The Greek Forum of Eurovision Song Contest
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Σχολιασμός για Πρόβες

+13
liakleo
lol3
space28
Le Parisien
smart-attack
Constantinos
wait, what
Masilnto
NoirJo
Chrisde
jovla
Elfo_Del_Infierno
eurovisionικος
17 απαντήσεις
Πήγαινε κάτω
eurovisionικος
eurovisionικος
Αριθμός μηνυμάτων : 342
Ημερομηνία εγγραφής : 24/11/2020
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 21
Τόπος : Thessaloniki
ΧιούμορΓιατί πάντα καταλήγουμε: Πόνος μη μας έρθει μακάρι;

Σχολιασμός για Πρόβες Empty Σχολιασμός για Πρόβες

Σαβ Απρ 27, 2024 12:31 pm
Πρώτη φορά δημιουργώ θέμα, αλλά σκέφτηκα πως ίσως θα ήταν καλό να έχουμε ένα χώρο να σχολιάζουμε καθαρά και μόνο το υλικό των προβών. 

Αρχή με Σίλια και Κύπρο
Σχολιασμός για Πρόβες Silia-Kapsis-from-Cyprus-Eurovision-2024-first-rehearsal

Αρέσει στους χρήστες liakleo, Elfo_Del_Infierno, smart-attack, Le Parisien, Constantinos και Chrisde

Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5211
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Σχολιασμός για Πρόβες Empty Απ: Σχολιασμός για Πρόβες

Σαβ Απρ 27, 2024 4:44 pm
Γυμνά αγόρια, το έπιασε το νόημα η Κύπρος.


jovla
jovla
Αριθμός μηνυμάτων : 2197
Ημερομηνία εγγραφής : 03/02/2019
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 23
ΧιούμορΤΑ ΤΑ ΤΑ

Σχολιασμός για Πρόβες Empty Απ: Σχολιασμός για Πρόβες

Σαβ Απρ 27, 2024 5:42 pm
Αισχος η πρόβα της Κύπρου. Κακά φωνητικά, αδιάφορο αουτφιτ, βαρετά leds, cringe χορογραφία. Αν περάσει θα είναι οριακά και για όλους τους λάθος λόγους.

Αρέσει στον χρήστη NoirJo

Chrisde
Chrisde
Αριθμός μηνυμάτων : 188
Ημερομηνία εγγραφής : 23/12/2021
Φύλο : Άντρας

Σχολιασμός για Πρόβες Empty Απ: Σχολιασμός για Πρόβες

Σαβ Απρ 27, 2024 6:50 pm
Η Κυπρος οντως δεν εντυπωσιασε δυστυχως...χρειαζοταν κατι πιο δυνατο.

Εχω χαρει πολυ για Ουκρανια:
https://www.tiktok.com/@eurovision/video/7362567482831424801?_t=8lse1YhmwXA&_r=1

Αρέσει στους χρήστες Elfo_Del_Infierno και NoirJo

eurovisionικος
eurovisionικος
Αριθμός μηνυμάτων : 342
Ημερομηνία εγγραφής : 24/11/2020
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 21
Τόπος : Thessaloniki
ΧιούμορΓιατί πάντα καταλήγουμε: Πόνος μη μας έρθει μακάρι;

Σχολιασμός για Πρόβες Empty Απ: Σχολιασμός για Πρόβες

Σαβ Απρ 27, 2024 7:13 pm
Elfo_Del_Infierno έγραψε:Γυμνά αγόρια, το έπιασε το νόημα η Κύπρος.

Ronela left the chat. Όντως Κύπρος αδιάφορη.

Σήμερα ξεχώρισα την Ουκρανία. Πραγματικά ξέρουν πως να στήνουν τις συμμετοχές τους ωραία. Η Κροτία, μια επανάληψη του εθνικού τελικού μου φάνηκε. Δεν τρελάθηκα. Η Πολωνία αρκετή προσπάθεια που ίσως το κάνει υπερβολικά extra. Ελπίζω, να μην προσθέσουν και κιτς εφέ τηλεοπτικά όπως συνηθώς.

Αρέσει στους χρήστες Elfo_Del_Infierno, NoirJo, smart-attack και Chrisde

NoirJo
NoirJo
Αριθμός μηνυμάτων : 1230
Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2018
Φύλο : Άντρας Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορΔεν κρύβομαι μωρή, δεν καταζητούμαι.

Σχολιασμός για Πρόβες Empty Απ: Σχολιασμός για Πρόβες

Σαβ Απρ 27, 2024 7:14 pm

Αρέσει στους χρήστες Elfo_Del_Infierno, smart-attack, Le Parisien, alexg και eurovisionικος

NoirJo
NoirJo
Αριθμός μηνυμάτων : 1230
Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2018
Φύλο : Άντρας Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορΔεν κρύβομαι μωρή, δεν καταζητούμαι.

Σχολιασμός για Πρόβες Empty Απ: Σχολιασμός για Πρόβες

Σαβ Απρ 27, 2024 9:39 pm
Νομίζω πως το αρτιότερο αποτέλεσμα φαίνεται πως είναι αυτό της Ουκρανίας. Όμορφα ταιριαστά με τους φωτισμούς, τα χρώματα και το σκηνικό τα ρούχα και των δύο. Πολύ κομψό το στήσιμο, βγάζει κάτι το αιθέριο και υποβλητικό. Δεν θα εκπλαγώ, αν κερδίσει τον ημιτελικό. 

Ενδιαφέρουσα πρόταση η Ιρλανδία, της οποίας το staging ταιριάζει γάντι με το κομμάτι. Δεν θα περάσει απαρατήρητο σε καμία περίπτωση. Αν και τα τηλεοπτικά πλάνα είναι καλοδουλεμένα, μπορεί να τη δούμε και στο τοπ 5 του ημιτελικού.

Σερβία κομψή και ατμοσφαιρική, ένα ήπιο και ουσιαστικό upgrade του εθνικού τελικού. Δεν κατανοώ όσους πιστεύουν ότι παίζει για οριακή πρόκριση. Είναι δεδομένη η πρόκριση κατ'εμέ, μπορεί να είναι και στο τοπ 5 του ημιτελικού. Έχει και μπόλικους συμμάχους.

Λιθουανία χωρίς κάποιες εκπλήξεις ή αλλαγές, οπότε αναμενόμενη η "χλιαρή" ανταπόκριση. Παρ'όλα αυτά, δε νομίζω πως χρειάζεται και κάτι διαφορετικό. Το πακέτο που παρουσίασαν στον εθνικό τελικό ήταν μια χαρά. Θα τα πάει πολύ καλά στον ημιτελικό.

Ακατανόητη η επιλογή της Κροατίας να μην κάνει κάποια αλλαγή στο staging. Λυπάμαι που θα το πω, αλλά όλο αυτό μου βγάζει discount Φινλανδία 2023. Σόρρυ νοτ σόρρυ. Αυτό που παρουσίασαν στον εθνικό τελικό ήταν ένας μέτριος αχταρμάς οπτικά και έλαβαν και κριτική γι'αυτό. Εγώ winner vibes δεν λαμβάνω πάντως. Και τι είναι αυτό το μαλλί; Αγελάδα τον έγλειψε; Guuuurl...

Γιατί η Σήλια είναι ντυμένη σαν να πηγαίνει σε πρωινάδικο αρχές 2000; Ποιος την έντυσε έτσι; Επίσης, το μακιγιάζ την κάνει να φαίνεται σαν 35άρα, η κοπέλα είναι 17 ετών. Από εκεί και πέρα, δεν βλέπω κάτι το αξιόλογο εδώ. Δεν φαίνονται ιδιαίτερα δουλεμένα τα γραφικά - σε αρκετά σημεία είναι σαν να μην υπάρχουν καν -, το όλο στήσιμο βγάζει κάτι παλιακό. Μπορεί να προκριθεί, αλλά δεν θα είναι εύκολο. Είναι ίσως η πιο αδιάφορη αισθητικά συμμετοχή του α' μισού του ημιτελικού. Έχει και το Λουξεμβούργο να παραμονεύει, κλείνοντας μάλιστα και τον ημιτελικό. 

Και πάμε στην Πολωνία, η οποία νομίζω πως το παράκανε, λολ. Είπαμε, χρυσή μου, να βάλουμε κιτσαρίες για να κάνουμε πιο αξιομνημόνευτη την παρουσίαση ενός κατά τ'άλλα γλυκού αλλά και ψιλοαδιάφορου ραδιοφωνικού κομματιού, αλλά εσύ το τερμάτισες. Έχει ισχυρή ομογένεια και κάποιους συμμάχους, οπότε δεν την ξεγράφω, αλλά...θα περάσουν και η Ιρλανδία και η Πολωνία με παρόμοια βρικολακοδιαβολοστησίματα; Στην Ιρλανδία ταιριάζει απόλυτα...στην Πολωνία, όμως; Δεν την βοηθά και το ότι την έχουν στριμώξει μεταξύ Ουκρανίας και Κροατίας. 

Για να δούμε τι θα δούμε και αύριο. Πάντως, το Α και το Ω είναι τα τηλεοπτικά πλάνα. Κάτι που φαίνεται φλατ ή αδιάφορο εδώ, μπορεί να γράφει όμορφα στην τηλεόραση. Οπότε πάντα με επιφύλαξη όλα τα παραπάνω σχόλια.

Αρέσει στους χρήστες Elfo_Del_Infierno, jovla, space28, smart-attack, Le Parisien, alexg, eurovisionικος και Chrisde

eurovisionικος
eurovisionικος
Αριθμός μηνυμάτων : 342
Ημερομηνία εγγραφής : 24/11/2020
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 21
Τόπος : Thessaloniki
ΧιούμορΓιατί πάντα καταλήγουμε: Πόνος μη μας έρθει μακάρι;

Σχολιασμός για Πρόβες Empty Απ: Σχολιασμός για Πρόβες

Σαβ Απρ 27, 2024 10:34 pm
NoirJo έγραψε:Γιατί η Σήλια είναι ντυμένη σαν να πηγαίνει σε πρωινάδικο αρχές 2000; Ποιος την έντυσε έτσι; 

Σχολιασμός για Πρόβες Maxresdefault

Αρέσει στους χρήστες Elfo_Del_Infierno, NoirJo, jovla, space28, smart-attack και Chrisde

NoirJo
NoirJo
Αριθμός μηνυμάτων : 1230
Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2018
Φύλο : Άντρας Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορΔεν κρύβομαι μωρή, δεν καταζητούμαι.

Σχολιασμός για Πρόβες Empty Απ: Σχολιασμός για Πρόβες

Σαβ Απρ 27, 2024 11:16 pm
eurovisionικος έγραψε:
NoirJo έγραψε:Γιατί η Σήλια είναι ντυμένη σαν να πηγαίνει σε πρωινάδικο αρχές 2000; Ποιος την έντυσε έτσι; 

Σχολιασμός για Πρόβες Maxresdefault

Σχολιασμός για Πρόβες B672dd3b65123659ab3319759153c3f3

Σχολιασμός για Πρόβες Giphy

Σχολιασμός για Πρόβες Flop-britney

Αρέσει στους χρήστες Elfo_Del_Infierno και jovla

Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5211
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Σχολιασμός για Πρόβες Empty Απ: Σχολιασμός για Πρόβες

Κυρ Απρ 28, 2024 1:37 am
Δυστυχώς, τη Σίλια τα ρούχα το μακιγιάζ και τα μαλλιά τη μεγάλωσαν μια δεκαετία.


Αρέσει στους χρήστες smart-attack και Constantinos

NoirJo
NoirJo
Αριθμός μηνυμάτων : 1230
Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2018
Φύλο : Άντρας Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορΔεν κρύβομαι μωρή, δεν καταζητούμαι.

Σχολιασμός για Πρόβες Empty Απ: Σχολιασμός για Πρόβες

Κυρ Απρ 28, 2024 7:50 pm
Μέρα 2η

Ισλανδία




Σλοβενία




Φινλανδία



Μολδαβία



Αζερμπαϊτζάν



Αυστραλία



Πορτογαλία




Λουξεμβούργο




Μερικές παρατηρήσεις:

Η Φινλανδία είναι ο ορισμός του cringe, χωρίς αυτό να επηρεάζει τις πιθανότητες πρόκρισής της. Είναι σίγουρη η πρόκριση και μάλλον θα τη δούμε και στο τοπ 5 του ημιτελικού. Ευτυχώς στον τελικό θα την επισκιάσουν Ολλανδία και Κροατία, ενώ στις επιτροπές προβλέπω σίγουρο μπότομ 5.

Η Σλοβενία μού φάνηκε περισσότερο φωτεινή απ'ό,τι θα περίμενα. Σαν να χάνεται κάπως το απόκοσμο στοιχείο, δεν ξέρω αν αποτελώ εξαίρεση σε αυτό ή αν συμφωνείτε κι εσείς. Παρ'όλα αυτά, το μπλέξιμο των σωμάτων, η αύρα της ίδιας αλλά και η φωνάρα της μάλλον θα της εξασφαλίσουν την πρόκριση. Δεν είναι σίγουρη η πρόκριση σε καμία περίπτωση πάντως (πολλοί μπορεί να το θεωρήσουν υπερβολικά artsy και εσωστρεφές ενδεχομένως), αλλά βοηθά το ότι έχει και αρκετούς συμμάχους σε αυτό τον ημιτελικό.

Το Αζερμπαϊτζάν με εξέπληξε για απρόσμενους λόγους. Πρώτον, περίμενα μία παλέττα κοκκινοχρυσωπή και αμιγώς έθνικ στοιχεία, αλλά εδώ έχουμε ένα ημι-φουτουριστικό κόνσεπτ και γραφικά που θυμίζουν κάπως Dune. Αρκετά εντυπωσιακά αυτά πάντως, ενώ ο αμανές θα αποτελέσει highlight. Εξακολουθώ να πιστεύω πως έχουν αρκετές πιθανότητες πρόκρισης και θα παλέψουν σκληρά για τις θέσεις 7-10 του ημιτελικού, οι οποίες και είναι τελείως ρευστές.

Το Λουξεμβούργο μάλλον θα περάσει επίσης. Έχει ιδανική θέση εμφάνισης - ξεκάθαρο σπρώξιμο από EBU - και είναι αρκετά χαριτωμένο παρά την όλη μετριότητά του.

Η Πορτογαλία ακολουθεί πιστά την εμφάνισή της στον εθνικό τελικό, μου φαίνεται όμως κάπως πιο καλοδουλεμένη και φωτεινή. Είναι από τις οριακές περιπτώσεις κι αυτή, κυρίως γιατί μπορεί να απορριφθεί ως υπερβολικά εσωστρεφής συμμετοχή. Παρ'όλα αυτά, εμφανίζεται προτελευταία και η iolanda έχει φωνάρα. Από την άλλη, δυσκολεύομαι να φανταστώ Σερβία, Σλοβενία και Πορτογαλία να προκρίνονται...κάποια μάλλον θα μείνει εκτός τελικού και θα είναι είτε η Σλοβενία είτε η Πορτογαλία μάλλον.

Νομίζω πως η Αυστραλία δεν θα προκριθεί. Στις φωτογραφίες φαίνεται καλύτερη η εμφάνιση, αλλά στο κλιπάκι μου φάνηκε κάπως αμήχανο, ενώ είδα και τα κεφάλια τους από το βίντεο κλιπ στις οθόνες πίσω (συγχαρητήρια, γιατί έτυχε και ευρείας θετικής αποδοχής το βίντεο κλιπ, τι να πω). Δυσκολεύομαι να φανταστώ τους Ευρωπαίους να τσιμπάνε με αυτό, δεν ξέρω. Δεν τους ξεγράφω πλήρως βέβαια.

Η Ισλανδία έχει προφανώς παραδώσει τα όπλα. Σίγουρο μπότομ 2 στον ημιτελικό νομίζω.

Το ίδιο θα πω και για τη Μολδαβία, της οποίας το staging είναι ακατανόητο. Δεν την αφήνεις μόνη στη σκηνή με ένα κομμάτι αρκετά επαναλαμβανόμενο και κάπως φλατ και της βάζεις από πίσω γραφικά δεκαετίας 1990. 


Συνοψίζοντας:

1. Ουκρανία
2. Κροατία 
3. Λιθουανία
4. Φινλανδία
5. Ιρλανδία
6. Σερβία
7. Λουξεμβούργο
8. Αζερμπαϊτζάν
9. Πορτογαλία
10. Σλοβενία
- - - - - 
11. Πολωνία
12. Κύπρος
13. Αυστραλία
14. Μολδαβία
15. Ισλανδία

Απρόβλεπτος ημιτελικός, αρκετά αδύναμος on paper.

Αρέσει στους χρήστες Masilnto, smart-attack και Le Parisien

NoirJo
NoirJo
Αριθμός μηνυμάτων : 1230
Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2018
Φύλο : Άντρας Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορΔεν κρύβομαι μωρή, δεν καταζητούμαι.

Σχολιασμός για Πρόβες Empty Απ: Σχολιασμός για Πρόβες

Δευ Απρ 29, 2024 4:23 pm
Μέρα 3η

Μάλτα


Έχουν κάνει αρκετά καλή δουλειά νομίζω, αναβαθμίζοντας πολύ αυτό που είδαμε στον εθνικό τελικό τους. Δεν την ξεγράφω σε καμία περίπτωση κι ας έχει κάκιστο ιστορικό με το televote. Είναι βέβαια και σε δύσκολο ημιτελικό, τον οποίο και ανοίγει. Παρ'όλα αυτά θεωρώ πως έχει τις ελπίδες της.

Αρέσει στους χρήστες space28, smart-attack και Chrisde

NoirJo
NoirJo
Αριθμός μηνυμάτων : 1230
Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2018
Φύλο : Άντρας Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορΔεν κρύβομαι μωρή, δεν καταζητούμαι.

Σχολιασμός για Πρόβες Empty Απ: Σχολιασμός για Πρόβες

Δευ Απρ 29, 2024 5:09 pm
Αλβανία






Η Besa φαίνεται γλυκύτατη, αλλά μιλάμε για καραμπινάτο NQ. Τι να πρωτοσχολιάσω...τις μούρες στις led; το τελείως άκυρο ενδυματολογικό;

Αρέσει στους χρήστες smart-attack και Chrisde

Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13986
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Σχολιασμός για Πρόβες Empty Απ: Σχολιασμός για Πρόβες

Δευ Απρ 29, 2024 5:59 pm
Εγώ νόμιζα ότι αυτή θα τα πετάξει όλα έξω, και βγήκε σαν το ρομποκοπ  Surprised

Αρέσει στους χρήστες NoirJo και Chrisde

NoirJo
NoirJo
Αριθμός μηνυμάτων : 1230
Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2018
Φύλο : Άντρας Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορΔεν κρύβομαι μωρή, δεν καταζητούμαι.

Σχολιασμός για Πρόβες Empty Απ: Σχολιασμός για Πρόβες

Δευ Απρ 29, 2024 6:10 pm

Αρέσει στους χρήστες smart-attack και Chrisde

wait, what
wait, what
Αριθμός μηνυμάτων : 126
Ημερομηνία εγγραφής : 25/02/2021
Φύλο : Άντρας

Σχολιασμός για Πρόβες Empty Απ: Σχολιασμός για Πρόβες

Δευ Απρ 29, 2024 6:23 pm
Για να πω την τελείως unpopular opinion μου δεν κατάλαβα ποτε το hype γύρω από την Ελβετία. Και για ακριβώς αυτό το λόγο εξεπλάγην θετικά με την γεννοσιμη από τα Μασουτης εκδοχή του as it was του Χάρι Σταιλς.
NoirJo
NoirJo
Αριθμός μηνυμάτων : 1230
Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2018
Φύλο : Άντρας Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορΔεν κρύβομαι μωρή, δεν καταζητούμαι.

Σχολιασμός για Πρόβες Empty Απ: Σχολιασμός για Πρόβες

Δευ Απρ 29, 2024 6:38 pm

Αρέσει στον χρήστη smart-attack

NoirJo
NoirJo
Αριθμός μηνυμάτων : 1230
Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2018
Φύλο : Άντρας Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορΔεν κρύβομαι μωρή, δεν καταζητούμαι.

Σχολιασμός για Πρόβες Empty Απ: Σχολιασμός για Πρόβες

Δευ Απρ 29, 2024 6:59 pm



Καλή φαίνεται η Αυστρία! 2-3 σημεία στη χορογραφία προς το τέλος του βίντεο είναι εντυπωσιακά. Θα περάσει, εκτός αν τα κάνει μαντάρα στα φωνητικά, αλλά, κρίνοντας απ'αυτό που ακούω στο κλιπ, θα είναι πολύ προστατευμένη.

Αρέσει στον χρήστη smart-attack

NoirJo
NoirJo
Αριθμός μηνυμάτων : 1230
Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2018
Φύλο : Άντρας Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορΔεν κρύβομαι μωρή, δεν καταζητούμαι.

Σχολιασμός για Πρόβες Empty Απ: Σχολιασμός για Πρόβες

Δευ Απρ 29, 2024 7:25 pm
Δανία




Θέλω να περάσει η γλυκούλα. Τι φάση φέτος με τις περισσότερες συμμετοχές να βάζουν τους τραγουδιστές τους στις οθόνες πίσω; Ένιγουει, ακολουθεί την (πετυχημένη) συνταγή του εθνικού τελικού. Πιστεύω πως μπορεί να προκριθεί, αλλά δεν θα είναι εύκολο. Αν τα καταφέρει, τη βλέπω να χώνεται στο τοπ 10 των επιτροπών πάντως.

Αρέσει στον χρήστη smart-attack

NoirJo
NoirJo
Αριθμός μηνυμάτων : 1230
Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2018
Φύλο : Άντρας Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορΔεν κρύβομαι μωρή, δεν καταζητούμαι.

Σχολιασμός για Πρόβες Empty Απ: Σχολιασμός για Πρόβες

Δευ Απρ 29, 2024 8:21 pm
Αρμενία και τέλος για σήμερα.



Κατ'εμέ σίγουρο τοπ 5 στον ημιτελικό, αν και, από τις περιγραφές, περίμενα περισσότερη ενέργεια και τζέρτζελο στη σκηνή. 


Συνοψίζοντας:

Biased or not, η Ελλάδα ήταν η καλύτερη σήμερα και με τεράστια διαφορά. Βασικά, η Μαρίνα έχει χάρισμα και ενέργεια νικητή (στοιχείο που δεν έχω δει σε άλλη εμφάνιση αυτές τις μέρες). 
Πιστεύω πως μπορούμε να περάσουμε την Ελβετία στο televote (εκ διαμέρου αντίθετες οι σκηνικές εμφανίσεις και, αν κάποιος πρέπει να φοβηθεί, πρέπει να είναι η Ελβετία, που εμφανίζεται μετά την, όπως φαίνεται τουλάχιστον, άκρως εκρηκτική εμφάνιση της Ελλάδας) και δεν αποκλείω το σενάριο να παίξουμε ξύλο με την Ολλανδία για την πρώτη θέση (έχω μεγάλη περιέργεια να δω την πρόβα τους αύριο).
Η Μάλτα ήταν καλύτερη των προσδοκιών και θα δώσει μάχη για μία από τις τελευταίες θέσεις πρόκρισης, έχοντας, όμως, τρία βασικά μειονεκτήματα: α) εμφανίζεται πρώτη, β) ακολουθούν Αυστρία και Γεωργία αργότερα με αντίστοιχο ύφος, γ) δεν έχει συμμάχους.
Η Αυστρία φαίνεται πολύ καλή και λογικά θα προκριθεί χωρίς κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα.
Η Δανία είναι ένα από τα μεγάλα ερωτηματικά του ημιτελικού. Θα παλέψει κι αυτή για μία από τις τελευταίες θέσεις πρόκρισης. 
Αλβανία και Τσεχία NQ, δεν έχω να πω κάτι άλλο.

Αρέσει στους χρήστες liakleo, smart-attack και Chrisde

Constantinos
Constantinos
Αριθμός μηνυμάτων : 229
Ημερομηνία εγγραφής : 12/03/2020
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 23
Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορБлін

Σχολιασμός για Πρόβες Empty Απ: Σχολιασμός για Πρόβες

Τρι Απρ 30, 2024 5:23 pm
Σχολιασμός για Πρόβες Rehearsals-day-4-live-blog-v0-4sydmg9pjmxc1

Αρέσει στους χρήστες Elfo_Del_Infierno και smart-attack

Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 13986
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Σχολιασμός για Πρόβες Empty Απ: Σχολιασμός για Πρόβες

Τετ Μάης 01, 2024 12:04 pm
@NoirJo, πού είναι η ανάλυση της χθεσινής ημέρας  Neutral

Αρέσει στους χρήστες Elfo_Del_Infierno, NoirJo, smart-attack και Chrisde

Chrisde
Chrisde
Αριθμός μηνυμάτων : 188
Ημερομηνία εγγραφής : 23/12/2021
Φύλο : Άντρας

Σχολιασμός για Πρόβες Empty Απ: Σχολιασμός για Πρόβες

Τετ Μάης 01, 2024 3:03 pm

Αρέσει στον χρήστη smart-attack

eurovisionικος
eurovisionικος
Αριθμός μηνυμάτων : 342
Ημερομηνία εγγραφής : 24/11/2020
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 21
Τόπος : Thessaloniki
ΧιούμορΓιατί πάντα καταλήγουμε: Πόνος μη μας έρθει μακάρι;

Σχολιασμός για Πρόβες Empty Απ: Σχολιασμός για Πρόβες

Τετ Μάης 01, 2024 3:12 pm
Γενικό σχόλιο: Οι Σουηδοί ξαναέκαναν το θαύμα τους. Η σκηνή και τα LED δείχνουν εκπληκτικά και γίνεται εκπληκτική δουλειά στην εναλλαγή καμερών.

Ειδικότερα, για τη Σήλια το απόσπασμα έχει κάποια καλά σημεία, αλλά αν είναι το πιο δυνατό κομμάτι της όλης εμφάνισης, ίσως υστερεί λίγο. Ας περιμένουμε. Το κομμάτι που μου αρέσει λιγότερο είναι το dancebreak.

Αρέσει στους χρήστες NoirJo, smart-attack, Le Parisien και Chrisde

jovla
jovla
Αριθμός μηνυμάτων : 2197
Ημερομηνία εγγραφής : 03/02/2019
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 23
ΧιούμορΤΑ ΤΑ ΤΑ

Σχολιασμός για Πρόβες Empty Απ: Σχολιασμός για Πρόβες

Τετ Μάης 01, 2024 3:14 pm

Χάλι, το (ουδέτερο, ουσιαστικό)
Η πολύ κακή, πολύ άθλια ή εξαθλιωμένη κατάσταση.

Αρέσει στους χρήστες NoirJo, smart-attack και Constantinos

Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης