The Greek Forum of Eurovision Song Contest
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Σχολιασμός για Πρόβες

+13
liakleo
lol3
space28
Le Parisien
smart-attack
Constantinos
wait, what
Masilnto
NoirJo
Chrisde
jovla
Elfo_Del_Infierno
eurovisionικος
17 απαντήσεις
Πήγαινε κάτω
Le Parisien
Le Parisien
Αριθμός μηνυμάτων : 560
Ημερομηνία εγγραφής : 03/05/2019

Σχολιασμός για Πρόβες - Σελίδα 7 Empty Απ: Σχολιασμός για Πρόβες

Δευ Μάης 06, 2024 9:37 pm
Εγώ γουστάρω πάρα πολύ Ιρλανδία. Εξαιρετική και πολύ επαγγελματική προσέγγιση, σε αντίθεση με τον εθνικό τελικό. Σίγουρα έχει να κάνει ότι προσωπικά μ'αρέσει πολύ η θεματική της μαγείας, αλλά και αυτή ξέρει να το πουλάει και έχουν φτιάξει εξαιρετική ατμόσφαιρα που διαφέρει από τα υπόλοιπα. Άντε μη ξαναπώ και για τον χορευτή  Σχολιασμός για Πρόβες - Σελίδα 7 1710716985
Στον τελικό ίσως πάρει ένα καλούτσικο πλασάρισμα με ένα ωραίο τελε

Αρέσει στον χρήστη NoirJo

smart-attack
smart-attack
Αριθμός μηνυμάτων : 2876
Ημερομηνία εγγραφής : 03/05/2019

Σχολιασμός για Πρόβες - Σελίδα 7 Empty Απ: Σχολιασμός για Πρόβες

Τρι Μάης 07, 2024 9:48 am


__________________________________________________
Γιατί η φάση είναι
Σχολιασμός για Πρόβες - Σελίδα 7 Giphy

Αρέσει στον χρήστη Masilnto

Constantinos
Constantinos
Αριθμός μηνυμάτων : 253
Ημερομηνία εγγραφής : 12/03/2020
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 23
Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορБлін

Σχολιασμός για Πρόβες - Σελίδα 7 Empty Απ: Σχολιασμός για Πρόβες

Τρι Μάης 07, 2024 11:32 am
Ουκρανία και Ιρλανδία άκρως επαγγελματική σκηνοθεσία που σου τραβάει το ενδιαφέρον κάθε στιγμή. Ο Κροάτης καλός, αλλά περίμενα περισσότερη ενέργεια. Αρχίζω να έχω αμφιβολίες για Σερβία. Κύπρος γυμναστικές επιδείξεις, αν και ξεκινά καλά η χορογραφία, τα γραφικά ασχολίαστο. 

Τα καρτ-ποσταλ τα βρίσκω ως ιδέα καλά, αλλά δεν μου άρεσαν τα γραφικά. Παλιό Ινστα στόρυ η φάση, λες και είναι pre-concert ισραήλ που έκανε κάτι τέτοια.

Αρέσει στους χρήστες NoirJo, eurovisionικος και Chrisde

NoirJo
NoirJo
Αριθμός μηνυμάτων : 1268
Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2018
Φύλο : Άντρας Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορΔεν κρύβομαι μωρή, δεν καταζητούμαι.

Σχολιασμός για Πρόβες - Σελίδα 7 Empty Απ: Σχολιασμός για Πρόβες

Τρι Μάης 07, 2024 12:18 pm
Ιρλανδία ομολογουμένως η πιο καλοδουλεμένη σκηνική εμφάνιση μαζί με Ουκρανία και Πορτογαλία (η οποία έχει εξαιρετικό impact και την ευνοεί απίστευτα η θέση εμφάνισής της!). Κροατία μάλλον κερδίζει στο τελε απόψε, ναι, αλλά θα έχει πολύ μεγάλο ενδιαφέρον να δούμε πόσο και αν θα της κόψει την φορά η Ολλανδία στον τελικό. Εμένα ως πακέτο δεν με πείθει, αλλά τι να πω, φέτος έχω μπερδευτεί περισσότερο από ποτέ. Φινλανδία ο ορισμός του cringe, ελπίζω σε ναυάγιο στον τελικό του Σαββάτου. Περνάει άνετα όμως. Όπως και η Λιθουανία, η οποία είναι όπως την περιμέναμε, άκρως επαγγελματική και σωστή, απλώς λείπει ο παράγοντας της έκπληξης για να ενθουσιάσει περισσότερο όσους έχουν δει την εμφάνιση του εθνικού τελικού.

Και μετά αρχίζουν τα δύσκολα…Η Κύπρος είναι σχετικά οκ τελικά, αν και δεν κατανοώ πολλές από τις επιλογές τους ξεκινώντας με το αδικαιολόγητα σκοτεινό staging. Είναι καλή επιλογή για έναρξη του διαγωνιστικού, αλλά νιώθω πως την έχουμε ξεχάσει μέχρι το τέλος. Είναι και το δίπολο με το Λουξεμβούργο, το οποίο, με παρόμοιο ύφος, κλείνει το διαγωνισμό και γι’αυτό το λόγο έχει το (μικρό ενδεχομένως) προβάδισμα. Θα περάσουν και οι δύο;

Ένας αντίστοιχος προβληματισμός αφορά και στην τριάδα Ιρλανδία-Πολωνία-Σλοβενία. Δεν περνάνε και οι τρεις παιδιά. Η Ιρλανδία έχει μακράν το καλύτερο πακέτο και πιστεύω πως διεκδικεί τοπ 3 πίσω από Κροατία και Ουκρανία, με Λιθουανία, Φινλανδία και, ναι, Πορτογαλία να ακολουθούν. Η Πολωνία έχει τη δύναμη της διασποράς, επίσης είναι φουλ campy και (οριακά;!) κακόγουστη, αλλά σου μένει. Θα πω πως προκρίνεται. Οπότε η Σλοβενία είναι φουλ ευάλωτη και πιστεύω πως έχουν κάνει δύο βασικά σφάλματα: πολύ φως (το αντίθετο με Κύπρο δηλαδή) χωρίς να ταιριάζει αυτό στο ύφος και στυλ του κομματιού και τα τσιριχτά στο τέλος αποκλιμακώνουν αντί να κορυφώνουν το act. Θα προβλέψω αποκλεισμό.

Έχω αρχίσει να φοβάμαι κι εγώ για την Σερβία. Μπορούν η πολύ καλή φωνή της και η συμβολή των συμμάχων να της εξασφαλίσουν την πρόκριση; Το κομμάτι αργεί πολύ να φτάσει στο ρεφραίν (ενάμιση λεπτό σχεδόν) και το κάνει λιγότερο impactful, δεδομένου ότι επισκιάζεται και από τρεις πολύ δυναμικές εμφανίσεις που ακολουθούν. Ναι, φοβάμαι πως τα πράγματα είναι πολύ κρίσιμα για τη Σερβία. Είμαι στο όριο του να προβλέψω πρόκριση για όλες τις χώρες του α’ μισού, βέβαια, αλλά είμαι σίγουρος πως αυτό δεν θα γίνει απόψε. Τουλάχιστον μία θα μείνει εκτός. Σερβία, Κύπρος ή Πολωνία; Ουφ…

Η Αυστραλία δεν με έπεισε καθόλου μα καθόλου, θεωρώ πως δεν περνάει τελικό. Η Μολδαβή από την άλλη μου φάνηκε καλύτερη από το αναμενόμενο, αλλά αρκεί η στήριξη από (αρκετούς ομολογουμένως) συμμάχους για να περάσει; Το Αζερμπαϊτζάν μου φάνηκε χλιαρό τελικά, αλλά το έθνικ στοιχείο και κυρίως το σημείο στη γέφυρα με τον Dovlatov ίσως είναι αρκετά για μία τελείως οριακή πρόκριση, τι να πω. 

Το κοινό στις κερκίδες φουλ βαριεστημένο στα closeups, ελπίζω τα πράγματα να είναι πιο ζωντανά απόψε. Ισχύει πως με γεμάτη την αρένα οι εμφανίσεις αναδεικνύονται πολύ περισσότερο. Χάλια η αισθητική των postcards.

Αρέσει στους χρήστες Elfo_Del_Infierno, smart-attack, Le Parisien, Constantinos, eurovisionικος και Chrisde

NoirJo
NoirJo
Αριθμός μηνυμάτων : 1268
Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2018
Φύλο : Άντρας Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορΔεν κρύβομαι μωρή, δεν καταζητούμαι.

Σχολιασμός για Πρόβες - Σελίδα 7 Empty Απ: Σχολιασμός για Πρόβες

Τρι Μάης 07, 2024 2:26 pm




Λοιπόν, η Κροατία σάρωσε στην ψηφοφορία αρένας (3.000 άτομα συμμετείχαν). Ουκρανία παραδόξως μόλις 5η εκεί. Φινλανδία 3η, ίου, αλλά αναμενόμενο. Αυστραλία τόσο ψηλά;! Σερβία R.I.P. 

Στη δε ψηφοφορία των διαπιστευμένων βλέπουμε πάλι την Αυστραλία εντός δεκάδας. Χμ…θα επιμείνω στην αρχική μου άποψη, αλλά, ναι, θα μπορούσα να τη φανταστώ να περνάει οριακά 10η ξέρω γω. Ελπίζω όχι σε βάρος της καημένης της Σερβίας όμως…

Αρέσει στους χρήστες Elfo_Del_Infierno, smart-attack, Le Parisien και eurovisionικος

Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 14001
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Σχολιασμός για Πρόβες - Σελίδα 7 Empty Απ: Σχολιασμός για Πρόβες

Τρι Μάης 07, 2024 4:16 pm
Μπήκα στον πειρασμό να δω μερικές χώρες... Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί η Κροατία θεωρείται το μεγάλο φαβορί για να κερδίσει φέτος. Ούτε τα γραφικά μου άρεσαν, ούτε τα πλάνα, ακόμα και η παρουσίαση ήταν παρόμοια με τον εθνικό τελικό. Το μόνο που έχει βελτιωθεί είναι η φωνή του, που είναι πλέον to the point. Πάντως το όλο πακέτο είναι κάτι που θα μπορούσα να δω και σε Eurovision του 2014, όχι του 2024.

Αρέσει στους χρήστες NoirJo, space28, smart-attack, Le Parisien, Constantinos και Chrisde

Constantinos
Constantinos
Αριθμός μηνυμάτων : 253
Ημερομηνία εγγραφής : 12/03/2020
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 23
Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορБлін

Σχολιασμός για Πρόβες - Σελίδα 7 Empty Απ: Σχολιασμός για Πρόβες

Τρι Μάης 07, 2024 5:04 pm
Eurovisionworld odds Ηνωμενο Βασιλειο για νικη είναι 10ο και για τελευταία θέση 3ο...

Αρέσει στον χρήστη NoirJo

Chrisde
Chrisde
Αριθμός μηνυμάτων : 202
Ημερομηνία εγγραφής : 23/12/2021
Φύλο : Άντρας

Σχολιασμός για Πρόβες - Σελίδα 7 Empty Απ: Σχολιασμός για Πρόβες

Τρι Μάης 07, 2024 5:12 pm
Θα εχουμε live chat σημερα;

@smart-attack

Αρέσει στους χρήστες NoirJo, smart-attack και Constantinos

NoirJo
NoirJo
Αριθμός μηνυμάτων : 1268
Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2018
Φύλο : Άντρας Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορΔεν κρύβομαι μωρή, δεν καταζητούμαι.

Σχολιασμός για Πρόβες - Σελίδα 7 Empty Απ: Σχολιασμός για Πρόβες

Τρι Μάης 07, 2024 5:23 pm
Masilnto έγραψε:Μπήκα στον πειρασμό να δω μερικές χώρες... Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί η Κροατία θεωρείται το μεγάλο φαβορί για να κερδίσει φέτος. Ούτε τα γραφικά μου άρεσαν, ούτε τα πλάνα, ακόμα και η παρουσίαση ήταν παρόμοια με τον εθνικό τελικό. Το μόνο που έχει βελτιωθεί είναι η φωνή του, που είναι πλέον to the point. Πάντως το όλο πακέτο είναι κάτι που θα μπορούσα να δω και σε Eurovision του 2014, όχι του 2024.

Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω το εξής: δεν θα έπρεπε η Κροατία να τα πηγαίνει καλύτερα σε ακροάσεις και streams; Το κομμάτι είναι σταθερά - και οριακά - εντός δεκάδας των πιο streamed κομματιών του διαγωνισμού φέτος, παίζει γύρω στην 8η θέση πάνω κάτω. Οκέι, τηλεοπτικό προϊόν η Eurovision, αλλά όλοι οι νικητές των τελευταίων ετών έχουν κάποιο αποτύπωμα σε Spotify, YouTube κλπ. Για ακλόνητο φαβορί δηλαδή θα περίμενα κάτι καλύτερο.

Αρέσει στους χρήστες Masilnto, Elfo_Del_Infierno, space28, smart-attack, Constantinos, eurovisionικος και Chrisde

Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5246
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Σχολιασμός για Πρόβες - Σελίδα 7 Empty Απ: Σχολιασμός για Πρόβες

Τρι Μάης 07, 2024 5:40 pm
Νομίζω ότι τα 2 standouts του ημιτελικού είναι όντως Ουκρανία και Κροατία, αν και η 2η δεν μου αρέσει προσωπικά,κυρίως λόγω του ατάλαντου ερμηνευτή. Ιρλανία από κοντά η οποία πλέον βρίσκεται στην 5η θέση για νίκη στα στοιχήματα.

Φινλανδία εμένα μου κάνει για nq, δεν ξέρω τι το τόσο αστείο βρίσκουν μερικοί ούτε κατανοώ το 91% ποσοσστό πρόκρισης στο στοιχήματα.

Θεοδώρα κούκλα μου, είσαι σε κίνδυνο. Επίσης για μένα η Ρέιβεν δεν περνάει, σόρι. Ούτε το Αζερ. Αυστραλία μάλλον και αυτή θα πρέπει να κλεισει εισιτήρια για επιστροφή αύριο.

Το ΗΒ πήγε τον τίτλο της συμμετοχής του σε άλλο επίπεδο, δεν μου αρέσει τελικά τόσο πολύ όπως αποτυπώνεται τηλεοπτικά.


Κύπρος βγαίνει καλή, περνάει.


Αρέσει στους χρήστες NoirJo, space28, smart-attack, eurovisionικος και Chrisde

smart-attack
smart-attack
Αριθμός μηνυμάτων : 2876
Ημερομηνία εγγραφής : 03/05/2019

Σχολιασμός για Πρόβες - Σελίδα 7 Empty Απ: Σχολιασμός για Πρόβες

Τρι Μάης 07, 2024 5:52 pm
Chrisde έγραψε:Θα εχουμε live chat σημερα;

@smart-attack
 
TA TA TA

Σπόιλερ:


__________________________________________________
Γιατί η φάση είναι
Σχολιασμός για Πρόβες - Σελίδα 7 Giphy

Αρέσει στους χρήστες Constantinos και Chrisde

smart-attack
smart-attack
Αριθμός μηνυμάτων : 2876
Ημερομηνία εγγραφής : 03/05/2019

Σχολιασμός για Πρόβες - Σελίδα 7 Empty Απ: Σχολιασμός για Πρόβες

Τρι Μάης 07, 2024 6:16 pm
She majored in cuntology and motherism in the university of servington 



__________________________________________________
Γιατί η φάση είναι
Σχολιασμός για Πρόβες - Σελίδα 7 Giphy

Αρέσει στους χρήστες Elfo_Del_Infierno, NoirJo, space28, Le Parisien, Constantinos, eurovisionικος και Chrisde

space28
space28
Αριθμός μηνυμάτων : 512
Ημερομηνία εγγραφής : 17/03/2019

Σχολιασμός για Πρόβες - Σελίδα 7 Empty Απ: Σχολιασμός για Πρόβες

Τρι Μάης 07, 2024 8:28 pm
1. Η Σλοβενία είναι σίγουρα εκτός.
2. Η Σερβία θα περάσει πολύ δύσκολα.
3. Το τσίρκο της Φινλανδίας δεν καταλαβαίνω από πού και ως που περνάει. Ίσως κάτι δεν πιάνω.

Όσο για την Κροατία επίσης δεν αντιλαμβάνομαι την δυναμική νίκης ειδικά με αυτή την σκηνική παρουσία.

Αν στο τέλος μας περάσει η Μπόχαλη θα τρελαθώ  Shocked

Αρέσει στους χρήστες Elfo_Del_Infierno, smart-attack, Constantinos και Chrisde

space28
space28
Αριθμός μηνυμάτων : 512
Ημερομηνία εγγραφής : 17/03/2019

Σχολιασμός για Πρόβες - Σελίδα 7 Empty Απ: Σχολιασμός για Πρόβες

Τρι Μάης 07, 2024 10:56 pm
Λυπάμαι που το λέω αλλά του χρόνου θα πάμε Ζάγκρεμπ  Evil or Very Mad

Πολύ σκοτεινιλα και άγχος η Κύπρος. Αν είναι μέσα θα είναι οριακά.

Αρέσει στον χρήστη impressedguy

Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5246
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Σχολιασμός για Πρόβες - Σελίδα 7 Empty Απ: Σχολιασμός για Πρόβες

Τρι Μάης 07, 2024 11:31 pm
Άρχισε τα βουντού σου @NoirJo δεν τον θέλω τον λαζάνια. Ξουτ.


Αρέσει στους χρήστες NoirJo, space28, smart-attack, Le Parisien, Constantinos και Chrisde

Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 14001
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Σχολιασμός για Πρόβες - Σελίδα 7 Empty Απ: Σχολιασμός για Πρόβες

Τρι Μάης 07, 2024 11:56 pm
Τον Ζερόμ τον κατασυμπαθησα  Σχολιασμός για Πρόβες - Σελίδα 7 1262296416 Σχολιασμός για Πρόβες - Σελίδα 7 2384112703


Για τον Θανάση, ας μην μιλήσω καλύτερα  silent

Αρέσει στον χρήστη NoirJo

space28
space28
Αριθμός μηνυμάτων : 512
Ημερομηνία εγγραφής : 17/03/2019

Σχολιασμός για Πρόβες - Σελίδα 7 Empty Απ: Σχολιασμός για Πρόβες

Τετ Μάης 08, 2024 12:05 am
Masilnto έγραψε:Τον Ζερόμ τον κατασυμπαθησα  Σχολιασμός για Πρόβες - Σελίδα 7 1262296416 Σχολιασμός για Πρόβες - Σελίδα 7 2384112703


Για τον Θανάση, ας μην μιλήσω καλύτερα  silent

Αυτά γίνονται όταν χάνεις τον αυθορμητισμό σου και κάνεις μια τυπική μετάδοση με τον φόβο μήπως σε κράξουν.

Ο Θανάσης είναι μεγάλο ταλέντο με εξαιρετικό χιούμορ.

Αρέσει στους χρήστες Elfo_Del_Infierno και Constantinos

NoirJo
NoirJo
Αριθμός μηνυμάτων : 1268
Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2018
Φύλο : Άντρας Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορΔεν κρύβομαι μωρή, δεν καταζητούμαι.

Σχολιασμός για Πρόβες - Σελίδα 7 Empty Απ: Σχολιασμός για Πρόβες

Τετ Μάης 08, 2024 1:00 am
1ο μισό:

Σουηδία
Ηνωμένο Βασίλειο
Γερμανία
- - - - -
Ιρλανδία
Λουξεμβούργο
Λιθουανία



2ο μισό:

Γαλλία
- - - - -
Κύπρος
Φινλανδία
Σλοβενία



Producer’s Choice (aka αν είσαι filler παίρνεις death slot, αν είσαι φαβορί προνομιακή θέση σε οποίο μισό σε συμφέρει περισσότερο):

Ισπανία
Ιταλία
- - - - -
Ουκρανία
Κροατία
Σερβία
Πορτογαλία

Αρέσει στους χρήστες Masilnto, Elfo_Del_Infierno, space28, smart-attack, Le Parisien και Constantinos

Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 14001
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Σχολιασμός για Πρόβες - Σελίδα 7 Empty Απ: Σχολιασμός για Πρόβες

Τετ Μάης 08, 2024 10:22 am
Λίγα σχόλια για τις χθεσινές εμφανίσεις...
Κύπρος => Εμένα αυτού του είδους τα τραγούδια μου φαίνονται τελείως πλαστικά και αναχρονιστικά, αλλά τα γραφικά μου άρεσαν, και επίσης η Σίλια μου είναι συμπαθής. Μπράβο στην Κύπρο που κατάφερε και προκρίθηκε από το 1.
Σερβία => Είχα αμφιβολίες λόγω 2ης θέσης εμφάνισης, αλλά μια χαρά τα κατάφερε. Ωστόσο, μου άρεσε περισσότερο η εμφάνιση και η ατμόσφαιρα στον εθνικό τελικό της.
Λιθουανία => Έβγαζε μια φρεσκάδα όλο αυτό, παρουσίαση, τραγούδι, ερμηνευτής. Αναμενόμενο.
Ιρλανδία => Παρότι το θέαμα για μένα είναι αποκρουστικό, ίσως η πιο επαγγελματική εμφάνιση του ημιτελικού. Το μπάμπι βέβαια δεν τραγουδάει καλά, και ευτυχώς δεν έχει καλό τραγούδι, γιατί στον τελικό θα πήγαινε σφαίρα πολύ ψηλά. Θεωρώ δεδομένο ότι ήταν τοπ3 ημιτελικού.
Ηνωμένο Βασίλειο => Ο Olly ξέμεινε από ανάσες ή εγώ είχα στο μυαλό μου ότι έχει καλύτερη φωνή. Ωστόσο πολύ επαγγελματική και σύγχρονη εμφάνιση για το ΗΒ, και όχι τόσο ακραία όσο αναμέναμε τελικά, σε αυτό έπαιξε ρόλο μάλλον και η γρήγορη εναλλαγή πλάνων.
Ουκρανία => Εξαιρετική σε όλα της, τοπ3 ημιτελικού. Μπράβο Ουκρανία !
Πολωνία => Ίσως η πιο ασταθής φωνητικά εμφάνιση του ημιτελικού, τόσο πολύ που δυσκολευόσουν να καταλάβεις τη μελωδία. ΔΙΚΑΙΟΣ αποκλεισμός.
Κροατία => Το θέαμα με τους καπνούς και τα γραφικά μου φαίνεται λίγο παλιακό, και σίγουρα όχι winner vibes, αλλά ακόμη και αν κερδίσει το Σάββατο, για μένα θα είναι στους πιο αδύναμους νικητές, όπως για παράδειγμα τελευταία φορά ήταν ο Μανς Ζαμερλοβ το 2015.
Ισλανδία => Αξιοπρεπέστατη και με φωνή καμπάνα. Τέτοια τραγούδια καλό είναι να εκλείπουν από τον διαγωνισμό σιγά σιγά.
Γερμανία => Μου φάνηκε σαν να υπερέβαλλε στην ερμηνεία του.
Σλοβενία => Για μένα η αρνητική έκπληξη της βραδιάς, αδιάφορο ως ένα σημείο, και προς το τέλος ενοχλητικό, σαν να άκουγες σειρήνα. Απορώ ποιος το ψήφισε, γιατί σίγουρα μόνο με Σερβία και Κροατία δεν προκρίθηκε.
Φινλανδία => Οκ είναι αυτό που είναι, ούτε μου άρεσε, ούτε με ενόχλησε. Αναμενόμενη πρόκριση...
Μολδαβία => Πού πας χριστιανή μου μόνη σου στη σκηνή να χτυπάς παλαμάκια, ποιος σου έδωσε αυτήν την έμπνευση ήθελα να 'ξερα, να διώξεις τις άλλες τέσσερις.
Σουηδία => Πολύ επαγγελματική εμφάνιση, ΑΛΛΑ προς το τέλος από τα έντονα λέιζερ δυσκολευόμουν να το δω, ένιωθα ενόχληση στα μάτια.
Αζερμπαϊτζάν => Η σκηνική παρουσία ήταν ασύνδετη και αταίριαστη με το ίδιο το τραγούδι.
Αυστραλία => Δυστυχώς τώρα που έφυγαν οι επιτροπές από τους ημιτελικούς Αυστράλω μου, δεν σε βλέπω καλά..
Πορτογαλία => Πολύ επαγγελματική εμφάνιση, άξια πρόκριση στον τελικό.
Λουξεμβούργο => Εντάξει, περισσότερο σπρώξιμο δεν γίνεται. Και τελευταία θέση εμφάνισης στον ημιτελικό, και αποκλειστική συνέντευξη με την τραγουδίστρια την ώρα της ψηφοφορίας ; Η τραγουδίστρια συνεχίζει να είναι αγγούρω, αλλά τουλάχιστον βελτιώθηκε φωνητικά.
Για τους σχολιαστές μας εκφράστηκα και πιο πάνω. Αγαπώ Ζερόμ και τον θέλω να μείνει Σχολιασμός για Πρόβες - Σελίδα 7 1262296416
Στο Θανάση θα δώσω άλλες δυο ευκαιρίες. 

Αρέσει στους χρήστες lol3, NoirJo, space28, Le Parisien, Constantinos και Chrisde

NoirJo
NoirJo
Αριθμός μηνυμάτων : 1268
Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2018
Φύλο : Άντρας Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορΔεν κρύβομαι μωρή, δεν καταζητούμαι.

Σχολιασμός για Πρόβες - Σελίδα 7 Empty Απ: Σχολιασμός για Πρόβες

Τετ Μάης 08, 2024 11:35 am
Θα συμφωνήσω απόλυτα με όσα έγραψε ο Masilnto. 

Η Πολωνία δικαίως αποκλείστηκε και ευτυχώς που η διασπορά δεν κατάφερε να την σπρώξει στον τελικό. Κάκιστο θέαμα, αδύναμα φωνητικά, άστοχο staging. Δεν τη βοήθησε και το ότι εμφανίστηκε μεταξύ Ουκρανίας και Κροατίας.

Μεγάλη έκπληξη η πρόκριση της Σλοβενίας, η οποία υποθέτω πως πέρασε τελείως οριακά. 

Πορτογαλία η αγαπημένη μου εμφάνιση χθες μαζί με Ουκρανία και Λιθουανία.

Η Σερβία τα κατάφερε τελικά και το άξιζε παρά το γεγονός ότι, ναι, στον εθνικό τελικό ήταν καλύτερη η εμφάνιση. 

Την Ιρλανδία μπορώ να τη φανταστώ τοπ 10 στο τελε, αλλά οι επιτροπές θα της κάνουν σημαντική ζημιά. 

Ηνωμένο Βασίλειο ενδιαφέρον staging, αλλά ο Olly επιεικώς τραγικός φωνητικά. Γερμανία θα πάει άπατη στο τελε προφανώς, όσες φωτιές κι αν ανάψουν στη σκηνή. Η Σουηδία από ένα σημείο και μετά ήταν ένας οπτικός θόρυβος σε βαθμό που μου προκάλεσε απίστευτη ζαλάδα. 

Overproduced σε πολλά σημεία ο ημιτελικός. Εξαιρετικά αδύναμος από πλευράς συμμετοχών. Δεν μου άρεσαν καθόλου τα ρούχα των παρουσιαστριών. Άθλιες οι postcards, δεν το συζητώ. Παρατήρησα αρκετές κερκίδες άδειες επίσης (ενοχλητικά μικρό το στάδιο επίσης). Ζερόμ συμπαθής και γλυκός πάρα τα όποια λάθη. Αλευράς τρομερά απογοητευτικός.

Αρέσει στους χρήστες Masilnto, space28, smart-attack, Le Parisien, Constantinos και Chrisde

NoirJo
NoirJo
Αριθμός μηνυμάτων : 1268
Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2018
Φύλο : Άντρας Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορΔεν κρύβομαι μωρή, δεν καταζητούμαι.

Σχολιασμός για Πρόβες - Σελίδα 7 Empty Απ: Σχολιασμός για Πρόβες

Τετ Μάης 08, 2024 3:01 pm
Οι χθεσινές εμφανίσεις Κροατίας, Ιρλανδίας και Ουκρανίας (με αυτήν ακριβώς τη σειρά) ξεπέρασαν τις 1.000.000 προβολές έκαστη, επιβεβαιώνοντας λίγο πολύ ότι αποτέλεσαν και το τοπ 3 του ημιτελικού.

Αρέσει στους χρήστες Le Parisien, Constantinos και Chrisde

NoirJo
NoirJo
Αριθμός μηνυμάτων : 1268
Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2018
Φύλο : Άντρας Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορΔεν κρύβομαι μωρή, δεν καταζητούμαι.

Σχολιασμός για Πρόβες - Σελίδα 7 Empty Απ: Σχολιασμός για Πρόβες

Τετ Μάης 08, 2024 5:14 pm








Πολύ καλά πρέπει να πήγε η τεχνική πρόβα! Διάβασα βέβαια από Έλληνες διαπιστευμένους ότι φωνητικά μάλλον κρατούσε δυνάμεις, αν και οι ξένοι δεν ανέφεραν κάτι. 

Το Νέμο φαίνεται να εντυπωσίασε πολύ αλλά μόνο φωνητικά, γιατί διαβάζω πως παραδόξως βγαίνει αρκετά στατικό το act του.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την NoirJo στις Τετ Μάης 08, 2024 5:18 pm, 1 φορά

Αρέσει στους χρήστες Le Parisien και Chrisde

space28
space28
Αριθμός μηνυμάτων : 512
Ημερομηνία εγγραφής : 17/03/2019

Σχολιασμός για Πρόβες - Σελίδα 7 Empty Απ: Σχολιασμός για Πρόβες

Τετ Μάης 08, 2024 5:17 pm
Στο efun δεν τους είδα πολύ θετικούς πάντως  Rolling Eyes

Αρέσει στον χρήστη Chrisde

NoirJo
NoirJo
Αριθμός μηνυμάτων : 1268
Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2018
Φύλο : Άντρας Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορΔεν κρύβομαι μωρή, δεν καταζητούμαι.

Σχολιασμός για Πρόβες - Σελίδα 7 Empty Απ: Σχολιασμός για Πρόβες

Τετ Μάης 08, 2024 5:20 pm
space28 έγραψε:Στο efun δεν τους είδα πολύ θετικούς πάντως  Rolling Eyes

Και ο Χαραλαμπόπουλος έγραψε πως φωνητικά θα μπορούσε να ήταν καλύτερη η Μαρίνα, αλλά υποθέτει πως κρατάει δυνάμεις για τη βραδινή και τελική πρόβα. Από την άλλη οι ξένοι γράφουν για perfect vocals, τι να πω, λολ. Πάντως το staging αρέσει πάρα πολύ απ’ό,τι καταλαβαίνω! Εντάξει, ελπίζω να μη μας τα θαλασσώσει η Μαρίνα φωνητικά, δηλαδή πραγματικά, θα ήταν το τελευταίο για το οποίο θα αγχωνόμουν.

Αρέσει στους χρήστες Le Parisien, Constantinos και Chrisde

space28
space28
Αριθμός μηνυμάτων : 512
Ημερομηνία εγγραφής : 17/03/2019

Σχολιασμός για Πρόβες - Σελίδα 7 Empty Απ: Σχολιασμός για Πρόβες

Τετ Μάης 08, 2024 5:24 pm
Εγώ πάλι ελπίζω μετά από χρόνια επιτέλους να γίνουν όλα όπως πρέπει σε μια ελληνική συμμετοχή.. κάθε χρόνο κάτι φταίει. Κουράστηκα  Wink

Αρέσει στους χρήστες Elfo_Del_Infierno, lol3, NoirJo, smart-attack, alexg και Chrisde

Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης