλό τραγούδι για την Ελλάδα, τώρα για έξω είναι ή του ύψους ή του βάθους, ή στην 5άδα θα βρεθούμε ή στους 5 τελευταίους! Έχει πολύ ριψοκίνδυνο ήχο.»



Γιώργος Λιάγκας
«Η Νίκη έκανε κάποια φαλτσάκια, κουράστηκε, και πάνω στο χορό το έχασε λίγο.»
«Ο Λούκας είναι ένα παιδί πάρα πολύ ψηλό. Οι ψηλοί άνθρωποι είμαστε λίγο άχαροι στο χορό. Πιστεύω ότι οι χορευτές, οι οποίοι ένδυσαν το κομμάτι του Stereo Mike, θα έπρεπε να χορέψουν λίγο και ζεϊμπέκικο. Δεν ξέρω πώς θα το έκαναν αλλά αυτή είναι η άποψή μου.»

«Μετάνιωσα που είδα τον τελικό και δεν είδα το “50-50” χθες το βράδυ. Θεωρώ πως όλο αυτό το μαύρο πράγμα που βγήκε δεν συμβολίζει την ποιότητα. Έτσι όπως είδα την ανακοίνωση του αποτελέσματος αισθάνθηκα πως ήταν Μεγάλη Παρασκευή. Νόμιζα πως έλειπε μόνο το “Αι Γενεαί Πάσαι. Η Αρώνη είναι μία όμορφη κοπέλα, η οποία παρουσίασε στο επίπεδο της ΕΡΤ.»


Ελένη Μενεγάκη
«Μου θύμιζε παλιά προγράμματα της ΕΡΤ που έβλεπα όταν ήμουν μικρό κοριτσάκι — πολύ μικρό κοριτσάκι. Είναι περίεργο όταν έχεις ζήσει την τηλεόραση με τα σόου και τα προγράμματα να βρεθείς κατευθείαν στο άλλο άκρο. Δεν υπήρχε μεταβατικό στάδιο.»

«Είναι η πρώτη φορά που βλέπω έναν παρουσιαστή να πρέπει να βγάλει το πρόγραμμα τόσο χαμηλά.»





Ωστόσο, ιδιαίτερα απολαυστικός ήταν ο σχολιασμός της διαδικασίας επιλογής της ελληνικής υποψηφιότητας στο Twitter. Ακολουθούν μερικά από τα πιο χαρακτηριστικά tweets εκπροσώπων της ελληνικής σόουμπιζ:



Θέμης Γεωργαντάς:
«Τι είναι αυτό που βλέπω;».

Ελεονώρα Μελέτη:
«Να μου το θυμηθείτε. Οι άδειες καρέκλες στις κερκίδες είναι των δημοσιογράφων της εκπομπής. Θα 'χουν πάει για πατατάκια, γαριδάκια, σάμαλι κ.λπ.».

Άντα Λιβιτσάνου:
«ΟΚ, συγγνώμη, αλλά γελάω».

Ελεονώρα Μελέτη:
«Όλο αυτό που βλέπετε θα το πληρώσετε στο ρεύμα! Αχαχαχαχαχα!!! Επιστροφή στο κερί».

Παύλος Σταματόπουλος:
«Αλλαγή φορέματος η Αρώνη.... Show !!!!».

Κατερίνα Ζαρίφη:
«Μα τι κέφι! Από τον αρραβώνα της ξαδέρφης μου της Πόπης τόοοοσο!».

Σίσσυ Χρηστίδου:
«Είδα κινητά πάνω στα τραπέζια του black room! Ας μην έχουν Τwitter».

Παύλος Σταματόπουλος:
«Το σχόλιά σας έκαναν τη βραδιά πολύ ωραία... Ελπίζω η Αρώνη να μην έχει twitter... Καληνύχτα».

Κατερίνα Ζαρίφη:
«Είχα έναν εφιάλτη: ήταν λέει βραδιά Γιουροβίζιον στην ΕΡΤ, ήταν η Αρώνη, ο Λιντς με κάτι μπανάνες θορυβώδεις, η Κιάρα αδύνατη... Λαχτάρησα!».

avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Ο Ελληνικός Τελικός !!!!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Ο Ελληνικός Τελικός !!!!!!

Πεμ Μαρ 03, 2011 1:45 pm
ε ρε τι έχουμε να ακούσουμε ακόμη...μας έφαγαν τα facebook και τα twitter. Νομίζω ότι καλύτερα ήταν κάτι χρόνια πίσω δεν υπήρχαν όλα αυτά και περιμέναμε μια τηλεόραση ή εφημερίδα για να μάθουμε νέα....τώρα βγαζουμε τα λυσσακά μας στο διαδίκτυο και αποπροσανατολιζόμαστε τελείως...
Εξακολουθώ όμως να είμαι αισιόδοξη για το τραγούδι μας και θα συμφωνήσω σε κάτι σχόλια ή πάτο θα πιάσουμε ή υψηλή θέση. Μέση λύση δεν υπάρχει φέτος !!!!
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Ο Ελληνικός Τελικός !!!!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Ο Ελληνικός Τελικός !!!!!!

Πεμ Μαρ 03, 2011 1:46 pm
http://www.womenonly.gr/loipon/kosmikaarticle.asp?catid=13943&subid=2&pubid=114354762

"Όποιος ρούχο φορεί στου κοτσυφιού το χρώμα ή πόνο έχει στην καρδιά ή συγγενή στο χώμα". Laughing lol!
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Ο Ελληνικός Τελικός !!!!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Ο Ελληνικός Τελικός !!!!!!

Πεμ Μαρ 03, 2011 1:50 pm
Mastiha έγραψε:http://www.womenonly.gr/loipon/kosmikaarticle.asp?catid=13943&subid=2&pubid=114354762

"Όποιος ρούχο φορεί στου κοτσυφιού το χρώμα ή πόνο έχει στην καρδιά ή συγγενή στο χώμα". Laughing lol!
Μαύρη μαυρίλα πλάκωσε, μαύρη σαν καλιακούδα !!! :pirat:
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13985
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Ο Ελληνικός Τελικός !!!!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Ο Ελληνικός Τελικός !!!!!!

Πεμ Μαρ 03, 2011 3:18 pm
Τα αποτελεσματα που διερευσαν ειναι

TELEVOTING
36,0% Loukas Yorkas ft Stereo Mike
18,0% Nikki Ponte
17,8% Antigoni Psichrami
14,0% Triimitonio
11,0% Valanto Trifonos
04,0% kokkina halia

JURY
12 points to Lukas Yorkas
10 points to Antigoni Psichrami
08 points to Nikki Ponte
07 points to Triimitonio
06 points to Valanto Trifonos
05 points to Kokkina Halia

Άρα σύνολο
1.Λούκας 24 βαθμοί
2.Νίκη 18 βαθμοί
3.Αντιγόνη 18 βαθμοί
4.Τριημητόνιο 14 βαθμοί
5.Βαλάντω 12 βαθμοί
6.Κόκκινα χαλιά 10 βαθμοί

Ακόμη και με μια μέτρια εμφάνιση ο Λούκας έκανε περίπατο.
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης