The Greek Forum of Eurovision Song Contest
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πήγαινε κάτω
Master
Master
EuroPresident
EuroPresident
Αριθμός μηνυμάτων : 3324
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2011
Φύλο : Άντρας

Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 7 Empty Απ: Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού

Κυρ Φεβ 10, 2013 8:15 pm
HOLA έγραψε:
Masilnto έγραψε:ΑΝ οι Koza (που είναι θεσσαλονικείς) και ο Αγάθωνας (επίσης θεσσαλονικιός)
εμφανιστούν αύριο ή μεθαύριο στο Ράδιο Αρβύλα (επίσης στη Θεσσαλονίκη)
τότε το παιχνίδι στο televoting έχει λήξει οριστικά.
Mπας και έχει κανένα μπάρμπα βουλευτή ο Μόστρας...άλλη λογική εξήγηση δε βρίσκω για τη παράκρουση των Media με την αφεντιά του?
Η συμμετοχή και ο ΒΕΒΑΙΟΣ καταποντισμός τους θα είναι βούτυρο στο ψωμί όσων χλευάζουν του διαγωνισμό (ΚΑΙ τον Αρβύλα που έκαναν ολόκληρη καμπάνια κατά της συμμετοχής μας)! ΚΡΙΜΑ!!!
Όσοι αγαπούν το διαγωνισμό ελπίζω να σκεφτούν καλά πριν ψηφίσουν!

Για ένα άσχημο πλασάρισμα ΝΑΙ, αλλά για καταποντισμό δεν νομίζω μέχρι εκεί Cool
Μακάρι να δείξει το live ξεκάθαρα τι μέλι γενέσθαι.....
Αλλωστε στηριζόμαστε στην Hola που τα ξέρει όλα αφού οι μαντικές της Ικανότητες μας επιβεβαίωσαν ότι γυναίκα θα ταξιδέψει στην μακρινή Σουηδία Cool Cool Cool
Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 7 Empty Απ: Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού

Κυρ Φεβ 10, 2013 11:04 pm
Μαρία Κατ έγραψε:Στον ogae έγραφαν πολλοί ότι είναι ξεφτίλα το τραγούδι των Κόζα μόστρα κι ότι είναι σλάβικη μουσική και ντροπή για την Ελλάδα κι έγραψα το παρακάτω :
Διάβασα πιο πάνω διάφορες απόψεις που είχαν να κάνουν με τις ομοιότητες των Βαλκανικών λαών σε σχέση με τα ακούσματα τους με ένα τρόπο τελείως άκομψο. Είναι δυνατόν να λέτε ότι θεωρείτε ντροπή το αυτονόητο ότι έχουμε κοινά ακούσματα με τους γείτονες μας; Αυτό θα έπρεπε να μας ενώνει είναι πολύ όμορφο να μπορούμε να απολαύσουμε την ίδια μουσική.. Τι περίεργο μείγμα εθνικισμού διεθνισμός και δυτική ξενομανία είναι αυτή όπου καταδικάζει έθνικ στοιχεία κοινά με άλλους Βαλκάνιους λαούς αλλά και επιδοκιμάζει την πλήρη ισοπέδωση της γλώσσας και του πολιτισμού θέλωντας μια ομοιογενοποίηση όλων στα Αγγλικά ;;; Διεθνισμός: θεωρία που υποστηρίζει την προώθηση της διεθνούς συνεργασίας και συνεννόησης, πνευματικά και πολιτικοκοινωνικά φέρει την πεποίθηση ότι τα έθνη είναι τεχνητοί και ανεπιθύμητοι σχηματισμοί. http://el.wiktionary.org/wiki/διεθνισμός Το αντίθετο: εθνικισμός

Υπάρχουν τρεις τάσεις όσων αφορά τη σχέση μας με τους γύρω μας αλλά και τον ίδιο τον διαγωνισμό. 1) το να βλέπεις τον διαγωνισμό με διεθνιστική εθνικιστική ματιά δηλαδή να σέβεσαι το έθνος και τον πολιτισμό των άλλων και να χαίρεσαι να βρίσκεις ομοιότητες και ίδιο τρόπο έκφρασης .Συνεπώς θέλεις κάθε τραγούδι εφ’όσον εκπροσωπεί μια χώρα να έχει στοιχεία της παράδοσης της και ακόμα καλύτερα να ερμηνεύεται στην επίσημη γλώσσα της χώρας που εκπροσωπεί. 2) Υπάρχει βέβαια και τελείως αντίθετη με μένα άποψη και είναι αυτή του εθνικισμού της νεοελληνικής καγκουριάς/σωβινισμού/εθνικισμού με την αρνητική έννοια της λέξης…Δηλαδή είμαστε ανώτεροι και οι άλλοι όλοι χάλια γι’άυτό θα πάμε να τους μαμήσουμε…
3) Τέλος υπάρχει και η άποψη του ανήκουμε στη Δύση και θα κάνουμε τα πάντα γι’αυτό..Έχοντας αίσθημα κατωτερότητας όσον αφορά τον πολιτισμό μας. Μα να πάμε τώρα με Ελληνικό στίχο ενώ έχουμε ωραιότατο Αγγλικό κομμάτι Σουηδών δημιουργών που θα μας φέρει την πρωτιά;;;;Ακουγόταν πολύ το 2011 αλλά όπως και τότε ετσι και τώρα θα πω το ίδιο…

Αυτές οι διορθώσεις όσον αφορά τις έννοιες, διότι διέκρινα μια σύγχυση....Cool

Μαρία Κατ έγραψε:Θεωρώ ότι εφ’όσον το τραγούδι εκπροσωπεί μια χώρα θα έπρεπε να εκφράζει δικά της στοιχεία σε στίχο και μουσική.
Η δική μου πρόταση είναι ΚΟΖΑ ΜΟΣΤΡΑ & ΑΓΑΘΩΝΑΣ με το alcohol is free γιατί είναι η Ελλάδα του 2013…μια Ελλάδα που ψάχνει να βρει την ρώτα της με το κεφάλι σουρωτήρι αλλά που δεν το βάζει κάτω. Όπως γράφτηκε και πιο πάνω το τραγούδι δεν γράφτηκε για την Eurovision απλά μας καλεί να διαχειριστούμε το βάρος της ευθύνης και να πάρουμε εμείς το πηδάλιο της ζωής μας…
Χωρίς να λέω ότι τα άλλα τραγούδια δεν είναι καλά. Όλα είναι προσεγμένα και έχουν τη γοητεία τους εμένα αυτό με εκφράζει….

Εδώ διαφωνώ σε όλα πλην της πρώτης πρότασης.....Cool
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 7 Empty Απ: Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού

Κυρ Φεβ 10, 2013 11:56 pm
Gresk Einherjar έγραψε:
Μαρία Κατ έγραψε:Στον ogae έγραφαν πολλοί ότι είναι ξεφτίλα το τραγούδι των Κόζα μόστρα κι ότι είναι σλάβικη μουσική και ντροπή για την Ελλάδα κι έγραψα το παρακάτω :
Διάβασα πιο πάνω διάφορες απόψεις που είχαν να κάνουν με τις ομοιότητες των Βαλκανικών λαών σε σχέση με τα ακούσματα τους με ένα τρόπο τελείως άκομψο. Είναι δυνατόν να λέτε ότι θεωρείτε ντροπή το αυτονόητο ότι έχουμε κοινά ακούσματα με τους γείτονες μας; Αυτό θα έπρεπε να μας ενώνει είναι πολύ όμορφο να μπορούμε να απολαύσουμε την ίδια μουσική.. Τι περίεργο μείγμα εθνικισμού διεθνισμός και δυτική ξενομανία είναι αυτή όπου καταδικάζει έθνικ στοιχεία κοινά με άλλους Βαλκάνιους λαούς αλλά και επιδοκιμάζει την πλήρη ισοπέδωση της γλώσσας και του πολιτισμού θέλωντας μια ομοιογενοποίηση όλων στα Αγγλικά ;;; Διεθνισμός: θεωρία που υποστηρίζει την προώθηση της διεθνούς συνεργασίας και συνεννόησης, πνευματικά και πολιτικοκοινωνικά φέρει την πεποίθηση ότι τα έθνη είναι τεχνητοί και ανεπιθύμητοι σχηματισμοί. http://el.wiktionary.org/wiki/διεθνισμός Το αντίθετο: εθνικισμός

Υπάρχουν τρεις τάσεις όσων αφορά τη σχέση μας με τους γύρω μας αλλά και τον ίδιο τον διαγωνισμό. 1) το να βλέπεις τον διαγωνισμό με διεθνιστική εθνικιστική ματιά δηλαδή να σέβεσαι το έθνος και τον πολιτισμό των άλλων και να χαίρεσαι να βρίσκεις ομοιότητες και ίδιο τρόπο έκφρασης .Συνεπώς θέλεις κάθε τραγούδι εφ’όσον εκπροσωπεί μια χώρα να έχει στοιχεία της παράδοσης της και ακόμα καλύτερα να ερμηνεύεται στην επίσημη γλώσσα της χώρας που εκπροσωπεί. 2) Υπάρχει βέβαια και τελείως αντίθετη με μένα άποψη και είναι αυτή του εθνικισμού της νεοελληνικής καγκουριάς/σωβινισμού/εθνικισμού με την αρνητική έννοια της λέξης…Δηλαδή είμαστε ανώτεροι και οι άλλοι όλοι χάλια γι’άυτό θα πάμε να τους μαμήσουμε…
3) Τέλος υπάρχει και η άποψη του ανήκουμε στη Δύση και θα κάνουμε τα πάντα γι’αυτό..Έχοντας αίσθημα κατωτερότητας όσον αφορά τον πολιτισμό μας. Μα να πάμε τώρα με Ελληνικό στίχο ενώ έχουμε ωραιότατο Αγγλικό κομμάτι Σουηδών δημιουργών που θα μας φέρει την πρωτιά;;;;Ακουγόταν πολύ το 2011 αλλά όπως και τότε ετσι και τώρα θα πω το ίδιο…

Αυτές οι διορθώσεις όσον αφορά τις έννοιες, διότι διέκρινα μια σύγχυση....Cool

Μαρία Κατ έγραψε:Θεωρώ ότι εφ’όσον το τραγούδι εκπροσωπεί μια χώρα θα έπρεπε να εκφράζει δικά της στοιχεία σε στίχο και μουσική.
Η δική μου πρόταση είναι ΚΟΖΑ ΜΟΣΤΡΑ & ΑΓΑΘΩΝΑΣ με το alcohol is free γιατί είναι η Ελλάδα του 2013…μια Ελλάδα που ψάχνει να βρει την ρώτα της με το κεφάλι σουρωτήρι αλλά που δεν το βάζει κάτω. Όπως γράφτηκε και πιο πάνω το τραγούδι δεν γράφτηκε για την Eurovision απλά μας καλεί να διαχειριστούμε το βάρος της ευθύνης και να πάρουμε εμείς το πηδάλιο της ζωής μας…
Χωρίς να λέω ότι τα άλλα τραγούδια δεν είναι καλά. Όλα είναι προσεγμένα και έχουν τη γοητεία τους εμένα αυτό με εκφράζει….

Εδώ διαφωνώ σε όλα πλην της πρώτης πρότασης.....Cool


Θα επιμείνω ότι διεθνισμός σημαίνει συνεργασία και σεβασμός όλων των εθνών κι όχι κατάργηση τους ως ανεπιθύμητα.Ανεπιθύμητοι σύμφωνα με τον διεθνισμό είναι οι εθνικισμοί κι ότι χωρίζει τα έθνη κι όχι τα ίδια τα έθνη.Μιλάει για ισότητα και σεβασμό όχι για εκμηδενισμό της πολιτισμικής κληρονομιάς του κάθε έθνους. Μην το μπερδεύουμε με την παγκοσμιοποίηση όπου στόχος είναι η πολτοποίηση των εθνών...Σε αυτό που θα συμφωνήσω είναι ότι το αντίθετο του διεθνισμού είναι ο εθνικισμός....
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 7 Empty Απ: Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού

Κυρ Φεβ 10, 2013 11:59 pm
http://mariakatgatoula.blogspot.gr/2012/08/blog-post.html Εδώ και ένα κείμενο από το μπλογκ μου όπου έχω αναπτύξει πολύ καλύτερα τις σκέψεις μου για όποιον ενδιαφέρεται...

και εδω με προσθηκη αναφοράς στη eurovision από αλλο μπλογκ http://ena1.org/archives/9335
cst003
cst003
Αριθμός μηνυμάτων : 710
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2011
Φύλο : Άντρας Τόπος : Athens

Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 7 Empty Απ: Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού

Δευ Φεβ 11, 2013 12:19 am
Παιδιά είναι πολύ "ύπουλη" η χρονιά αναφορικά με τα πιθανά αποτελέσματα του Ελληνικού τελικού.
Απλά - όπως κάθε χρόνο - έχω εμπιστοσύνη στο ένστικτο του Έλληνα τελεβόουτερ. Πάντα το Ελληνικό κοινό κάνει τη σωστότερη επιλογή: ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΜΑΣ ΠΑΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΣΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ.
Αν ήμασταν Κύπριοι θα είχαμε στείλει σίγουρα τον Άλεξ Λεον. Ας αποφασίσει το κοινό λοιπόν. Μπορεί και το -κατ εμέ- απόλυτο αουτσάϊντερ, η Απέργη, να θριαμβεύσει. ΕΚΤΟΣ (αν μετά από πολλά χρόνια) έχουμε....διείσδυση αποτελεσμάτων επιτροπής στο televoting. Είναι ένα ενδεχόμενο που δε θέλω να σκέφτομαι.
Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 7 Empty Απ: Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού

Δευ Φεβ 11, 2013 12:20 am
cst003 έγραψε:Παιδιά είναι πολύ "ύπουλη" η χρονιά αναφορικά με τα πιθανά αποτελέσματα του Ελληνικού τελικού.
Απλά - όπως κάθε χρόνο - έχω εμπιστοσύνη στο ένστικτο του Έλληνα τελεβόουτερ. Πάντα το Ελληνικό κοινό κάνει τη σωστότερη επιλογή: ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΜΑΣ ΠΑΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΣΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ.
Αν ήμασταν Κύπριοι θα είχαμε στείλει σίγουρα τον Άλεξ Λεον. Ας αποφασίσει το κοινό λοιπόν. Μπορεί και το -κατ εμέ- απόλυτο αουτσάϊντερ, η Απέργη, να θριαμβεύσει. ΕΚΤΟΣ (αν μετά από πολλά χρόνια) έχουμε....διείσδυση αποτελεσμάτων επιτροπής στο televoting. Είναι ένα ενδεχόμενο που δε θέλω να σκέφτομαι.

Εμένα φίλτατε με προβληματίζει ο παράγοντας MAD... Δεν ξέρω γιατί, κακό προαίσθημα πες το.... Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 7 4111112379
cst003
cst003
Αριθμός μηνυμάτων : 710
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2011
Φύλο : Άντρας Τόπος : Athens

Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 7 Empty Απ: Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού

Δευ Φεβ 11, 2013 12:24 am
Κώστα επειδή "μυρίζομαι" καταστάσεις του 2007, που σκοτώνονταν Τάμτα και Δάντης για τη πρωτιά και μόλις ο Τζώνης ο Καλημέρης είδε ότι έσκιζε ο Σαρμπέλ στο κοινό, έπεισε την επιτροπή να αλλάξει τη βαθμολογία της (που είχε τον Σαρμπέλ 3ο).Γι' αυτό και έβαλα στο προηγούμενο ποστ μου εκείνο το μεγάλο ΕΚΤΟΣ. Η ΕΡΤ συμμαζευότανε μετά το κάζο του 2002 και του 2003 και οι επιτροπές (σχεδόν) ακολουθούσαν πάντα το κοινό. ΑΝ ΤΩΡΑ ο Κασιδόκωστας έχει κάτι στο μυαλό του και πάει να το φέρει ύπουλα στο Μάλμε....τί να πω. Κι εμένα πάντως το παράγων MAD με προβληματίζει. Θα δείξει.
Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 7 Empty Απ: Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού

Δευ Φεβ 11, 2013 12:28 am
Είσαι μέσα.... τα ίδια ακριβώς σκεφτόμουν κι εγώ! Wink

υ.γ. άσχετο ρε συ, δεν τάχαμε πει μετά τα αναλυτικά αποτελέσματα πέρισυ.... Έχω μια απορία. Πώς το πήρες το αναλυτικό της Ουκρανίας; Βαριά, ελαφριά; Προτελευταία στο κοινό του σεμι στο κοινό, και όμως ξανακατσικώθηκε τελικό.... Laughing Απάντα μου στο θρεντ της Ουκρανίας 2012 αν θες, μην γ%$^σουμε την συζήτηση Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 7 4111112379
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13977
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 7 Empty Απ: Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού

Δευ Φεβ 11, 2013 12:37 am
Mα cst003 ο Καλημέρης το έχει δηλώσει σε εκπομπή του Θέμου,
ότι η επιτροπή κοιτάζει να συμβαδίζει με τη βούληση του κόσμου.
Άλλωστε η τελευταία φορά που η επιτροπή ανέτρεψε τη βούληση του κόσμου,
ήταν πριν 10 χρόνια ακριβώς,
όταν το televoting έβγαλε πρώτο το Γιάννη Βαρδή,και η επιτροπή τη Μαντώ.
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13977
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 7 Empty Απ: Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού

Δευ Φεβ 11, 2013 12:39 am
Πάντως δεν γνωρίζουμε ακόμα δύο πράγματα
1)Ποιοι θα απαρτίσουν την κριτική επιτροπή
2)Με τι σειρά θα εμφανιστούν τα τραγούδια
Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 7 Empty Απ: Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού

Δευ Φεβ 11, 2013 12:41 am
Masilnto έγραψε:Πάντως δεν γνωρίζουμε ακόμα δύο πράγματα
1)Ποιοι θα απαρτίσουν την κριτική επιτροπή

Τσιτσιμπίκου lol!
Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 7 Empty Απ: Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού

Δευ Φεβ 11, 2013 12:57 am
cst003 έγραψε:Για φέτος πιστεύω:
Με Ηλιάδη: Εξαιρετικό televoting (150 - 160 βαθμούς), αμφίβολες οι επιτροπές, πάντως το ανατολίτικο στοιχείο θα γοητεύσει, νομίζω ότι γύρω στους 100 βαθμούς.
Με Αγάθωνα: Αμφίβολα και τα δύο, με πιθανότητες να είμαστε και στα δύο γύρω στη 12η θέση
Με Άλεξ Λέον: Νομίζω χαμηλά ΚΑΙ στους 2
Με Απέργη: televoting Νίνα Τζίλι, άντε...λίγο καλύτερο, αλλά μη φανταστείτε ότι οι επιτροπές θα την έχουν Ιταλία 2011....Πολύ ρίσκο έχει αυτή η επιλογή. Μπορεί να μιλάμε και για απόλυτη "καταστροφή"

Εγώ νομίζω Ηλιάδη τ/β 120-140, (επιτροπή συμφωνώ) Αγάθωνας θα έχει με οποιονδήποτε συνδυασμό μοίρα Μολδαβίας 2011, Άλεξ Λεόν 15η-17η θέση τ/β αλλά τοπ7 επιτροπής, Απέργη νομίζω οτι τ/β μπορεί να κινηθεί από 6η-15η αλλά επιτροπή σχεδόν σίγουρα 5αδα.... αν όχι τόσο ψηλά, μέχρι 8η, παρακάτω δεν νομίζω.
cst003
cst003
Αριθμός μηνυμάτων : 710
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2011
Φύλο : Άντρας Τόπος : Athens

Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 7 Empty Απ: Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού

Δευ Φεβ 11, 2013 1:00 am
Η Ελλάδα πεντάδα στις επιτροπές; Σε ποια ζωή;;; Razz
Και με Απέργη;;;;
Δεν παίζει αυτό το σενάριο νομίζω...
Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 7 Empty Απ: Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού

Δευ Φεβ 11, 2013 1:01 am
cst003 έγραψε:Η Ελλάδα πεντάδα στις επιτροπές; Σε ποια ζωή;;; Razz
Και με Απέργη;;;;
Δεν παίζει αυτό το σενάριο νομίζω...

Θεωρητικά μιλάμε πάντα! Laughing

Λες και θα στείλουμε την Απέργη... Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 7 4111112379
cst003
cst003
Αριθμός μηνυμάτων : 710
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2011
Φύλο : Άντρας Τόπος : Athens

Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 7 Empty Απ: Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού

Δευ Φεβ 11, 2013 1:03 am
Gresk Einherjar έγραψε:

Θεωρητικά μιλάμε πάντα! Laughing

[size=8]Λες και θα στείλουμε την Απέργη...
Εδώ θα μου πεις έσκισε η Γκαϊτάνα.....
ΑΒΥΣΣΟΣ η ψυχή των επιτροπών....
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13977
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 7 Empty Απ: Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού

Δευ Φεβ 11, 2013 1:04 am
Κατ'εμέ
95% θα κερδίσουν οι Koza
3% η Ηλιάδη
1,5% Alex Leon
0,5% Θωμαή
cst003
cst003
Αριθμός μηνυμάτων : 710
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2011
Φύλο : Άντρας Τόπος : Athens

Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 7 Empty Απ: Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού

Δευ Φεβ 11, 2013 1:08 am
Masilnto έγραψε:Κατ'εμέ
95% θα κερδίσουν οι Koza
3% η Ηλιάδη
1,5% Alex Leon
0,5% Θωμαή
Κι εγώ νομίζω ότι μόνο τα ελληνόφωνα "παίζουν" φέτος.
Ό,τι πει το televoting του Ελληνικού τελικού. Very Happy
Romanus
Romanus
Design Assistant
Design Assistant
Αριθμός μηνυμάτων : 9757
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 34
Τόπος : Γреческий Советски Социалистически Республик (ΓCCP)
ΧιούμορYou are the "bad guy"; but this does not mean you are ...bad guy.
https://www.youtube.com/channel/UCC5Bn3oCeEcRTPZS0kgOKNg

Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 7 Empty Απ: Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού

Δευ Φεβ 11, 2013 1:30 am
Εγώ είμαι ο μόνος που δεν έχω πάνω από 50% σίγουρος τους Σκωτσέζους με φαίνεται..... Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 7 4111112379
avatar
EVfan
Αριθμός μηνυμάτων : 743
Ημερομηνία εγγραφής : 18/09/2011

Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 7 Empty Απ: Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού

Δευ Φεβ 11, 2013 1:15 pm
Gresk Einherjar έγραψε:Εγώ είμαι ο μόνος που δεν έχω πάνω από 50% σίγουρος τους Σκωτσέζους με φαίνεται..... Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 7 4111112379

Esy kai h HOLA! green :farao:
HOLA
HOLA
EuroStar
EuroStar
Αριθμός μηνυμάτων : 4492
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Θηλυκό ΧιούμορΜαρούσκα!!! Το evian!

Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 7 Empty Απ: Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού

Δευ Φεβ 11, 2013 2:03 pm
EVfan έγραψε:
Gresk Einherjar έγραψε:Εγώ είμαι ο μόνος που δεν έχω πάνω από 50% σίγουρος τους Σκωτσέζους με φαίνεται..... Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 7 4111112379

Esy kai h HOLA! green :farao:
Tα μεγάλα πνεύματα συναντιόνται..για άλλη μια φορά!
Η εμφάνιση της χήρας στο Dancing ήταν κίνηση ματ, σήμερα όλοι μιλάνε για αυτή ...και το αλουμινόχαρτο της!
Τώρα είμαι ακόμα πιο σίγουρη πως ο Σκωτσέζος Κακοφωνίξ δε θα παει ESC!! green


Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13977
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 7 Empty Απ: Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού

Δευ Φεβ 11, 2013 4:37 pm
Αυτή τη στιγμή στο oikotimes (πραγματική μάχη!)

Koza Mostra feat. Agathonas - Alcohol is Free 29.56%

Alex Leon feat. Georgina - Angel 24.66%

Thomaï Apergi - One Last Kiss 23.01%
Aggeliki Iliadi - Χίλιες & Μία Νύχτες 22.77%
Master
Master
EuroPresident
EuroPresident
Αριθμός μηνυμάτων : 3324
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2011
Φύλο : Άντρας

Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 7 Empty Απ: Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού

Δευ Φεβ 11, 2013 7:50 pm
Νομίζω το Angel θα βγει προτελευταίο και ΦΥΣΙΚΑ οι Κοζα τελευταίοι όσο αναφορά την σειρά εμφάνισης, νομίζω φέτος τα πάντα θα κριθούνε στο live...(αν δεν θα είναι live τα κομμάτια θα είμαστε σχεδόν σίγουροι οτι προωθούν τους Κοζα)....τώρα στο live η Giorgina αν ξεδιπλώσει την υπέροχη φωνή της και με ενα πολύ καλό στήσιμο στη σκηνή μπορεί και να κάνει πολλά!!!

Φοβάμαι πολύ την Απέργη όπως αναφέρατε, είναι ήσυχη δύναμη και αρκετά επικίνδυνη,κάνει την δουλειά της ήρεμα αφού όλοι ασχολούνται με τα τρια υπόλοιπα,αυτο μένει.... να δω την Απέργη στο Μάλμε Neutral

Την Ηλιάδη την έχω εκτός συναγωνισμού (εγω προσωπικά),νομίζω θα πληρώσει την μάχη μεταξύ κόζα και Αλεξ Λεόν....

Παρόλο που συνεχίζω να πιστεύω ότι οι Κόζα θα κάνουν περίπατο στον τελικό, όσο περνάει ο καιρός νομίζω θα μείνουμε με στόμα ανοιχτό όσο αναφορά τα αποτελέσματα
το βραδάκι της άλλης Δευτέρας....
Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13977
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 7 Empty Απ: Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού

Δευ Φεβ 11, 2013 8:05 pm
Master έγραψε:

Παρόλο που συνεχίζω να πιστεύω ότι οι Κόζα θα κάνουν περίπατο στον τελικό, όσο περνάει ο καιρός νομίζω θα μείνουμε με στόμα ανοιχτό όσο αναφορά τα αποτελέσματα
το βραδάκι της άλλης Δευτέρας....
Διχασμένη προσωπικότητα Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 7 1317512368
liakleo
liakleo
Αριθμός μηνυμάτων : 909
Ημερομηνία εγγραφής : 16/02/2011
Φύλο : Θηλυκό Ηλικία : 52

Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 7 Empty Απ: Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού

Δευ Φεβ 11, 2013 8:28 pm
Κατ' εμέ, ας πάει όποιο να' ναι εκτός απο την Ηλιάδη. Προτιμώ Angel βέβαια, μην τρελλαθούμε!
Master
Master
EuroPresident
EuroPresident
Αριθμός μηνυμάτων : 3324
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2011
Φύλο : Άντρας

Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 7 Empty Απ: Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού

Δευ Φεβ 11, 2013 8:53 pm
Masilnto έγραψε:
Master έγραψε:

Παρόλο που συνεχίζω να πιστεύω ότι οι Κόζα θα κάνουν περίπατο στον τελικό, όσο περνάει ο καιρός νομίζω θα μείνουμε με στόμα ανοιχτό όσο αναφορά τα αποτελέσματα
το βραδάκι της άλλης Δευτέρας....
Διχασμένη προσωπικότητα Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 7 1317512368

Αυτο που ήθελε πάντως το MAD το πέτυχε, να μην μπορείς να βγάλεις άκρη φέτος,όλα είναι πιθανά εκτός του ότι θα πάνε οι Κοζα Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 7 4111112379 Tα τραγούδια του ελληνικού τελικού - Σελίδα 7 4111112379
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης