The Greek Forum of Eurovision Song Contest
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πήγαινε κάτω
Master
Master
EuroPresident
EuroPresident
Αριθμός μηνυμάτων : 3324
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2011
Φύλο : Άντρας

Ο Ελληνικός Τελικός !!!!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: Ο Ελληνικός Τελικός !!!!!!

Πεμ Μαρ 03, 2011 4:25 pm
Λοιπόν η χθενισή κηδεία της ερτ τελείωσε!!!!!......Ενα σχόλιο μόνο: Θέλω κάποιος να βγει απο την ερτ και πει με το χέρι στην καρδιά αν θεωρούν τους εαυτούς τους ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ!!!!

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΝΤΡΟΠΗ ΠΙΑ....ΔΗΛΑΔΗ ΠΙΑ ΚΟΥΛΤΑΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΕΚΠΡΟΣΩΠΕΙΤΕ??? Τις φτύνιας,της κακογουστιάς,του ερασιτεχνισμού??? ΝΤΡΟΠΗ ΣΑΣ ΕΡΤ...ΝΤΡΟΠΗ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΜΠΟΓΙΑ ΠΟΥ ΕΠΕΒΛΕΠΕ ΤΟ ΟΛΟ ΠΡΑΓΜΑ, ΣΤΟΝ Κο Χυτήρη που τον διόρισε ο πολλά υποσχόμενος Υπουργος Πολιτισμού Κος Γερουλάνος για να επιβλέπει τυχόν σπατάλες!!!!

Η Καλαισθησία και η ομορφιά ενός πράγματος δεν έχει να κάνει με λεφτά έχει να κάνει με ΔΙΑΘΕΣΗ!!!!!!!!!!!!!!!

Κοροιδεύουμε το Fyrom για την κακογουστιά του και για τους εθνικούς τελικούς του και μια απο ίδια κάναμε!!!! ΝΤΡΟΠΗ ΣΑΣ Κουλτουριάδηδες της τσέπης!!!!!!!!


Ας στηρίξουμε όσο μπορούμε τον Λούκα μιας και αυτός επιλέχθηκε και ας προσπαθήσουμε να περισώσουμε 'οτι περισσότερα μπορούμε!!!! Το κομμάτι θέλει πολύ δουλειά και απο παρουσία και φωνητικά.....ελπίζω ότι στην σκηνή της Γερμανίας θα δούμε κάτι τελείως διαφορετικό....Ας το αναλάβει το όλο θέμα η εταιρεία του Λούκα μπας και βοηθήσει σε κάτι!!!



Mr. Curiosity
Mr. Curiosity
Αριθμός μηνυμάτων : 772
Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2011
Φύλο : Άντρας ΧιούμορNo, you didn't!

Ο Ελληνικός Τελικός !!!!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: Ο Ελληνικός Τελικός !!!!!!

Πεμ Μαρ 03, 2011 5:17 pm
^προφανώς όλα η εταιρεία του θα τα ετοιμάσει (και πληρώσει) όπως και έγινε με τον Αλκαίο πέρσι.

Ο Ελληνικός Τελικός !!!!!! - Σελίδα 4 Dci3651

Από την χθεσινή βραδιά. Στα δεξιά είναι η Ελεάνα Βραχάλη και ο Γιάννης Χριστοδουλόπουλος.


Ασχολίαστο!
Ο Ελληνικός Τελικός !!!!!! - Σελίδα 4 Ert15 Laughing
avatar
????????
Επισκέπτης

Ο Ελληνικός Τελικός !!!!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: Ο Ελληνικός Τελικός !!!!!!

Πεμ Μαρ 03, 2011 6:01 pm
κι ο Πουλοπουλος ΜΟΥ στη φωτογραφια!!!

κουτσι κουτσι κουτσι το μωρακι μου εμφανιστηκε!!!


με την τσαντουλα του στον ωμο, ολο χαρη και τσαχπινια!

αχου το!!!

Ι I love you POYLOPOULOS !
avatar
????????
Επισκέπτης

Ο Ελληνικός Τελικός !!!!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: Ο Ελληνικός Τελικός !!!!!!

Πεμ Μαρ 03, 2011 6:06 pm
η πρωτες αντιδρασεις των φανσ στο esctoday.


Greece: How much do you like Watch my dance?

•1 (63.2 %)
•12 (10.5 %)
•10 (5.3 %)
•8 (5.3 %)
•7 (5.3 %)
•4 (5.3 %)
•5 (5.3 %)
•3 (0 %)
•2 (0 %)
•6 (0 %)


θα χει γελιο φετος!


Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13987
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Ο Ελληνικός Τελικός !!!!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: Ο Ελληνικός Τελικός !!!!!!

Πεμ Μαρ 03, 2011 6:33 pm
fanis1972 έγραψε:κι ο Πουλοπουλος ΜΟΥ στη φωτογραφια!!!

κουτσι κουτσι κουτσι το μωρακι μου εμφανιστηκε!!!


με την τσαντουλα του στον ωμο, ολο χαρη και τσαχπινια!

αχου το!!!

Ι I love you POYLOPOULOS !
Aν δεν τον ανεφερες δεν θα το παρατηρουσα!
Μα πώς καταφερε και τρυπωσε?Ηταν για πολυ εκλεκτους αποτι καταλαβα οι θεσεις..!
Mr. Curiosity
Mr. Curiosity
Αριθμός μηνυμάτων : 772
Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2011
Φύλο : Άντρας ΧιούμορNo, you didn't!

Ο Ελληνικός Τελικός !!!!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: Ο Ελληνικός Τελικός !!!!!!

Πεμ Μαρ 03, 2011 6:39 pm
Masilnto έγραψε:
Μα πώς καταφερε και τρυπωσε?Ηταν για πολυ εκλεκτους αποτι καταλαβα οι θεσεις..!

αλίμονο να μην ήταν, τόσοι eurofans ήταν!! ο Πουλόπουλος εκτός από eurofan είναι στην εκπομπή του Φώτη και της Μαρίας στο Star και εκείνος ο χώρος που τον είδες ήταν για τους fans ΚΑΙ τους δημοσιογράφους.
avatar
????????
Επισκέπτης

Ο Ελληνικός Τελικός !!!!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: Ο Ελληνικός Τελικός !!!!!!

Πεμ Μαρ 03, 2011 6:48 pm
Mr Curiosity έγραψε:
Masilnto έγραψε:
Μα πώς καταφερε και τρυπωσε?Ηταν για πολυ εκλεκτους αποτι καταλαβα οι θεσεις..!

αλίμονο να μην ήταν, τόσοι eurofans ήταν!! ο Πουλόπουλος εκτός από eurofan είναι στην εκπομπή του Φώτη και της Μαρίας στο Star και εκείνος ο χώρος που τον είδες ήταν για τους fans ΚΑΙ τους δημοσιογράφους.


και ο Μπουλοπουλος ειναι 2 σε 1

φαν + δημοσιογραφοσ



I I love you POULOPOULOS
peggy
peggy
Αριθμός μηνυμάτων : 834
Ημερομηνία εγγραφής : 03/03/2011
Ηλικία : 48
Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορHTAN ΕΝΑΣ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ!

Ο Ελληνικός Τελικός !!!!!! - Σελίδα 4 Empty Hello there...

Πεμ Μαρ 03, 2011 7:00 pm
Thanks HI for giving me the link...
I was looking for ERT's forum but I couldn't find it anywhere...
But THIS is the first post...

I'll just say... I'm glad to meet you again...
(You'll see all my complaints at the next posts...)
cst003
cst003
Αριθμός μηνυμάτων : 710
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2011
Φύλο : Άντρας Τόπος : Athens

Ο Ελληνικός Τελικός !!!!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: Ο Ελληνικός Τελικός !!!!!!

Πεμ Μαρ 03, 2011 7:18 pm
peggy έγραψε:Thanks HI for giving me the link...
I was looking for ERT's forum but I couldn't find it anywhere...
But THIS is the first post...

I'll just say... I'm glad to meet you again...
(You'll see all my complaints at the next posts...)
Kalws thn!
Ki egw prospa8hsa xtes na se "kalesw", mallon xwris epityxia! xaxaxa
Kalws hr8es kai pali! Very Happy
cst003
cst003
Αριθμός μηνυμάτων : 710
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2011
Φύλο : Άντρας Τόπος : Athens

Ο Ελληνικός Τελικός !!!!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: Ο Ελληνικός Τελικός !!!!!!

Πεμ Μαρ 03, 2011 7:21 pm
fanis1972 έγραψε:η πρωτες αντιδρασεις των φανσ στο esctoday.


Greece: How much do you like Watch my dance?

•1 (63.2 %)
•12 (10.5 %)
•10 (5.3 %)
•8 (5.3 %)
•7 (5.3 %)
•4 (5.3 %)
•5 (5.3 %)
•3 (0 %)
•2 (0 %)
•6 (0 %)


θα χει γελιο φετος!


Oi φαν της Πόντε Κατακεραυνώνουν το Γιώργα. Άλλωστε το ποσοστό μίσους 63,2% είναι ΙΔΙΟ ΚΑΙ ΑΠΑΡΑΛΛΑΧΤΟ με το ποσοστό λατρείας για τη Νίκκι στο πολ του esctoday.
Καμμία έκπληξη δηλαδή! Μη μασάτε. Very Happy
Master
Master
EuroPresident
EuroPresident
Αριθμός μηνυμάτων : 3324
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2011
Φύλο : Άντρας

Ο Ελληνικός Τελικός !!!!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: Ο Ελληνικός Τελικός !!!!!!

Πεμ Μαρ 03, 2011 7:25 pm



Δεν μας βλέπω καλά φέτος.......Αχ ααααχ!!!

peggy
peggy
Αριθμός μηνυμάτων : 834
Ημερομηνία εγγραφής : 03/03/2011
Ηλικία : 48
Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορHTAN ΕΝΑΣ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ!

Ο Ελληνικός Τελικός !!!!!! - Σελίδα 4 Empty ΑΙΣΧΟΣ, ΑΙΣΧΟΣ, ΑΙΣΧΟΣ!!! ΝΤΡΟΠΗ ΣΤΗΝ ΕΡΤ...

Πεμ Μαρ 03, 2011 7:28 pm
Γύρισε το διαγωνισμό 3 δεκαετίες πίσω με αυτή την ΑΙΣΧΡΑ ΞΕΝΕΡΩΤΗ & ΒΑΡΕΤΗ βραδιά!!!
(Tην οποία απ' ότι άκουσα την πληρώσαμε ΠΙΟ ακριβά από την περσινή που - τουλάχιστον - ήταν ΑΞΙΟΠΡΕΠΗΣ)
Μου θύμησε τους τελικούς της Αλβανίας, τα πρώτα χρόνια συμμετοχής της στο διαγωνισμό...
ΤΟΣΟ ΧΑΛΙΑ!!! Sad Sad Sad

Από που να ξεκινήσω???

Τα ξεχωριστά στούντιο, που τα παιδιά τραγούδουσαν σε ένα παγερό ΑΔΕΙΟ χώρο??? Shocked

Την γουρουνοκεφαλή pig από τον ΑΣΧΕΤΟ (με το διαγωνισμό) νεαρό ??? ΞΕΚΑΡΦΩΤΟΣ τελείως... Τι ήταν ΤΟΥΤ'?
Μήπως μας προετοιμάζουν προς τα που θέλουν να το πάνε του χρόνου???
Αν δεν μας αποσύρουν, δηλαδή... ΑΙΣΧΟΣ!

Την κρυόπλαστη και διεκπεραιωτική παρουσίαση της κ. Αρώνη, με τους τεράστιους, βαρετούς και χωρίς ίχνος έμπνευσης μονολόγους που της είχαν ετοιμάσει ή τις ΗΛΙΘΙΕΣ ερωτήσεις στους ξένους υποψηφίους? affraid
Κοπέλα μου, άμα ΔΕΝ μπορείς, ΑΣΤΟ καλύτερα... Που ξαναείδατε παρουσιαστή να βάζει συνέχεια το δάχτυλο μπροστά στο στόμα (OK, καλή μου, το είδαμε το δαχτυλίδι σου, ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ!), και κλείνοντας την βραδιά να "σπάει" και τα δάχτυλα on camera? Shocked
ΠΙΟ ΦΑΝΕΡΑ δε μπορούσε να μας δείξει η κ. Αρώνη πόσο ανακουφίστηκε που διεκπαιρέωσε την ΑΓΓΑΡΕΙΑ που της φόρτωσαν!
Μέχρι και την Μπόκοτα νοστάλγησα!!! (Που όσοι είναι παλιοί θα θυμούνται την άποψη μου για τη θεία Δάφνη!) Μπορεί να το έπαιζε ξερόλας και να πέταγε και ουκ ολίγες κοτσάνες, αλλά τουλάχιστον το "ένοιωθε" το θέμα...

ΝΑ ΜΑΣ ΣΥΓΧΩΡΕΙΤΕ ΚΥΡΙΑ ΑΡΩΝΗ ΠΟΥ ΣΑΣ ΥΠΟΒΑΛΛΑΜΕ ΣΕ ΤΕΤΟΙΑ ΔΟΚΙΜΑΣΙΑ...

Να συνεχίσω με το αμήχανο κοινό που το είχαν απλά χειροκροτητές? Και πως να μην ήταν αμήχανοι οι άνθρωποι, που τους είχαν σε έναν άδειο χώρο με video wall? Γιατί το δεχτήκατε αυτό???

Οι ΜΟΝΕΣ καλές στιγμές της βραδιάς (πέρα από το διαγωνιστικό κομμάτι), τα παιδιά να τραγουδάνε όλα μαζί και η "ανταπόκριση" από το "green room" με τους καλλιτέχνες να εκφράζουν τα συναισθήματά τους με τραγούδια...
Ο Τυπάκος εκεί (δε θυμάμαι το όνομα του) κάτι προσπάθησε να κάνει για να ζεστάνει λίγο την ατμόσφαιρα...
Τουλάχιστον δεν έδειχνε βαριεστημένος και ... ενοχικός! Embarassed

Θα έπρεπε να ΝΤΡΕΠΟΝΤΑΙ εκεί στην ΕΡΤ για το πως υποβίβασαν ένα από τα ΠΙΟ ΚΕΡΔΟΦΟΡΑ προγράμματα του καναλιού... ΔΕΝ ήταν ανάγκη να είναι ακριβή η παραγωγή, μπορούσε να είναι φτηνή ΚΑΙ καλή (π.χ. κάτι παρόμοιο με πέρσι), ΟΧΙ ΦΤΗΝΙΑΡΙΚΗ Evil or Very Mad όπως την κατάντησαν...

Το πρόγραμμα, όμως, είναι κερδοφόρο γιατί "τραβάει" τον κόσμο. Όταν ακόμη και αυτούς που παρακολουθούν τον διαγωνισμό χρόνια τους κάνεις να βαρεθούν και να παρακαλάνε να τελειώσει, περιμένοντας απλά να δούνε ποιο τραγούδι κέρδισε, το πρόγραμμα θα πάψει να είναι κερδοφόρο...
Αλλά μήπως, τελικά, αυτός είναι ο απώτερος σκοπός? Ο Ελληνικός Τελικός !!!!!! - Σελίδα 4 3360738450
Είναι γνωστό ότι ο - τάχα μου ποιοτικός - κ. Γερουλάνος θέλει να το κόψει το πρόγραμμα, και όσο έχει κέρδη, τα χέρια του είναι δεμένα!

Ξέρετε κάτι, όμως, κ. υπουργέ?
ΤΗΝ ΕΧΕΙ Η ΨΥΧΗ ΜΑΣ ΤΗ ΦΩΤΙΑ!!!
ΔΕ θα σας περάσει!

Και να περάσω σε αυτά που ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ θα έπρεπε να συζητάμε αυτή τη στιγμή...
Τους συμμετέχοντες...
Όλοι τους ήταν ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΙ φωνητικά... Και αν αναλογιστούμε και το ότι τραγουδούσαν σε ένα άδειο και κρύο στούντιο ή προσπάθειά τους ήταν πραγματικά διπλά αξιέπαινη...
Νομίζω πως όλοι οι συμμετέχοντες κέρδισαν από κάτι με τη συμμετοχή τους στο διαγωνισμό...

Ο μόνος που ίσως να βγει "χαμένος" είναι ο Λούκας, ΑΝ δεν αλλάξουν την παρουσίαση του κομματιού!
Έχει διαφορά να πας όντως με το κεφάλι ψηλά και αξιοπρέπεια, και να φέρεις ένα άσχημο αποτέλεσμα γιατί το άκουσμα ήταν too risky for EU ears, από το να συναγωνίζεσαι την παρουσίαση του Ρακιτζή!


Κόκκινα Χαλιά... Come wth me
Όπως το περίμενα, όχι πολύ "δυνατό" για να σε παρασύρει και να θες να "Go with them" αλλά πολύ ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΣ...

Βαλάντο.. The Time is Now

Δεν ξέρω αν έφταιγε η τηλεόραση μου, αλλά στην αρχή του κομματιού ο ήχος ήταν ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ (ο ήχος, ΟΧΙ η φωνή)... Πρόλ' αυτά η Βαλάντο απέδειξε ότι μπορεί και υπο πίεση να δείξει την ΦΩΝΑΡΑ που έχει... Πολύ ωραία και η εμφάνιση της... Μάλλον η τρίτη της προσπάθεια θα είναι η ... τυχερή! "The time was NOT now"!

Τριημιτόνιο... Χαμογέλα!
Πραγματικά, χαμογέλασα. Αν και είχα φοβηθεί το οπτικό αποτέλεσμα όταν άκουσα πως επι σκηνής θα βγουν μπάλες, κορίνες & κορδέλες, τελικά ήταν ΠΟΛΥ αρμονικά "δεμένα"... Μπράβο στα κορίτσια της ρυθμικής, μπράβο και στα παιδιά και ας μην ... "χαμογέλασαν" στο τέλος.

Αντιγόνη... Ιt’s all Greek to me
"It was very Greek" ... pronouncation! Αλλά πολύ καλό σαν χροιά φωνής και χορευτικό... Η κοπέλα, γενικά, το έχει... Ίσως την επόμενη φορά να προσπαθήσει με κάτι πιο ... Greek!

Λούκας Γιώρκας feat. Stereo Mike... Watch my dance
Το αγαπημένο μου κομμάτι, μέχρι τη στιγμή του τελικού!
Γιατί στον τελικό, το μόνο που ΔΕΝ ήθελα να κάνω ήταν να "watch their dance"...
Ο Ελληνικός Τελικός !!!!!! - Σελίδα 4 3360738450 Και τελικά ήταν Λούκας Γιώρκας feat. Stereo Mike ή Stereo Mike feat. Λούκας Γιώρκας? Ο Ελληνικός Τελικός !!!!!! - Σελίδα 4 3360738450
Η πιο ΚΙΤΣ χορογραφία της βραδιάς, σε ένα κομμάτι που θα έπρεπε να επενδύσει σε αυτό το ρημάδι το DANCE!
Είναι δυνατόν να βγάζει τέτοια ΨΥΧΗ αυτό το παληκάρι, καί την ώρα που χορεύει ΖΕΙΜΠΕΚΙΚΟ ο άλλος πίσω να κάνει σβούρες???
Και ο σκηνοθέτης να κάνει focus στις σβούρες και να αφήνει το ΖΕΙΜΠΕΚΙΚΟ σε δεύτερο πλάνο?
Για όνομα του Θεού και της Παναγίας...
Ποιανού ήταν αυτή η έμπνευση...
Η χορογραφία αυτή ΚΑΤΕΣΤΡΕΨΕ το κομμάτι, πρέπει να ΑΛΛΑΞΕΙ επειγόντως, γιατί προβλέπω ΑΓΡΙΟ πάτο...
Και θα είναι ΚΡΙΜΑ γιατί το κομμάτι είναι καλό, ο Λούκας το απέδωσε πολύ καλά ΚΑΙ φωνητικά ΚΑΙ σαν ερμηνία... Αν και φαινόταν αγχωμένος... Στην δεύτερη παρουσίαση ήταν ΠΟΛΥ πιο άνετος...
Την ώρα του Hip Hop να κάνουν όσες τούμπες θέλουν (αν ούτε κι εκεί θα τις προτιμούσα...), αλλά στο καθαρό 9/8 μέρος του τραγουδιού ας αφήσουν τα ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΙΛΙΚΙΑ, να βάλουν κάποιον να χορέψει ΖΕΙΜΠΕΚΙΚΟ!!! Πραγματικό και ΑΝΤΡΙΚΙΟ ζειμπέκικο...
Ή να αφήσουν του Λούκας να χορέψει ΜΟΝΟΣ του...
Μια χαρά τα κατάφερε ΚΑΙ στο σημείο που χόρεψε... ΟΚ, δεν είναι χορευτής αλλά ήταν αξιοπρεπές...

Είναι δυνατόν σχεδόν σε όλο το κομμάτι ο τραγουδιστής σου, να είναι σε δεύτερο πλάνο?

Η παρουσίαση του κομματιού από τον Φεβρουάριο, στο βίντεο μόνο με τον Λούκας & τον Stero Mike ήταν ΣΑΦΩΣ πολύ καλύτερη, και ας ΜΗΝ είχε κουνηθεί από τη θέση του ο Λούκας...
http://eurovision.ert.gr/images/stories/video/05_watch_my_dance.flv

Ο 2μετρος Λούκας φαινόταν επιβλητικός όπως είναι και το κομμάτι, και ο Stereo Mike καταγγελτικός (όπως είναι και οι στίχοι που ραπάρει) και όχι ο βασιλιάς του τσίρκου...bounce jocolor bounce clown bounce

ΚΑΠΩΣ ΕΤΣΙ πρέπει να είναι το στήσιμο επί σκηνής γι ΑΥΤΟ το κομμάτι...Wink
Με μόνη παρέμβαση στη ΓΕΦΥΡΑ του κομματιού...
Με πραγματικό ζεϊμπέκικο και όχι κακέκτυπα, τούμπες ή σπιναρίσματα...

Που το κατάντησαν
"Το κεφάλι χαμηλά και τα δαχτυλάκια ανοιχτά... (για τα φάσκελα)

Την έχει η ψυχή μου τη φωτιά, το κεφάλι μου ανάποδα γυρνά!:arrow:
Με τα χεράκια μου ωραία περπατώ, Και αν πέσω εγώ, σιγά μη σηκωθώ!"

lol!

Nikki Ponte... I Don’t Wanna Dance
Το καλύτερο ΣΥΝΟΛΟ της βραδιάς. ΑΥΤΗ η χορογραφία (παρά τα χάλια κουστούμια) ταίριαζε με το κομμάτι και φωνητικά ήταν πάρα πολύ καλό... Με έκανε να διαφωνώ μαζί της γιατί το αίσθημα που μου δημιούργησε ήταν "I DO want to dance"... Μπορεί να μην το χορέψουμε στη Γερμανία, αλλά σίγουρα θα ... χορευτεί ΠΟΛΥ το κομμάτι...

ΑΝ ψήφιζα (γιατί αρνήθηκα να δώσω στην ΕΡΤ έστω κι ένα ΛΕΠΤΟ μετά από αυτή την χάλια βραδιά - ήταν η ΠΡΩΤΗ φορά που δεν ψήφισα σε Ελληνικό τελικό. Πάντα μοιράζω τα sms μου σε 2-3 τραγούδια που μου αρέσουν περισσότερο) θα διατηρούσα τους top 3 που είχα από πριν αλλά με διαφορετική σειρά στους 2 πρώτους...

3 sms --> I Don’t Wanna Dance (είχε το ... "Χ")
2 sms --> Watch my dance (γιατί ξενέρωσα με τη χορογραφία)
1 sms --> The Time is Now (φοβερή ερμηνία)
---
Ιt’s all Greek to me (με ξεσήκωσε, αλλά αυτή η προφορά "χτύπαγε" λίγο)
Χαμογέλα (Όντως χαμογέλασα - και χρειαζόταν μετά από αυτη την προχειρότητα της ΕΡΤ)
Come wth me (Sorry, έχω κανονίσει να ... παρακολουθήσω ένα χορό - που ελπίζω να τον αλλάξουν! Suspect )
peggy
peggy
Αριθμός μηνυμάτων : 834
Ημερομηνία εγγραφής : 03/03/2011
Ηλικία : 48
Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορHTAN ΕΝΑΣ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ!

Ο Ελληνικός Τελικός !!!!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: Ο Ελληνικός Τελικός !!!!!!

Πεμ Μαρ 03, 2011 7:33 pm
cst003 έγραψε:
peggy έγραψε:Thanks HI for giving me the link...
I was looking for ERT's forum but I couldn't find it anywhere...
But THIS is the first post...

I'll just say... I'm glad to meet you again...
(You'll see all my complaints at the next posts...)
Kalws thn!
Ki egw prospa8hsa xtes na se "kalesw", mallon xwris epityxia! xaxaxa
Kalws hr8es kai pali! Very Happy
Γεια χαρά!!!

Σας τα έγραψα "μαζεμένα"...
ΕΡΩΤΗΣΗ... who is the owner of this forum?
Is it ERT or just fans?
sonia10
sonia10
Αριθμός μηνυμάτων : 406
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Ο Ελληνικός Τελικός !!!!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: Ο Ελληνικός Τελικός !!!!!!

Πεμ Μαρ 03, 2011 7:38 pm
Μολις τωρα στο <<Φωτη και Μαρια>> λενε οτι στη Ερτ εχει παρει μεγαλη διασταση το χαλι του χθεσινου τελικου με αποτελεσμα την παραιτηση του προεδρου της Ερτ.
Τωρα αληθεια λενε πλακα κανουν δεν ξερω.
Master
Master
EuroPresident
EuroPresident
Αριθμός μηνυμάτων : 3324
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2011
Φύλο : Άντρας

Ο Ελληνικός Τελικός !!!!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: Ο Ελληνικός Τελικός !!!!!!

Πεμ Μαρ 03, 2011 7:39 pm
sonia10 έγραψε:Μολις τωρα στο <<Φωτη και Μαρια>> λενε οτι στη Ερτ εχει παρει μεγαλη διασταση το χαλι του χθεσινου τελικου με αποτελεσμα την παραιτηση του προεδρου της Ερτ.
Τωρα αληθεια λενε πλακα κανουν δεν ξερω.


scratch scratch scratch

Ας παραιτηθούνε όλοι εκει που δούλεψαν για αυτο το έκτρωμα....Καραγκιόζηδες!!!!!!!!!!!
peggy
peggy
Αριθμός μηνυμάτων : 834
Ημερομηνία εγγραφής : 03/03/2011
Ηλικία : 48
Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορHTAN ΕΝΑΣ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ!

Ο Ελληνικός Τελικός !!!!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: Ο Ελληνικός Τελικός !!!!!!

Πεμ Μαρ 03, 2011 7:46 pm
Master έγραψε:
sonia10 έγραψε:Μολις τωρα στο <<Φωτη και Μαρια>> λενε οτι στη Ερτ εχει παρει μεγαλη διασταση το χαλι του χθεσινου τελικου με αποτελεσμα την παραιτηση του προεδρου της Ερτ.
Τωρα αληθεια λενε πλακα κανουν δεν ξερω.


scratch scratch scratch

Ας παραιτηθούνε όλοι εκει που δούλεψαν για αυτο το έκτρωμα....Καραγκιόζηδες!!!!!!!!!!!
Σιγά μην παραιτήθηκε κανείς...

ΔΕΝ έχουν παραιτηθεί για τόσα άλλα σε αυτή τη χώρα... Θα παραιτηθούν για το τηλεοπτικό χάλι???

ΠΛΑΚΑ κάνουν...
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13987
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Ο Ελληνικός Τελικός !!!!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: Ο Ελληνικός Τελικός !!!!!!

Πεμ Μαρ 03, 2011 7:57 pm
Kαλως ηρθες peggy!
peggy
peggy
Αριθμός μηνυμάτων : 834
Ημερομηνία εγγραφής : 03/03/2011
Ηλικία : 48
Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορHTAN ΕΝΑΣ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ!

Ο Ελληνικός Τελικός !!!!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: Ο Ελληνικός Τελικός !!!!!!

Πεμ Μαρ 03, 2011 7:58 pm
Masilnto έγραψε:Kαλως ηρθες peggy!
Καλώς σας βρήκα...
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Ο Ελληνικός Τελικός !!!!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: Ο Ελληνικός Τελικός !!!!!!

Πεμ Μαρ 03, 2011 8:13 pm
Καλώς ήρθες Peggy!!!


Δε συμφωνώ καθόλου μαζί σου σχετικά με τη φωνητική απόδοση του Λούκα και της Νίκης!!! Ειδικά η δεύτερη έκανε όλα εκείνα που δεν πρέπει να κάνει ένας τραγουδιστής, φάλτσαρε, βγήκε εκτός τόνου, στις ψιλές νότες η φωνή της έχανε όγκο και στο τέλος έκανε και ένα ωραιότατο κοκκοράκι!!! Ο Λούκας απο την άλλη, το φώναζε το τραγούδι, τελάλης!!!
Για μένα δεν ήταν καλοί....... Neutral
peggy
peggy
Αριθμός μηνυμάτων : 834
Ημερομηνία εγγραφής : 03/03/2011
Ηλικία : 48
Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορHTAN ΕΝΑΣ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ!

Ο Ελληνικός Τελικός !!!!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: Ο Ελληνικός Τελικός !!!!!!

Πεμ Μαρ 03, 2011 8:21 pm
Mastiha έγραψε:Καλώς ήρθες Peggy!!!


Δε συμφωνώ καθόλου μαζί σου σχετικά με τη φωνητική απόδοση του Λούκα και της Νίκης!!! Ειδικά η δεύτερη έκανε όλα εκείνα που δεν πρέπει να κάνει ένας τραγουδιστής, φάλτσαρε, βγήκε εκτός τόνου, στις ψιλές νότες η φωνή της έχανε όγκο και στο τέλος έκανε και ένα ωραιότατο κοκκοράκι!!! Ο Λούκας απο την άλλη, το φώναζε το τραγούδι, τελάλης!!!
Για μένα δεν ήταν καλοί....... Neutral
Δεν τα είπα και αψεγάδιαστα καλέ...
Laughing

Με τον Λούκας ίσως να μην κατάλαβα τις υπερβολές επειδή μου άρεσε πολύ ο ΤΡΟΠΟΣ και απο την άλλη με είχε ξενερώσει ΑΦΑΝΤΑΣΤΑ αυτό που έβλεπα επί σκηνής...

Για τη Νίκη, το άκουσα και από άλλους αλλά εμένα δε μου φάνηκαν τα φάλτσα...

Μπορεί να φταίει και η απελπισία από την όλη βραδιά - αριστούργημα, που προσπαθούσα να "κρατηθώ από κάπου"...
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Ο Ελληνικός Τελικός !!!!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: Ο Ελληνικός Τελικός !!!!!!

Πεμ Μαρ 03, 2011 8:25 pm
peggy έγραψε:
Μπορεί να φταίει και η απελπισία από την όλη βραδιά - αριστούργημα!

Πολύ πιθανό!!! lol!

Αλλά ας μην το πιάσω αυτό το θέμα, είπαμε τόοοοοοοοοσα πολλά εχθές στο τσατ!!! Laughing
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Ο Ελληνικός Τελικός !!!!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: Ο Ελληνικός Τελικός !!!!!!

Πεμ Μαρ 03, 2011 8:35 pm
Στην κάμερα της εκπομπής «Κους Κους» μίλησε λίγη ώρα μετά το τέλος του ελληνικού τελικού της Eurovision η παρουσιάστρια της βραδιάς Λένα Αρώνη.

«Ήταν ένας ιδιαίτερος μήνας για μένα — όπως και για τα παιδιά φαντάζομαι. Θα τον θυμάμαι για πάντα» είπε η παρουσιάστρια της Δημόσιας τηλεόρασης. «Ήταν ένα project συγκεκριμένο σε μια πολύ συγκεκριμένη χρονιά που η ΕΡΤ ήθελε να αλλάξει λίγο τη φυσιογνωμία αυτού του πράγματος» συνέχισε.

Όσο για το τραγούδι του Λούκα Γιώρκα και του Stereo Mike που τελικά επιλέχθηκε: «Ήταν από τα αγαπημένα μου» είπε, ενώ όταν ρωτήθηκε αν η ίδια ψήφισε το συγκεκριμένο κομμάτι, απάντησε: «Κοίταξε, δεν έχω ψηφίσει ποτέ, δεν έχω μπει σε αυτή τη λογική. (…) Σου λέω και πάλι ότι ήταν από τα αγαπημένα μου. Μου άρεσε ο ελληνικός στίχος, μου άρεσε και η μουσική που είναι ένα στίγμα ελληνικό. Μου αρέσει σε τέτοιες διοργανώσεις να μη χάνεται το στίγμα κάθε χώρας. Τώρα, αν αυτό μπορεί να πουλήσει ή να “πιάσει”, δεν με αφορά».

Τέλος, σχετικά με το αποτέλεσμα της διοργάνωσης: «Δεν υπάρχει περίπτωση εγώ να κρίνω το αποτέλεσμα. Είμαι πολύ μέσα σε αυτό. Είμαι το υποκείμενο αυτής της ιστορίας. Η δουλειά θα κριθεί και υπάρχουν άλλοι για να την κρίνουν» είπε αρχικά, και σχετικά με όσους χαρακτήρισαν τη βραδιά βαρετή, απάντησε: «Δεν ξέρω, δεν την είδα. Ήμουν μέσα σε αυτή».
peggy
peggy
Αριθμός μηνυμάτων : 834
Ημερομηνία εγγραφής : 03/03/2011
Ηλικία : 48
Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορHTAN ΕΝΑΣ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ!

Ο Ελληνικός Τελικός !!!!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: Ο Ελληνικός Τελικός !!!!!!

Πεμ Μαρ 03, 2011 8:52 pm
Mastiha έγραψε:Στην κάμερα της εκπομπής «Κους Κους» μίλησε λίγη ώρα μετά το τέλος του ελληνικού τελικού της Eurovision η παρουσιάστρια της βραδιάς Λένα Αρώνη.

«Ήταν ένας ιδιαίτερος μήνας για μένα — όπως και για τα παιδιά φαντάζομαι. Θα τον θυμάμαι για πάντα» είπε η παρουσιάστρια της Δημόσιας τηλεόρασης. «Ήταν ένα project συγκεκριμένο σε μια πολύ συγκεκριμένη χρονιά που η ΕΡΤ ήθελε να αλλάξει λίγο τη φυσιογνωμία αυτού του πράγματος» συνέχισε.
Και ο σνομπισμός της ΞΙΝΗΣ κ. Αρώνη συνεχίζεται!!!
Ο Ελληνικός Τελικός !!!!!! - Σελίδα 4 3360738450 "αυτού του πράγματος" Ο Ελληνικός Τελικός !!!!!! - Σελίδα 4 3360738450

Αι στα τσακίδια κυρά μου!!!

Mastiha έγραψε:
Όσο για το τραγούδι του Λούκα Γιώρκα και του Stereo Mike που τελικά επιλέχθηκε: «Ήταν από τα αγαπημένα μου» είπε, ενώ όταν ρωτήθηκε αν η ίδια ψήφισε το συγκεκριμένο κομμάτι, απάντησε: «Κοίταξε, δεν έχω ψηφίσει ποτέ, δεν έχω μπει σε αυτή τη λογική. (…) Σου λέω και πάλι ότι ήταν από τα αγαπημένα μου. Μου άρεσε ο ελληνικός στίχος, μου άρεσε και η μουσική που είναι ένα στίγμα ελληνικό. Μου αρέσει σε τέτοιες διοργανώσεις να μη χάνεται το στίγμα κάθε χώρας. Τώρα, αν αυτό μπορεί να πουλήσει ή να “πιάσει”, δεν με αφορά».

Τς τς τς... Δε μπορεί να αφορά την αυτού μεγαλειότητα, δημόσια υπάλληλο, το αν το τραγούδι που επιλέχτηκε θα "πουλήσει"...
Έδώ δεν την ενδιέφερε να "πουλήσει" η εκπομπή που παρουσίαζε, κι έκανε τα πάντα για να πάει άπατη!!!

Mastiha έγραψε:
Τέλος, σχετικά με το αποτέλεσμα της διοργάνωσης: «Δεν υπάρχει περίπτωση εγώ να κρίνω το αποτέλεσμα. Είμαι πολύ μέσα σε αυτό. Είμαι το υποκείμενο αυτής της ιστορίας. Η δουλειά θα κριθεί και υπάρχουν άλλοι για να την κρίνουν» είπε αρχικά, και σχετικά με όσους χαρακτήρισαν τη βραδιά βαρετή, απάντησε: «Δεν ξέρω, δεν την είδα. Ήμουν μέσα σε αυτή».

Ήμουν μέσα σε αυτήν, αλλά δεν κατάλαβα τι γινόταν...
Θα φταίει που είχα κοιμηθεί και η ίδια από τη βαρεμάρα!
Πάλι, καλά πάντως που τουλάχιστον κατάλαβε ΤΙ είναι... Laughing Laughing Laughing
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Ο Ελληνικός Τελικός !!!!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: Ο Ελληνικός Τελικός !!!!!!

Πεμ Μαρ 03, 2011 9:11 pm
Να και κάποιος που έμεινε ευχαριστημένος!!!
http://entertainment.in.gr/html/ent/928/ent.101928.asp

Suspect affraid What a Face
peggy
peggy
Αριθμός μηνυμάτων : 834
Ημερομηνία εγγραφής : 03/03/2011
Ηλικία : 48
Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορHTAN ΕΝΑΣ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ!

Ο Ελληνικός Τελικός !!!!!! - Σελίδα 4 Empty Απ: Ο Ελληνικός Τελικός !!!!!!

Πεμ Μαρ 03, 2011 9:17 pm
Mastiha έγραψε:Να και κάποιος που έμεινε ευχαριστημένος!!!
http://entertainment.in.gr/html/ent/928/ent.101928.asp

Suspect affraid What a Face


Βεβαίως, δεν πρέπει να παραλείψουμε να αναφέρουμε την εμφάνιση-έκπληξη του σαξοφωνίστα David Lynch, που ήταν μία ευχάριστη μουσική νότα, και να δώσουμε τα συγχαρητήριά μας στον Δημήτρη Μητροπάνο που αποδείχθηκε καλός δάσκαλος, καθώς τα λίγα, έστω, βήματα του Λούκας ήταν ολόσωστα και στον Κωνσταντίνο Ρήγο για τη χορογραφία του.

Ε, ΑΦΟΥ ανήκει στο δυναμικό του ΔΟΛ, και του άρεσε και το ΤΣΙΡΚΟ ΜΕΝΤΡΑΝΟ (και ΔΕΝ αναφέρομαι στα βήματα του ΛΟΥΚΑΣ αλλά στα ... πέριξ), πάω πάσο....

ΔΗΘΕΝ ΔΗΘΕΝ ΔΗΘΕΝ...
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης