The Greek Forum of Eurovision Song Contest
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Σχολιασμός για Πρόβες

+13
liakleo
lol3
space28
Le Parisien
smart-attack
Constantinos
wait, what
Masilnto
NoirJo
Chrisde
jovla
Elfo_Del_Infierno
eurovisionικος
17 απαντήσεις
Πήγαινε κάτω
NoirJo
NoirJo
Αριθμός μηνυμάτων : 1268
Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2018
Φύλο : Άντρας Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορΔεν κρύβομαι μωρή, δεν καταζητούμαι.

Σχολιασμός για Πρόβες - Σελίδα 5 Empty Απ: Σχολιασμός για Πρόβες

Πεμ Μάης 02, 2024 9:45 pm
Η Αρμενία έχει πολύ ωραίο κλιπ: χρώματα, τσαχπινιά, «κολλητικό» ρεφραίν. Θα είναι ξεσηκωτικοί και θα τα πάνε πάρα πολύ καλά στο tele (και στον τελικό) εκτός απροόπτου. 

Αλβανία ξεκάθαρο NQ. Δεν σώζεται απ’όπου κι αν το πιάσεις. 

Η Τσεχία είναι οκ, αρκετά προστατευμένη φωνητικά. Θα δυσκολευτεί βέβαια. Και μάλλον δεν θα καταφέρει να προκριθεί. 

Μάλτα…ένιωσα πως τραβάει πολύ σε διάρκεια το dance break ή είναι ιδέα μου; Σε φάση, λολ, κάτι άλλο υπάρχει να κάνουμε μπας και σας πείσουμε και περάσουμε τελικό; Slick εκ πρώτης όψεως, αλλά είναι άτυχοι (ανύπαρκτοι σύμμαχοι, το πρώτο από τα girl bops στη σειρά).

Λετονία, εντάξει μωρέ ο γλυκούλης, κάνει ό,τι μπορεί. Δεν τραβάει όμως το κομμάτι και δεν βοηθά η απλώς διεκπεραιωτική σκηνική εμφάνιση. 

Ελβετία, χμ, φωνητικά άψογος και λογικά θα τα πάει πάρα πολύ καλά στις επιτροπές. Είναι πολύ ρίσκο όμως το να προβλέψει κάποιος πώς θα τα πάει στο televote. Έχω την αίσθηση πως δεν θα πείσει ιδιαίτερα. Θα δούμε.

Η Δανία σχεδόν πανομοιότυπη με εθνικό τελικό, οκ, αλλά νιώθω πως θα δυσκολευτεί μεταξύ Αυστρίας και Αρμενίας. Έχει κάποιους συμμάχους όμως που μπορεί να της δώσουν το απαραίτητο σπρώξιμο και να τα καταφέρει έστω οριακά. 

Τέλος, η Αυστρία, η οποία μου φαίνεται κάτι παραπάνω από αξιοπρεπής. Ωραίο vibe, φουλ προστατευμένη αυτή, θα έχει το κοινό της, αν και πιθανόν περιορισμένο, αλλά αρκετό για να περάσει με σχετική άνεση θα έλεγα.

Αρέσει στους χρήστες Elfo_Del_Infierno, smart-attack, Le Parisien και Chrisde

space28
space28
Αριθμός μηνυμάτων : 512
Ημερομηνία εγγραφής : 17/03/2019

Σχολιασμός για Πρόβες - Σελίδα 5 Empty Απ: Σχολιασμός για Πρόβες

Πεμ Μάης 02, 2024 9:49 pm
Masilnto έγραψε:Δε νομίζω ότι το 18 η Φουρέιρα ήταν τρίτοτεταρτη  Σχολιασμός για Πρόβες - Σελίδα 5 3261839802

Ας πούμε τότε δεύτεροτριτη για να σου κάνω το χατίρι  Σχολιασμός για Πρόβες - Σελίδα 5 1f60b  μετά την γιουρο απέκτησε τελείως άλλη υπόσταση και βούλωσε και τα στόματα σε πολλούς που την εκραζαν.. παρότι δεν είναι αυτό το θέμα μας σήμερα. 

Ειδικά εδώ μέσα είχε φάει άπειρο κράξιμο για όσους θυμούνται  Σχολιασμός για Πρόβες - Σελίδα 5 1f609

Αρέσει στους χρήστες Elfo_Del_Infierno, smart-attack και Le Parisien

lef
lef
Αριθμός μηνυμάτων : 98
Ημερομηνία εγγραφής : 06/05/2021
Φύλο : Άντρας Χιούμορi can't make the music bop

Σχολιασμός για Πρόβες - Σελίδα 5 Empty Απ: Σχολιασμός για Πρόβες

Πεμ Μάης 02, 2024 9:52 pm
Προσπαθώ να μη με νοιάζει το αποτέλεσμα, αλλά είναι μια συμμετοχή που για πολλούς λόγους θέλω να πάει καλά και κακά τα ψέματα αν βγούμε π.χ 17η, θα απογοητευτώ πολύ. Ήδη σήμερα ξενέρωσα φουλ μετά από το momentum που χτιζόταν από την Δευτέρα, το οποίο χάλασε επίσημα. Πέρα από το ότι αγαπώ την Μαρίνα και ήθελα να πάει χρόνια, θεωρώ ότι θα ήταν καλό και για το μέλλον μας στον διαγωνισμό να τα πάμε καλά. Δε θα κάτσω να αναλύσω τι δε μου άρεσε στην πρόβα, ήταν αρκετά για 30 δευτερόλεπτα έτσι κι αλλιώς.

Προσωπικά έχω χάσει ελπίδες για νίκη, 5αδες κλπ. αλλά εξακολουθώ να ελπίζω σε τοπ 10 τουλάχιστον αν φτιαχτούν κάποια πράγματα. Επίσης θεωρώ πολλές φορές αυτά τα 30 δευτερόλεπτα μπορούν να γίνουν παραπλανητικά αν δεν δούμε πως δένουν ολόκληρα τα 3 λεπτά μαζί. Θυμάμαι πέρυσι και με το απόσπασμα της Λορίν πολλοί έλεγαν πως δε θα κερδίσει κλπ. Βέβαια ήταν τόσο μπροστά που δεν την εμπόδισε κάτι, ενώ εμείς χρειαζόμασταν οπωσδήποτε το boost. Τέλος πάντων…

Αρέσει στους χρήστες NoirJo, smart-attack, Le Parisien και Chrisde

eurovisionικος
eurovisionικος
Αριθμός μηνυμάτων : 360
Ημερομηνία εγγραφής : 24/11/2020
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 21
Τόπος : Thessaloniki
ΧιούμορΓιατί πάντα καταλήγουμε: Πόνος μη μας έρθει μακάρι;

Σχολιασμός για Πρόβες - Σελίδα 5 Empty Απ: Σχολιασμός για Πρόβες

Πεμ Μάης 02, 2024 10:22 pm
Πάντως επιβεβαιωθήκαμε από Ερασμία πως είδαμε το 3ο take. Υπήρχε ενθουσιασμός και μετά την πρόβα και μετά το viewing room. Δεν θεώρησαν, όμως, πως υπήρχε σοβαρό τεχνικό φωνητικό θέμα, απλώς φάνηκε έντονο επειδή ήταν ένα κομμάτι μεμονωμένο. Ακούνε τα σχόλια και θα δουλέψουν σε αυτά.

Αρέσει στους χρήστες Elfo_Del_Infierno, NoirJo, space28, smart-attack, Le Parisien και Chrisde

Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5246
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Σχολιασμός για Πρόβες - Σελίδα 5 Empty Απ: Σχολιασμός για Πρόβες

Πεμ Μάης 02, 2024 10:27 pm



Πολλή πληροφορία, όπως λένε και στο Shopping Star, αλλά νομίζω ότι μ'αρέσει; 

Τεσπα, ας κερδίσει η Ουκρανία, να τελειώνουμε. Από τον ατάλαντο τον Λαζάνια 1000 φορές.


Αρέσει στους χρήστες NoirJo, space28, smart-attack και Chrisde

NoirJo
NoirJo
Αριθμός μηνυμάτων : 1268
Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2018
Φύλο : Άντρας Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορΔεν κρύβομαι μωρή, δεν καταζητούμαι.

Σχολιασμός για Πρόβες - Σελίδα 5 Empty Απ: Σχολιασμός για Πρόβες

Πεμ Μάης 02, 2024 10:31 pm
Εκ πρώτης όψεως φαίνεται πολύ μπουκωμένο και αδικαιολόγητα σκοτεινό για ένα κομμάτι που εύκολα θα παίζεται όλο το καλοκαίρι. Αλλά θα δούμε πώς γράφει κι αυτό. 


Εν τω μεταξύ η Κροατία είχε από τα χειρότερα κλιπς δεύτερης πρόβας με μερικά πραγματικά κάκιστα πλάνα, πολλή σκοτεινιά (πάλι) και αμήχανα φωνητικά (αλλά, ναι, είναι καλύτερα από τα άθλια του εθνικού τελικού, clap, clap), αλλά οκέι.

Αρέσει στους χρήστες Elfo_Del_Infierno, space28, smart-attack, Le Parisien και Chrisde

NoirJo
NoirJo
Αριθμός μηνυμάτων : 1268
Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2018
Φύλο : Άντρας Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορΔεν κρύβομαι μωρή, δεν καταζητούμαι.

Σχολιασμός για Πρόβες - Σελίδα 5 Empty Απ: Σχολιασμός για Πρόβες

Πεμ Μάης 02, 2024 10:39 pm




Αν περάσουν τελικό Σλοβενία, Ιρλανδία και Πολωνία, τις θέλω back-to-back με Ιταλία στο running order για τρολάρισμα.

Μου αρέσει το design και το concept, σε κάποιες φωτογραφίες φαίνεται αφόρητα αποπνικτικό και περιττά ζοφερό όμως.

Αρέσει στους χρήστες Elfo_Del_Infierno και smart-attack

Chrisde
Chrisde
Αριθμός μηνυμάτων : 202
Ημερομηνία εγγραφής : 23/12/2021
Φύλο : Άντρας

Σχολιασμός για Πρόβες - Σελίδα 5 Empty Απ: Σχολιασμός για Πρόβες

Πεμ Μάης 02, 2024 10:40 pm
Η εμφανιση του σανρεμο με σωστα leds απο πισω αρκουσε και για eurovision. Απο εκει το αγαπησαμε (οσοι το αγαπησαμε τελος παντων, εγω το λατρευω) το κομματι.

Αρέσει στους χρήστες Elfo_Del_Infierno, NoirJo και smart-attack

Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 14001
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Σχολιασμός για Πρόβες - Σελίδα 5 Empty Απ: Σχολιασμός για Πρόβες

Πεμ Μάης 02, 2024 11:16 pm
Πιστεύω ότι το Σάββατο που θα έχουμε τηλεοπτικά πλάνα και από τις big, θα ξεκαθαρίσει κάπως το τοπίο. Ωστόσο, μέχρι στιγμής η Κροατία δεν με πείθει με τίποτα για νικήτρια. Όχι ότι θα με χαλούσε ως χώρα να κερδίσει, ίσως επιστρέψουν και κάποιες βαλκανικές.
Le Parisien
Le Parisien
Αριθμός μηνυμάτων : 560
Ημερομηνία εγγραφής : 03/05/2019

Σχολιασμός για Πρόβες - Σελίδα 5 Empty Απ: Σχολιασμός για Πρόβες

Πεμ Μάης 02, 2024 11:21 pm
Σαν αισθητική προσέγγιση δεν είναι κακή, αλλά όλο μαζί παρά είναι μπουκωμένο. Και οι χορεύτριες με ένα σωρό σχέδια στο ρούχο και από πίσω στα λεντ, και ο θρόνος και η ίδια. Δεν καταλαβαίνεις τι βλέπεις. Παρόλα αυτά δεν μπορώ να αποκλείσω κανέναν για τη νίκη εδώ που φτάσαμε. Ούτε αυτήν, αλλά μη σας πω ούτε καν εμάς. Είναι τρομερά απρόβλεπτο ακόμα

Αρέσει στους χρήστες NoirJo και smart-attack

smart-attack
smart-attack
Αριθμός μηνυμάτων : 2876
Ημερομηνία εγγραφής : 03/05/2019

Σχολιασμός για Πρόβες - Σελίδα 5 Empty Απ: Σχολιασμός για Πρόβες

Πεμ Μάης 02, 2024 11:38 pm
Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω φέτος, μιας και δεν υπάρχει ξεκάθαρο φαβορί, είναι αν τελικά είναι δυνατή ή αδύναμη χρονιά.
Είναι δυνατόν να είναι φαβορί η Κροατία;;;

Επίσης κλαίω και γελάω ταυτόχρονα με το παρακάτω...


__________________________________________________
Γιατί η φάση είναι
Σχολιασμός για Πρόβες - Σελίδα 5 Giphy

Αρέσει στους χρήστες Elfo_Del_Infierno, Constantinos και Chrisde

Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5246
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Σχολιασμός για Πρόβες - Σελίδα 5 Empty Απ: Σχολιασμός για Πρόβες

Παρ Μάης 03, 2024 12:02 am
Πάμε λίγο θετικές σκέψεις...

Σχολιασμός για Πρόβες - Σελίδα 5 Fffff


Αρέσει στους χρήστες space28, smart-attack, Le Parisien και Constantinos

NoirJo
NoirJo
Αριθμός μηνυμάτων : 1268
Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2018
Φύλο : Άντρας Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορΔεν κρύβομαι μωρή, δεν καταζητούμαι.

Σχολιασμός για Πρόβες - Σελίδα 5 Empty Απ: Σχολιασμός για Πρόβες

Παρ Μάης 03, 2024 12:04 am
Καλύτερη χρονιά από το 2023 που ήταν ατελείωτο χάλι. Το ότι η Κροατία είναι φαβορί πατάει κυρίως στο καλούπι του Kaarija και στο ότι δεν υπάρχει καμία συμμετοχή που - on paper τουλάχιστον - να πληροί όλες τις προϋποθέσεις. 

Θα ήθελα όμως να κάνω μια ερώτηση, γιατί δε φημίζομαι και για τη μνήμη μου. Έγινε ποτέ κάποια χώρα το μεγάλο φαβορί μετά τον ημιτελικό της; Γιατί, οκ, στις πρόβες γίνονταν ανακατατάξεις και ιδίως όταν υπήρχε το press center, όπου οι διαπιστευμένοι έβλεπαν όλες τις πρόβες κανονικότατα, αλλά μετά τους ημιτελικούς υπήρξε κάποια χώρα που έκανε ένα μεγάλο μπαμ και εκτοξεύτηκε στα στοιχήματα; 

Υ.Γ. Για να είναι τόσο ικανοποιημένοι και χαρούμενοι όλοι στην ελληνική αποστολή με τη σημερινή πρόβα - δεδομένου ότι μιλάμε για Φωκά, Majnoon και κυρίως Μαρίνα - με κάνει να πιστεύω πως ξέρουν τι κάνουν και τα μικρά θεματάκια (μιξάρισμα, κάποια πλάνα, κάτι άλλα ψιλά που άφησε να εννοηθεί η Μαρίνα) θα λυθούν και η συνολική εμφάνιση θα είναι δυνατή. Ε, δε νομίζω να έχουν πέσει όλοι τους τόσο έξω πια…


Έχει επεξεργασθεί από τον/την NoirJo στις Παρ Μάης 03, 2024 12:48 am, 1 φορά

Αρέσει στους χρήστες Elfo_Del_Infierno, space28, smart-attack και Le Parisien

Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5246
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Σχολιασμός για Πρόβες - Σελίδα 5 Empty Απ: Σχολιασμός για Πρόβες

Παρ Μάης 03, 2024 12:07 am
Νομίζω ότι το 2014 ήταν μια χρονιά που Αυστρία και ειδικά η Ολλανδία έκαναν το μπαμ στα ημιτελικά.


Αρέσει στους χρήστες NoirJo, space28 και impressedguy

NoirJo
NoirJo
Αριθμός μηνυμάτων : 1268
Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2018
Φύλο : Άντρας Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορΔεν κρύβομαι μωρή, δεν καταζητούμαι.

Σχολιασμός για Πρόβες - Σελίδα 5 Empty Απ: Σχολιασμός για Πρόβες

Παρ Μάης 03, 2024 12:14 am
Elfo_Del_Infierno έγραψε:Νομίζω ότι το 2014 ήταν μια χρονιά που Αυστρία και ειδικά η Ολλανδία έκαναν το μπαμ στα ημιτελικά.

Α, ναι, σωστά. Ήταν στα τάρταρα και οι δυο χώρες στις στοιχηματικές, αν θυμάμαι καλά. Σα να κερδίζει η Πολωνία φέτος ένα πράγμα. 

Μακάρι να έχουμε τέτοιες θετικές εκπλήξεις φέτος. Και μακάρι να είμαστε κι εμείς μία από αυτές. Η χρονιά προσφέρεται φουλ για ανατροπές.

Αρέσει στους χρήστες Elfo_Del_Infierno και smart-attack

Le Parisien
Le Parisien
Αριθμός μηνυμάτων : 560
Ημερομηνία εγγραφής : 03/05/2019

Σχολιασμός για Πρόβες - Σελίδα 5 Empty Απ: Σχολιασμός για Πρόβες

Παρ Μάης 03, 2024 12:15 am
Και η Φουρέιρα αν θυμάμαι καλά, αν και εκτοξέυθηκε στις πρόβες, πρώτη θέση στα στοιχήματα ανέβηκε μετά τον ημιτελικό της. Αλλά να θυμίσω εδώ ότι η Ισπανίδα που θα το είχε σηκώσει αν δεν ήταν η Ουκρανία με το αστρονομικό τέλε λόγω πολέμου, μέχρι τέλους ήταν κάπου σε φάση 4-5% πιθανότητα επιτυχίας με το ζόρι στην 5αδα των στοιχημάτων και στον τελικό από το πουθενά σάρωσε η Μολδαβία. Μερικές φορές επηρεασμένοι από τα στοιχήματα και τα σχόλια υποτιμούμε πολύ κάποιους

Αρέσει στους χρήστες NoirJo, space28 και smart-attack

koninos
koninos
Αριθμός μηνυμάτων : 17
Ημερομηνία εγγραφής : 01/05/2021

Σχολιασμός για Πρόβες - Σελίδα 5 Empty Απ: Σχολιασμός για Πρόβες

Παρ Μάης 03, 2024 12:38 am
παντως σχετικα με την Ουκρανια ειπαν σε λαιβ οτι γενικα δεν ειναι κατι γουαου και το μονο εντυπωσιακο σημειο ειναι αυτο που βαλανε και απο την προβα

Αρέσει στους χρήστες NoirJo, smart-attack και Le Parisien

space28
space28
Αριθμός μηνυμάτων : 512
Ημερομηνία εγγραφής : 17/03/2019

Σχολιασμός για Πρόβες - Σελίδα 5 Empty Απ: Σχολιασμός για Πρόβες

Παρ Μάης 03, 2024 12:40 am
Και η Μολδαβία ήταν το απόλυτο κιτσαριο που κανείς δεν περίμενε να πάει τόσο ψηλά και κόντεψε να κερδίσει στο τελε. Γιατί απλά ήταν ένα fun τραγούδι που έκανε τον κόσμο να περάσει καλά. Εγώ σε αυτό ποντάρω εξ αρχής σε εμάς. Ότι είμαστε διαφορετικοί και ταυτόχρονα η όλη φάση έχει την πλάκα της.


Όπως λέει και ο NoirJo δεν μπορεί να έχει πέσει όλη η ομάδα τόσο έξω. Μην απογοητευεστε παιδιά όλα στο τέλος θα πάνε καλά  Σχολιασμός για Πρόβες - Σελίδα 5 1163429951 .

Αρέσει στους χρήστες NoirJo, smart-attack και Le Parisien

smart-attack
smart-attack
Αριθμός μηνυμάτων : 2876
Ημερομηνία εγγραφής : 03/05/2019

Σχολιασμός για Πρόβες - Σελίδα 5 Empty Απ: Σχολιασμός για Πρόβες

Παρ Μάης 03, 2024 12:50 am


__________________________________________________
Γιατί η φάση είναι
Σχολιασμός για Πρόβες - Σελίδα 5 Giphy

Αρέσει στους χρήστες Elfo_Del_Infierno, NoirJo, Le Parisien και Chrisde

NoirJo
NoirJo
Αριθμός μηνυμάτων : 1268
Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2018
Φύλο : Άντρας Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορΔεν κρύβομαι μωρή, δεν καταζητούμαι.

Σχολιασμός για Πρόβες - Σελίδα 5 Empty Απ: Σχολιασμός για Πρόβες

Παρ Μάης 03, 2024 1:02 am
smart-attack έγραψε:Meanwhile οι ξένοι φανς


Πλάκα κάνεις; Μας περίμενα 5ους ξέρω γω. Πολύ καλό αυτό! Δεν περίμενα τόσο χαμηλά την Ελβετία (bye!), ενώ περίμενα πως θα νικήσει η Αρμενία. 
Hahahahahaha πάλι θα πρασινίσουμε αύριο στα στοιχήματα.

Μήπως κι εμείς κάνουμε την τρίχα τριχιά; Είμαστε και θορυβώδεις στα σόσιαλ, φέρνουμε την καταστροφή, δίνουμε εύκολα πάτημα και σε (εγχώριους και μη) haters, βάζουμε τα χεράκια μας και βγάζουμε τα ματάκια μας. 

Πάλι καλά να λέμε που απ’ό,τι φαίνεται μονοπλάνο, drop cam, δαχτυλίδι cam κλπ. λειτουργούν κανονικά. Φανταστείτε τι θα γινόταν, αν όλο το κονσεπτ κατέληγε Last Dance κι εμάς με υπογλώσσια τη βραδιά του τελικού να παρακαλάμε να βγει το πλάνο. 
Ελάτε, πήραμε την κρυάδα σήμερα, θετική σκέψη, θα διορθωθούν τα λαθάκια - είναι μικρά ευτυχώς - και όλα θα πάνε καλά!




Περίμενα το Ηνωμένο Βασίλειο, αν όχι πρώτο, τουλάχιστον δεύτερο. Λολ προτελευταία η Γαλλία, έεεεετσι, αρκετά πια με δαύτον…

Αρέσει στους χρήστες liakleo, smart-attack, Le Parisien, koninos και Chrisde

Constantinos
Constantinos
Αριθμός μηνυμάτων : 253
Ημερομηνία εγγραφής : 12/03/2020
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 23
Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορБлін

Σχολιασμός για Πρόβες - Σελίδα 5 Empty Απ: Σχολιασμός για Πρόβες

Παρ Μάης 03, 2024 4:59 pm
Για να πω και εγώ την δική μου οπτική και αισθητική σε αυτό που είδαμε. Έβγαζε μία αμηχανία και ένα άγχος, κακά τα ψέματα. Γεννήθηκαν ερωτήματα ως προς το αν εξυπηρετεί το μονοπλάνο σωστά την δυναμική και τον ρυθμό του τραγουδιού. Με μία πρώτη σκέψη και ακούγοντας το τραγούδι θα έλεγα πως ναι, αλλά με το ολιγόλεπτο αποτέλεσμα, αν και πολύ μικρό για να εξάγουμε οποιοδήποτε συμπέρασμα εν συνόλω, έχουμε όλη αυτή την αμφιβολία για το κατά πόσο λειτουργεί είτε ως σκεπτικό είτε μς το τρόπο με τον οποίο το αξιοποίησαν. Για να παραμείνω αισιόδοξος, θα πω ότι το μέρος αυτού του τραγουδιού είναι πριν το ζουρνά και μετά το ρεφρέν, αν δεν κάνω κάποιο λάθος, επομένως μία μεταβατική στιγμή-χορογραφία της σκηνικής παρουσίας. Γιατί επέλεξαν αυτό για δημοσίευση; Απορία όλων! Και από μόνο του όμως βγάζει μία αμηχανία. Εμπιστεύομαι τη Σάττι και θεωρώ πως έχει κρίση για να δει τα κακώς κείμενα και εν ευθέτω χρόνο, ευελπιστώ, να τα διορθώσει. Θεωρώ πως πίστευαν ότι η κίνηση προς το να σηκώσουν τα μαντίλια, κάτι που χρησιμοποιούν και για το δρόμο στους δημοσιογράφους, θα τους βοηθούσε, αλλά εν τελεί έφερε τα αντίθετα αποτελέσματα. Θετικές σκέψεις, και ελπίζω να πάρει τη θέση που αξίζει. Τα φωνητικά δεν με αγχώνουν. Είναι θέμα τεχνικής φύσεως. Ακούσαμε και την Εράσμιας στο eurofun, και πάλι μένω με το ερώτημα, επέλεξαν το μέρος που είχε πρόβλημα; Γιατί; 

Χλιαρές πρόβες, χωρίς κάποια συμμετοχή να ξεχωρίζει. Ο Κροάτης δεν θα φτάσει ποτέ τη νίκη, ευτυχώς υπάρχουν και οι επιτροπές. Η Ουκρανία έπεσε αρκετά καθ' όλη τη διάρκεια μέχρι της πρόβες και τώρα ανακτά ποσοστιαίες δυνάμεις στις στοιχηματικές. Η Ιρλανδία όπως είχα αναφέρει και στο θρέντ της με σωστή σκηνική θα πάει πολύ καλά. Μας έδωσε αυτό που περιμέναμε και τώρα μένει να δούμε που θα τη φέρει το τραγούδι. Το Ηνωμένο βασίλειο ξεχώρισε κατ' εμέ δίνοντας μου ότι θέλει ένας κλασικός γκέυ που βλέπει τον Ολλυ να εκπροσωπεί τη χώρα του, με μία σκηνική παρουσία άκρως επαγγελματική. ίσως ένα τέτοιο όνομα να κερδίσει και το ενδιαφέρον των επιτροπών. Ο Ελβετός τελικά παρουσίασε κάτι που κεντρίζει το ενδιαφέρον, αλλά αρκετά αφηρημένο και αφαιρετικό που δεν ξέρω κατά πόσο θα κεντρίσει τη προσοχή των τηλεθεατών. Της επιτροπής νομίζω σίγουρα, εκεί πάει για μεγάλα πράγματα. Ιταλία, αχ βρες Αντζελίνας μου, ας έβγαινες μόνη σου με το ίδιο φόρεμα. Τι είναι αυτά τα γραφικά και τα κλαδιά. 

Τα στοιχήματα μέχρι τώρα πριμοδοτούν με βάσει την προσπάθεια να ψυχολογήσουν τις επιτροπές, Ελβετία, ή το κοινό, Κροατία. Σωστό σκεπτικό; Αν κρίνω τη πρώτη θέση και με διαφορά της Κροατίας, μάλλον όχι. Θα βγάλουν όλα τα λεφτά που δεν έβγαλαν από τον περσινό προφανή νικητή.

Αρέσει στους χρήστες Masilnto, Elfo_Del_Infierno, smart-attack και Le Parisien

eurovisionικος
eurovisionικος
Αριθμός μηνυμάτων : 360
Ημερομηνία εγγραφής : 24/11/2020
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 21
Τόπος : Thessaloniki
ΧιούμορΓιατί πάντα καταλήγουμε: Πόνος μη μας έρθει μακάρι;

Σχολιασμός για Πρόβες - Σελίδα 5 Empty Απ: Σχολιασμός για Πρόβες

Παρ Μάης 03, 2024 8:15 pm
H Μαρίνα στο live τόνισε πως δεν ήθελε καθόλου να ανέβει το απόσπασμα που ανέβηκε, γιατί δεν το θεωρεί αντιπροσωπευτικό καθώς είναι το πιο υποτονικό - μεταβατικό. Φάνηκε, δηλαδή σαν να υπήρχε διαφωνία για το ποιο κομμάτι θα ανέβει. Και στην ερώτηση γιατί τους άφησε να το διαλέξουν, απάντησε: " Πόσα να προλάβω να κάνω". Επιβεβαίωσε πως χθες δεν είχαν δέσει καλά τις μπότες και ένιωθε συνέχεια πως θα γλιστρίσει.  Της αρέσει γενικά το αποτέλεσμα αλλά δεν έχει τελειοποιηθεί και στο πρώτο take έκανε κινήσεις με τα χέρια για να υπενθυμίσει στον καμεραμαν που να πάει. Γενικά η φάση της ήταν ΝΤΟΝΤ ΣΤΡΕΣΣ ΑΟΥΤ. Φουλ διάθεση και θεάρα.

Αρέσει στους χρήστες liakleo, Elfo_Del_Infierno, space28, smart-attack, Le Parisien, Constantinos και Chrisde

Constantinos
Constantinos
Αριθμός μηνυμάτων : 253
Ημερομηνία εγγραφής : 12/03/2020
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 23
Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορБлін

Σχολιασμός για Πρόβες - Σελίδα 5 Empty Απ: Σχολιασμός για Πρόβες

Παρ Μάης 03, 2024 8:49 pm
Δίκασε η Μαρίνα και είπε όσα έπρεπε να ακούσουμε και να ακούσουν κάποιοι. 

Άσχετο, πλην σχετικό με το θέμα του θρεντ, βρε Joost τι ήταν αυτό στο τέλος! Δεν ξέρω πως να αντιδράσω στο outro με αυτή την σκηνοθεσία και το ύφος του;! Πήραν ένα αρκετά πετυχημένο βίντεο κλιπ και το έκαναν παρωδία.

Αρέσει στους χρήστες Masilnto και smart-attack

impressedguy
impressedguy
Αριθμός μηνυμάτων : 518
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2022
Φύλο : Άντρας ΧιούμορΓέα, γέα, φάιερ

Σχολιασμός για Πρόβες - Σελίδα 5 Empty Απ: Σχολιασμός για Πρόβες

Παρ Μάης 03, 2024 9:10 pm
Λίγο αμήχανο αυτό που είδα από τη προβα μας. 

Να περιμένουμε το ολόκληρο αλλά είναι σαν να μην έχουμε γραφικά; Σαν να είναι λίγο φτωχό αυτό που βλέπουμε; Σαν να μην περνάει αυτό που είναι η Μαρίνα στο κοινό; 

Ας το ελπίσουμε,, τουλάχιστον πάντως το κομμάτι έχει αφήσει αποτύπωμα και ενδιαφέρον για το διαγωνισμό στην Ελλάδα.

Αρέσει στους χρήστες Masilnto και smart-attack

koninos
koninos
Αριθμός μηνυμάτων : 17
Ημερομηνία εγγραφής : 01/05/2021

Σχολιασμός για Πρόβες - Σελίδα 5 Empty Απ: Σχολιασμός για Πρόβες

Παρ Μάης 03, 2024 10:14 pm
https://x.com/andrikeloss/status/1786472017866219663
σχετικα με το αποσπασμα


η κοπελα ειναι απλα icon

Αρέσει στους χρήστες Elfo_Del_Infierno, smart-attack, Le Parisien και Constantinos

Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης